Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky já hlásím rozhrnuté hromady hlíny, Zakopaná kanalizace a provizorní záchod už funguje, takže můžem konat potřeby na stavbě :-D Zítra to vypadá na určování elektro rozvodů |-| @lumber jedete a slavit se musí ;-) @mavo to se zvládne Jinak okna objednaná v ořechu, plastová, peníze jim odešly ve čtvrtek, takže už snad vyrábějí, snad to do vánoc bude a bude teplo, ať je dají |-| A na tašky pořád čekáme, objednané byly před měsícem a prý máme čekat, Tondach nestíhá vyvážet 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411 můžu se zeptat jaký ořech. Viděla jsem jich v nabídce několik. Na zimu se prej firmy předbíhají ve slevách a jdou s cenami dolů tak doufám, že jste je vyždímali :-D . A s tou střechou mě moc neděs! @breberka já bych taky slavila jak o duši ale někdo k těm dětem můsí být použitelný ;-) . Ale příští týden se chystáme na cimbál tak to zkusím dohnat tam. x-)
Odpovědět
@pavka411 tak s tou střechou jsi mě překvapila, naše by měla být skladem stále, tak snad bude - máme tedy ale úplně jinou značku @lumber to znám, tak snad pak to pořádně zapiješ, já se na to po nastěhování taky chystám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky jen pěkně stavte a slavte dál :) jde nám to všem pěkně od rtky! @pavka411 taky máme okna v ořechu a plastový :) tašky přivezou, neboj! Hlavně jim tam pořád volej, to zabírá, fakt! Taky sem potom otravná ale zase je to hned :-D já vůbec nevim, jestli se na tu zimu stěhovat nebo ne :( abysme potom měli zapnutý všude vysoušeče... topili... :( já fakt nevím.... někdo říká že se to nemusí, někdo říká že by se mělo... další říká že se nemusí, ale má se potom pořád topit a nedávat nic ke stěnám že by se tam chytala plíseň... ale to jako když uděláme kuchyň tak za tím bude plíseň? Tu přece nemůžu mít od stěny... nějaký skříně klidně jo, postel.. a tak.. ale kuchyň ne :( a teď babo raď :-/
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, manzel se jel podivat s dcerkou na domecek, tak mam chvilku casu:) Mavo: Ja ze vsech stran slysim totez, jedni rikaji, nestehovat, nechat promrznout, nekteri nastehovat, topit, vetrat... Ptala jsem se naseho stavitele a ten rikal, ze mame dum staven novymi materialy (suche zdeni), navic je tam nejaka vrstva, kde voda vubec neni, muzu poptat jak to myslel a rikal, ze neni problem. Neni potreba promrzavat! Takze v lednu delame interiery, na pevno nabytek ke zdi. Asi by nam to jen tak netvrdil, abychom si pak stezovali, reklamovali to a on to musel opravovat :) Lumber, tez bych slavila, ale s temi detmi je to slozitejsi...:) V patek jsem udelala zkousku z obavaneho predmetu, mela jsem moznost jit do spolecnosti oslavit s kamaradky, ale ja byla tak unavena a predstava ranniho buzeni nasi princeznou v 6 hodin me svedla do postele a odpocinek pri TV :) Pavka: Nenech se odbyt s taskama...my tasky meli do druheho dne :) Zitra zaciname delat vodo topo, doopravi se pristresek...uz vime, kde byla chyba. Stavebni dozor jej navrhoval pro klasicke auto a chtel zachovat povolenou vzdalenost mezi pristreskem a plotem sousedu, ale my s manzelem mame oba vetsi auta, s cimz nepocital, nevedel to...:) Ale opravi se to. Potom zaciname delat omitky v mistnostech, kde se nedela vodo topo...tak ted se zase nekam posuneme:) Jo a nakonec jsem se rozhodla do loznice tv dat, nechtela jsem ji tam, protoze se pak manzel diva dloho na televizi a ja nemuzu spat, chtela jsem loznici pojat romanticky, jen el.krb tam dat, ale zvazila jsem to, kdyz je clovek nemocny, unudil by se v posteli, tak mam novy navrh loznice s tv, ale pusobi to na me tvrde, co si o tom myslite, dekuji. Jinak Sapeli ma ted bezva akci, pri nakupu nad urcite mnozstvi je roboticky vysavac zdarma, tak juknete :) Nam to za to stoji, pac po nem moc touzim a dvere uz mame vybrane, jen je objednat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova vidím, že problém s televizí není jenom u nás. Manžel taky rád usíná u TV a já raději u knížek. Takže teď TV v ložnici máme a vypadá to že bude i v nové. I přes mé protesty. Ale je fakt, že i když marodili děti, tak leželi u nás v ložnici a obývák fungoval jako obývák a když někdo přišel, tak jsem nemusela narychlo maroda stěhovat pryč. Vše má pro a proti.