Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, tak jsme dostali cenovou nabidku na dvere SAPELI a fakt nas dostala: 427 tis. Z toho 90 tis celosklenene. Pocet dveri 14, s klikou, zarubni, sklem uvnitr - dvere prumer 20 tis., dyha orech americky. A to bez slevy, pri teto cene by mela byt nejaka sleva z castky. Tak uvidime... V pondeli se dava podlahove topeni, tak zas se o kousek hneme :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova jejda to je pálka, my tedy nemáme dýhu ale CPL 12 dveří z toho jedny prosklené zašupovačky, jedny prosklené u zádveří a jedny zašupovací i s mechanismem po zdi u šatny a stály nás 100tis, měli jsme ale dost atypické obložky asi u 4 dveří, víc jak 40cm a to ceny také naskočí..poptávala jsem celkem 5 firem a musím říct, že cena byla fakt rozdílná...slevy nechtěl moc nikdo dávat, nakonec jsem vybrala firmu z Jihlavy, kterou můžu jen doporučit...víc jak o 30 tisíc levnější než ostatní ....
Odpovědět
@veronikapulkertova =-) wow, to je raketa u nás kluci začali i tahat el. dráty, tak je tam spleť kabelů. dneska dodělaji konstrukce na sádrokar. stropy a hurá na přitání sádrošů :-D
Odpovědět
ahoj holky, no nevim nevim, ale vy asi makáte jako šrouby (nebo šprtáte), protože se tu nikdo pomalu ani neukáže :-D my máme po dnešku hotové přípravy na sádr. stropy v patře, takže už jen tam nacpat vatu a zaklopit. El. rozvody jsou taky v patře hotový, tak hurá na vrtání sádrokartonu
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, u nas byl tento tyden dosti hektický,.. dovezli nam orsil 122 baliku ... hodinu jsme to skladali s manzelem sami, pak jsem usoudila, ze to nezvladneme,... takze jsme volali o pomoc,.. prijel bracha a tchan... a za dalsi hodku bylo hotovo... pak najit nejlevnejsi a objednat,... perlinku, sponkovacku, parotesne pasky, parotesna folie.... ted to postupne chodilio,.. mam pocit, ze kazdy den prislo neco :-D ted jsem dosmazila karbanatky,... az mi vychladnou, tak naplnim housky a zitra jdeme s manzelem zateplovat strop.. jsem na to zvedava! do toho jeste doreseni svetel.... jinak mame udelane listy na predokenni rolety, od pondelka na stavbe ordinuje vodák,.. je prakticky hotov,.. uz jen nejake dodelavky, ktere snad zvladne v pondeli, max v utery... takze my jsme makali jako srouby :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova 90tis za celosklenene? jen za 1? ja mam nabidku na posuvne dvere celosklo 1,35x2m za 32tis... jo a pokud nekam budete davat posuvne, tak rozhodne doporucuju kování Dorma Agile 150 dverim das jen impulz k otevreni a oni se ti sami dovrou, nebo sami otevrou - je to pomaly dojezd do krajnich poloh a je to vazne super
Odpovědět
@hhranolka no to jste tedy byli pylný jako včeličky ;-). Nám právě taky chodil materiál min. týden, tak jsem zavalená doklady a dělam součky. Tak alespoň něco dělam, když toho moc nepomůžu fyzicky :-D. Teď čekam, že by mohl dorazit každou chvíli manžel s fotečkama, co zase udělali před odpoledne. Jaký budete dávat ty rolety? Budete je mít úplně všude? Já si právě říkam, že je dáme asi jen do přízemí (na to veliký fr. okno s el. pohonem) a nahoru na těch 6 oken + stropní ty vnitřní
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka predokenni rolety uplne do celeho prizemi, do patra nikam... v prizemi budeme mit vypinac v kazne mistnosti + jedno centralni tlacitko - kde sjedou ci vyjenou vsechny rolety najednou.
