Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
lumbert, pokud vím, tak na ty souhlasy neni nic předtištěnýho, jen to napíšeš podle sebe veru, kuchyně krásná, už aby se vařilo! my právě dolaďujeme projekt a prý do příštího týdne by měl být hotový, tak pak už jen budeme čekat na ten náš slavný ÚP
Odpovědět
Profilova fotka
hugo a spol: bohužel, přesně tak jsme si to mysleli i my, že ÚPI je jenom taková "sranda", předzvěst ohlášení, kde nebude potřeba žádný velký papírování :-) bohužel jsme se tvrdě zmílili, ale nenaděláme nic a nezbyde nám nic jinýho, než jim přinést příští týden projekt a doufat, že si z toho vytáhnou všechno, co potřebujou :-S jenže já se právě obávám, že i ten samotný projekt bude nedostačující =-) spíš mě udivuje, že si alespoň oni neudělají seznam, co všechno vyžadujou a připli si to k tý žádosti, dyť přece tohle vracení a neustálý otravování nebaví jenom nás, ale předpokládám, že to je otrava i pro ně - každopádně, na tuhle připomínku nebyli schpní nic říct :-| a nám nezbývá nic jinýho, než přes víkend doufat, že se na nás příští týden umoudří :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hurá!!! Zítra budeme mít na stole hotový projekt k odkývnutí a potom se nakopíruje a bude se konečně řešit stavební povolení. Snad bude v PD všechno OK jak jsme se domluvili. Holky, my máme stavět na pozemku kde nyní stojí RD který si ještě musíme zbourat. Na stavebním úřadě mi řekl pán, že nebude požadovat radon, jelikož tam už jeden dům stál. Setkali jste se s tím? Bojím se, že když ho nebudeme mít změřený tak nás pak pošlou zpátky že ho chtějí. :-| .
Odpovědět
Ahojky, o stavební povolení máme zažádáno - snad tento týden bude 8-) Po neděli nám budou geodeti zaměřovat domeček a o víkendu budeme dělat lavičky - jupíííííí už se začíná něco dít :-D Nám teda pán na stavebním hned všechno zkontroloval, vzal si telefon, že ev zavolá, ale zpátky to prý nebude vracet - teda pokud to projde x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak už to začíná. Na stavebním úřadě pro změnu radon chtít budou. Pro jistotu jsem si tam ještě v pátek odpoledne zavolala a byla tam zas jiná paní a ta prý bude radon bezpodmínečně chtít. Pán co jsem s ním mluvila minule odešel do důchodu. Tak jsem si hned v pátek objednala firmu na změření radonu a v pondělí nebo v úterý by měli přijet a do dvou dnů budu mít výsledky. Bála jsem se, že se to potahne na delší dobu. A to zrovna odjel manžel v pátek ráno na 10 dnů pryč. No co, zabojuju!
Odpovědět
Profilova fotka
lumber..bud ráda, že to chtěli, našich dům byl totéž, před x lety to bylo v pořádku a loni tam něco naměřili, stojí to pár kaček před i při stavbě,ale máš klid na celý život. Chlapík, jehož firma nám stavěla dům, radon na svém neměl a jeho paní následkem zvýšené hladiny potratila....postavili si pak jinde a nový dům....
Odpovědět
Profilova fotka
Co jsme tak probírala s projektantem a krátce se o tom bavila s profesorkou na škole, tak existuje radonová mapa, v ní se dá zjistit velice podrobně, v jaké zóně rizika se pozemek nachází Viz: http://mapy.geology.cz/website/new_ra... Pro stavební úřad by mělo stačit, aby projektant, nebo kdokoli další, vyhledal radonové průzkumy, které se v minulosti provedly v blízkosti plánované stavby (většinou si to platí developeři) a pro potřeby SÚ by se mělo dát použít i toto - existuje databáze těchto šetření. My to tak měli.
Odpovědět
hmhm, to jsou věci holky, to je něco
Odpovědět
zdenkaj, tak nevim, jestli jsem nemehlo, ale mě to nejde najít, jak je to u nás :-( - asi jsem chromá
Odpovědět
Profilova fotka
Takže, hotovo. Včera přijel pán s železnou trubkou. Zarazil ji asi 80 cm do země, napumpoval vzduch a dneska jsou výsledky už hotové. Zítra bych si pro ně měla zajet. Práce cca 5 min, cena do 2000,-. No uvidíme. My máme bydlení kousícek od řeky Moravya říkal, že kde jsou naplaveniny bývá trošku zvýšené riziko radonu ale nic hrozného. Děti už mám takže se kvůli tomu určitě přemisťovat nebudu :-D . Ale u nás prý chtěji všude změřený radon ke stavebnímu povolení.
Odpovědět
Profilova fotka
A ten odkaz ti funguje? Tak jinak,... zkus to na tomto odkazu: http://www.geologicke-mapy.cz/radon/ Ale pozor, musíš sjet úplně dolů na seznam měst a pak to odklikat. Podle mě je tohle dost dobré a umožňuej to i získání příslušných poudků. Snad to najdete!
Odpovědět
Profilova fotka
ale pozor, vždycky je třeba sjet až úplně dolů na stránce a najít 1. město. a za 2. konkrétní oblast
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
A ještě jsem zapomněla dodat, že tahle bezplatná služba vám přímo vygeneruje posudek, který by dle mě MOHL stačit u stavebního úřadu. Když jsem se o to dříve zajímala, dalo se to na podrobné mapě (ten první odkaz) najít území skoro o velikosti naší parcely. Posudek k vytištění najdete ve třetím sloupci : katastrální území - radonová mapa - !!!radonový posudek!!!