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber Presne tak :) Je lepsi tam tu TV dat, nez potom kopat elektriku a rikat si, ze ja ji tam hloupa nedala uz predtim :) Ted jsou TV krasnych desigenu, nedokazu si predstavit tam davat klasickou TV s velkou zadi, jeste ze ta technologie jde dopredu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova u akce robotický vysavč od Sapeli upozňuji na dvě věci. Taky jsem se z toho radovala, když jsem chtěla objednávat Sapelky... Jenže akce platí pouze u vybraných prodejců. My měli předvybranou zrovna firmu, která je sice v regionu jedna z nejlepšími referencemi, ale není na seznamu. Druhá věc, kterou je dobré vědět je ta, že když si vyberete vysavač - nemáte nárok na jakoukoli slevu. Když jsme poptávali tu druhou firmu evidovanou na seznamu bylo nám skutečně řečeno - buď vysavač (nejdražší myslím za 12.000) nebo případnou slevu. Nakonec jsme do té akce nešli, jinde jsme dostali slevu 13 %, což u dveří za cca 160.000 Kč bylo mnohem výhodnější než vysavač.
Odpovědět
holky, tak TV při spaní máme taky :-) manžel u toho usíná a nejraději ČT24 - nechápačka :-D , ale s marozenim je to recht, my když marodili jako děti, tak jsme okupovali obývák s peřinama a neustále tam byl čurbajz ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nás je Tv taky v ložhnici plánována :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenkaj Mooooc dekuji, to jsem vubec nevedela!!! Pri nasem mnozstvi a cene dveri by se nam vice vyplatila sleva! :)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky TV si manzel vybojoval, ja bych tam nechala jen krb...romantiku, lepe se pak usina... Ale nemuze byt vse po mem, jeste jednou budu urcite za to rada :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dobré ráno, naše neděle byla opět pracovní, no teda vlastně spíš vymýšlecí, řešili jsme elktro.... :-S nic pro mě, ale teda začali jsme si ujasňovat kde co a jak bude... x-) A odpoledne jsme si vyjeli na čumendu do sika koupelen a do Ikey.... představa by byla ale konečná fáze teprve nastane :-D @veronikapulkertova váš dům bude fakt krásný, parádní návrhy jinak my tv do ložnice nechceme, a v případě dětí.... ty ještě nemáme, tak to zatím neřešíme, ale příprava na TV připojení bude určitě i v ložnici :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre rano, u nas opet uplakane... :) Pavka411: Dekuji moc. Spoluprace s architektem nelituji, myslim ze se nam to nekolikanasobne vrati, zatim jsme moc spokojeni. Dela za nas skoro vse, usetri to kupu casu a dle i penez :) S elektrem to znam, jeste ted jsem si dovymyslela zabudovany fen a radio zabudovane do knihovnicky, takze pridavame jeste elektriku, dokud to jeste jde, nez se to zadela :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady taky od rána prší. Dneska chlapy odváží ze stavby železo do sběru a asi budou pěkně promoklí.Odpoledne nám už přivezou cihly, tak ať to tam pořád nezavazí a neobchází se to. Ještě je tam hromada dřeva jak jsme bourali původní domek a na to se asi vrhneme později abychom s tím mohli topit. Chceme si tam dát nějaké provizorní topení, nějaké petry nebo tak abychom tam v zimě nemrzli. No, uvidíme, jak to stihneme s oknama. @pavka411 s tím elektrem ti nezávidím. Vidím to u známých. Raději dát o 2 zásuvky a vypinače víc, než aby pak chyběli, to je pak nanic. @veronikapulkertova fajn je už to, že člověk to vidí nakreslené a dokáže si to více představit. Já to sice v hlavě mám, ale jde o to aby to tak vypadalo i v realu :-D
Odpovědět
tak u nás naštěstí neprší, tak snad to vydrží. Nu dneska jsme s manžele objednali střešní okna - cena fakt hnus, snad za to budou stát ;-). V elektrice se teď hrabu a je to na budku, nesmí se na nic zapomenout, jak píšete, protože pak to znova řezat.... to by mě asi manžel nařezal :-D :-D :-D ¨. Taky koukam na světla, většinou se mi líbí sady pro kuchyni, jídelnu a obývák, ale ceny jsou opět šílený :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak hlásím, že my už zdíme x-) . Ráno přivezli bloky a chlapy zákládají první řadu. Byla jsem si tam položit první cihličku - malý mi to namazal a já si ji slavnostně usadila. Hned mám lepší náladu :-D
Odpovědět
@lumber tak doufám, že máš foto na památku :-) to je paráda
Odpovědět
ahoj holky, mám dotázek, když vám pokoj (ložnice) sousedí s kuchyní či koupelnou, budete to nějak speciálně odhlučňovat? nám tak dole vyšel pokoj pro hosty (z jedné strany má koupelnu a z druhé přes zeď kuchyňskou linku), takže mám strach, že přes obyčejné příčky z ytongu tam bude hrozný hluk
Odpovědět
kremrolko, tak já neporadim, nemam zkušenost teď řešim, jaký se smí používat prostředky na mytí když máme domácí ČOVku. Speciální eko, prostředky jsou celkem drahý a nerada bych se vzdala svých oblíbených a vyzkoušených prstředků, tak uvidim, co mi písne výrobce.
