Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, chystáme se na stropy. Mohla bych se zeptat, kolik vás vyšel průměrně m2 sádrokartonu. Práci by si měl manžel zvládnout s kamarádem sám. Jde mi pouze o materiál. Můj to kdysi dělal ale už je to nějaký ten rok. A jelikož budeme dělat jenom stropy, žádné šikminy nebo tak, tak by to mělo být v poho. Myslím si že tu sedačku alcantara má moje kamoška. Je fajn a vypadá dobře. Zkusím se poptat jak s ní budu a písnu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, opozdene vse nej do noveho roku, hodne stesticka, zdravicka, lasky a pohodove bydleni v novem domecku :) Breberka: Pokud posles mail, muzi ti poslat foto te nasi sedacky, co jsme meli necely pul rok doma. Je to firma KLER, http://www.nabytekkler.cz/, je to trojsedacka plus 2 kresla, da se rici, ze je jako nova, nepouzivana, pc 80.000 Kc. Chceme se ji za dobry peniz "zbavit":) kuze pro nas neni :)))) Mavo: Kdy se budete stehovat? Tesim se zarizeni domecku, tak posli co nejdrive fotecky :))) My stale delame omitky, ale vypada to super, jeste cely pristi tyden, pak jsou na rade podlahy.
Odpovědět
@hhranolka asi jsem slepoň, ale kde to tam vidíte tu sedačku? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka jestli myslís na stránkách, tak tam tvoje sedacka není.. psala jsem, že dělají sedačky na zakázku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak tady to nějak spí! že by zimní spánek? :-D :-D :-D . Nám už se pomalu dělají konstrukce na sádrokarton . A v pondělí má přijet chlapík kvůli plynovému topení. Jsem zvědavá na tu cenu :-| . S našima milovanýma kachláčkama jsme se nakonec rozhodli tak, že uděláme komín na ty naše vysněné kamna, ale uvidíme jak budeme finišovat kolik ještě máme v kasičce a pak se rozhodneme zda je dáme nebo půjdeme do nějaké levnější varianty. Je to prostě pálka. Ale jsou úžasné x-) . @veronikapulkertova na omítky už se taky těším, příjde mi to takové víc k bydlení když tam nejsou vidět ty bloky nebo cihly. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nás už se maluje :-) ale jen bíle... vypadá to zase o hodně líp než jen ty štuky :-) barvičky dáme asi až tuhle zimu, to znamená skoro za rok, nebo po létě.... teď prý nemá cenu dávat barvičky, když jsou štuky ještě "sirové" aby nám barvy nesežraly...
Odpovědět
Profilova fotka
u nas je zimni spanek.. nic se nedeje :-N ceka se na okna :-p
Odpovědět
u nás se taky nic moc neděje, topíme, ucpáváme díry, ale už se začne dělat sádroš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak nám dneska přivezou sádroše, minulý týden, jsme na stavbě nebyli, pořád byla zima, a o víkendu kdy bylo trošku lépe měl manža pohotovost, tak to bylo nanic |-| Ted se zase snad pohnem
Odpovědět
Profilova fotka
zítra nám budou montovat vrata. Jupí!!!. Celý včerejšek a dnešek jsme pokládali vatu na strop. Ale už je hotovo. Cybí jemom 6 cm nad sádrokarton. Konečně jsme si připadali ve vatě :-D . Holky, elektrikář po mě chce namalovat zásuvky, vypinače a kde budou zhruba světla. Jsem z toho docela v pasti. Prosim, prosim, dejte mi nějaké typy jak jste to řešili vy :-) . Jde mi z toho hlava kolem.
Odpovědět
@lumber já si namalovala plán domu a rozmýšlela, kde bude jaký stroj, nábytek (postele kvůli zásuvkám na lampičky, tv), obývací stěha na TV, vypínač kvůli pohodlí.......kde budou světla a kuchyni jsem rozkreslila zvlášť a opět přemýšlení, kde bude třeba rychlovarka, abych netahala prodlužky nebo rozdvojky a tak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Tak já mám jasno jenom v ložnici a v dětských pokojích. Kuchyň máme jenom hrubý náčrt tak nevím a nejhorší mi přijde obývák. :-(
Odpovědět
Článek se načítá
@lumber kde bude tv, DVD, domácí kino, lampa, vánoční stromeček, volná zásuvka...to si rozmysli a pak to jde samo, fakt ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, jaký budete mít vařič. Já byla do dnešního dne přesvědčená, že půjdu do plynu. Přišlo mi to lepší, levnější a hlavně jsem na něj zvyklá. Ale dnes mi do hlavy nasadili brouka s indukcí. Jak jste na tom vy ostatní?
