Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
@veronikapulkertova to bude Veru asi nejlepší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Asi jo, pac jsem to uz preplacavala a preplacavala a kdyz vezmu v potaz cenu kamene, tak to tak bude nejlepsi :) Jinak dlazba paradyz je prohnuta do luku, lehce, takze minimalni spara musi byt, zato rako je prohnute sakra, takze uvidime, co s tim, ale rako uz nikdy a nikam. Bagr jsme dnes zrusili skrz hnusne pocasi, chjo, tak snad se zase brzy umoudri...
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to je škoda s počasim, u nás včera taky nemakali na fasádě, protože pršelo, teď je tu mlha a kosa šílená, tak jsem zvědavá, jestli půjdou chlapi pracovat fakt prohnutá jo, to je pech. Je to jen dlažba nebo i obklad? Já stále doufám, že to Defile bude OK, tak holt nezbyde dát se na modlení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova ta s temi obklady mě to mrzí. Taky přemýšlíme nad Rakem - mají krásnou novinku Vanity, ale pravděpodobně nakonec půjdeme do obkladu Fila od firmy Pilch. Švagrová měla taky Rako, obklad prý měli dobrý ale zase dlažba nic moc. Člověk si asi nevybere. Ta koupelna mě už docela štve protože se pořád nemůžeme rozhodnout. Umyvadla asi Cubito s tím, že si skříňky necháme dodělat později. Potřebujeme vybrousit stropy v domečku. Chlapi nám to už 3 týdny slibují a pořád nic. Chtěla jsem už začít pomaličku s malováním abychom pak mohli dát dveře - ty už máme objednané. Tak je asi budeme muset někam složit protože to asi nestihneme.
Odpovědět
ahoj holky, tak to tu zase trochu oživim fasádu máme od min. týdne kompletní, takže už jen dodělat okapové svody a hromosvod. Dneska jsme vybrali světla ven + vybírám venkovní vypínače a zásuvky (si budou do černa) O víkendu u nás kluci vše vyklidili dole a je natřená hydroizolace + radonová izolace - teď to musí uschnout a ve druhé části týdne se manžel vrhne na podlahové topení. Jakmile bude hotové, odzkouší se voda a můžeme udělat betonové podlahy. Dokonce jsem udělal změnu v podlahách - původní dlažba Defile bude jen v zádveří a do zbytku domu (i kuchyně, jídelna a chodba) přijde vinylová podlaha ořechová :-D. Nu a co nového u vás, nějaké pokroky?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Ahojky, fasadu mate paradni, my s fasadou musime cekat na dostaveni nove casti, tudiz to vidim na konec zari :( Budeme mit nahy dum :( Tez bych mela uz resit venkovni svetla :))) S podlahou si myslim, ze je to dobra volba:) A co noveho u nas? Pokladame koupelnu!!! Jupi!!!! Jen mi vcera volali delnici, kde je zrcadlo, ze vcera na nej jiz bylo pozde, takze musim dnes rychle objednat!!!! Bude lepene na zed a oblozene dokola. Jinak jsme vcera objednali krb do obyvaciho pokoje, el.krb do loznice jiz mame doma, tak se nemuzu dockat, az dorazi:)
Odpovědět
@veronikapulkertova ahoj Veru, díky moc hele, tak to ale je super, že už děláte koupelnu. Jde vám to taky pěkně s ohledem na to, jak jste ještě přistavovali. Těšim se na další fotečky :-). Já právě teď taky přemýšlim, jestli dát zrcadlo místo obkladu nebo pak zavěsit na obklad - chtěla bych nějaký nepravidelný tvar, tak asi bude pohodlnější ho pak jen zavěsit - jaký jsi si vybrala ty?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak dekor paradyz meisha garam je uplne na h....o. S prominutim, je tak krivy, ze polozit nejde, tak v pondeli zhavym telefon a at si mi nepreji to nevyreklamovat zbytecne nam nam ted bude koupelna stat :( Zrcadlo chci klasicky, obdelnik, mame jiz navrhnuto ve vizualizaci, jen vezmu nejake pevnejsi, pri pripadnem rozbiti, at se nevysype.
