Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
breberka: konstrukci nám bude dělat firma pana Kunce....na nic jiného firmy zatím nemáme...
Odpovědět
ahojky stavitelky, tak alespoň u někoho se to začíná hýbat :-D . My budeme mít příští týden hotový projekt, tak pak ještě nějaký papíry a snad už taky uzavřou ten ÚP a zahájíme akci "úřednické kolečko". Manžel teď běhá po bankách a zjisťuje, kde nám daji nejvýhodnější hypotéku, tak uvidíme, kdo bude výtěz :-) blazexx - tak to jsem zvědavá, kolik vás domeček vyjde, snad co nejmíň, viď ;-). Já už zakoupila sešit a budu si vést účto a taky stavební denník, pro budoucí generace :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: my sme na tom podobně :) kolem 15. by k nám měli nalítnou na základovku a pak hrrrrrrr na stavbu! Včera sme byli v Oresi - mají slevy do konce dubna na kuchyně, tak sme vyrazili... a z toho návrhu nejsem moc nadšená.. slečna to dělala asi půl hodiny a je to úúúúplně obyčejný! Za to Hanák, kterýmu to sice trvalo 3 týdny místo jednoho, nám udělal návrh krásný! A na hypotéku už čekáme přes měsíc! Vážně bych se z toho picla! Ale u jinýho bankovního ústavu by to nebylo jiný, je to s náma nějaký složitý, prý :-/
Odpovědět
mavo, u koho berete hypotéku?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, můžu se přidat do skupiny? My se snad letos taky rozjedeme. Máme základovou deskua přešli jsme z dodavatelského způsobu na svépomocný. Sice budeme platit TDI, aby zajistil odborné vedení stavby,ale doufám, že tentokrát nám to ti zedníci už dostaví. V tomhle jsem se chtěla zeptat.... Kdo budete najímat zedníky - vozíte jim obědy na stavbu? Člověk, co nám je doporučil, tvrdí obecně, že si většinu věcí sami zajistí, ale přeci jen nám to nedá a tohle jsme jaksi nepořešili... Na stavbu se i hodlají nastěhovat.
Odpovědět
zdenkaj, no já to beru tak, že vařit nikomu nebudu, jen manželovi a případně těm, z rodiny, kdo bude pomáhat, ale jinak se to dneska asi u dělníků moc nedělá
Odpovědět
Profilova fotka
breberka: modrá pyramida... a kdyby se to tak neprotahovalo tak můžu doporučit. Mám dobrý kontakt :) a měli v únoru výhodné podmínky a připadá mi to lepší než normální hypotéka... jsou víc benevolentnější.
Odpovědět
Profilova fotka
lumber: budeme mít hypotéku, kterou máme trochu předjednanou (spíš prostě udělané nabídky) a čekáme, až bude dodělaný projekt, abychom mohli o hypotéku skutečně zažádat.. bylo nám řečeno, že vyřízení hypotéky a připsání peněz trvá zhruba 14 dní, tak prozatím tomu budu věřit :-D u koho máte nebo budete mít všichni hypotéku? nám prozatím tedy nejlíp vychází ideální hypotéka od ČS - líbí se nám hodně možnost přerušení splácení, 40% bez faktur, možnost měnit výši splátek atd. a dali nám nejlepší úrok.. naopak nejhůř u nás dopadla Raifka - pro stavitele svépomocí teda naprosto doporučuju (nechtějí žádné prokazování faktur), ovšem odmění Vás za to docela vysokým úrokem - nám oproti ČS dali navíc skoro 1% :-S
Odpovědět
Profilova fotka
breberka: díky, já si to tak taky říkám, maximálně asi tak nějaké to "lehčí" pivko, když bude horko. Faktem je, že krize hodně zapůsobila. Najednou jsme si mohli vybírat :-) , což před dvěma lety tedy nebylo. Snad to půjde....
Odpovědět
radunk.a, tak to nám řekli taky, že do 14-ti dnů peníze připíšou. Zatim u nás vede Raiffka, ale uvidíme, co další banky :-D
Odpovědět
breberka: budeme se snažit aby to bylo za co nejmíň :-D ale zas nebudem zbytečně šetřit - aby to v budoucnu nebylo dražší, že? :-D ...ten deník pro budoucí generace je dobrej nápad-taky bych si mohla něco podobnýho pořídit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, rada bych se taky pridala, pokud muzu??? Zaciname taky se stavbou RD na Vysocine.. mame hotovou zakladovou desku a v pondeli zaciname! Uz se tesim! kez bychom co nejdive bydleli... uz se nemuzu dockat... ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Holky, my taky bereme hypoteku, no, moc nadseni nejsme, ale zas to berme pozitivne-budem bydlet ve svem a na svem...
