Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
tam mi snad máme pořešenou elektriku a máme zaklápět sádrokartony na stopě. Za chviličku se najede na příčky. Už se moc a moc těším. Zrovna ale máme problém s vytápěním. Řesíme zda el. nebo plyn. Takže trošku odbíhám na jinou diskusi. Čekáme na nabídky, které by měli být hotovy snad do konce příštího týdne. Dýhu bych brala taky. Vypadá moc pěkně.
Odpovědět
ahoj holky, u nás se dělaji zatim jen takové pošusty, ale už za pár dní začnou chlapi dělat sádrokarton a el, tak se hneme :-D. U nás je toho taky teď moc, já jsem OK a miminko taky, triple testy OK, tak jsem si oddychla, ale jdeme s Matym 15.2. na zákrok s pindíkem, tak nic moc. @veronikapulkertova Veru vy jste draci, jsem zvědavá na změnu domečku a držim pěsti při zkouškách ;-) s tim stínem je to pech, u nás zatim OK, nikdo nám nestíní, tak uvidíme, až postaví přímý soused. Jinak sousedi ob 2 parcely už postaveno maji bungalov s tíní na cestu, tak se tam drží vlhko, ale to je nám fuk :-D @lumber tak zase hoď fotečky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, pani Lumber tez jedete jak draci :) Breberka verim, ze to pro tebe bude neprijemne, ze mas o Matyho strach, ale bude to dobre, uvidis. Nasi Elenku ceka pred nastupem do skoly operace, ousek, doporucila nam to doktorka, ma je hoodne odstate, nam pripadne roztomila, ale deti by se ji smaly a nejen deti. Tez je to pod narkozou. Jinak dnes mame velikou delegaci na domecku, manzelovi rodice, tak zas budu mit vecer depky, jak je nas dum maly :DDD a co vse tam mame spatne...:)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova teda veru.. vy prekvapujete!! tak to se taky moc tesim, jaky nakonec vas DUM bude :) takze kdyz jsou omitky,.. tak to je tak 3 mesice na dokonceni? pochopila jsem to dobre? jsme na tiom stejne, jsme v najmu,.. s 3 mesicni vypovedni lhutou, uz se tesim, az budeme davat vypoved i my :) jinak jak dlouho vam delali elektriku? dela nam to tchan, tak ja jen, jak hodne ho mam tlacit :)
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, tak manželovo sestřenice šla na ouška taky, ale nevim přesně kdy. Odhaduju tak školka/začátek školy, protože to taky měla dost odstátý. Má to teď moc hezký a je z ní 22 slečna ;-). TO víš, děti uměji být zlý, i když to třeba tak nemyslí, tak to bude pro ni lepší
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky stavitelky, tak mam prvni navrh nacrtnuty na papire, jde o to, ze by se udelala navic detska koupelna a 2 detske pokoje, kazdy by mel 17,5 m2, takze 35 m2 zatim sjednocenych. Prepazilo by se, az by deti potrebovaly soukromi, coz bude za hooodne dlouho :) O co ale jde, musi se castecne zborit cast nosne zdi, zmenit komplet elektrika uz skoro ve dvou hotovych pokojich a natahat vodo topo do detske koupelny, bourat se budou dve okna, no proste mazec :) Dnes vecer na to mrkne pan, co nam stavi dum, zitra nebo v utery jdem za projektantem, v patek za architektem. Obytna plocha by byla tak 220 m2 cca. Detske pokoje by byly podsklepene misto zahradniho domku, takze tak 290 zasvavene plochy cca. Jsme blazni, ja vim, ale do pul roku to vse bude hotove, coz se vydrzet da :) Jen jsem zvedva, jak vymysli strechu :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova tak to neni zase takove blaznovstvi :) pokojicky rozmerove velmi slusne.. obytna plocha je teda obrovska, nicmene, kdybych na to mela, tak taky klidne zvetsime dum :-D :-p :-D takze se nastehujete aniz by to bylo vse hotove, nebo se vam tim ted zdrzi cele stehovani? jinak my jsme dnes byly v deltalight - světla... návrh do celého domu cca 200tis :-N vse určite nevezmeme,.. ale treba do obyvaku stoji svetlo neco okolo 30tis.. ale nadherné a jak krásně svítí!!! takže tam je rozhodnuto ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka jeste uvidime, jak se stehovanim, ale platit dva najmy (najem a hypo je zbytecne), takze se asi stehovat budeme, nejdriv by udelali pokoje a pak zborili nosnou pricku. Nam prvni naceneni svetel prislo neco kolem 340 tis, to jsme trosku snizili, ale jelikoz se bude pristavovat a budou potreba dalsi svetla, takze se tam asi stejne dostaneme :) Behem tohoto tydne budu bedet kupu podrobnosti o zmene domecku, tak pak dam vedet, tak by to ale uz bylo fajn :)
Odpovědět
Profilova fotka
Promin, oslovuji Breberka, myslim hhranolka, ty nase prezdivky :)
Odpovědět
Profilova fotka
veru a od jake firmy mate nacenena svetla?