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to je pech Veru :-|, snad to zreklamujete a vyřídí to co nejdřív
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova tak to jsou teda jobovky... chceme take paradyz, tak doufam, že bude ok =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, jak se mate, co noveho? My polozene obklady zachod, hlavni a detska koupelna, jen v hlavni chybi dekor, ktery reklamujeme, jeste vyjadreni nevime, pak se to muze zasparovat. Za mesic mame domluveny termin na montaz kuchyne, je asi jiz 2 mesice vyrobena a cekala na nas :))) Tez nam volal architekt, ze nabytek je vyroben, ale na dome je jeste dost prace, tak to vidim az na prubeh leta :( Hrozne jsem dnes zhresila, tak si tu musim "ulevit". Koupila jsem povleceni na postel, egyptska bavlna, smetanova se swarovskymi krystaly, stalo to jako 3 platy me mamky, takze me hryze svedomi, ale ja to v tom obchode nemohla nechat :))) Jinak nam ted pocasi nepreje se stavbou nove casti, je potreba to zalit, ale porad tu prsi, nebo poprchava a hlasi dest, ach jo :( Cekam na vase novinky a fotecky, ja vlozim snad zitra :)
Odpovědět
@veronikapulkertova Ahoj, tak my jsme o proti vám o dost pozadu, ale makáme, co to dá :-p . Zítra manžílek dodělá všude štuky, příští týden natáhne lepidlo na zdi ve všech třech koupelnách a 13.6. nám přijedou dělat podlahové topení do přízemí i patra. Kuchyňku mám vybranou od minulého týdne, záloha složena, ale s montáží počítáme až tak září - říjen. Koupelny jsme zatím nevybírali a navíc si dcery chtějí vybrat barvy obkladů samy, takže plánujeme během 14 dní vtrhnout do pár studií a něco si nechat od nich navrhnout. Plánuje stěhování do vánoc, tak snad stíháme.
Odpovědět
Článek se načítá
@veronikapulkertova no Veru, to je řádný kup :-D, tak pak hoď fotečku, jak to vypadá @jirulina pěkně jedete. Manžel natáhl podlahovku dole v pondělí a zítra nám přijedou dělat dole betohy, hurá :-D. Dneska jsem udělala soupis podlah, kolik čeho, dveří, tak budeme objednávat....
Odpovědět
@breberka nám budou topení potom zalévat anhydritem. Na soupis podlah se taky chystám, ale pořád přemýšlím, z jakého materiálu dát podlahu do obýváku. Máme pejska a asi před měsícem jsme byli na návštěvě u známých a dost mi vadilo cvakání jeho drápků na plovoučce. Prosím, od jaké firmy budeš objednávat dveře? Já mám doma několik katalogů a stále se nemohu rozhodnout.
Odpovědět
@jirulina anhydrid by se nám taky líbil, ale cena a doba schnutí vyhrála ;-) my budeme mít dveře od CAG, líbí se mi a vyjdou nás nejlevněji. Máme 12 dveří + 1 1m šoupačky do JAP pouzdra, takže celkem dost. Všude budou obyčený hladký, jen do koupelen a WC dáme se sklem Fénix. Teď tu probíram kliky, chtěla jsem moc ty hranaté čtvercové rozety, ale asi nakonec budou kulaté - jsou o dost levnější :-|. My nakonec budeme mít všude vinyl, plovoučku dáme do pokoje pro hosty (máme nějaký zbytek) a koupelny a zádveří, TM, dílna bude dlažba
Odpovědět
@breberka Jj, to schnutí je šílení, upozorňovali nás, že to bude vysychat nejméně 6 týdnů. Dveře jsou moc pěkné, my jich máme 14 :-( , takže je taky dost podstatná cena. Dneska jedeme kouknout na ty vinylové podlahy, viděla jsem je jen na internetu - jsou dražší, ale to ticho, co slibují :-) . Jak dopadly betony, hotovo?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, ja ted nejak nestiham :-) takze my uz mame betony v patre - do uterka budou betony i v prizemi, objednávam obklady do patra - do přízemí ještě řeším... asi bude v přízemí čistě bílá koupelna - jelikož bude tmavé dřevo na podlaze... takže hledám nejlevnější velkoformát kalibrovaný bílý a lesklý obklad ;-) pak se nemůžeme rozhodnout pro sprchový kout do přízemí - chceme koupit nějaký levný masážní box ... a hrůza - nemůžeme si vybrat,... líbí se mi od 25tis a výše,.. což je zbytečné :-|
Odpovědět
Profilova fotka
a o tom schnutí se bavíte o anhydridu? my mame normální potěry - betony - no prostě míchačka a chlapi nosili :) a rikali, že to bude taky tak 6 týdnů - za 2 týdny, že se prý bude dát bez problému chodit,.. ale do uplneho vyschnutí, tak to prý ještě potrvá.