Odpovědět
@hhranolka máte nějakou cenovou nabídku? to s centrálnim ovládánim třeba na ráno, když člověk vstane, tak neni špatný
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka 9rolet cca 90tis... jednostranny nastrik v barve ral...vychazi to co roleta to 10tis... od lomaxu, zateplena lamela A37
Odpovědět
@hhranolka to je včetně toho el. pohonu?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka ano ... včetně všeho...hledala jsem papír... takze 89tis bez DPH .. vcetně dálkového ovladace a v obyvaku jsou rolety i zevnitr v barvě ral,.. ostatni uvnitr bile... zda se ti to moc? nebo málo?
Odpovědět
Článek se načítá
@hhranolka mě se to právě moc nezdá, dneska to musim probrat s manželem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka nezdá v jakém smyslu? :-N
Odpovědět
nezdá se mi to moc peněz ;-)
Odpovědět
@hhranolka my jsme ještě nikoho nepoptávali, ale myslela jsem, že to bude mnohem víc, hlavně na ten el. pohon, víš
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka ono cenove nabidky se pohybovali od tech 90tis az do 160tis!!!! vzali jsme to od lomaxu, od stejne firmy, co nam dela i vrata.. udelal dobrou cenu.. protoze vi, ze budeme delat jeste plot,... kovany, ktery taky nabizi, tak se snazil :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, o okennich roletach jsem neuvazovala, ale ty se na okna mohou dat kdykoliv, ne? Neni tam nutna nejaka priprava behem stavby? Co noveho u nas? Nic :) 14 dni se bude tahat podlahove topeni a zalivat anhydrit. Potom rekureperace, marka, chladici stropy a pak az sakros stropy. Jinak 2.3 odletame do Dubaje na dovcu, tak se moooc tesime :) Jedeme do jednoho z nejkrasnejsich hotelu sveta, tak jsem zvedava :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova jé.. tak tu dubaj uprimne zavidim :-D taky bych jela :-) pokud myslis preokenní rolety, tak je potřeba mit na to pripraveny kastlik,... pokud bys ho nemela, tak se pak davaji kastliky na fasadu a to je dost rusive,.. kdyz ho mas skovany a rolety vytahe, tak prakticky ani nevis, ze nejake rolety mas... a jeste je asi dobre mit zapustene vodici listy do osteni ;-) jinak co je prosím chladici strop?
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova jak píše @hhranolka , na předokenní rolety je třeba myslet předem. My měli speciální překlady - kam se ten kastlík od rolet vsadil. Přiznané kastlíky (viditelné) se nám osobně nelíbí. Důležité je také myslet i na vedení elektriky ! v případě, že chcete elektrický pohon, což tedy musím osobně jen a jen doporučit.
