Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
@lumber tak to je super, koukám že jen u nás se zatim nic extra neděje. Tedy abych nekecala, tak jsme přistavili, máme si kde umýt ruce, uvařit a taky pustit rádio :-D pro jednodenní rekreaci super. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky tak smlouvy byly odeslány už v úterý, takže teď čekáme na penízky.... Máme hotové vyzdění podkroví, dneska kluci zalívají druhý věnec.... takže u nás je střecha na spadnutí.... ;-) Jinak zážitky : byla u nás stavební policie na kontrole, tak vše v pořádku, jen si máme dodělat plot... máme na to 14 dní.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411 při stavbě je nutné mít plot? :-o tak to jsme taky namydlení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411 stavební policie? To je mazec.... my máme plot, akorát ne z jedný strany :D to chceme dodělávat až bude hotový celý domek, na tom si chceme dát záležet. u nás z banky pořád nic..a státní fond se taky ještě neozval, takže nemáme ani korunu :( a to už mají tesaři doděláno, musíme objednat okna a zaplatit zálohu... střecha bude dodělaná komplet příští týden tak ty už taky budou chtít peníze :(
Odpovědět
Profilova fotka
@radunk.a nám řekl že je nutené mít ohraničené staveniště, my plot máme, nej vjezd je otevřený a pak ještě kousek chybí, tak to asi manže zaplotí kari sítěmi, ať je z toho mobilní oplocení, které nebude bránit v přístupu
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411 Jj, tohle jsou všechny tyhle bláznivý požadavky na bezpečnost práce apod. V životě jsem ale neslyšel, že by to někdo na takhle malou stavbu přišel zkontrolovat. To tedy zírám :-o
Odpovědět
jé a to fakt existuje stavební policie, já myslela, že to byl žert :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@hugo58 no jo my vždycky musíme být něco extra.... @breberka o takových věcech nežertuji :-D Druhý věnec máme odlity.... na příští týden chystáme vyzdívání štítů :-) , začínáme řešit střechu, no žádný oddech
Odpovědět
Profilova fotka
breberko, do interní pošty jsem ti hodila nějaké info k té varné desce kterou máš na fotoblogu a předpokládám že s ní počítáš do nového domečku. Kukni se na to.
Odpovědět
@lumber zatim mi nic nedorazilo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka já vím, nešlo mi to tam hodit. Můžeš mi do interní pošty hodit svůj email. Pošlu ti to přímo tam. Třeba ti to k něčemu bude
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak dneska sme konečně vyzvedli zástavky na rozestavěnou stavbu... akorát sme to nestihli odevzdat na katastr, tak tam musíme v pondělí, ale snad nejpozději v úterý budeme mít další peníze! Jinak sme dneska už zaměřili okna, takže až dorazí penízky tak je budeme objednávat :) zatím to je všechno ještě pěkně vidět.... až se začnou dělat vnitřky tak to půjde hrozně pomalu :(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky vsem, tak po schuzce s vodo, topo, elektrikarema a architektem mame hlavu jak balon. Musime zaridit neskutecne moc veci jeste...je potreba uz vedet, kde a jaka svetla budou na dome i v dome, osviceni kolem domu v zahrade atd, jiz v utery jdeme vybirat, dale kde bude pergola, bazen, projekt na el.branu, komplet projekt elekra v dome i mimo, uz je pry potreba vedet, jaka vana a umyvadlo bude skrze trubky. Moc tomu nerozumim, ale nejak se to ted nahrnulo :) Pan pres okna nam rekl, ze cim driv s oknama budeme otalet, tim lip, ze je lepsi je tam dat a po mokrych procesech. Tak dum zatim jen zabednime...Dobre drevo je meranti a dub, ale ten je pry drazsi, tak cekame na naceneni jeste... Uz mame zabetonovane sloupy a klenby oblouka, vypada to dobre, tak pak hodim fotecky i s komplet navrhy interiertu. Mejte se hezky, hezky vikend preji :)
Odpovědět
Ahojky, vůbec nestíhám :-N Vracíme se ze stavby večer a než zaženu malýho, jsem ráda :-N Snažím se házet fotky aspoň na Rajče - nakukuje celá rodina tam a čekají na pokroky 8-) Jinak dnes jsme dodělali hydroizolaci, tak buď zítra nebo v neděli budeme konečně zakládat :-D Všem přeju, ať to klape podle plánu ;-) :-D Holky, jakou značku spotřebičů byste chtěly do kuchyně????
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já to mám asi tak, že podle zkušeností lidí z okolí je to fakt těžké. Tak jsem si pro tento případ předplatila Dtest abych byla aspoň trochu v obraze. Takže se budu asi řídit i podle jejich výsledků. Když se na to někdy dívám, nestačím se divit. Srovnatelné jsou tam spotřebiče třeba za patnáct tisíc a za 30 ticíc.