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to bude super. My zrovna řešili, kdybychom chtěli dělat bungalov, ale cca zachovat užitnou plochu, tak by to zabralo dost místa na pozemku a pak i peněz (větší ZD, střecha), ale když jsou možnosti, hurá do toho ;-). Jsem ráda, že je další zpřízněná duše, co se týká jednoho velikého pokoje pro děti a časem až půlit - holky, co jsou v diskusi o pkojíčkách, tak mě moc nechápou :-N
Odpovědět
@hhranolka tak hoď nějaké obrázky světel pro inspiraci, já mam jen představu v hlavě, ale jinak nic :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, mame doporucenou firmu, se kterou architekt spolupracuje - http://www.ekolux.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Ja prave studovala ted pokojicky a je treba zajimave, ze deti maji radi male pokoje, jsou tam radi se sourozenci a ze je dobre pulit, az si to deti vyzaduji. Potrebuji mit pocit, ze nejsou sami, usinani se sourozenci je vyborne a take deleni se o bezne veci uci deti respektovani toho drohuheho. Takhle ted budeme mit cast pokoje klidnou-postel, skrine, psaci stul a cast zivou, denni, kde bude plastovy domecek, bazen s balonky, skluzavka, proste hracky :) Bude to super, pokud to vse vyjde!!! :)))))
Odpovědět
@veronikapulkertova no super, já to právě taky tak i cítim, že je to dobře, aby se naučili spolu žít a vycházet, ať maji jakýkoliv věkový rozdíl. Já byla se segrou v pokoji do mých asi 14-ti let (je o 6,5 roku mladší) a bylo to super, až když jsme začala randit a pubertálnit, tak mě štvala a rozdělil se pokoj na 2 a byl klid. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
veru, tak koukam, ze maji sortiment svetel prave deltalight.... ;-) jenom je to jiny prodejce,... takze musim porovnat ceny ;-) @breberka obrazky dodam, ale az asi v tydnu, nebot nam pan posle presny soupis svetel asi az v utery
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka já měla taky vymyšlený pokojíček jeden a později ho půlit, ale když to u nás teď vidím (Barča bude mít 5 roků, Martin 2,5) tak to asi fikneme zdrovna. Ona si chce hrát sama a ten náš opičák ji tam furt něco bere, pořád by se mečoval a tak. Za dva roky půjde do školi a příjde mi, že bude mít takový ten svůj klid. Teď mají jeden pokojíček dohromady a večer když jsou spát, tak mi příjde že je jim jedno jestli tam spí ten druhý, nebo jestli je malá na noc u babičky. Vůbec to neregistruje. Ona chce vymalovat na růžovou :-S , doufám, že ji to brzy přejde, a Marťa by raději nějaké čerty, draky, auta. Prostě je to jiné. Pokud jsou 2 holky nebo kluci tak to asi ještě jde. Ale u nás už jsme rozhodli že budou 2 pokojíčky.
Odpovědět
@lumber jasný, bůh ví, co čekáme a hlavně, Maty je malý a mimčo stejně tak cca do konce roku nebude v pokojíku, ale u nás v ložnici
Odpovědět
Profilova fotka
tak holky, dnes nejdrive dorazli lomaxaci s garazovymi vraty a 2 roletama.. chvilku na to koukali a pak rekli, že měli byt omitky a nejsou,.. co teda s tim?!? o tom, ze maji byt omitky nam nikdo nerekl... no nic.. zhodnotili, ze to nema cenu, rekli, kde maji byt omitky a odjeli :-D tento vyjezd platit nebudeme, vrata nam uskladni taky zadarmo, nez budeme mit omitky okolo vrat hotove ... pak prijeli oknari.... okna jsou pekna,.. ale zasekli jsme se u posuvnych dveri... máme HS portal(bez prahu), dvere byly vyrobeny presne na otvor, ale nejak pan obchodak, co u nas byl merit zapomel, ze musi k velikosti dveri pricist cca 4cm na vysku, ktere se zabudovavaji do zeme, aby byly dvere opravdu bezprahove.. takze v tom stavu, ve kterem to privezli, tak bychom prekracovali listu cca 4cm.. coz se nam nelibilo,...chvile resini po internetu, ze jsme spatne udelali wagris atd... pak pochopil, ze chyba byla na jeho strane...takze vymysleli, ze dovezou jeste 4cm profil, ktery daji nad horni rantl dveri, takze dvere se budou moci zabudovat, budou bezprahove a budou i v lajne vůci ostatnim oknum,.. jen budou mit nahore silnejsi ram...ale my nemame pripraveny ty 4cm pod podlahu(byla tam cihla), pan monter rekl obchodakovi, at si vezme monterky a hezky prijede pracovat :-D stavba je v Hradci,.. panove jsou z brna,... takze za cca 3 hodky prijel obchodak s profilem, v monterkach, zadna zkusenost s manualni praci... monteri si ho evidentne vychutnavali.... ted jsme doma a cekame, az zavolaji, ze maji hotovo.. jsem zvedava... mame chtit jeste slevu na dvere? kdyz tam mame navic listu - zadne vlastnosti posuvnych dveri se nemeni, jen bude sirsi hodni ram....
