Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru já mam taky problém se světlem, původně jsem chtěla dát stůl přesně mezi okno v jídleně, ale nevyjde to kvůli tomu, že jsem trochu pozměnila spodek linky, takže bude stůl vyosený, ale světlo už je prostě uprostřed toho okna, takže až usadim stůl, budu rozmějšlet, jak to zamaskovat, protože manžel mi odmítl kuchat do sádroše a světlou šoupat. Říkam si, že to skusim nějak zamaskovat to šoupnutí třeba plátem kovové desky nebo tak něco, no uvidíme....
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka U nas uz tez neni mozna zmena svetla skrz chladici strop, mohla by se vrtnout nejaka trubka, takze to si na triko nikdo nevezme. Mrzi me to, ale co uz :( Tim platem kovove desky by to nemuselo byt spatne. Kdy vlastne planujete stehovani?
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, po předešlých nevydařených termínech už raději neplánujeme, já myslim, že až po Novém roce nejdřív, ale manžel, že na Vánoce tam budeme, tak jsem zvědavá. Raději se k tomu moc neupínam, abych nebala zklamaná. Spíš už uvažuju, jak v našem krcálku strávíme ve 4 Vánoce a kde bude stromeček ;-) ....
Odpovědět
Profilova fotka
jsem tu nebyla a tokovych veci... @breberka tobe gratuluju k postupu... @veronikapulkertova co dodat k tvemu prispevku... ze prijde lenoska natrzena,.. no tak to se stava, to urcite vyreklamujete.. ale to s tou vanou!!!! tak to je síla! to bych fakt nechala nekomu zaplatit. a umely kamen v kuchyni.... 30tis mas jen za obklad za linkou ? na stene? to by se taky dalo branit, nebot pripustne navyseni bez odsouhlaseni je tusim cca 20%... jinak u nas - máme lešení kolem domu, chlapi meli stihnout do zimy oblozit dum klinkerem,... ale nejak se s tim "ser..." takze ted zjistili, ze to vlastne nestihnou, nebot po zasparovani musi byt vse jeste mesic prikryte a nesmi mrznout,.... coz se nejak nestiha,... takze nalepili jen cihlicky, ktere potrebuji pro udelani fasady a budou delat jen fasadu, nastesti firma je dost solidni, takze pripadne sundani leseni, napenetrovani po zime, tak to si berou na sve triko.... prave je u nas bagr a dela teren pro zamkovku pred domem a ted prijde to, co me stve asi nejvic.... zamkovka pred domem se nedelala z duvodu, ze pry musi byt nejdriv hotova fasada(klinkery), ze leseni by pak zamkovku poskodilo, kvuli tomu jsme se tedy pustili do cihlicek(jinak bychom je nechali klidne az na za rok).... a ted, kdyz se zjistilo, ze klinker nebude, tak jsem sla za firmou a rikam, ze ja ale nemuzu celou zimu chodit domu po paletach, ze v unoru budeme mit mimi a ja se potrebuju s kocarkem dostat domu... a on, ze teda udelame zamkovku a vstup do domu,... ja na to.. a to se neposkodi tim lesenim???? a on ... budeme to podkladat, abychom to neposkodili a pripadne poskozeni opravim na sve naklady.... jsem z toho fakt hotova, v tom pripade tu zamkovka uz mohla byt dobre 4 mesice ! :-N musim rict, ze my jsme s firmou spokojeni,.... ale tohle me fakt dostalo!
