Na kolik může vyjít podsklepení domu cca 200 m2?

Zobraz úvodní příspěvek
Zvažujeme si nechat postavit dřevostavbu. Ale doba je taková že všichni mají jen základové desky, my bychom však chtěli podsklepení. Máte někdo s tím zkušenosti? Na kolik to odhadem výjde?
Odpovědět
@petrsv1000 přečti si můj příspěvek prosím znovu, píšu o obojím. Roxoru jsme nakonec dali i víc než je v projektu a u betonu jsme trochu sáhli vedle s tím ze si borci michali vlastní beton a v hodinové sazbě... Mix s dopravníkem by vyšel lépe.. A pořad se pohybujeme kolem 1mil za hrubou stavbu... Vč střechy, komínu, všech zdi a izolaci....
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote mozna jsem to blbe napsal tech 550-600t bylo i se zakladama a deskou, takze abych to rozdelil zaklady s deskou 150t a material na vlastni sklep (ZB, beton, zelezo, izolace, zemni prace, strop) 400t, ale bylo to na kompletni pudorys 135 m2, coz napr. znamena jen beton do ZB je pres 40 m3 to pak naskakuje dost rychle
Odpovědět
@geodett no vidíš a nás dvouurovnova deska vyšla na 200tis... Nicméně předpokládám ze počítáš s cenami bez slev, nám oboje stavebniny ze kterých bereme dali slevy i na ztracené bednění atp... Počítáš izolace ale jak jsem psala pak odecti kdyby to bylo nad zemi zase zateplení a omitkou, kterou už zde dělat nebudeš
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote sklep jsem nakonec nedelal, takze ta cena 150t za desku je zcela realna cena za desku co nyni dodelavam (zbyva mne beton na tu desku) a je to komplet se slevami co jsem dostal na ZB i na beton, polovina zeleza gratis, .... a jelikoz delam srub tak vrsek neizoluju takze bych to neodecet, kazdopadne nevyvracim skutecnost ze to mas za tu cenu co pises, jen popisuji k cemu jsem se dopocital ja
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote jo mělo tam být napsáno cena betonu a roxorů... ale to je jedno nejdražsí je stejně práce, takže ty peníze za co to uděláte sami můžou ti co chtějí stavět s firmou zdvojnásobit, takže min půl mega...
Odpovědět
@geodett jasné já provolávání z se zděných domem protože u toho mám reálné porovnání... Předpokládám ale ze jsi projekt na sklep vůbec neměl, pak by me zajímalo z čeho jsi třeba vycházel při počítání roxoru...? Nám vlastně statik navrhl roxory do každé druhé lozne spáry dvě osmičky a zapichane byly tuším čtrnáctý po jednom kuse do každé kostky... I když s tím průměrem osmiček si teď nejsem jistá...
Odpovědět
@petrsv1000 my jsme ale sklepy ani přízemí vůbec sami nedělali, psala jsem, ze to dělala partička borců... Přečti si to znovu psala jsem ze i beton michali v michacce a ze to byla chyba protože jsme je platili v hodinovce. Takze úplně nechápu tvůj příspěvek o tom ze jsme to dělali sami? Nicméně ceny od firem na komplet hrubou na klíč byly 1,7mil, dodavatelský jsme kolem 1mil s tim ze nakonec podkroví dozdivame sami.
