Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
ahojte holky, tak mi bereme stan pro malýho, aby si mohol přes poledne schrupnout a jedeme na pozemek, snad nebude pršet. Beru foťák a nafotim ten náš domeček. Manžel jel taky na úřad se všema dokumentama, co máme, zda už to je komplet nebo ještě něco budou chtít. @pavka411 tak to je super, že se vám to hýbe, papíry snad taky brzo dorazí @mavo tak to držim pěsti, penízky navíc se vždy hodí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hm tak smlouvy a vinkulace jsou ještě v Praze, no moje nervy, už to tam mají 14 dní.... Paní sice říkala, že to mají technici na posouzení hodnoty, a že hned jak t ovrátí tak to sepíšou a pošlou, ale my na to fakt spěcháme!!!!!!!!!!! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme zalitý strop.... tak snad počasí bude přát a nebude moc pršet a moc pražit sluníčko :-) ale jinak nejsme vůbec náročná...... :-D :-p
Odpovědět
@pavka411 tak u nás leje od noci, takže bída
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka u nás občas sprchne, ale jen takový lehký deštík, no snad to s betonem nic neudělá... |-|
Odpovědět
@pavka411 tak snad to bude u vás ok. Holky, tak už jsem se polepšila a v albu mám fotku pozemku v celé své kráse i s vykolíkovaným domečkem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak u nás je zalito a dneska už jsme se i pro stropech prošli, měla jsem strach, že se to propadne, ale už to bylo hoooodně zavadlé ;-) Přidávám fotečky z akce zalití :-D
Odpovědět
Profilova fotka
čauky :) tak už máme hotové krovy a v pondělí by měli přijít pokrývači... ale nemáme udělaný komín :( tak jsem sháněla našeho stavebníka a on říkal, že komín bude, ale nemá peníze :( jenže my už taky ne... tak jsem volala do banky a tam se jim nelíbí, že jsem Vostrá, takže se to zase něčím zdržuje než nám penízky pošlou :( a nevím jak dlouho to může trvat.. na státní fond rozvoje bydlení nesu dnes podepsané smlouvy, ale taky nevím kdy nám pošlou penízky :( Ale střecha je krásná.. hned to vypadá úplně jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo super, krovy nás taky brzy čekají, a taky jsme bez peněz, nebo teda už zadlužení, takže nám z toho co pošlou moc nezbyde :-( ale se s tím v té Praze nějak párají, už to tam máme 14 dní, to nám úvěrářka slíbila do týdne máte smlouvy zpět ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo a fotečky?? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, zdravim z dovolene opept zpatky. Jak jsem si uzila dovolenou? Tak pul na pul. Po priletu na letiste v Turecku, nam pani delegatka sdelila, ze je nas hotel obsazeny a ze na s na jednu noc presouvaji jinam. Uplne jina oblast. Malikcka unavena a jeste nas cekala delsi cesta, nez byla v planu. Mazel rozhorceny, nastvany, al e nechtel se tak pozde na letisti hadat, nic by tim nevyresil. Ze pry duhy den nam daji vedet. Rano nam rekla, ze nas hotel na 5 dni neprijima obytovani. Jak si tohle muzou dovolit, kdyz jsme zajezd pres invii kupovali, overovali obsazenost. Cestovka byla marine tour, prazska. Hotel kde nas ubytovali se nam ale nelibil, byl maly nacvakly mezi hotely, kocar nehrozil, zadna zahrada, jen bezen, kolem namackane lehatka a more. Jinak hezky byl... Tak jsme zadali o jiny hotel, vetsi. Pani nam volala po dvou dnech, ze nasli hotel a do pul hodiny potrebuji potvrdit prestehovani. Moc ho vychvalovala. Holet ale 15 let stary, sice rekonstruovany, ale zdaleka to nedosahovali toho, co jsme meli zaplacene. No nic, po 5 dnech jsme se dozadovali naseho hotelu, delegatka nam po telefonu sdelila, ze cela oblast, kde jsme meli byt je obsazena. Hadali jsme se jeste s ni, ale pak to vzdali. Je to jako by jste meli zaplaceny hotel v praze a daji vas do prostejova. Kdyz jsme zjistili, ze nema cenu s nimi dal jednat, ze nas uz nepreubytuji, zbytek dovolene jsme si uzili. Ikdyz v