Odpovědět
Profilova fotka
jo a to nas jeste nervuje soused, nebot kdyz jsme zadali oba o stavebni povoleni, tak jsme si vzajemne dali vyjimky - my jsme od hranice pozemku jen cca 1,6m a on si chtel na hranici pozemku udelat kryte stani. povolili jsme mu kryte stani, kde k nam byla na jeho pozemku vybudovana zed do vysky 2,4m, aby nam nic nepadalo z jeho strechy, kdyby bouchlo auto, aby se pozar nerozsiril k nam,.. atd.. navic my jsme s tou stenou pocitali, takze jsme o nejakych 70cm výš než oni.... nyni za nami prisli, ze to stani upravili.... strecha je o 1,2m výš, žádná zed tam neni, jen 4 sloupy.... takze jejich zaver, my to chceme ted jinak, takze pokud chtece zed, tak si ji postavte na svem pozemku a zaplatte si ji.... s tim jsme nesouhlasili.... takze ted prisli s obrovskym ustupkem a ten ma byt, ze se rozhodli, ze nam pridaji 1/2 na nas spolecny plot :-p tak jsem rekla, ze to nepovazujeme za ustupek, za vstricne gesto, ale za standard, na kterem by se vsichni sousedi meli domluvit....ze s tim proste souhlasit nemuzeme, ze se proti tomu odvolame(je to velka zmena, musi to opet projit vyjimkou - doufam) nacez sousedka zacla vykrikovat, ze nam vezmou nasi vyjimku :-D coz uz nemuzou, nebot my jsme vse stavebnim povoleni dodrzeli..... jo a zacli resit, ze chteli jen pletivovy plot, a ze my kdyz jsme vys, tak tam bude nejaka zidka po celem pozemku a to, ze se jim teda libit nebude.... ze to pry sousedka chtela prirodni s rozhledem do krajiny .... takze se hadame... uz to asi odnesli na stavebni urad, já rekla, ze jim to nepovolime, rekli jsme, ze chceme alespon od nich zed,.. bud zaplatit, nebo aby byla na jejich pozemku... soused neni spatny, s nim bychom se na nejakem kompromisu dohodli,... ale sousedka ho asi ridi a pro tu nemohu najit vhodna slova :-D tak uvidime jake to bude mit reseni :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka No o te koupelne jsem z toho tez hotova, jeste perlicka, koukali jste nekdy na ceny baterii na vanu? Vite, ze k tomu musi byt specialni dil pod vanu? Jen tak mimochodem, abych baterii na vanu koupila do setu co jiz mame (grohe atrio-mame 2 na umyvadla, bidet), tak cena baterie je 38 tisic a nadobka pod vanu 52 tisic!!!!!!!! No takze hledam neco jineho, protoze tohle fakt je moc :) Jinak fasada se rysuje, snad brzy hodim fotecky. A s temi sousedy, mame neco podobnyho, pozdravim je, sice neodpovi, ale tim to pro me konci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova my mame baterii na vanu a zadny dalsi specialni dil byt nemusel - vse potrebne bylo v setu....52tis je teda pekna sumicka :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Muzes mi prosim poslat odkaz na baterii? Jsem z toho jelen :( Dekuji :) tady jsem ho ale nasla se slevou - http://www.bagno.cz/index.php?sid=4b1... se zblaznili :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova my mame toto: http://www.perfecto.cz/sprchova-a-van...
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Dekuji moc, ukazu manezlovi, je krasna a je to hezka cena :) Nechapu tedy, na co grohe musi mit tu nadrzku :(
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova ono budes to mit bezpecnejsi....tak jak je to u nas, tak se ti muze dostat voda pod vanu.... skrz tu vytahovaci sprchu,... no, ale snad to nebude tak hrozny ;-)
Odpovědět
@veronikapulkertova ahojky holky, omlouvám se, že vám vstupuju do diskuze...teda ta baterie je fakt ranec...není ta nádržka něco jako pojistka , kdyby rupla hadice? protože když u těhlech baterií (jsou krásný) rupne hadice, tak to teče pod vanu a jen tak se nepozná, jestli se něco děje. Nevím teda, ale je to úvaha....si představím co dokáže hadice od stojánkový dřezový, ale tam se to hned pozná, když je vyplavená skříňka.....