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, tak to ti upřímně přeju (opočinek po zkouškách), ale i závidim :-D :-D @hhranolka ještě dotaz k těm roletám, kolik potřebujou místa ty kaslíky, aby byly schované? My budeme mít 10 cm polystyren, tak nevim, jak to vyjde u nás, jestli třeba nebudou trochu přeci jen vidět u nás se krásně frčí v tempu a klukům to jde od ruky, mam radost. Dneska tam byl vodák, tak uvidíme, jestli už pracoval nebo obhlížel. Jinak dnes jsem byla na genetickém UTZ a náš mrňous je zdravý a je to KLUK jako buk! :-D :-D
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, že vy jedete do té plachetnice ;-)
Odpovědět
@hhranolka tak my asi budeme brát ty rolety tady http://www.praktic.cz/2008/predokeni-..., tak uvidíme, na nabídku. Budete mít někde tu integrovanou síťku proti hmyzu? Vypadá to super
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak nad temi rolety jeste pouvazuji :) @breberka Druhy kluk, parada, ja bych take kluka jednou chtela, ale vim, ze my bychom meli zase holcicku :) Tak pak mi das tip, jak na kluka :DDD A letime to Atlantis The Palm, http://www.cdw.cz/zajezdy/sae/dubaj/a... :D Je novejsi a libil se mi vice :) @hhranolka Chladici strop je nahrada klimatizace, tzn, ze stropy ochlazuji vzduch, dle nastavene teploty a nezpusobuje to alergie na klimatizaci, nefouka to a v lete krasne vychladi pokoj. Jsou to prakticky natahane hadi na topeni ve strope, kde bude studena voda, laicky receno :) Lepe vysvetlit neumim :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova krááááásný hotel :) ukazovala jsem manželovi :) prý, když si rozmyslím dítě, tak ještě letos pojedeme :-D ale to si asi nerozmyslím :-D tak pak dej vedet, jake to bylo a ty jsi ten strop videla nekde v akci? já o tom totiz slysim poprve :-N hold jsem amater jinak rolety opravdu doporucuju, vsichni, kteri si je dali, tak si je chvali a nemenili by ;-) @breberka zdraví je nejdulezitejsi!!! a mas dobrou fotecku,.. mimi je videt uplne ukazkove ;-) ke kastliku neporadim.. meli jsme na to uz rovnou preklady, takze my budeme mit rolety uplne schovane
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova popravdě nevím, jak schovat kastlík na rolety jen do vaty. My měli jako @hhranolka překlady dělané pro kastlíky, Do té mezery se pak vložil kastlík a kotvil se do překladu. My ten kastlík máme také širší než 10 cm (vata) a navíc lišty, ve kterých roleta jezdí jsou přidělané k rámu okna a jsou tak téměř neviditlené.
Odpovědět
Co se tyce rolet, tak existuje jeste jedno elegantni reseni, kde vubec neni potreba specialnich prekladu. Staci preklad "rozebrat" a do vznikleho otvoru vlozit schranku.(Tak jsme to na doporuceni projektanta delali my) Rolety se muzou osadit kdykoliv jindy, pokud clovek nema dostatek financi, tak staci pouze tato priprava + pripraveni el. rozvodu v pripade el. pohonu a je to..Jedinym omezenim pri dodatecne montazi je pak vyska, kdy u vicepodlazniho domu je zapotrebi leseni, u prizemeniho to neni problem. V prvnim pripade se tedy vyplati pouziti leseni pred fasadou, aspon se uspori trochu penez, kterych pri stavbe neni nikdy dost:)
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme meli primo preklad uz se schrankou, nic se tam uz nedokupovalo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rl mě se tedy nezdá příliš rozumné rozebírat, či jinak zasahovat do překladu, který není určen pro rolety. Z takového řešení bych já osobně měla tedy fakt obavu.
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka gratuluju ke zdravému a krásnému chlapečkovi. Když si vzpomenu co my si zažili při druhém dítěti tak mám husí kůži ještě teď. @veronikapulkertova nádhera, nádhera. Když si vzpomenu jak, jsem byla odvázaná z lyžování v Krkonoších, tak nevím co bych dělala, kdybych se ocitla v takovém hotelu :-D Jinak začínáme sekat elektriku tak snad to zítra natahají a bude zase kus práce hotový. Včera jsem měla bourák. Jela jsem do města povyřizovat věci a přede mnou jel chlapík s bavorákem. Nějakým takovým tím vysokým. Já za ním a on zničehonic zabrzdil a já už to nedobrzdila a napálila jsem mu to přímo do zad. Naštěstí byl strašně ochotný, říkal, že před ním jeli další dvě auta které prudce zabrzdili (což jsem přes jeho auto vůbec nevyděla) a on to stihl jen tak tak. Jenže já už bohužel ne. Tak tam přijeli hasiči a policie..... no, bylo to s celou parádou. ;-( Pokuta 2 tisíce, žádný bod a spoluúčast na havarijce. Škoda asi 70 tisíc. Bez takových legrací bych se klidně obešla :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?