Odpovědět
@geodett pardon za překlepu, iPad doplňuje sám slova a upravuje a já to neumím vypnout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote projekt na sklep jsem nemel ale tak zelezo jsem odhadnul dle jednoho clanku, ale stacilo si secist beton a uz jsem se rozhodnul :)
Odpovědět
@geodett já ani nevím, kolik tam padlo betonu ale přišlo mně to nekonečný :-N
Odpovědět
taky se přidám.... momentálně se nám dělají výkopy pro podsklepení (95m2) našeho budoucího domu. Při výkopových pracech se narazilo na skálu a to zásadně ovlivňuje cenu. Nicméně když to shrnu: výkopové práce, základové pasy, deska pro podsklepení, hrubá stavba podkslepení, strop, základní deska pro dům vč. základových pasů (barák nesedí přímo na sklepě, je odsazený), venkovní schody (z úrovně podsklepení do přízemí domu), napojení na sítě a betonová retenční nádrž, tak je to za 1.190.000 Kč. Dělá to firma, protože kvůli komplikovanějším výkopům jsme usoudili, že se na to sami necítíme. On ani nebyl stavební dozor, co by se nám tam chtěl ručit, kdyby jsme do toho šli sami. Poptával jsem dva a oba se shodli. Na firmu jsme si udělali výběrové řízení. Nebrali jsme hned první firmu nebo nabídku. Takže tolik za hrubou stavbu našeho podkslepení + něco málo navíc. Od přízemí výš už budeme pokračovat sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote jasně ale nedělala to firma, mě taky pomáhali dva lidi co jsem zaplatil. Dokážeš tedy napsat na kolik vás přišel sklep ? Byť i těch pár metrů ? Protože když někdo bude chtít podsklepit celý dům cca 70-100m2 tak stále trvám na svém, že cena bude 500tis až milion... Předpokládám, že těch 1,7mil za hrubou je za celý dům včetně toho sklepu ( nabídka od firmy )
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petrsv1000 samozřejmě záleží na tom jeslti to dělá firma nebo si to děláte svépomocí, ale my na firmu nemáme. A myslím si, že i kdyby si člověk sehnal zedníka tak to vyjde furt levněji než firma. A když mají lidi na stavbu RD na klíč tak sklep už asi zas takovej problém nebude. Beton potřebujete jen na desku, našich 50 m2 asi 20 tisíc, do šalovaček jsem si to beton míchali sami. A jak píše @mitote izolaci, ze který má strach snad každý, zvládne i tele. My to dělali poprvé a naprosto v pohodě. Je tu spousta negativních názorů na sklep, ale zajímalo by mě kolik autorů těchto názorů sklep mají. Předpokládám že minimun, takže bych na jejich místě raději mlčela. Já co znám lidi se sklepem a že je jich hodně, tak si ho každý chválí a litují, že neudělali podsklepení pod celým barákem. Což já pomalu začínám litovat taky a to ještě ani nebydlíme:)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetal7 Tak samozřejmě, že sklep je velké plus, hlavně když je pozemek ve svahu. Ale právě když se staví dům na klíč od firmy kdy cena není zrovna malá a ještě k tomu přihodit cenu za sklep to už spousta lidí nekaceptuje, prostě se to prodraží a ne málo. Jedna věc je podsklepit nějakých cca 30m a druhá pak ten 100m dům jak mám třeba já. Pro mě to byla prostě velká investice i kdybych si ho dělal sám a to jsem dělal desku také svépomocí...
Odpovědět
anetal7 To je právě ten omyl. Ti kteří z jakéhokoliv důvodu staví na klíč a bavíme se v cenových relacích do 3mio tak, jak píše petrsv1000 je pro ně většinou cena podsklepení neakceptovatelná. My stavíme na klíč a právě proto jsme si sklep dovolit nemohli... Jinak souhlasím, že podsklepení - suterén včetně garáže hlavně ve svahu je výborná věc a bral bych to hned :-)
Odpovědět
@scout12 no a nebylo by pak lepší nestavět na klíč ale dodavatelsky a mít sklep? Protoze to co ušetřit proti ceně na klíč tak ti sklep pokryje levou zadni
Odpovědět
@petrsv1000 jak budu ma PC projdu faktury a rozepisu, z hlavy vím jen desku a izolace
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Ok, v poho ;-) já třeba stavěl na klíč z toho důvodu, že jsem měl za tři mesíce komplet hotovo, teď si hraju již na zahradě, švára staví sám ( rodina, výpomoc, zedníci ) sice už bydlí, ale patlá se v tom pátým rokem a děti mu rostou pod rukama, to jsem nechtěl... Mít více času, končit v práci ve tři jako dříve naši, mít blíže pozemek tak bych doto asi šel, ale takhle ne, zatím toho nelituji.... ;-)
