Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, pocasi nam stale vychazi, musime toho vsichni vyuzit :) V patek jsme meli sileny den, 7 hodinovou schuzku s architektem, ale prosli jsme komplet cely dum, zvolily materialy pro naceneni nabytku, masiv by jsme se nedoplatili, dame jej jen do detskeho pokoje, zbytek dyhu. Dovybrali jsme komplet sanitu, kontrolovali svetla, volili krb, vybrali jsme dvere, proste narocny den :) Myslim, ze uz finisujeme, krom vybranych barev na stenu ze vzorniku, mame skoro uz snad vse. My budeme mit pri zdi u detskeho pokoje akustickou izolaci, tez dvere od technicke mistnosti budou protihlucne. Jinak vidim, ze jsme se stavbou domecku skoro vsichni dorovnali :) A i termin stehovani, jaro-leto bude stejny :)
Odpovědět
Holky, jak máte kombinované barvy v domečku? Myslím, jak máte sladěné dvěře a podlahy??? Chtěli bysme světlé dveře a pořád řeším, jestli světlou podlahu nebo spíš kontrastní tmavší... Díky :)
Odpovědět
@evculinda my zvolili ořech, ořech a tmavou dlažbu :-)
Odpovědět
@veronikapulkertova to je práda, že už máte vše, já se v tom ještě šťouram a dlouho budu :-D
Odpovědět
@lumber ty jo tak to jste rychlíci :-) krásně všichni pokračujete :-) my se budem stěhovat když to dobře půjde tak na příští zimu :-D dneska manžel pokračoval v základových pásech, musí se to postupně, aby nám to nepovalilo už postavenou zeď, jj ten svah není prča,aspoň že to počasí je super a podle předpovědi to má ještě vydržet :-) příští týden by se mohla stihnout vylít deska, dáme pár cihel, zasypeme a uvidíme co to provede přes zimu a na jaře začnem stavět "normální" domeček :-D já taky pořád ležím v katalozích a časopisech, je to hrůza, jednu chvíli se mi líbí to a pak zas ono, jak vybrat něco aby se mi to líbilo xx let =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ranko, tak já se asi budu stydět, my si udělali volný víkend :-D na domeček jsme se snažili nemyslet, a dneska šup zase do reality ;-)
Odpovědět
@pavka411 ale prosim tě :-D lenošit se taky musí, dyť byste se oddělali ;-) @kremrolka01 váš svah mě neustáel fascinuje, je to něco. Koukala jsem, že ti vaši oranžový sousedi jsou celkem blízko vás, viď?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak nám přes víkend dělali podlahové topení. Ve středu by se to mohlo zalít betonem a pak budeme čekat až to vyschne :) Bojím se, že sme něco uspěchali a blbě to dopadne... manža pořád říká, že se budeme stěhovat až na jaře, přitom je to skoro hotový na tu zimu tak já pořád nevim :(
Odpovědět
Profilova fotka
Včera se byl kamarád dívat na trámy, které máme ze střechy zbouraného domku a jdou použít do interiéru nového . Jdou dubové a dobré !!! Mám strašnou radost x-) . Už jsem se pomalu bála, že je nařežeme na topení. Holky, jak máte vysoko okna od podlahy v kuchyni za linkou?
