Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Nestraš!! Dnes je krásně 7,4°C v Ostravě, tak snad to vydrží..cihly máme na zahradě, tak snad už začneme..Měli jsme podle plánu začít včera, tak snad to vyjde a začnem aspoň další víkend. Už ať to stojí! Taky se teď mačkáme v 1+1, je to jen o zvyku, pokud člověk ví, že je to na chvíli, tak není problém, jinak by to už byla ponorka. A jak jste všichni daleko? Máte někdo základy nebo jste i dále? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
teď sem taky četla, že příští víkend má být 17stupňů :-) my se snažíme nějak skrouhnout rozpočet, vypadá to, že nám v bance kvůli odhadu nedají tolik kolik bysme potřebovali, tak nevím jak to dopadne. Měli bysme začít v dubnu se základama. Tenhle týden podepíšeme smlouvu o dílo a bude to. Budeme jen čekat na uvolnění peněz a může se začít.. Takže nemáme ještě ani základy, akorát ten plot :D Nevíte, kolik tak bývá cena práce zedníků za m2? my totiž máme rozpočet, kde je cena materiálu už včetně práce a já z toho nepoznám kolik je za co a jestli si ten materiál dokážeme sehnat levněji a nebo ne :-/ Ten chlápek se s náma o tom už moc bavit nechce :-/
Odpovědět
Profilova fotka
To je běžné, že firmy nerozlišují v položkách materiál a práci. Jedna položka jim umožňuje hrnout všechy případné slevy do vlastní kapsy. Ale i ty slušné, co to odlišují, dávají do rozpočtů katalogové ceny, pokud poukáete, že se to dá sehnat o dost levněji argumentují títm, že jejich zisk je tvořen právě i těmi slevami..... :-| , také nesou všelijaká rizika, platí dopravu, pojištění atd. Začarovaný kruh je to.
Odpovědět
Profilova fotka
no jo, ale tak co s tim dělat.. :-/ nám materiál vyjde na 190.000,- a on to tam má napsaný za 412.000,- ... je možný, že mají 221.000,-kč za práci?
Odpovědět
Profilova fotka
Potvrzuji, že dle našich zkušeností je to opravdu běžné. Normálně platí u stavby na klíč - 50 pct materiál a 50 pct práce. Bohužel navzdory krizi už procento práce převýšilo procento materiál. Firmy se snaží asi připravit na ještě horší časy a méně zákazníků.... Je to boj o přežití a možná i šance zkusit, co lidé ještě zkousnou.
Odpovědět
ahojky, jj počasí je fakt hnusný! no a co se týče těch peněz, tak bych těm sumám i věřila, firmy holt musí nějak vydělávat. To je taky důvod, proč budeme stavět svépomocí, jinak by náš barák vyšel strašně draho.
Odpovědět
my už taky čekáme na ty předpovídaný "vedra" o víkendu, musíme si dozdít kapličku na proud, ale jak mrzne, tak zatim nic a nic ;-( . veronika - jo my měli projedt už téměř hotový, ale jak se to čekání táhne, tak jsme zapřemejšlela a překreslila komplet horní patro :-D , architektovi to prej neva, ale věřim, že jsem ho nepotěšila. do konce března už bude hotovej, tak pak už žádný změny dělat nebudem - doufam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka a zakladovou desku mate uz hotovou? Manzel rikal, ze zakladovou desku muzeme delat, az teploty alespon tyden v kuse nebudou klesat pod nulu. Pote muzeme pokracovat se stavbou, ikdyz sem tam bude vecer mensi minus? To jsem laik, co? Jo a pry budeme stavet z cihel, nejakych vetsich, ne z ytongu, ze cihly jsou kvalitnejsi a jestli promrznot dum pres zimu ci ne, zalezi na nejake vyplni mezi cihlami.... Mno proste snad do Vanoc budeme bydlet :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravíčko, tak se taky přidávam do debaty. Už se nám dodělává projekt tak snad stihneme kolečko po úřadech trošku urychlit.Do zimy bychom chtěli hrubou stavbu. Základy si budeme dělat sami. Slyšela jsem, že se na tom dá dost ušetřit. Budeme stavět v zástavbě takze při sousedních domech to budeme muset dělat ručně abychom jim nenarušili statiku. Předpokládám, že kdybychom si zavolali firmu, tak nám to pěkně napošítá. Ale hrubou bychom si chtěli nechat postavit. Ještě řešíme, zda ytong nebo heluz.. Tak snad se rozhodněme správně.
