Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Nesmelo by prset (puda by se sesunula), coz v tomto pocasi se neda vyloucit ani snih :)
Odpovědět
to máš pravdu, bohužel počasí člověk neovlivní, tak snad to pak půjde rychle a porostou nám domečky jako houby po dešti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj spolustavitelky (sem málem napsala stavebnice :-D ) tak my do toho jdeme od 1.4., máme už připravenou smlouvu o dílo :-) Takže už vlastně za týden se začne stavět :-) K té kampličce.. my sme taky měli u parcely jen tu první skříńku, na to sme si sami zdili a od elektrikáře sme dostali druhou skříňku... a ta druhá skříňka i s revizí a zapojením a zprovozněním elektriky nás stála 7000,-kč.. nešlo o to dozdění, ale o tu skříňku a hodiny...a to si počítal jen materiál, žádnou práci.
Odpovědět
jé mavo, tak to jen mohu závidět, to je super
Odpovědět
Mavo, ale ty ceny jsou krapet brutální, ne? my jsme si najali zedníky, materiál na hrubou stavbu (mimo základovku) vyšel nějakých 190tis. a za práci chtějí 60. A u základovky taky, najali jsme dva kluky, kteří chtěli 40 za práci a tak jsme to skoukli jinde a našli jsme kluky, co vzali za práci jen 15!!! Nekecám. Lepší je to asi tak, jak to děláme, nebrat to na klíč, ale na každou věc nasmlouvat někoho..A drze se ptát a pokud nechtějí něco komentovat, tak co je to za obchod! Natvrdo, jsem blbá, nechápu to a chci to vysvětlit, jinak vám na to....víš jak. Jde o vaše prachy a taky o vaše bydleníčko a když můžeš mít splátku hypotéky 15000 a nebo 12000 tak je to hodně rozdíl..přece jen to není na 5 let. ;-)
Odpovědět
My začali včera a máme super kluky, sice jsem jim to zdrbal, kvůli oken a asi to budou kousek bourat, ale za sobotu a půl neděle postavili celé jedno patro. Tak pokud to tak půjde dál, tak za chvíli bydlíme..mám radost, jako malé děcko :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ivetice: já stavbě moc nerozumím, teda oba dva tomu moc nerozumíme a nemáme na to čas, abysme tam byli každý den, já jsem každý den v práci a přítel dlouhý krátký, ale i přes noc....na stavební dozor nemáme peníze, tak jsme si zaplatili firmu, kterou známe, vím, že dělají práci hodně dobře, nic se po nich opravovat nemusí a je to kvalitně udělaný, nic neodfláknou a nemusí to po nich nikdo kontrolovat... tak asi tak...
Odpovědět
Tohle je opravdu těžký - my máme také firmu, staví velmi dobře, kvalitně, přesně, ale je to samozřejmě dražší než si jednotlivé práce nasmlouvávat, ale je to o tom času, znalostech a známostech. Chodíme pouze kontrolovat a debatovat. Ale občas to člověka trošku popíchne, když zjistí, že kdyby si na omítky sjednal zedníky, tak zaplatí 2/3 toho, co si řekla firma, ale výhodou je to, že jsem ty zedníky nemusela hledat, ptát se po referencích, dávat jim zálohy a riskovat, že to neudělají včas, protože mi bude navazovat další práce atd. Všechno má své pro a proti a opravdu záleží na možnostech každého. ;-)
Odpovědět
2mavo, martih: Nestavíte náhodou někde v okolí Prahy? A pokud ano, mohu se zeptat, jak se ty firmy jmenují? Naše pokusy najít tady na jihozápad od Prahy firmu, která by stavěla kvalitně, byly zatím marné... až jsme konvertovali ke dřevostavbě, ale i tam jsou po bližším "ohledání terénu" zatím naše zkušenosti s dodavateli spíše tristní.