Odpovědět
Profilova fotka
@evculinda: mamka má teď doma MORA a je spokojená, tak asi půjdu v jejích kolejích... řekla bych že je porovnatelná cena a kvalita... to bude trouba a varná deska.. a myčka bude AEG-electrolux...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak nám přišly penízky.... poplatíme dluhy a můžem žádat znova.... no snad nám výjde na střechu a část oken.... :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
pavka: to je super!! Nám snad dorazí zítra, ale jsem na tom podobně.... zaplatíme dluhy, okna a abysme žádali znova :D :-/
Odpovědět
Profilova fotka
Holky máme štít, teda zatím jen jeden, ale dneska je na řaďe druhý... :-) x-) počasí se po včerejšku vybralo, tak můžou kluci zas máknout, dneska bysme měli dostat soupis dřeva na střechu, už aby to bylo....ať můžu objednávat
Odpovědět
HURÁÁÁÁ, dned dorazil souhlas se stavbou. Ani nevíte, jak jsme šťastný. Je to ten nejkrásnější dárek k našemu zítřejšímu 3. výročí svatby. Dneska to doma pooořádně oslavíme :-D :-D :-D @pavka411 snad vás brzo doženeme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka tak šup šup, vy to máte rychlovku.... jen aby bylo počasí, což vám samozřejmě přeju!!! Velká gratulace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka: třikrát hurá!!! Taky sme zapíjeli první penízky z banky na účtu po třech měsících :D důvod k oslavě se vždycky najde!!! Tak držím pěsti na stavbu ;-)
Odpovědět
Ahojky všichni, připojuji se do Váší diskuze :-) Před cca 3 týdny jsme se s manželem vzali a před 2 týdny se rozhodli, že budeme stavět :D Měli jsme to v plánu tak na jaro 2012, ale člověk míní .... ;-) naskytla se nám skvělá příležitost na parcelku a za pár hodin bylo rozhodnuto. Teď jsme ve fázi zařizování hypotéky, kreslí se nám projekt a začínáme lítat po úřadech :-) Parcelu chceme kupovat ještě letos, ale stavět začneme příští rok na jaře tak už se těšíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka: Tak to mooooc gratulujuji, jak k souhlasu se stabou, tak k vyroci!!! :) My 1.zari slavime 2 roky, tak jsem zvedava, co manzel pripravi....:) Nebo spise, jestli si vzpomene :))))) Mavo: Taky super zprava, at i ostatni penizky jdou rychle k vam :) Avol06: Tebe vitam mezi nami, blahopreji ke stavbe a preji, at vam vyrizovani a vse kolem, jde jak po masle :) Jinak po 3 a pul hodinach s architektem ve studiu se svetly snad vse vybrano, nejhorsi bylo vybrat svetlo nad jidelni stul pry by se tam clovek mel odvazat, vyjit pryc ze vsednosti, tak snad jsme se neodvazali az moc :))) Jak budu mit nabidku, svetla dohledam a hodim do albicka :)
Odpovědět
@veronikapulkertova díky Veru, je to prostě bomba, že nám to tak krásně vyšlo. Na světla jsem zvědavá, taky po nich koukam a zrovna nad tim stolem je oříšek + pak druhý do obýváku, tak uvidíme, co vyberem. @evol06 vítej mezi námi @mavo nás to teď čeká, musíme do banky, aby nám pustili první peníze za odhad pozemku, tak snad to půjde rychle, ještě že na základovku máme za ty roky našpórováno
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás opět problém, ale včera jsme ho vyřešili, pochybly nám cihly, no dvě palety cihel ]-( ak jsme je sháněla po všech čertech a sehnala.... dneska ve dvě je přivezou, takže žádná zdržovačka :-) ještě jsme byli včera se střechařem řešit dřevo na střechu, dneska by nám to měl ujasnit a hned objednáváme, ať nemáme prodlevy ;-) večer jsme si na oslavu penízku, že přišly zašli na pizzu, no a tam jsme zas potkali kamaráda od manži, ještě s klukem co nám budou dělat vytápění... no tak jsme se pozeptali co jsme ještě potřebovali ujasnit.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411: teda ty jsi ale šikulka! A samý dobrý zprávy! Nám se peníze z banky zdržují! Teď mi volala naše bankovní poradkyně, že zase něco chtějí dodat a to už mělo jít v pondělí na výplatu :( blbci!!! Ale za to sme stihli akci na dveře dýha od Sapeli :) tak ušetříme aspoň někde :D
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo s těmi penězi je to na houby... my si museli popůjčovat po všech čertech... teď už máme splaceno a pokračujem v nákupech, pořád něco... jinak před chvilkou volal dopravce co nám veze cihly, že už se blíží k cíli, takže předpokládám, že už jsou cihly v patře :-) a možná už se z nich staví zbytek co nám chybí.. jinak teda máme oba štíty bez špičky, na to nám chyběly právě cihly, takže máme opravdu před střechou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hmm tak cihly přiveli, ale jiné než jsme chtěli, no mě z nich fakt jebne!!!!!!!!!!!! ]-( :-S ]-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka tak jsem ti hodila ty výsledky varných desek na mail. Jukni se, jestli to přišlo v pořádku. Breberko a vy stavíte jenom na ohlášení? nebo stavební povolení?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?