Odpovědět
@lumber my máme všude 1 m od země a linku budu mít 94 cm, takže téměř zároveň ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My mámek okna níž, takže jsem teď řešila tu kuchyň. V plánu mám taky 1 m vysoko a linku kolem 93 cm kvůli výšce. Doma u rodičů máme 87 protože mamčula je menší a většinou jsem ohlá. My původně neměli mít linku pod oknem, ale nakonec jsme se tak rozhodli kvůli světlu. Tak doufám, že neprohloupíme. :-)
Odpovědět
@lumber neboj, bude to fajn, já tam mam okna 2 :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lumber my máme všude okna 1m od podlahy, ale tu severní stranu máme 1,20 od podlahy.. právě kvůli kuchyňské lince, chci hned pod okno dřez... tak aby se tam baterie v pohodě vešla... a na té severní straně máme ještě technickou a koupelnu a špajzku, tak tam prostě všude máme okna od podlahy 1,20m a myslím, že to ničemu nevadí.. ani to nevypadá špatně, když je takhle zvedlá celá strana a ne jen jedno okno... jestli chceš pod okno taky dřez tak doporučuju, jinak myslím, že bude i hezký jak má @breberka okno skoro s linkou :) to by tam pak šla jako parapet hodit pracovní linka x-)
Odpovědět
@mavo pravda, pravda :-) pán, co nám dělá okna mi přiveze vzoreček (dřívko) okna a pak se rozhodnu jestli bude parapet jako okno nebo přímo prac. deska :-). No a s tim okne u dřezu neni taky problém, když si šlověk pořídí sklopnou baterii, ale ta je tedy už dražší, chjo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít baterii buď v rohu, kde okno nebude, nebo jsem přemýšlela, že by se půlka okna udělala jako fix a ta byterie byla právě pod tou fixní půlkou. Z venku budeme mít terasu, takže při umývání by problém nebyl - prostě bych to umyla zvenku. Uvidíme jak to nakonec vyjde. Dřevo na střechu nám přijede 15.11. tak pak už jenom okna a krytinu a hotovo!!!! :-D . 1,20 už mi příjde docela dost. Abych potom dostala na kličku od okna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka je dražší... asi o 5000! já jí viděla na nějakým veletrhu a tam jí měli ještě "ve slevě" :-D tak máme obyč... ale i tak stála dvojku :-D @lumber já mám asi 1,55cm :-D takže budu mít problém na kličku šahat... ale buď si vezmu stoličku, jídelní židli, zavolám o kousek většího manžela... a nebo okno otvírat nebudu :-D a nebo si vlezu na linku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás novinka, zítra přivezou tašky na střechu :-D My máme okno ve výšce 110cm, myslím :-N A příští týden máme schůzku ohledně vytápění.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411 sláva!sláva!sláva!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky,.. stavi nekdo pasivní dům? na dotaci zelenou usporam? jinak okna v patre 90cm od zeme... v přízemí jak kde 85cm v obyvaku, pracovne,... 115cm v kuchyni a koupelne a na wc 140cm ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka: na to bysme se asi nedoplatili.... na pasivní dům... mě to nepřipadalo moc výhodný... chtěli jsem přes zelenou úsporám koupit aspoň topení, ale to bysme za ně dali 400.000,- 80.000,- bysme dostali ze zelený a byli bysme 320.000 v mínusu... .takhle nás stojí topení 100.000,- .... tak máme akorát přípravu na tepelný čerpadlo někdy do budoucna.... a navíc už ta dotace skončila, ne? Prozatím....
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo dotace neskončila, byla jen přrušena... my se snažíme.... :-N jsem zvedava, jak dopadneme :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka tak to klobou dolu! a držím všechny pěsti!!! Já přemýšlela i o rekuperaci, ta do pasivního domu taky patří... ale ráda si otevřu pořádně okno a v pokoji kde spíme máme ventilačku otevřenou pořád :) ale jde potom asi o zvyk :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo my jsme rekuperacli tak jako tak... vypoctove,.. tepeklne ztraty atd.. nam vyslo... ted "jen" musíme prosít blow door testem.. coz asi nebude jen tak ]-( a nekdo jiny se o pasiv nesnazi ? bodnul by mi nejaky diskuter :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no my budem rádi když budeme "nízkoenergetický" :-D
Odpovědět
@hhranolka bohužel. My tedy pasivní stavíme, ale bude to dům k rekreaci, tak na dotace nemáme nárok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka ty si ze me delas legraci vid? k rekreaci? vy bydlite jeste v necem vetsim? =-)
Odpovědět
@hhranolka to je naprosto bez legrace :-D, přísahám. My totiž stavíme v zahrádkářské kolonii, kde nám ofiko rodinný dům postavit nedovolili, dokonce nás na úřadě nechali přepsat všechny projekty z rodinného domu na dům k individuální rekreaci
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka jo tak,.. a já myslela,.. ze sem budete jezdit jen na vikendy! :-D :-p je to skoda,... ze nemuze cerpat dotaci...
Odpovědět
@hhranolka hele my to tak moc neřešili, hlavně že stavíme tam, kde jsme chtěli. A taky si děláme srandu, že si stavíme takovou "chatičku" :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?