Odpovědět
veronika - nee nemáme zatim nic, jen přivedený proud, ale kapličku si musíme dozdít, aby bylo kam dát hodiny a asi 6 tůjí :-D (strejda rušil zahradu, tak jsme si je před 2 lety přesadili) pak tam máme vrt a toť vše :-| co vím, tak mrznout nesmí vůbec, jinak by to popraskalo a vydrolilo se, takže to chce fakt aby už ta zima táhla ke všem čertům :-p. no jo, už aby se fakt začalo, už se mi o zařizování i zdá 8-)
Odpovědět
tak mi dnešní předpověď počasí celkem zvedla náladičku, co vám? zítra jedeme na parcelu měřit a počítat cihle na kapličku, tak snad už fakt bude pěkně budeme ji moct vyzdít :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak hlasim, ze pokud se pocasi bude takhle pekne drzet, ze zahajujeme stavbu DRUHY TYDEN V DUBNU!!!! :)))) Tyden predtim mame schuzku se stavebnim dozorem, kde probereme "drobne upravy domu" (zvetseni domu, zvyseni stropu, vetsi dvere vsude,hihi-to je tim cekanim na teplo, uz nam z toho hrabalo :), dale jsme domluvili zamereni pozemku, v patek jdeme ke Kovacovi-Schuller kuchyne na konzultaci nasi kuchyne a zacatkem dubna mame sraz s architektem. Budeme vybirat ze dvou. Jste nekdo z Brna, ze by jste poradili? Klvana nabytek nebo ritzy interiery? Jinak se uz moooc tesime, hlavne skrze nasi malickou, jinak bych na to tolik nespechala :) a jak to vypada u vas holky? :) Breberka: co je to ta kaplicka? To musime mit taky? Diky :)
Odpovědět
Článek se načítá
veronika - kaplička na proud, tu musíte mít :-) , ale nejspíš už máte. my ji nemáme dozděnou, tak to musíme dodělat, aby nám tak od E.onu dali stavební proud, víš. S těma úpravama tě chápu, já dělala to samí, samý vylepšování :-D Na pozemku jsme byli a bylo to tam božský, je tam takovej klid, jen ptáčci cvrlikaji, fakt super. Dokonce je tam i sucho, takže už aby jsme mohli začít.
Odpovědět
koukam, že jsem patlal, jednou mam samý a podruhý samí :-S :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Zadna kaplicka nam tam nastoji, tak asi nemame? :))))) Taky jsem s nasim pozemkem spokejena, je v casti novostaveb, par metru od nich, v samotnem cipu lesa, takze auta nikam jezdit nemohou, za pozemkem potok :) Hod si do fotoblogu vice fotecek, domecku a tak, at jsem ispirovana :) A jak velky domecek stavite? My mensi az stredni, 260 m2 zastavena a 165 m2 myslim obytna... ale budeme ve svem a budeme mit zahradku, pozemek 950m2.
Odpovědět
tak jsem ti tam dala i tu pakličku :-D . mam víc návrhů v archicadu, ale nemam ho nainstalovaný, tak až mi to mažel udělá, tam to sem. Dělala jsem si v něm i kuchyňku, tak taky dodám. Pozemek máme 1204 m2 a dům je necelých 140 m2 zastavěná plocha.