Odpovědět
Profilova fotka
@kremrolka01 vzdyt to ma byt pokoj pro hosty, takze bych to asi neresila... jinak my mame pokoj pro hosty v přízemí vedle wc a v patre pokojíček vedle wc... a nicim jsme to neresili
Odpovědět
Profilova fotka
jinak hodila jsem do alba par fotecek naseho pronajateho bytu a taky pudorys domecku,.. kdyz uz tu existuje moznost oddelit fotoalba pro pratele ;-)
Odpovědět
@hhranolka já vim, ale ze začátku to bude naše ložnice a i tak, když tam pak bude někdo ráno štrachat v kuchyni, .... no nevím, já jen jestli něco neexistuje, třeba nějaká vata či něco podobnýho, aby to moc nestálo, ale trochu se to odhlučnilo, já to vidím v tý novostavbě co bydlíme teď, ty ytongový zdi jsou jak z papíru, no má to jednu výhodu, že absolutně nemusím pouštět chůvičky, malýho slyšim si i prdnout vedle z ložnice :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kremrolka01 : teď jsem viděla v albíčku nějaké holčiny, že dělali novou koupelnu a záchod místo umakartového jádra, udělali stěnu a před tu stěnu dali ještě akustický sádrokarton, tak to zkuste vyřešit tímhle. Já taky přemýšlím, že když to bude moc hlučný (máme koupelnu mezi ložnicí a jedním dětským pokojem) že tam ten sádroš potom taky dáme... ale nejdřív vyzkoušíme jak to bude slyšet... dali nám tam totiž slabou příčku :(
Odpovědět
to je pravda, my budeme mít jen sádroš a do pokojíků a mezi ložnicí bude taky tenhle sádroš, myslim, že je modrý
Odpovědět
holky díky, koukala jsem na jejich webovky, mimochodem moc pěkný :-) tak ta 10 cm stěna z modrýho sádrokartonu má stejnou odhlučňovací schopnost jako zeď z 15 cm cihel, 15 cm máme v projektu, tak bude cihlová a ne z ytongu, ten je na tom o dost hůř, tak taky počkáme jak to bude či nebude slyšet a případně se před zeď postaví ještě stěna z toho sádrokartonu
Odpovědět
@kremrolka01 my máme počítaný příčky ze sádroše 12,5 cm a ty víc odhlučněný jsou dvojitý záklop a je to 15 cm, pak poreferuju, jak to funguje :-)
Odpovědět
Ahoj holky, jsem zde po dlouhé době :) makáme jak šroubci :o)))) Snad do konce listopadu klapne střecha i okna - obojí objednané, tak se uvidí. Konečně mě baví řešit vnitřky - kuchyň, koupelna, schody a tak :o) Musím vám okouknout alba :o))))))))
Odpovědět
u nás dělaji chlapi krokve, je nádherný počasí, tak snad to vydrží dýl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi budeme mít zítra vyzděný všechny obvodový zdi a nosné zdi. Paráda! Ono to fakt vypadá tak, že to stihneme :-. . Pokud nezačně nečekaně brzy mrznout nebo sněžit :-| . Dneska jsme řešili dřevo na střechu a ještě jsme velikostně upravovali některá okna aby to bylo na hotovku. Tak snad to bude všechno OK. Za chvíli se taky chystáme na objednání oken aby byli co nejdříve a nezamrzli jsme někde. Všem vám držím palečky ať vám to odsýpá tak jak potřebujete :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?