Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Zdravím všechny po Vánocích. Nám to hezky vyšlo a těsně před Ježíškem nám přišel projekt x-) tak po Novém roce startujeme pro osazovák a pak to nejhorší papírování, uff, ale už aby to bylo. Tak všem přeju co nejmenší bolehlav v závěru roku a hodně (nejen) stavebních úspěchů do toho roku nového ;-)
Odpovědět
Ahoj, rádi se k vám taky přidáme ;-) Snad stihneme i tohle jaro - fakt bysme chtěli... Projet stále není dokončený, pořád něco měníme, ale snad se každým dnem projektant ozve a začnem poptávat firmy. Jinak jdeme do toho svépomocí, budeme stavět domek ve svahu a s dvouma samostatnýma bytama 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím spolustavebníky.. :-) tak my už sme trochu pokročili.. dnes sme zaplatili studnu (vrt), ještě zbývá papírování na úřadech a jeho kolaudace (ještě skruž a čerpadlo)... plot máme hotový, buňka stojí, habry zasazené :-D 1.2. jdeme na stavební úřad na veřejné jednání kvůli stavebnímu povolení... řešíme ještě jestli jímku a nebo ČOVku :-( a do konce ledna by nám měla přijít nabídka jedné stavební firmy na komplet celý domeček, tak se modlím aby mě ta částka nepoložila... potom bude zbývat zařídit hypo a můžeme se do toho vrhnout po hlavě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj spolustavebníci :) tak se k vám taky přidávám, teda alespoň v koutku duše doufám, že na jaře se to opravdu už všechno rozjede.. momentálně je již pozemek oficiálně náš, ale trochu nevím, co teď.. překvapilo mě, že spoustu lidí má koupený projekt, ale zároveň nemá vyřešený sítě, to je možný? my totiž doteďka žili v představě, že k projektu potřebujeme skutečné zaměření sítí - a u nás je s tím trochu problém, protože kapličku nám obec bude vystavovat až v březnu, plyn nemáme a vodu budeme mít ze studně. Můžete mi teda někdo poradit, zda když bychom téď žádali o projekt, musíme již mít kapličku i studni vybudovanou? jsem z toho prostě trochu zmatená, pořád čtu, co všechno potřebuju za papíry a co všechno musim mít hotový, až jsem v tom nadobro dostala zmatek :) budu ráda, když mi někdo prozradí svoje zkušenosti :)
Odpovědět
Profilova fotka
radunka.a: my sme si dělali projekt a ještě ani nevěděli kde studna bude... akorát elektriku sme měli, teda jen kousíček a museli sme si na to stavět hodiny, ale až později, když už ten projekt fakt byl...a ještě musíme dělat jímku nebo ČOV... nám to projektant prostě zakreslil tak jak si myslel že to bude.. a ochranný pásma a nikdo na to nekouká.. teda nevím, na povolení jdeme až v únoru...
Odpovědět
Profilova fotka
mavo: vážně? tak to zní dobře, to by bylo fajn :) a vy budete dělat ČOV už teď před samotnou stavbu? my jí máme v plánu až nakonec, tak jestli nám zase něco neuniklo :-x jinak celkově teda návštěva stavebího úřadu nám moc nepomohla, trošku se v těch názvech ztrácím - územní souhlas, územní rozhodnutí, územně plánovací informace, územně plánovací informace - už teď nevím, co kdy se má použít na výstavbu čeho, takže se s tim nejspíš budu muset hodně poprat.. docela mám smůlu, že můj chlap na tohle jaksi nemá čas a takovýhle věci se snažim vyřídit já, což není moc dobrý, jelikož se v tom opravdu nevyznám a zrovna technický typ nejsem :-x :-D
Odpovědět
Profilova fotka
radunk.a: no studnu sme dělali teď a ČOV až budou peníze... ono je jedno jestli to děláš před nebo před stavbou, ale jde o to abys věděla kde to bude, protože se to musí napojit do domku... a když máš základovku tak nebudou dělat ze základovky vývody všude... aby sis pak nerozkopala celou zahradu.... my už papíry naštěstí máme hotový.. teda jen na stavební povolení na barák.. ještě musím zařídit papíry na studnu :-( na to taky chtějí povolení a na ČOV pak taky budou chtít povolení... a měla bys mít povolení i ze životního prostředí... přítel vždycky papíry vyzvedne, já je vypíšu, připravím a zase to tam odnese :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, taky vítám v roce 2010. Máme skoro hotový projekt, jen ještě nějaké "menší úpravy" jako zvednutí podezdívky v podkroví a možná zvětšení oken....ale snad bychom mohli mít do měsíce spíše do konce února stavební povolení....jinak už máme i firmu na hrubou stavbu, tak se těším. Snad to všechno vyjde a na jaře kopneme.