Odpovědět
Profilova fotka
příklad posudku, snad se to zobrazí :-) http://www.geologickasluzba.cz/posudk...
Odpovědět
tak už to mam, díky no u nás je to hlavně střední, přechodný a camfoury vysoký, takže průměr je střední, nic moc. Musim se zeptat manžela, jak je to s měřenim u nás
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsem:) Po pauze se zas vracim do diskuze:) a koukam, ze se nekde neco uz posunulo, jini jeste stale cekaji... :) Breberka: kuchyni nechame tmavou dole, jen svetle skrinky nahore, bude drevena podlaha, dlazba jen v casti kuchyne, nejlepsi kompromis:) Dnes jdu po 3 dnes zkontrolovat delniky na pozemek, tak jsem zvedava a hodim fotecku do albicka :) Pocasi uz je uzasne, akorad na posed na terasku a grilovani!!! Uz aby to bylo :)
Odpovědět
tak my už čekáme jen na geodeta..když to vyjde můžem příští týden kopnout do země...jak se to blíží tak z toho začínám být víc a víc nervóznější :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Takže radon změřen. Nácházíme se na pozemku s nízkým radonovým indexem. Aspoň neco za ty peníze ;-) Veronika: to byla asi ta nejhezčí varianta. Moc se mi líbila. My holt budeme muset mít něco menšího a asi i skromnějšího. Ale to nevadí.Hlavně že bude naše. Už se nemůžu dočkat
Odpovědět
Profilova fotka
Hezke rano stavitele, cekatele... :) Dnes opet zalivame betonem, delnici pracuji jak maji, jen si "stezovali", ze jsme tam meli driv postavit bazen, ale myslim si, ze se jeste hodne zapoti :))))
Odpovědět
veru, hlavně že jste se s manželem nějak shodli, to je hlavní :-), závidim, že už děláte, ale u nás se to snad taky hne. hele, můžeš mi decentně prozradit kolik cca stojí nechat si navrhnout celý interiér? jestli nee, nevadí ;-) já mam taky potěšující zprávy, prej by měl být náš ÚP schválen během června, tak pak začneme běhat po úřadech my, no uvidíme. Projekt na barák by měl dnes být hotový, pak nám další archit. udělá projekt na topení, studnu už máme, tak ještě ČOV a bude to připravený.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, architekt je z Brna, Klvana nabytek, udala nam cely interier na klic, krom kuchyne, ale i ty delaji a bere si cca 7 tis.za mistnost, samozrejme male mistnosti scita, jako male WC, technicka mistnost, spiz jako jedna mistnost treba atd. My mame smlouvu na 54 tis za cely dum, krom kuchyne. Myslim si, ze s mou kombinaci barev a materialu by jsme casem vse menily a to by se nam nelibilo, za by jsme tu cenu pri predelavani stejne zaplatili. Tak to mame vse na miru, vsude schovany draty, od TV, ruznych pristroju...atd. Vse ve stejne barve, sjednocene a ma to smrnc a napady. Hlavne usetrim kupu casu, pri shaneni nabidku. Pristi tyden posle novy navrh obyvaciho pokoje a loznice, tak supnu do albicka :)
Odpovědět
Profilova fotka
Pro Breberka: http://www.klvana-nabytek.cz/fotogale... Jukni, ma hezke napady a realizace, treba se v tom najdes i ty :)
Odpovědět
Veru, moooc díky, kouknu na to a ta cena mi přijde super, já myslela, že je to o mnooooho dražší, tak to se určitě vyplatí, pokud si někdo neni jistej a nemá na to i čas mějte se všichni a hezký čarodky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsem, tak jestli bude cely tyden takto, tak tu zakladovou desku ani nezalijeme, ach jo...:( Prset muze pak, at nemusime beton zalivat :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :) tak mě napadá - jak Vám dopadl energetický štítek? Nás totiž tento týden nemile překvapil :-S Tak nevím, jestli se mám zneklidňovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
radunka.a: nám vyšel v C... ale to počítal projektant s heluzem 40 a jen 6ti cm polystyrenem... a my budeme mít 44 porotherm a 10cm polystyren... takže bych se toho tak nebála ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mavo: no my jsem právě taky v C a jako docela mě to překvapilo - máme dřevostavbu, 8cm polystyren, trojskla, tepelný ztráty 5 kw a přesto teda energetický štítek dost bídný |-| tak doufám, že to v konečným výsledku bude jinak :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, mohli byste mi zkontrolovat jestli mám všechny papíry pro žádost o stavební povolení. Nerada bych dopadla jako s tím radonem. Takže mám PD vyjádření správců sítí vyjádření obce (tam ještě musím zaběhnout) zpráva požárního technika výpis z katastru nemovitostí radon žádost o SŘ + ÚŘ a o jejich sloučení návrh kontrolních prohlídek (to je nutné všude nebo jenom u nás?) a jinak by to mělo být všechno. Energetický štítek (prý, snad to nebude jako s tím radonem) nepotřebujeme jelikož je to rekonstrukce a přístavba. I když tam zůstane jen minimum původního.
Odpovědět
ahojky, tak u nás ener. štítek ještě nemáme, tak zatím nevím a s papíry ke SP bohužel neporadím, to vyřizuje manžel s tchánem
Odpovědět
lumber: mám pocit že je úplně jedno co máš připravené ,my jsme čtyři stejné pozemky vedle sebe a po každém člověku chtěli něco jiného :-) ...dle soupisu si myslím, že máš vše potřebné, ale můžou na tebe vyrukovat s čímkoli-asi tak :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?