Kolik může vyjít cena základové desky 149m2?

Zobraz úvodní příspěvek
Kolik myslíte, že může vyjít základová deska - zastavěná plocha 149m2. Stavba svépomocí.
Odpovědět
1
2
@katty.w Tak nakonec základovka svépomocí 210tis. :)
Odpovědět
Profilova fotka
my jí měli jako součást hrubé stavby a naceněná byla na cca 300tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@petcep Jsme na tom podobně...ale máme ji dost nadstandartní - 20cm deska , pásy až 1,8m , zateplená 20cm xps a tak :DDD No betonu jak nasr...70 m3 :D
Odpovědět
Profilova fotka
@saddova kolik m2 měla základová deska?? Měli jste to hodně levné.. my právě zvažujeme jestli dělat sklep kvůli financím
Odpovědět
Profilova fotka
@anetal7 149 m2
Odpovědět
Dobrý den, i já jsem si myslel, že základová deska vyjde na "pár" korun. Nepřemýšlejte a nemožnostech. Základová deska v rovinatém terénu 150m čtverečních s odpady je za 3 500,-Kč bez DPH za 1 m čtvereční. Ať to budete dělat jak chcete, na jiná čísla se budete těžko dostávat. To je cena na "klíč". Ještě, že už tyto starosti mám za sebou a hlavně vše zaplacené:-)
Odpovědět
@pep1 tak to je tak o 100% více, než si myslím, že je možné zaplatit při částečně svépomocné realizaci...
Odpovědět
u nás "na klíč" také přesně polovina 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pep1 To si nemyslím. Naše deska by při tomto výpočtu vyšla na 575tis. A s firmou nejsme ani na polovině!
Odpovědět
My stavíme svépomocí 8,5x13,5. Dávali jsme 2 řady ztraceného bednění, protože jsme nechtěli šalovat (stavíme v menším svahu). Do základů jsme dávali něco málo kamene a beton z betonárky. Pak zákl. deska, také vylita betonem z betonárky. Cena od výkopu po zalití desky cca 1 tis. za m2. Největší položka je beton.
Odpovědět
Profilova fotka
@pep1 Teda přítel je živnostník ve stavebnictví a základových desek už dělal hodně, ale kdyby dělal cenovou nabídku na desku na rovině 150 m2 více než za půl milionu, tak asi umřeme hlady, protože s takovou cenou by žádnou práci nedostal. Největší položkou za materiál je cena betonu, ale tak průměrná cena dodavatelsky za takovou desku je tak 250-300 tisíc.
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme měli za 109 m2 skoro 350 000 bez DPH, ač jsme v rovinatém terénu, tak máme blbé podloží (jíly, spraše) a muselo se podle statického posouzení dát do základů spoustu výstuh... stavbyvedoucí říkal, že až moc, ale je to kvůli jistotě... základovka nám docela zamávala s rozpočtem
Odpovědět
Článek se načítá
mame 3 nabidky na zakladovou desku na rovině ,od kluku na živnost komplet celou ji udělaji a vychazí to na 1800-2000 na m2
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Máte nějaké kontakty na kvalitní firmy co dělají základovky? Díky
Odpovědět
@a_hawk_a proč firmy?zedník jako živnostník to zvládne a nemusíš platit drahou firmu.Naša základová deska 117m2,,2 řady ztracenýho bednění,beton C 16/20 stálo 140tis.svépomocí.Kdybychom platili zedníky,tak by se to prodražilo asi o 30tisíc.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Chtěl bych se zeptat na doporučenou tloušťku ASFALTOVÉHO PENETRAČNÍ NÁTĚR. Je 4mm minimum, nebo je lepší dát pár mm navíc? Už někomu vlhnul barák kvůli prasklému nátěru, nebo jeho nedostatečné tloušťce?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
tak moje základové desky pro ZD a RD vyšly na 4oo.ooo,- "svépomocí" tzn 3 živnostníci + já, manželka obě dcery taky přidaly ruce k dílu. Z toho jejich samotná práce 45.5oo,-, komplet beton do základových pasů i na desky 197.ooo,- Pokud by to někdo chtěl přepočítat na cenu za m2, tak to vychází 1.777,-Kč. Původní nabídky od 3různých firem byly +- shodné a to na 1.1 - 1.3Mio. Za mně maximální spokojenost.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?