Odpovědět
Článek se načítá
@hhranolka :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna cemu se smejes? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna @hhranolka Aha, to mi nedoslo, mame vanu obezdenou, takze asi by to byl pekny prusvih, kdyby tam tekla, nebo vytekla voda z praskle hadice :-o no ale tak i tak musim sehnat neco levnejsiho! :-o dekuji. tohle je nejlevnejsi varianta, co jsem nasla :( http://www.onlinekoupelny.cz/cz/vodov... a nadrzka http://www.onlinekoupelny.cz/cz/vodov... takze asi nam nic jineho nezbyde a architekt, at nam alespon neco za ten jeho pruser proplati, uz tak mame naceneni na 6 tis za opravu, predelani, plus BALIK novych obkladu kremovych a 4 dekorativni, plus nerez lista 2500 Kc. Fakt jsme jak hromosvod na prusery :-N
Odpovědět
@hhranolka žes to napsala ve zkrácené formě podobně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova klid,.. my mame vanu taky obezdenou ;-) ale s tou nadrzkou pod to bude urcite vetsi jistota ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky,... prosím o radu ohledně předzahrádky... vrháme se na zámkovku,... tak potřebuju radu... http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/h...
Odpovědět
ahoj holky @hhranolka tak tedy taky pěkný peripetie máte. Sousedi jedna radost, fakt. S tou fasádou a zámkovkou mě tedy fakt dostali, vždyď lidi dělaji kolikrát novou fasádu a dávno bydlí a zámkovky maji... @veronikapulkertova Veru, my máme tu baterii S-line (cena je holt důležitá), zbytek budeme mít Grohe nebo Hansgrohe a přesně, tyhle stojánkový jsou šílený raketky. Jinak my máme vanu též jakoby obezděnou, ale panelem z polystyrenu, která se ke Gentianě prodává a nechali jsme si tam právě u té baterie místo na servisní dvířka, tkerý budou na magnet s obkladu, takže tam jen nebude spárovačka, ale jinak to splyne....
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka ale s tou fasadou,.. kdyby nam to nepotvrdili 3 lidi... firma, nas stavebni dozor a projektant! fakt se vsichni shodli...
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Ahojky, co se tyce predzahradky, krasa, nemenila bych nic :) Libi se mi tam ten bezbarierovy pristup a schodecky. @breberka Take budeme mit servisni dvirka na magnet a pres to obklad, ale i tak jsem nadrzku radeji objednala. Mame na vse smulu, takze pro jistotu :) Holky, za 20 dni delame podlahy a v prosinci prijede atchitekt s nabytkem!!! Kdyz byste videli nynejsi stav domu, neverili by jste tomu, ja take ne, ale pry to stihnou, no uvidi se :))) Jinak zduvodneni ceny obkladu kamene za kuchyn. "Mate ten nejlepsi kamen, co ta firma nabizi s nejlepsi upravou. A cena umeleho kamene je vyssi jak cena prirodniho kamene". A cenu do rozpoctu jen odhadovali, majitele sama cena kamene zaskocila. No co uz, nic nenadelam, presto se mi ten kamen moc nelibi, ale zvyknu si :) Jinak stale delame fasadu, snad pristi tyden jdeme do barvy :) Jinak snek pokryvac odpojil cerpadlo a vytopil nam sklep a to se tam jiz mely delat betony, izolace a pristi tyden stehovat bordel z domu do sklepa, tak nic, no :( Holky trosku soukroma otazka, kdo nechce, nemusi odpovidat. Prekrocili jste hodne rozpocet nebo se do nej vlezete? Dekuji.