Odpovědět
@hhranolka Ano, já jsem psala o schnutí anhydritu. Pochůzí bude snad už během týdne, ale schnout takhle dlouho. O těch 6 týdnech mluvili jako o minimu. Uvidíme, 13.6. nastupují na položení podlahového topení a pak za týden na zalití. Počítám, že podlahy budeme pokládat nedříve v polovině srpna.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirulina tak v tom pripadě mi prijde anhydrit i normalni poter na delku schnuti stejny.. po betonu se da jiz za 3 dny prejit,.. ale bylo nam doporuceno 14-dni nechat ulezet ... uvidime.. podlahar chce dorazit za 5 týdnů na měření vlhkosti
Odpovědět
ahojky holky, tak mam radost, mam dřez a baterii, dneska jsme je vyzvedli v ČB a jsou super. Dřez je parádně veliký, tak tam v pohodě umeju pekáče, plechy a veliký hrnce, snad bude fajn sloužit. Betony jsou po včerejšku hotový a vypadaji super, chlapi byli moc šikovní. Dneska jsme tam už mo nich chodili a malej lítal jako blázen a krásně už drží @hhranolka. Nám říkali tam za 3 týdny, když to proschne, tak můžeme dělat podlahy :-N, no uvidíme. Dělali jsme tedy ten suchý beton @jirulina já taky vinyl poprvé viděla na živo v obchodě, když už jsem měla vybranou plovoučku, ale přednosti vinylu mě hodně přesvědčily :-)
Odpovědět
@breberka Tak jsem dneska koukala v obchodě na ten vinyl a taky se mi moc líbí. Do obýváku ho dáme určitě, nevím, jestli i do kuchyně, ale prodavač tvrdil, že je vhodný i tam. Prý se spíš vyštípne od něčeho spadlého dlažba. Manžílek se na to moc netvářil, ale rozhodnout se mám sama.... @hhranolka Nám by měli přijít změřit vlhkost po těch 6 týdnech. Máme hodně oken na větrání a pokud nebude ošklivě, tak by to snad mohlo schnout dobře. Už se těším, že to zase o kus "poposkočí".
Odpovědět
@jirulina my ho nakonec dáme fakt všude, i do té kuchyně, protože nám to taky doporučoval prodavač. Ještě tam měli takový korkový dlaždice, že jsou úplně na to super, ale cena dost vysoká a mě se vůbec nelíbyly barvy - bylo to všechno barevný, klasicky dekor korku, takže nic pro mě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my davame vynil i do koupelny a na wc
Odpovědět
:-) budu přemýšlet a vymýšlet
Odpovědět
V obýváku budeme mít krbová kamna. Okolo nich by měla být nejspíš dlažba, nevíte?
Odpovědět
Profilova fotka
@jirulina tak to asi ano, nebo sklo,.. proste neco nehorlaveho
Odpovědět
@jirulina my tam budeme mít taky vinyl a koupíme to sklo, jak psala @hhranolka
Odpovědět
@hhranolka @breberka Děkuji, sklo mě vůbec nenapadlo, bude vypadat lépe.
Odpovědět
@jirulina jasný a hlavně tam nebudou muset být přechodové lišty mezi podlahami ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?