Odpovědět
@lumber budu mít kombinaci 2x indukce 2x sklokeramika
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud bych šla do indukce tak asi do celé. Pročítám si články, hrabu se na netu v odkazech a zjišťuji co se dá. Nádobí velice žádné nemám, takže nemusím řešit, že bych ho vyhazovala - aspoň že tak. Škoda že nejsou víc nějaké testy. Docela by mě to zajímalo. Nějaký byl v d testu ale to je všechno.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber jsem na tom stejne jako breberka 2xindukce a 2xsklokeramika jinak v byte jsem mela plyn,.. vareni super.. ted jsme v podnajmu, mam sklokeramiku,.. vareni ... prijde mi, že se strasne dlouho nic nedeje a najednou to vse vre jak blazen.. ale na druhou stranu,... hladka deska je super! plyn bych uz urcite nechtela - cisteni, naprosto nevyuzitelna plocha
Odpovědět
@hhranolka naprostý souhlas, taky vařim na plynu a rychlost dobrá, ale všude bordel, neustále sundavam kahany, sklokeramiku maji tchánovci a je to jiné, ale mnohem líp se to udržuje, tak se těšim na novou kombinaci
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se vždycky líbil plyn s 5 hořáky. Vypadalo to naprosto úžasně. Ale indukce je asi o krok napřed. No, mám nad čím přemýšlet. Ještě do toho ty rozvody elektriky.... Včera nám známý donesl kufry s vypinači. No, co se mi líbili na první pohled stojí kolem 500,-. Což je síla. Takže pujdeme do nějkého standardu asi ABB sving L nebo tango. Aspoň oči se pokochali. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber my máme koupenou indukci, celou... ale ještě nevyzkoušenou, tak ti nemůžu poradit. Jen máme MORU. A plyn má doma mamka a je to fakt na údržbu příšerný!!! Navíc má plyn se sklokeramikou takže ta sklokeramika nejde vyčistit :-D protože tam jsou ty hořáky na plyn a to máš kolem toho samý kolečka :-D elektriku sme dělali jako breberka... rozkreslili sme si to do domečku... na papír.. a potom sme chodili s elektrikářem po baráku a on říkal, tady by bylo dobrý tohle, tady tohle.... a tak :-) tak sme to jen trošku upravili a doufám, že to bude ok a nebude nikde nic chybět.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber my jsme meli 5 horaku baumatic a hruza... nedrzeli me na tom poradne hrnce,.. nebo ..spatne se vyjadruju, ale bylo velmi lehke treba panvicku vyklopit... takze zlata hladka varna deska :)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji vám za postřehy k indukci. Jsem vděčná za každé info. Probírala jsem to s manželem a mu je to vcelku jedno. Jen mu vadí, že pokud bude dělat palačinky a zvedne pánvičku, tak se indukce vypne - aspoň jestli jsme to dobře pochopili. On se totiž ve vyhazování palačinek a různých směsí vyžívá. :-D . Já raději použiji vařečku abychom to nakonec nejedli ze země. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber tyjo,.. palacinky,.. ze se nestydis takhle psát před večeří... :-D :-D :-D jsem na ne dostala chut a asi si je budu muset udelat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka a budeš je vyhazovat? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak 24.1. nam budou montovat okna!!! :-D konecne!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber my to máme s naší indukcí tak, že když se sundá hrnec / pánvička, začne nastavený stupeň blikat, jakmile se však vrátí zpět na desku, pokračuje se ve vaření. Indukce se tedy nevypne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenkaj děkuji za info. A ta indukce se vypne až po chvíli nebo jak to přesně funguje?
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber tak jsem to šla vyzkoušet. Když se sundá pánvička, bliká to ještě asi minutu (během té doby bys měla vrátit pánvičku zpět - což asi u palačinek dostačuje). Možná ten interneval jde nastavit - nezjišťovala jsem to,neb mi to vyhovuje. Po té minutě přestane stupeň blikat a krátce na to se vypne celá deska - pokud tam nevaříš samozřejmě ještě něco jiného. To je pojistka, že bys odešla od plotny a zapomněla něco vypnout. Na druhou stranu se nemá vlastně asi co stát, neb plotýnka bez pánve se neohřívá.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenkaj tak ti moc a moc děkuji. Tahle drobnous manžela určitě potěší a začne se indukcí zaobírat taky :-D . Mohla bych se zeptat někoho kdo dělal klasické plynové topení do radiátorů kolik to přibližně vyšlo? Teď si většina lidí dává podlahové topení tak nemám vůbec představu a měli by nám začít každým dnes chodit CN tak abych věděla na co se připravit ať si pak nesednu na zadek :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, nejak nam tu vazne debata :) Ja mam ted zkoskovy obdobi, ucim se, jak to jen jde, takze ted na domecek moc nemam cas. Ale uz mame hotove omitky a zaciname podlahy. Termin ke stehovani mame za 3 mesice, davame ted vypoved z bytu. Uz mame kuchyn ve vyrobe a prisla dnes nabidka na nabytek, manzel byl docela prijemne prekvapen, vse budeme mit v dyze :) Jinak misto zahrady zaciname na jare pristavovat dum, jsme blazni, ja vim. Jeste cekame na projekt, jestli to pujde a bude to hezke, at to neni splatanina. Jinak sousedi vedle, co stavi dum 7 m od nas, maji dvoupatrovy dum a trosku nam nas bungalov zastinili, takze v koupelne budeme mit tmu :( Chjo, se neda nic delat. Jak jste na tom vy? A cekam na nove fotecky:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?