Popraskaná základová deska

13. srp 201980

Svépomocí jsme minulý týden dodělali základovou desku. Po vylití jsme ještě ten den večer zalévali desku a zaléváme dodnes (dnes je 6.den od vylití). Přesto se nám hned druhý den objevili mikrotrhliny po celé desce (na šířku 1mm, ale dlouhé třeba i 1m). Při betonování desky jsme používali vybrační lať a máme beton C25/30 S3. Nevypadá, že by byly trhliny nějak hluboké, ale překvapilo nás kolik jich na desce je. Čím to je? Má to na něco vliv? Stavební dozor máme, ale je teď na dovolené... Desku jsme dělali poprvé v životě, není dokonale rovná ani hladká, ale výškový rozdíl je max do 1cm a to jen na dvou místech, kde se nám trochu zakousla vybrační lať. Velikost desky 172m2.

 • Tak mikrotrhliny nemusí být problém...ovšem ta dramatika, to problém je 😃 "objevili mikrotrhliny" , "vybrační lať" Každopádně by to chtělo bližší popis trhlin a nejlépe foto. On ten beton 30MPa na přízemní dům, taky není úplně běžný. Však si platíte dozora, tak bych stejně na něj počkal až se vydovolenkuje 😃

 • Tak nevím jestli šlo o nadsázku nebo ze sebe potřebujete dělat chytrýho tak moc až ze sebe uděláte vo-a, někdo rád gramatiku a někdo dramatiku.

 • @panlorenc  za pravopis se omlouvám, nový mobil a ještě nezná moje slova, tak mi neustále vše prepisuje na něco co nechci. Moje chyba, že jsem si to po sobě nepřečetla. Jinak beton byl 20/25, to jsem napsala špatně já.

 • Sponzor fóra
 • @daruna
  a tady zas někdo nepochopil to, že já říkám dramatické gramatice zkrátka dramatika. Od toho je čeština krásná a někteří lidé absolutně bez špetky nadsázky 😛

 • To vypadá na lokalni smršťovací trhliny při tuhnuti betonu pouze pri horním povrchu. Hloubeji do prurezu nejdou takze z pohledu statiky nezávadné.

 • @sarkatr  absolutně neřešit, je to skoro normální, pěkná deska

 • @panlorenc  Díky za uklidnění. Dnes po odbednění jsem si říkala to samé. Na bocích, kde jdou trhliny až ke kraji, není vidět, že by šly nějak do hloubky.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?