dusi jsme byli rozhorceni a nastvani, malicke jsme se to snazili co nejvice vynahradit a uzit si to. Podarilo se. Bylanadsena, porad ve vode :) Tim jsem chtela poukazat na chovani nekterych cestovek, A co domecek, jeste jsem tam nebyla, ale pry je zality beton, strecha i s taskami bude hotova tak za 5 tydnu, delnici jsou cim dal pomalejsi, ale co nadelam, cekalo se na krovare.Ti meli cas az ted. Jinak jak koukam, vsichni nas dohanite :)))) Ne predhanite! :) Musim skouknout vsechna fota jeste :) Jinak architekt uz dodelal navrhy, tak pak vlozim. Pristi tyden jdeme objednat okna. Albo. Tak dobrou noc :)
Odpovědět
@veronikapulkertova ahoj Veru, vítej zpět doma. To je škoda, že dovča nevyšla úplně na 100%. Bohužel koukám, že neni opravdu spoleh na nikoho. Ale nezoufej, teď tě bude těšit domeček. Jak malá zvládla horko u moře a cestu letadlem? :-) @mavo taky chci fotečky :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@veronikapulkertova tak vidím, že dovolená nemusí stát vždy za to :-| Já si pořád říkám, že bych vypadla, třeba jen na chattu do Oder, ale na více než víkend, ale bohužel to si mi teď asin nepoštěstí |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka-prave ze me prekvapila, cestu tam, to jest 3 hodiny, prokoukala z okna, na mracky, meli jsme malovani a hracky a cestu zpatky prospala :) Teplota tam byla silena, ve stinu 35 stupnu, na slunicku neco pres 40, ale my byli od rana do 11 ve vode, pak spinkat, hlavne pres ty nejvetsi horka a kolem 4 se budila, takze uz to bylo lepsi. Byli jsme vybaveni, koupila jsem si uzasny koupaci oblek a cepicku, mazala 50, takze je trosicku opalena, takze byla chranena, ale opravdu byla stastna a tesime se na dalsi dovolenou, to jest za v polovine zari, do Egypta, tak tam si to snad uzijeme na 100% :) Mavo, jak dlouho jste delali krovy? Tech 5 tydnu (3 tydny krovari a 2 tydny pokryvaci se mi zda dost). Ale na druhou stranu nespechame, rozhodli jsme se, ze to nechame alespon do unora-brezna promrznout, at nam to tam nepopraska, mezitim se treba bude delat podlaha, ledove stropy atd. Jinak pristi tyden mame sraz se vsemi-vodo,topo atd. budou to delat vsichni najednou, at se domluvi a nevrta se tam 100x do zdi. Takze dorazi i architekt a bude tam asi 7 lidi :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, všechny vás zdravím, konečně jsem se sem zase dostala... spím denně pár hodin, strašný spěch.. ALE! stojí nám domeček, přes zdárné dokončení základové desky... včera začali a dnes máme krovy, hodím vám do fotoblogu pár fotek.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak sem vám do alba hodila pár fotek až máte přehled :) jsou na konci, nejdou mi přendat :( aby byly časosběrný... střechu budou dělat ještě příští týden - dodělávat tesaři a už přijdou pokrývači.. jsem ráda, že se to trochu zbrzdilo, protože pořád nemáme další peníze od banky :( už máme hotovo i pár příček tak se je taky do alba dala ať máte trochu přehled :) veru: no střechu nám dělají od začátku týdne a příští budou pokračovat.. ale z toho jim jeden den pršelo a další dva tam nebyly.... takže pracovali na střeše - tesaři 2 dny a je skoro hotová.... ještě něco dodělají v pondělí a pak už přijdou pokrývači a ty to taky tak za týden sfouknou.... mám je ale oba - kamarádi, domluvený už od ledna nebo od podzima, že bysme měli v létě dělat střechu, .... měli toho hodně rozjednanýho.
Odpovědět
krásně pokračujete holky :-) u nás už se začlo taky něco dít už jsme kopli a to pořádně hluboko :-) kdo chcete juknětě na fotečky
Odpovědět
Ahoj holky, nějak nemám teď moc času, ale manžel nakukuje v práci a podává info :-D Teda, koukám, jak frčíte!!!! my se zase hrabeme v zemi - děláme 2. fázi základů - vše je zase jinak, zdít budeme až po tomto... Kremrolko - teeeeeeda, vy máte svah! už na ten náš nebudu nadávat :-D Kopli jste opravdu fest :-D Super!
