Lepení hydroizolace základové desky přes polystyren

Dobrý den, viděl jsem fotky spousty stavebníků, kteří použili jako šalování základové desky XPS. Jakým způsobem se ale potom řeší hydroizolace? Tavení lepenky na polystyren moc nepřipadá v úvahu, to by z polystyrenu moc nezbylo. Jak se tedy lepí lepenka na polystyren? Dělá se vůbec 15 cm přesah a ohnutí dolů? A jak se potom dělá zpětný spoj? Chystám se stavět a možnost použití polystyrenu jako šalování se mi líbí, ale provedení hydroizolace mi není vůbec jasné. Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já to dělal odděleně. Nejdřív desku, pak hydroizolaci (15cm přesah) a nakonec teprve xps (trochu jsem musel okolo základů ještě kopnout ručně aby tam bylo dost místa, ale jelikož jsem stejně dával ještě nopovku tak se to udělat prostě muselo. Ale někdo to dělá třeba tak, že jako šalunk použije ztracené bednění - ze ztraceného bednění vnitřek cihly vymládíš, aby zbyla jen okrajová strana.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@vencass : Ahoj, nemáš fotky té aplikace hydroizolace na polystyren?
Odpovědět
@vencass : Ahoj, nemáš fotky té aplikace hydroizolace na polystyren? Nějak to musím vyřešit... Jedná se mi o izolaci perimetru....
Odpovědět
@kvasnicatomas Pod zdivem je asf pás ? Jak to chceš teď napojit? Když už měl se udělat přesah dolů ten bych nalepil na pěnu na ten xps a zvrchu dal ještě jeden pás a ten natavil na ten přehnutý pás dolů. Takhel jak to jde vidět na fotce už to podle mě nenapojíš.Leda to teď celé přetřít nějakým gumoasfaltem
Odpovědět
https://youtu.be/dVHFmKLrboI Od 3:55 je postup a na lepení hydroizolace na XPS existuje lepidlo
Odpovědět
pod zdivem je hydroizolace a přesahuje přes polystyren cca 1 cm...
Odpovědět
@kvasnicatomas Tak to fakt není co kam ohýbat, ne?
Odpovědět
asi má na mysli tzv zpětný spoj, správně by navíc neměl být kolmo ale pod tupým úhlem
Odpovědět
@kvasnicatomas Taky mi přesah lepenky leží na XPS, vyřeším, tak, že nechám ležet a do "rohu" spáry mezi zdivem a lepenkou dám perlinku nebo hydroizolační pásku a přetřu zdivo a zároveň tu lepenku tekutou lepenkou ve 2-3 vrstvách. Na rohy použiji "rohy" od denbraven.
Odpovědět
@specnaz84 I pro nás je toto téma zrovna aktuální, děkuji za video 😉
Odpovědět
Dobrý den, já řeším podobný problém. Mám vybetonovanou základovou desku, která je vyšalovaná pomocí XPS. Teď se mi jedná o založení izolace, jestli mám udělat přesah 25 cm a po položení první řady zdiva ( první řada užší 375mm, na který taky bude XPS), tuto izolaci rovnou kolmo ohnout nahoru a natavit na první řadu z boku. Vznikla by tzv. hydroizolační vana. Je toto řešení možné? Dále bude NOP fólie a dosypání kačírkem zhruba 15 cm od vrchu konce hydroizolace. Děkuji za rady.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@luandro Můžu vědět jak jste to nakonec vyřešil? Řeším teď to samé a váš nápad se mi docela líbí. Díky.
Odpovědět
Článek se načítá
@thomas_thom nedavno se to tady řešilo: https://www.modrastrecha.cz/forum/zat...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?