Odpovědět
Profilova fotka
breberka: můžu se zeptat na to dozdívání kapličky? teď nevím, jestli se to musí dělat, jestli nás to čeká taky.. proč se to dělá? do těch druhých dvířek pak osazujou elektroměr? a co je potom v těch prvních? omlouvám se za tak blbou otázku, ale tohle opravdu nevím :-N :-D jinak my zatím stojíme na stejným bodě :-| projektant se nám zdržuje s projektem, tak teď nemůžeme nic vyřizovat, doufám, že to pak zvládneme nějak rychle, pořád nepřestávám doufat, že třeba tak koncem dubna bychom mohli začít :-N
Odpovědět
jo mít zahrádku a domeček je balada, manžel v něm vyrůstal celej život a teď v paneláku 1+1 cca 36 m2 je hotovej, jsme u jejich rodičů nakýblovaný furt :-D . Kafíčko pod pergolkou, bazének, prostě super, Maty nám nikam neuteče a má čisto na hraní, ne jak na sídlišti, kde je 1 hov.. vedle 2., fuj :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Byla jsem se podivat na pozemek a mame tam jen tu plastovou HUP budku, tu asi budeme muset zazdit, ze? :) Jinak se mi nezda ta obytna plocha vaseho domecku - 165 m2,mozna tak prvniho patra jen :) A 165m2 horni patro :)))))) Mate opravdu velky dum :)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda 140 m2, omlouvam se :)
Odpovědět
radunk.a - blbá otázka to neni, nejsme technici :-D . Je to tak, že v těch spodních dvířkách jsou kabely a nějaký budíky E.onu a do těch horních dvířek ti z E.onu daji elektroměr a zásuvku na stavební proud a pak vymění za klasickej až bude postaveno. CO vim, tak ty kapličky tady sousedům dělal chlap za cca 7000,- což si myslim, že je dost, když cihla stojí cca 15,-/ks + pojivo + ta schránka s dvířky veronika - bez kapličky ale neni proud na pozemku, tak to vám ho asi ještě musí dodělat
Odpovědět
zastavěná je 140m2 a obytná cca 250-260 asi, to je bez stěn - stání pro auta máme samostatně stojící, tak se do toho nepočítaji
Odpovědět
hele, napadlo mě, můžou se bagrovat základy bez stavebního povolení nebo ani to ne
Odpovědět
Profilova fotka
breberka: no tak to máme co dělat, elektroměr nám mají osazovat 1. dubna :-o :-D proboha, dyť my ani stavět cihly neumíme :-D každopádně 7000, to je teda docela dost , to doufám, že splašíme někoho schopnýho z rodiny :-N hele a ty druhý dvířka si dodá E.on nebo je musíme někde sehnat? =-) jinak s těma základama, to je zajímavá otázka.. normálně by mě nenapadlo, že by se to dalo dělat bez stavebního povolení, ale když nad tim tak přemýšlím, kdybyste jenom bagrovali, tak by to to bylo stejný, jako kdybyste bagrem zarovnávali pozemek, hloubili třeba díru na jímku atd. a to se běžně dělá bez povolení, tak nevim teď opravdu nevím =-)
Odpovědět
jestli by ti je prodali od E.onu nevim, ale my si ta dvířka budeme kupovat, prej ve firmě Aspera tady v Písku. No buď v klidu, to my sice snad projekt budeme mít do konce měsíce, ale jestli nějakej pindal bude chtít nějaký změny ÚP a teď 23.3. to neschválí, tak se asi picnu, protože je to vo nervy, neustále čekat. Právě mě napadlo, kdyby se dalo bagrovat, tak by to šlo připravit přet vylitím dokud je ještě sucho a dokud nemáme papíry, musim to zjistit.
Odpovědět
Profilova fotka
Zadkladni deska se nemuze delat bez stavebniho povoleni, uz jsme si to zjistovali... ]-(
Odpovědět
no jo, ale základová deska je pak ten beton, ale tady jde jen o ta díry, kam se pak beron leje, tak jak je to s tim? ;-)
Odpovědět
bože, dělam překlepy jako blázen, pardon :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tu jamu, ci diru muzes delat bez stavebniho povoleni, ale musite ji nechat vystuzit, aby se vam nesesunula, to pak stoji vice penez, proto je to lepsi udelat pri jednom. Vybagrovat a zalit.
Odpovědět
hm, tak toť otázka, to se asi nevyplatí, škoda ;-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?