Odpovědět
Tak, jak jste na tom???? :-) My stále čekáme na stavební povolení, ale snad v dubnu začneme x-) Na parcele už sníh pomalu slízá, tak už se nemůžeme dočkat!
Odpovědět
Profilova fotka
tak přítula včera stavební povolení vyzvedl, hypotéka zařízená, jen čekáme na odhad a až nám uvolní penízky. Dnes je poslední schůzka s pánem co by nám domek stavil abysme doladili detaily a může se začít huráááááááááá
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, taky zaciname na jare stavet, teda doufam,ze se pocasi co nejdrive umoudri, at muzeme zacit :))) Stavebni povoleni po trictvrte roce mame, uf, byla to drina, tak ted nam nic nebrani :) Manzel je hodne v praci, takze da se rici, ze stavba domecku bude na me :( Ale bude tam stavebni dozor, tak snad to nejak postavime :) Proto hledam zpriznene duse, se kterymi se mohu podelit o radosti, starosti, pozadat o rady a zkusenosti :) Proste pokacat o vsem moznem, od vyberu strechy po podlahy :)
Odpovědět
ahoj všichni, i já se ráda přidávám. Snad nám to už klapne a na jaře začneme. Pozemek máme už asi 4 roky, ale bohužel je to orná půda, tak se čeká na změnu ÚP, do konce 3/2010 by mělo být schválen a pak hurá na úřednické kolečko ;-) . No na Vánoce 2010 bychom tam už chtěli bydlet :-N , tak uvidíme, jak budou rychlí úředníci a pak mi. Plány už máme skoro dodělané a stavět budeme sami montovanou stavbu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
breberka: tak to držím pěsti... úředníci jsou jak kde, ale je to s nimi na dlouhé lokty... my sme dnes měli na návštvě chlápka co by se nám o stabu postaral... z porothermu... říkal, že v dubnu začneme :-) teď ještě dolaďujeme co nám bude dělat on s jeho firmou a co si seženeme sami.. a taky chceme do Vánoc bydlet :-D teď byl hektický měsíc,... obíhání bank kvůli hypotéce, zjišťování cen..... teď už snad přijdou jen ty dobré věci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aaa, tak jsem ráda, že to tu trochu zase ožilo :) Já bych ráda bydlela do konce srpna :-N :-D No snad to není až tak nemožné s montovanou dřevostavbou :) Teď taky akorát vyřizujeme banku a čekáme na projekt. Stavbení ohlášení bychom měli mít hned (trochu protekce neuškodí :-D ) a počítám že tak koncem dubna bychom se mohli vrhnout na desku.. i když teď nám trochu pocuchal nervy starosta ohledně vjezdu - nechtějí nám ho povolit ze strany, z které chceme ]-( myslíte, že je tohle v jeho pravomoci nebo že bych se měla obrátit na stavební úřad? Tohle je zatím jediný problém, na který jsme narazili, jinak musím říct, že veškeré obíhání a jednání s úřady nebylo zas až tak hrozné, jak se povídá a jak jsem čekala :) ťuk, ťuk
Odpovědět
Profilova fotka
Mno my zaciname stavet v dubnu a v rijnu mame taky PRY bydlet :) Se uvidi :) Za 7 mesicu komplet postaveno, zarizeno?: )
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: a vy chcete stavět z čeho? My to chcem stihnout do těch Vánoc a ostatní říkají že sme až moc velcí optimisti... tak sem jim na to řekla, že si to zatím říkat můžu a když v říjnu uvidím, že se nestíhá, tak budu říkat že někdy pozdějc, teď ať mi nikdo tu radost nekazí :-D
Odpovědět
Ahoj stavitelky....jak si pročítám Vaše příspěvky a optimismus se kterým se do stavění pouštíte,nostalgicky vzpomínám na naše začátky a odhodlání bydlet co nejdříve... x-) Stavíme svépomoci od roku 2007 a doufáme,že letos už to klapne a my se nastěhujeme..... ;-) Přeji Vám všem pevné nervy s úředníky,nepředvídatelnými situacemi a problémy na stavbě a šťastnou ruku při výběru firem a řemeslníků.... ;-) ;-)Ať jde vše dle Vašich představ.....