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru a kolik ta nádržka stojí? hoď mi kdyžtak odkaz my rozpočet určitě nepřekročíme, hypotéka je v určité výši a tim to hasne. K bydlení to bude a na zbytek budeme muset postupně šetřit, ale s tim jsme počítali :-). Celkovou sumu tedy budeme vědět klidně i za pár let ;-)
Odpovědět
holky, tak jsem byla u truhláře kouknout jak postupuje s kuchyní a prý tak do 14 dnů by mohl namontovat vysoké skříně :-) Prý se mu lítí to lamino Aida, že vypadá jako opravdový ořech blbý je, že nám odešla mikrovlnka, tak šmejdim, jakou koupíme, ale asi až jak tam budeme, zatim budeme doma mít provizorní ze stavby
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Dekuji moc, ptala jsem se proto, protoze prave, jak s tim kamenem v kuchyni, porad resim to, ze vse stoji vic, nez normalne. Nejhorsi je, ze manzel nema cas dum resit a na vse kyvne a vse zaplati. Nemuzu srovnavat cenu domu s puvodnim planem, to je jasny, ale cena se uz 2x tolik zvedla :( Takze finalni cena mi prijde desna, ze to ani nemuze tu hodnotu mit. A odkaz na tu vanicku: http://www.onlinekoupelny.cz/cz/vodov... Na kuchyn se uz moc tesim :)
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to je u nás Veru naopak, manžel zase řeší skoro vše, ale je to i proto, že my holt stavíme svépomocí. Dokonce tchán si myslel, že barák za výši naší hypo a při těchto rozměrech asi nepostavíme až do týhle fáze ;-). Počítám, že třeba zahrádku budeme dělat fakt postupně dle peněz, ale my budeme šťastný, když bude poloprázdý barák, ale k obývání, protože náš 1+1 už je fakt na prasknutí. Teď mam Matyho nemocnýho, tak separovat oba kluky je tady blbý
Odpovědět
@veronikapulkertova ještě si tak říkam, že pod tu vanu dam jedině pro klid duše nějakou plastovou pixličku pro klid duše, protože tahle cena mě fakt dostala
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova my a rozpocet cca se ho drzime,.. v prubehu stavby jsem dost usetrila shanenim levnejsiho materialu,.. takze za cenu v rozpoctu mame par lepsich veci... ale zase v rozpoctu neco nebylo... kuchyn, vybaveni atd... a to se poridit musi,... nebo napr. cihlicky na dum... tak to je ranec, se kterym se nepocitalo...
Odpovědět
Profilova fotka
:( Holky co by jste rekli na to, ze dnes mely osazovat parapety na venek a TED se zjistilo, ze nesedi jak objednacka, byly zadany spatne miry, tak i dodani parapetu bylo jine, jak objednavka. Stavebnik to hazi na pani pres kamen, ta to hazi na nej. Ja mam mail, kde mi pise, ze to 3x kontrolovala i oba. No co mi zbyva, objednavaji se nove. Dokonce jeden byl tak hnusny, ze jsem jej tez musela poslat zpatky. Resime ted stale prebrouseni dlazby-kamene v kuchyni, pani pres kamen nikoho nesehnala, rekla mi, ze nam klidne doda jiny, jasny, budeme bourat kuchyni kvuli ni. Takze bohuzel hot jsme poprosila naseho zednika-obkladace, aby kamen prebrneusil, vyplnil nejak diry pryskyrici a napenetroval. Ptala jsem se zednika na nase problemy, jestli mame smulu nebo pri stavbe domu jsou takove problemy a pry mame SMULU. Porad neco resim, reklamuju, to je hrozny!!!! :((((
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova Omlouvam se, ze vam vstupuju do diskuze; jsem doma spis ve Stavba 2009, ale obcas koukam, jak vsechny krasne pokracujete:-) Pisu hlavne proto, ze bych te chtela uklidnit, ze urcite nejste sami, kdo ma pri stavbe potize - my uz stavime 3 roky jenom proto, ze jsme ze zacatku narazili na spatny stavebni dozor a pak na velmi spatnou firmu. A nez jsme se rozhoupali ji vyhodit, tak nam pokazili topeni a omitky - kdyz jsme ji vyhazovali, tak jsme od nich nedostali vsechny penize zpet, takze u nas na dome uz se delaly rozvody topeni dvakrat a v poslednich mesicich se obrusovaly skoro vsechny omitky az na jadro a delaly se znovu - stalo nas to uz vic jak 300 tisic navic:-( V diskusi 2009 jsme posledni, kdo nebydli a do Vanoc jeste bydlet nebudeme. Ale uz to bereme tak, ze jsme proste smolari a nejak to musime prekousnout. Kazdopadne preju, at to bez problemu vyreklamujete a brzo vam dodaji parapety spravne. A hlavne, at uz je takovym problemu jenom minimum ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova Veru, přijde mi to, že když si člověk dozoruje stavbu sám a hlídá co a jak, tak jsou ty problémy více vidět a pak se tím jen trápíš a řešíš to neustále dokola, něco jiného je, když si ten dům necháš postavit a máš stavebního dozorce - kolikrát je tam taky chyb, ale dozorce mávne rukou, honem to něčím zamaskovat a pb nemáš žádné. To je můj názor, i naše zkušenost se stavbou.. x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?