Odpovědět
Profilova fotka
teda já jsem z tý kapličky pořád nějaká zmatená :-( můžu mít ještě dotaz? :) takže si dozdíme tu druhou skříňku a tam bude elektroměr.. ale na proud jako takový máte staveništní rozvaděč? a ten máte zapojený do některý z těch skříněk? a potřebuju mít tu kapličku dostavěnou ještě před stavbou vůbec nebo až před bydlením? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
lubosk: my taky nakonec skončili u dřevostavby,mimo jiné i proto, že sehnat firmu, co na PZ kvalitně postaví zděný dům za přijatelné peníze je takřka nemožné.A stavět v tomto kraji najímáním jednotlivých řemesel člověk moc neušetří.Holt daň, za tuto oblast. Stavěla nám oblastní firma ,nechtěli jsme kolos typu RDR,Atrium,a netvrdím, že se nevyskytly žádné zádrhele a problémy během stavby,či , že si člověk nemusel stavbu hlídat,ale v porovnání s jinýma jsme s nima postavili bez ztráty kytičky a do 3 měsíců jsme bydleli... x-)
Odpovědět
radunk.a - kapličku při stavbě mít nemusíš, když máš stavební proud odkud brát, ale před kolaudací domu mít kapličku dodělanou musíš (bavim se o novostavbě), protože tam máš hodiny, ze kterých ti z E.onu chodí odečítat spotřebu. My kapličku dodělanou mít musíme, protože do těch dorních dvířek si budeme nechávat připojovat stavební proud, víš.
Odpovědět
Článek se načítá
my vycházeli z projektu od firmy rhdomy z Příbrami a ty dělají z europanelů a přímo od nich postavený baráky jsem viděla, protože s nima spolupracuje tchán a jsou pěkný
Odpovědět
2gigi: Díky za info, prosím pošli mi do interní pošty nějaký kontakt, pokud tady nechceš jmenovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsichni, je videt, ze tu uz nikdo nepise, protoze mate vsichni kupu prace se stavbou domecku? :) My pristi tyden kopeme studnu a dalsi pondeli delame zakladovku, konecne se zacne neco dit :))))
Odpovědět
ahoj veru, já sem nepíšu, protože jsme stále na mrtvém bodě :-| - je to bída
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte stavitelky :) neboj breberko, my jsme taky ještě prozatím na mrtvém bodě - neustále čekáme na projekt, projektant se vykresluje a vykresluje a pěkně nám to zdržuje ]-( kde jste se zasekli vy? veronikapulkertova: tak to Vám teda závidim, kéž už bysme taky začali kutat :-) a když už jsme u toho, jak dlouho Vám trvalo, než Vám banka schválila úvěr a připsala peníze? :-)
Odpovědět
u nás stále není schválen ÚP, sice nějaký návrhy změn byly podaný do 23.3., ale projektant, co ten ÚP dělal, mi řekl, že to můžou schválit i tak, ale na městě prej zas musí čekat na ty změny, takže prostě kecaji a nevim, na co čekaji, jesli na obálku? :-S fakt netušim
Odpovědět
Profilova fotka
radunk.a: Hypoteku jsme meli rychlo vyrizenou, brali jsme si ji "jen" na milion a mam pocit, ze na 5 let. Uz mame penizky na ucte, ale pokud bys chtela vedet vic, musim se zeptat manzela, jde to mimo me :) My si na vse taky museli pockat, jen o stavebni povoleni jsme zadali minuly rok na jare!!!! :))) Konecne se po dlooouhem cekani zacne :)
Odpovědět
Ahojky! Koukám, že už většina začala a my ostatní jen supíme a čekáme :-D U nás se díky snížení ceny bytu (bohžel jsme se domluvili jen ústně a kupující teď snižuje cenu :-( ) úplně vše změnilo - musíme předělat projekt, ale to by snad neměl být velkej problém a pořád doufám, že slíbený termín "květen" se stihne 8-) :-) Jen mě už začíná unavovat to, že řešíme jedno a to samé dokola.. Jasný, že u stavby taky nebude pohoda, ale aspoň se bude něco dít :-D Jediné, co se nezměnilo je stavba svépomocí :-D Nejvíc se těší náš malej :-D :-D :-D
Odpovědět