Odpovědět
Hojte:)) my teda nestavíme ale kupujeme starý domek, částečně ze 30., částečně ze 70 let, takže je na kompletní rekonstrukci (kromě střechy a podkroví, to si necháme až za pár let):)) mavo: kromě toho baráku (který je teď neobyvatelný) tam máme taky studnu a habry, ta je tam ale už od těch 30. let, takže se na ni žádné povolení a oznámení nevztahujou:)) a habry máme kolem pozenku od sousedů ať je tam kromě plotu pěkná přírodní hranice. Sousedi tam mají vysázené tůje, což vypadá dost divně a vůbec se tam nehodí:)) Ale proti gustu:) Chceme začít rekonstruovat na konci dubna, začátkem května...já už se tak děsně těšíím!!:))) Plánovat, tvořit a přetvářet, to je co:))....z toho by se člověk zbláznil radostí:)
Odpovědět
radunk.a - no můj tchán dělá do dřevostaveb a většina baráků je od nich na klíč tak do 4 měsíců, ale my stavíme sami (manžel, já a kamarádi), tak jsem na to zvědavá. Manžel by si nejraději by si dělal fakt všechno sám, když viděl, jak některý "profíci" lemplujou, ale to bychom bydleli až budou děti šediví :-D
Odpovědět
Ahojky, tak my jsme se lehce zasekli na neplatném územním plánu ]-( ale tak jako všechno je o lidech - i povolení nebo nepovolení stavby v místě bez územního plánu záleží na jedné konkrétní úřednici.. no ačkoli od ní máme vydanou kladnou územně plánovací informaci, dokud nebudu držet povolení v ruce, tak klidná nebudu :-| Co se týče délky stavby, všechno záleží na dokonalém plánování prací a plynulém toku peněz :-) pokud má člověk hypotéku, dokážou to banky v průběhu pěkně zdržovat! Ale naši začali stavět středně velký zděný bungalov v dubnu a 14 dní před Vánoci se stěhovali.. pravda Vánoce proběhly bez dveří :-D ale to se dá přežít.