Odpovědět
Pro Radunka, my sme tiez mali urobene analyzy dokonca nam aj CS urobila tzv. predshvaleni, a bolo nam povedane ze bez problemov ju dostaneme, sice to bolo na byt. Ked sme uz mali vsetky podklady odniesli sme to do banky , po mesiaci este stale nic, stale potrebovali nejake papiere potvrdenia. .....atd proste uz sme boli zufali. Navyse sme od znamych poculi ze tych 40% dokazovania faktura nieje pravda vraj musis dolozit viac...... Po viac ako mesiaci nam makler ponukol CSOB banku ze vraj s nimi pocas jeho posobenia este ziadna rodina nemala problem. Tak sme to skusili tam mali sme to schvalene do 3 dni!!! co bola parada. ;-) Drzim Vam prsty nech Vam to vyjde x-)
Odpovědět
Profilova fotka
niccky.z: nevím, jak je to na Slovensku, ale tady u nás je v nabídce tzv. Ideální hypotéka (od tohoto týdne do 30.5. mají dokonce i další slevu z úroku 0,2%) a to je hypotéka, kde si při uzavírání smlouvy sami navolíte, jaké služby chcete využívat (za každou službu je poplatek 1.990 při uzavření) a je tam například čerpání v celé výši hypotéky bez faktur, expresní čerpání - čerpání 2.den po podpisu smlouvy, zjednodušené čerpání - 20% hypo bez faktur, přerušení splácení až na 6 měsíců atd. atd, to bych tu byla dlouho :-D takže kdybychom potom na peníze chvátali, tak bychom si zaplatili expresní čerpání a peníze bychom měli druhý den - ale přece jenom doufám, že to bude i bez toho a radši si zaplatím za možnost přerušení splácení, to je takový podle mě nejdůležitější, kdyby někdo z nás přišel o práci nebo se něco přihodilo :-S a navíc momentálně s jejich novou akcí se pohybujeme na úroku 4,69%, s čímž jsem ani ve snu nepočítala x-) byli jsme snad ve všech bankách a nikdo nebyl schopnej ČS žádným způsobem podlézt, takže já zatím na ČS nedám dopustit (snad se to nezmění, až začneme hypo opravdu vyřizovat) :-D Ale jsem zvědavá, jaká hypotéka vyšla nejlíp ostatním stavitelkám :-)
Odpovědět
ahojky holky, tak u nás nejspíš nakonec vyhraje GE Money, manžel tam má účet několik let a dostal tam nabídku 4,59 % při výši hypo 3 mil. Kč, založení zdarma, vedení asi 150,- měsíčně a pak se platí poplatky při uvolňování peněz (to si nepamatuju kolik - vzal si návrh do práce), pro nás jako stavaře svépomocí super. Vždycky, když se něco prostaví, přijede od nich z banky úředník a ten to zkoukne, jestli to odpovídá prostavení a pak uvolní další prašulky ;-)
Odpovědět
Radunka, my sme si brali hypo v CR x-) , ja osobne nemam s nimi dobre skusenosti ale drzim prsty nech Vam vsetko dopadne dobre ;-) Breberke, tak to vam vysiel super urok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, takže my to asi spácháme u Lišky - takže stavební spoření. Něco máme naspořeno a láká nás stálý úrok. Bojím se , že za pár let nám úrok u banky zvednou a my se z toho po... Ještě to není definitivní ale všechno k tomu spěje. Jo, a je tam tuším nejmenší přeplacení. Takže uvidíme. Měl by mi dojít konkrétní návrh během týdne.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak studnu uz mame hotovou, vrt stacil do 25m, coz je super, tlak mame velky a za 7 dni zaciname delat zakladovou desku!!!!! Juchu! Jinak v tydnu budu mit nove navrhy na kuchyn, tak sem vlozim a s interieristou jsme dohodnuti na navrhu obyvaciho pokoje, pokud se nam bude jeho dilo libit, navrhne cely interier domu :)
Odpovědět
veronika, tak to závidím, je to super. my studnu už máme rok, ale zatim s ní kropíme jen naše tůje ;-). zjišťovala jsem, v jaký fázy jsme s uzavřením ÚP a dorazilo mě to, úřednící z města podklady zatim neposlali, tak se na tom nedělalo do dneška, fakt k pos..., snad po urgenci starosty z Kestřan bude konečně nějaká změna ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zase jsme o kousek dál. Příští týden snad už budeme mít dodělané změny v projektu. Vyjadřovačky lze použít ty, co jsem měla vyběhané u původního projektu (ten byl dělán před rokem) a hurá s tím na stavební úřad ke stavebnímu povolení. Doufám, že nebude nic chybět. Paní mi řekla, že to bude trvat dva měsíce pokud to bude v pořádku ale to " v pořádku " říkala s takovým nějakým divným tónem. Tak nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my jsme nakonec taky skoncili u stavebky- manzovi se taky zalibil stabilni urok... No, presneji to mame tak, ze mame hypoteku na fix na jeden rok u banky-to mame kvuli tomu, abychom mohli cerpat penize bez dokladu-neco budem delat svepomoci, takze veskere prachy do roka musime vycerpat a pak okamzite refinancujeme na stavebko a u toho se uz budeme drzet... Vymyslel to nas dobrej kamarad-financnik, tak snad to klapne...