Odpovědět
@mitote Myslíte to dobře ale na to bychom už neměli čas ani nervy. Navíc ta firma je velice slušná - výborný poměr kvality a ceny. Vždy je to holt něco za něco.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 nikdo neřekl že musíte mít podsklepený celý dům, my máme také jen polovinu. Kámoš staví sám, na jaře začal a kdyby chtěl tak v zimě bydlí. takže jde jen o to chtít ;-) A kdyby si člověk udělal sám sklep + desku a zbytek firma tak to furt takovej rozdíl není. bavíme se tady pouze o financích, ale četla sem tu od vás i to že se sklepem jsou furt jen problémy. což netuším jaký... Ale je to nekonečná konverzace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetal7 Já sm nikde nepsal, že s ním jsou problémy, naopak kdybych měl finance a čas tak si ho také pořídím. Takových kámošů znám co by chtěli do zimy bydlet ale realita je pak jiná... Jinak se stále bavíme o kompletním podsklepení celého domu jak se ptala tazatelka. To že tu ostatní píší, že to není problém, že to tolik nestojí a pak z nich vypadne, že mají podskleponou jen část domu, to pochopitelně mění situaci i výslednou cenu.... pak je to skutečně nekonečná konverzace... ;-)
Odpovědět
No jo... kamos stavi sam.. to pozname.... sam + 10 pomocnikov z blizkej a sirokej rodiny :) to sa potom samozrejme do zimy stiha :) Stavat sam, ale naozaj sam, a k tomu mimo bydliska, je dost na houby. Dom som si nechal urobit na kluc a len cesta z bydliska k domu mi trvala autom 45minut. A k tomu clovek musi chodit aj do prace, z prace na sluzobky, ... :)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetal7 taky stavime na klíč a ani nás nenapadlo pomyslet na sklep. Dali jsme přednost garáži. Provolání, že kdo staví na klíč, má na sklep, který stojí dalších 800 000 tis Kč je trochu mimo. Svépomocí ani dodavatelsky nestavime, protože na to není cas. Osobně mě to netrápí, v dnešní době už není sklep životně důležitý jako driv, kdy nebyly lednice a mrazaky. A bohužel mám podobnou zkusenost, ze většina sklepů je vlhkých a je s nimi jen spousta problémů.
Odpovědět
Profilova fotka
@deto_oesya staví sám, chodí mu zedník a občas tam projde táta a s něčím pomůže... Což mi furt na 10 lidí nevychází. Nevím o co Vám jde kdyby to nebyla pravda tak to sem nepíšu! @petrsv1000 my kdyby jsme podsklepili celý sklep tak si myslím že nás to vyjde max o 100 000 víc. A dotaz byl sice na celopodsklepení, ale to dělá nějakých 63 m2 a my máme jen o 10m2 míň, takže zas takovej razantní rozdíl by to asi nebyl :)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetal7 ok, máte to za dobré peníze, tak můžete být spokojení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Na jaře se chystáme stavět a sklep aspoň malý, určitě chceme/potřebujeme. Tak jsem pročetla diskuzi s tím, že se dozvím orientační ceny podsklepení a udělám si průměr cca. Místo toho dohady a k tématu nic moc.. :-S Přesto doufáma dle odhadu i věřím, že víc jak 200 tis. za to nedáme.. Samožřejmě svépomocí.. ;-)
Odpovědět
nás nějakých 40 m2 vyšlo na asi 30 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ma my jsme měli částečné a orientačně svépomocí nám to prodražilo stavbu o cca 700 tis. (výkopové práce ve skále, izolace z folie, izolační přizdívka ze ztraceného bednění, vylití ochranné vrstvy betonu na folii, odvětrání radonu, drenáže kolem izolací a pod deskou, vnitřní stavbu sklepa máme z pálených cihel ...)
Odpovědět
Profilova fotka
@jirinapezl Tak co jsem kde četla, výkopové práce ve skále jsou prý veeelmi drahá záležitost, a to se nás určitě netýká. Máme pozemek v mírném svahu, známý nám to vykope doslova za hubičku a podsklepit chceme opravdu jen kousek cca 25 - 30 m2.
Odpovědět
@anetal7 to holka pridej, 100tis. tam hvizdne jak nic za druhou pulku sklepa.My mame z mensi pulky podsklepeny, stalo to cca 250 tis. svepomoci a rok stavby navíc, z toho vykopove práce od svagra, to by byl další balik k tomu, ale je to ve svahu, tak jsme tak ten pozemek dobře vyuzili. Souhlasim s @petrsv1000 pokud sklep od firmy, pocitam tak 500tis.-1mil. v závislosti na mnoha faktorech, a to uz si málokdo muze dovolit při stavbe na klic
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?