Odpovědět
@evculinda jj svah je to pořádnej, budeme mít ve svahu zasazený vlastně 2 patra
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my si o víkendu mákli a naskládali 6 palet cihel na patro, byla to fakt makačka, ale aspoň nám budou kluci pokračovat ve zcění patra :-) @mavo krovy super, už aby to bylo zakryté co?? Jinak s penězma jsme na tom stejně, pořád čekáme na smlouvy, bůh ví, kde se zatoulaly :-S @kremrolka01 tak to jsme zvědavá na výsledek... svah tam máte parádní... tak daleko moje představivost nejde :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak dnes nastupuji krovari :) Byla jsem se vcera podivat na domecek a pres jezero, ktere si tam pestujeme, bych se tam prakticky bez gumaku nedostala :( Zitra jdeme objednat okna, za 5 tydnu nam je dodaji, tesim se jak male dite. Holky, vim, ze uz jsme se ptala, nechce se mi to dohledavat....Ale budete nechavat domecek promrznout? My jsme puvodne nechteli, ale jelikoz se stavba krapec zpozdi a pan od kuchyni nam rekl, ze je lepsi to nechat alespon trochu promrznout, pocitam s tim, ze dum bude hotovy v prosinci, ze pres leden, unor, mozna brezen budeme delat podlahy, rekuperaci, chladici stropy atd a na nabytek se vrhneme az tak brezen, duben. Mozna to vse posuneme jeste dala to jsme chteli na Vanoce bydlet. Hodne lidi tvrdi, nove materialy, nove postupy, nemusi promrzavat, staci topit a vetrat. Nekdo tvrdi, dum vam popraska tak i tak, protoze stavba stale pracuje. Skoukla jsem konecne fotecky a nestacim se divit, jak domecky rostou, kde ne domecek, tak je to bliz ke stavbe domecku :) Hezky den vsem, s co nejmensim destem..
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova: Veru, my promrzávat nebudeme nechávat, když budeme všechno stíhat, jinak to taky necháme přes zimu být, ale zatím to vše nasvědčuje tomu, že bysme mohli do vánoc bydlet. Ale upínat se na to radši nechci, abych nebyla zklamaná.
Odpovědět
@veronikapulkertova veru, tak mi promrzávat nemusíme, ale asi budeme muset, protože to tak rychle asi nestihneme, škoda :-) takže tak na jaře bych viděla stěhování
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova my jsme taky chtěli nechat promrznout, ale tím že zdíme na to heluz lepidlo, tak to prý nemusí, ale taky jsme chtěli začít už minulý rok, že...A bydlet chceme hned jak to půjde, termín jsme měli do vánoc, ale jako mavo se k tomu neupínám Před chvilkou volal zedník, že můžem dneska něco zase naházet na patro, jako chtěli 5 palet, měli tam 6 a vypadá to, že to vystavěli, no uvidíme odpo Jinak na mě doma čekájí zástavní smlouvy, takže toho máme dneska ještě fakt hooodně....
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka tyo breberko myslíte, že to s dřevostavbou do Vánoc nestihnete? My začínáme teď během sprna kopat a já pořád naivně věřím, že jako jooooo :-N asi bych se měla teda trochu vzpamatovat =-)
Odpovědět
@radunk.a no já už jsem se s tím trochu smířila, že to nejspš nestihneme, ale zase kdyby jo, byl by to super překvapivý dárek k Vánocům, tak uvidíme. Nechci se na to ale zbytečně upínat, abych nebyla zklamaná a manžela si uhnat taky nechci, aby se pak rok nemusel léčit :-)
Odpovědět
@radunk.a a hlavně, my ten náš dům máme oproti vašemu větší, takže nám to bude dýl trvat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, pro některý je asi ještě brzo, ale nemáte někdo nějaký tip na krbová kamna? Já bych se měla rozhodnout do čtvrtka kvůli komínu... a nevím který a jaký a tak :( jinak peníze z banky pořád nejsou.... teda nejsou ani zástavní smlouvy, na těch to všechno visí! fakt nechápu, proč jim trvá vytisknout to týden!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo tak mavo, nám přišly smlouvy včera, a dneska už jsme vše nesli k úvěrářce, tak dneska nebo hned zítra ráno, se posílají ;-) no a penízky snad příjdou co nejdřív :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky, konečně se u nás zase něco děje. Tchýně se stěhuje z domu, který budeme bourat a já už mám schválený od pana starosty papíry pro povolení stavby. Zítra je nesu na stavební úřad. Tam mi řekli, že by to mohlo trvat max. 14 dnů - i když z vašich zkušeností vím, že to může být jinak. Tak mi nakonec letos snad ještě začneme stavit :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?