Odpovědět
Profilova fotka
takze naco jako Lumber... Jo, vrtani studny nas taky ceka... Holky, na koli vas to vyslo? My totiz mame obecni vodu, ale rikali jsme si, ze na tak velkou zahradu pletvat tak drahou vodu... proto jsme si nechali pozvat protkare... ten slibil cenu se vsim do 30-ti tisic, ale moc se nam tomu nechce verit... Jake jsou vase zkusenosti ohledne ceny???
Odpovědět
Profilova fotka
Lumber, jinac nam to opravdu trvalo dva mesice od podani zadosti... uplne super sluzby, jsme byli radi...
Odpovědět
Profilova fotka
kikousek: tak to zní zajímavě. Mohla by jsi mi napsat jak to vychází a jaké jsou poplatky u toho refinancování. Kdyžtak mi to pisní na IP. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
tak my na hypotéku ještě stále čekáme... příští týden by se měli začít dělat základy, ale nějak nevím, z čeho ty lidi zaplatíme. kikousek: my máme vrt 49m a stálo nás to asi 56.000, bez skruží a čerpadla... berou si asi 1100,- bez DPH za metr vrtu
Odpovědět
tak mi máme vrt asi necelých 30 m, ale překvapuje mě, že MAVO má tak hlubokej - myslim, že manžel říkal něco o tom, že přes 30 m dělat nesměji, ale teď fakt nevim :-|. Jinak nás to stálo i s projektem ke studni kolem 30.000,-
Odpovědět
Profilova fotka
my máme rovněž necelých 30m a cena byla tuším 750Kč/m, takže se vším všudy jsme se do 30 tisíc taky v pohodě vešli ;-) k tomu stavebku - nevím, mě právě představa stabilního úroku nevyhovuje - hypotéky jdou v současné době dolu a co je hlavní, dle předběžného průzkumu vývoje zatím stále dolu jít mají, proto se moc nechci vázat na pevný úrok na 30let - nemyslím si, že by naše ekonomika posilovala, ba naopak a já bych potom nerada 30 let platila vysoký úrok, když by okolní ekonika pracovala s úrokem mnohem nižším.. i když to samozřejmě může být i naopak, to nemůže nikdo vědět :-| radši ale právě volíme hypotéku, která se kdykoliv může přefinancovat na stavebko, tak proč ho volit hned a nevyužít alespoň do první fixace lepších výhod v hypo :-N škoda, že nejde skutečně odhadnout, jaký bude úrok v příštích letech :-| no, hlavně, abychom se všichni rozhodli správně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ještě k tomu vrtu - nad 30m se dělat smí, ale v takovém případě je tuším nutný povolení k báňskému úřadu nebo tak nějak :) jinak, my také stále čekáme, což je snad nejhorší, co může být, když člověk už má všechno vyřízený a k dalšímu bodu potřebuje něco, na co musí takovou dobu čekat! (v našem případě projekt :-) ). Z toho samýho čekání jsem se v tom návrhu projektu začala opět hrabat a přidělala ještě do ložnice šatnu :-N tak doufám, že nám tu příčku nebude kreslit další měsíc, to už by mě asi piclo =-) ale stále se nevzdávám představy, že v květnu začneme :-D
Odpovědět
radunk.a - já bych se na tu příčku vyprdla, my to uděláme tak, že prostě budeme mít tenhle projekt a prej před kolaudací, když jsou tam nějaký změny v příčkách stačí podat nějaký pozměňovací návrh nebo co a dodatečně si to nechat schválit,
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?