Odpovědět
@hhranolka tak to jsou profíci :-D :-D :-D, jsem zvědavá, jak to vypadá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky jakou mate cenu komplet za omitky za m2?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsem, @hhranolka my mame omitky sterkove, ci jak se to jmenuje, strikane strojem a sterkou upravene, jsou hladke jak papir. Jinak k tem svetlum, nam prisla nabidka na 340 tis a bez slevy, kazdy ji dava pri takovem mnozstvi a cene, navic pri porovnani svetel s internetovymi cenami to bylo drazsi, takze manzel si vydupal alespon nejakou slevu. Holky mam dotaz, mazel rozhodl, ze ty dva pokoje, momentalne by byl jeden pokoj, detsky, bude mit kazdy 25m2, cili 50m2. To uz je blbost to neoddelit, ze? Neni to na dite moc? Chteli jsme tam i hernu, ale stale si rikam, ze by se to mohlo vejit i do tech 25, cili jednoho pokoje. Jinak uz je prestavba 100% , ted se dela projekt, jsem zvedava, jak vyresi strechu a manzel chce jeste zvetsit terasu, ted uz se opradu bojim, kdo to bude uklizet :) Pac to vychazi na 250 m2 obytne, mazel je ted relativne spokojen, tchyne tez, me se jezi chlupy z uklidu.
Odpovědět
Profilova fotka
Hranolka s temi dvermi je to mazec a zkusila bych nejakou slevu, za optani nic nedas :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova a cena za omitky? za m2? pokojicek bych oddelila... 25m2.. to se tam vejde herna, spani,... vse ... pri predstave 50m2 pokojicku.. to je uz moc...vzdyt by se tam i to ditko ztratilo a podle me uz by to nemelo takovy osobni charakter.. spise takova skolka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Poptam vecer manzela a pisnu, toto jde mimo me :) A s tim pokojickem asi urcite mas pravdu, stejne druhe miminko hned ted neplanujeme a nejakou dobu by bylo u nas loznici, takze budu mit svuj pokoj :) Jenze nevim, co si tam dat :)
Odpovědět
Profilova fotka
Mam v albu "domecek" zmenu pudorysu, je to delane mnou, takze rozmery nejsou realne, co na to rikate? Jinak to bohuzel zvetsovat nejde, nez na tu stranu, at nam zustane velka zahrada :)
Odpovědět
Profilova fotka
pokojíčky jsou pěkné! jen to chápu dobře že jsou skoro celé prosklené? kde bude nejaka satni skrin? v tuto chvili na ni nevidim zadne misto....samostatny vstup do detskych pokojicku je vyborny,... do budoucna akorat by se mi vic libilo prohodit satnu s koupelnou,.. myslim rodicovskou, aby byl vstup do satny z loznice... nicmene, tam uz mate rozvody... jinak líbí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Ne-e, v pokojich budou jen prosklenna rohova okna 1,5m x 1,5 m, at to ladi s prosklenim obyvacim pokoji :) Satni skrin deti nejspis nebudou mit, ale nechame dat skrin do kazdeho z pokoju, i vestavena skrin se tam poho vleze :) Uz by to tam nebylo kam dat :( K prohozeni satny s koupelnou, to bychom meli koupelnu bez okna, tmavou a to nejde!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
tak dobry,.. to jsem z nakresu nepochopila.. takze rohova okna budou super... satna-koupelna - mas pravdu,.. bez okna by to neslo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Jeste zvazuju tu satnu, ale asi to tam uz nikam nenacpu, budeme to muset resit vestavenou v pokojich.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?