ahoj taky se přidávám ke stavbě svépomocí ...jedná se o dřevostavbu...samozřejmě že složitější věci se budou zadávat firmám, ale většina bude naše práce...zrovna jsme dostali stavební povolení a čekáme na schválení hypo...už pokukujem po nějakém geodetovi co nám zaměří barák-když to dobře dopadne tak za čtrnáct dní budem mít rozkolíkovanej baráček ;-) ..předběžně už máme zamluvené místní bagrysty na základy za basu píva :-D ...ach jo už aby se to začlo nějak hýbat...tohle papírování je na palici...jedni po vás něco chtěj co vám ti druzí nemůžou dát-a pak si vyberte...smát se nebo brečet? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek, tak jak se tak dívám - nebo spíš čtu, nejsme jediní, komu se to protahuje. Čekali jsme že kolem velikonoc bude vše vyřízené a ono ouha. projektant nám taktéž trošku předělává projekt . Mělo by to být hotové každým dnem. Jenom doufám, že půjdou použít vyjadřovačky které už mám vyběhané z předchozího projektu.Jinak by mě snad kleplo. 8-( .Základy si chceme dělat sami, hrubou firmou a zbytek si pěkně v klidu dodělávat přes zimu. Manžel je od jara do podzimu doma minimálně, takže by byla stavba svépomocí docela problém. Jak se to hodí pod střechu tak potom už můžeme přes zimu v poklidu dodělávat vnitřky. Tak snad nám to vyjde. Ze začátku jsme chtěli taky dřevostavbu, ale pak jsme zjistili, že bychom si tam udělali strašně málo práce sami, tak jsme se rozhodli pro zděnou. Jenom váháme zda pálená nebo porobeton. Tak uvidíme. Jenom ať už se něco děje ;-)
Odpovědět
lumber my si dřevostavbu vybrali právě pro jednoduchost stavění-budem stavět z eko panelů a manža se naštěstí se dřevem už naučil na chatě a při budování podkrovního dočasného bytu...a pokud Vy chcete stavět zděný baráček tak doporučuju pálenou-kvůli lepším tepelně izolačním vlastnostem... ;-)
Odpovědět
no bohužel koukám, že je nás tu víc, co stále stojíme na místě, tak holt pevné nervy a pár velikonočních čokoládek navíc :-D blazexx a od jaký firmy stavíte?
Odpovědět
breberka: co půjde tak svépomocí...jinak střechu nám bude dělat pan Košata z Polep....konstrukci jedna firma ze Starého Kolína...jen si teď nemůžu vzpomenout na jméno |-| :-D ...hned jak to půjde zjistím a napíšu...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, hlásím, že máme doma konečně tu naši dlouho očekávanou cedulku "STAVBA POVOLENA", firma je už nachystaná, takže můžeme začít....to papírovaní bylo nekonečné.....snad se ještě něco nepo.....
Odpovědět
terule: s papíru asi už nic,ale na stavbě se to může po.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no, to já se asi brzo po.. :-D březen/duben už jsme měli začít kopat a zatim akorát tak čekáme na projekt a po dnešním telefonátu jsme se dozvěděla, že ještě skoro do konce dubna čekat budem :-S takže jestli začnem kopat někdy přelom květen/červen, tak budeme rádi.. no, není nad to mít 2 měsíce skluz 8-( :-D já se snad nedočkám!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky stavitele a stavitelky :) Tak v patek 9.dubna si nechame firmou vrtat studnu, v tez den mame schuzku s kuchynskym studiem Karel Kovac a jedemem za architektem do Brna, bude nam komplet navrzovat a realizovat dum od podhahy az po strop :) tak pak sem supnu jeho navrhy interieru :) Jinak 19.dubna se dela zakladova deska. Pak 3 tydny cekani a stavime!!!!! Uz se nemuzu dockat!!! :))))
Odpovědět
Profilova fotka
radunk.a mohla bych se tě zeptat, jak u vás bude řešena půjčka? Tu už máte vyběhanou nebo budete ručit pozemkem a stavbou? My čekáme taky na dokončení projektu vč. rozpočtu a na základě toho bychom si chtěli vzít pujčku. Takže asi budeme muset pak ještě čekat nějakou dobu na vyřízení půjčky. to se mi ale už moc nechce. I tak jsme ve skluzu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?