Odpovědět
Profilova fotka
Mavo: stavime z ytongu a mame sve delniky, kteri budou pracovat vikend nevikend, svatek ne svatek, jen pro nas. Od rana do vecera :)
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: tak to jo :-) no ti naši dělňasové by taky měli pracovat i o víkendu si myslím.. prostě máme slíbeno, že do vánoc se bydlet bude, tak uvidíme, jak to půjde... snad to půjde všechno hladce =o)
Odpovědět
Profilova fotka
breberka: tak vy si budete montovat sami jo? =-) :-D to je určitě lepší, budete mít jistotu, že je všechno kvalitně provedený.. v tomhle my budeme muset spoléhat na dobrý dozor, který momentálně sháníme, tak snad splašíme někoho schopnýho :-) ale přece jenom Vás obdivuju, asi bych se bála pustit se sama do montovaný dřevostavby - furt mám takovej pocit, že je to moc složitá technologie :-D ale vy se nemusíte bát, tchán určitě dohlídne :-D jak dlouho máte v plánu, že Vám stavba potrvá? všem: Jak máte tak velký pozemky? My máme 700m2, baráček máme malinkej - zhruba 110m2 a přesto mi to přijde malý :-S já vím, že to řiká každej, že jakmile je ten dům nestojí, tak to bude pořád vypadat malinký, ale podle je ta zahrada OPRAVDU malá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
radunka: my máme 1144m2 a zastavěnou plochu domku i s dvougaráží 230m2, obytná je pak asi 192m2... myslím, že až to bude stát, budeš nadávat, že nemáte garsonku na ten úklid :-D já už to taky vidim :-D
Odpovědět
radunk.a - no právě, když je možnost dělat si to sám, tak je to super. Manžela mam moooc šikovnýho (chce dělat i linku, jen dvířka objednáme, ale to by tam fakt musel bejt od nevidim do nevidim). Manžel to bude montovat s chlapíkem, kterej už pár domů dělal, a prej je to tak za 2-3 týdny hotový. Když vše dobře půjde, tak bysme měli ten duben-květen začít a pak do Vánoc fakt bydlet. Bude nám stačit, když bude kuchyně. obývák, 1 z koupelen, ložnice a pokojík pro synáčka (mimochodem budoumu za měsíc 2 roky a než se narodil, chtěli jsme už bydlet, ale bohužel ÚP je fakt masakr :-| ) No my máme pozemek cca 1200 m2 a zastavěná plocha domu bez zastřešenýho stání pro 2 auta je skoro 140m2 a máme přízemí a 1 podlaží. Pro nás ani málo ani moc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no tak bodeť by se mi to nezdálo malý, když vy máte všichni takový lány :-D ach jo, no nemáme na výběr, budeme se tam muset nějak vtěsnat :-S breberka: teda, tak toho manžu ti závidim :-D takovýhle kutilové jsou k nezaplacení! já ho doma bohužel nemám - připadá mi, že je spíš na ten úklid a vaření, v montérkách s nějakým nástrojem si ho zatim nedovedu představit :-N ale u baráčku asi nebude mít na výběr, bude se to muset naučit, v paneláku to zatím nebylo třeba :) A co ten ÚP, co tam bylo za problém? pozemek nebyl určený k výstavbě?
Odpovědět
radunk.a - no právě, je to zatim orná půda. Když jsme to kupovali, věděli jsme o tom a měli příslib, že se to bude měnit, ale bohužel je to už táhne leta, ale teď 23. 3. bude zasedání a když nikdo nebude mít připomínky, tak ho schválí a pak hurá do toho. Už jsme z toho dost unavený, protože kdykoliv jsme se byli ptát, tak jsme jen slyšeli, teď to nebude, až na podzim, pak nám řekli, že na jaře....... už mě to tedy fakt dost prudilo. Bydlíme totiž v 1+1 s 2 letým synkema pomalu je tu už fakt nehneme. I když je to byt "kamrlík", ale je náš, tak jsme tu předělali, co se dalo, tak jsme si tu různý práce i zkusili. Říkam, si, že když něco zkaňháme, tak jedině sobě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zas ma o vikendu snezit a teploty pod nulu do konce brezna :((( Pocasi nam letos na zahajeni stavby nepreje ]-(
Odpovědět
taky jsem na to koukala a je to děsný, už chci jaro!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, cim dal vice, pri cekani na pocasi, ktere se ne a ne umoudrit ]-( , predelavame projekt :-D . A to uz mame stavebni povoleni doma. Uz po treti jsme dum zvetsili, zvysili strop a porad neco domyslime. V prubehu stavby pak dodelame jen nejake dodatkove upravy s urady. To cekani na stavbu nam uz leze na hlavu :)))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?