Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda taky rozhodně závidím!!! my začali taky poslední týden v srpnu, zdíme jen jedno patro, a ještě to není hotový :-| nejdřív mi to tak nepřišlo...ale teď když už to budou skoro dva měsíce, tak mi to připadá dost divné!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme konečně zalitý strop. Takže teď budem minimálně týden čekat a pak s začne zdít první řada u 2.NP
Odpovědět
Profilova fotka
tak dnes je tam manžel a už prý jsme k oknům na všech stěnách, někde i dokonce třeba řadu nad...a jsou uvnitř dveře do koupelny a do prádelny...takže trošku se to hýbe x-) ale mohli by se kluci snažit i víc...jou čtyři hodiny a už tam nikdo není |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada nic si z toho nedělej, u nás jsou také buď na chvilku (třeba jen na 2h) a nebo naopak makají od 7h do setmění ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak vážené dámy a pánové, tak to je super,,,máme hotovo:'!!!!!!!!!!!!!!!! to je super!!!! jsem to prave dneska oslavila rumem a kofolou... je to super pocit. hnedka sem dam foto strechy... je nadherna a je nase.::: firma makala od 7 hodin do 18hodin kazdy den... dneska tady bylo 9 chlapu zitra je mejdan pod strechou a je to opravdu pod strechou!!! tak se tesim mam dort domecku, tak bude uplne jako nas domecek, prijdou strejdove zednici, rodice, babicka a tak dale...to bede super mejdan to se tesim
Odpovědět
Profilova fotka
dneska nám tam dali i stresni okna. jsme mrtva, prominte preklepy, ale mam super naladu a vse je v pohode.. zitra oslava
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Tak taky gratuluju! A pořádně to oslavte:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada A jak to vypadá s tou plísní na podlahách - pomohlo to několikadenní sluníčko? @sonik05 Neboj, pokud nikam nepospícháte, tak si to všechno alespoň pořádně sedne a taky se máte pořád na co těšit:-) My teď budeme jen jezdit kontrolovat, jestli se nám tam někdo neusadil....
Odpovědět
Profilova fotka
mám foto
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram děkuji, těším na vase fotecky
Odpovědět
Profilova fotka
@granda @granda Tak už jsem sem fotky lípla. Jinak, koukala jsem, že máte namontovaná i střešní okna a celé okapy - to se nebojíte, že o ně přijdete? U nás firmy (nejen ta naše) dělají střechy bez oken a výlezu ke komínu a dodělává se to později, až když je domek trochu zabezpečen - okna se kradou a střecha se výlezem z komínového okýnka rozebírá:-( A dodělání okapů až k zemi se většinou ze stejných důvodů nechává skoro na závěr... Ale ta glajcha je bezva:-) U nás v okolí jsem ji snad nikdy neviděla.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda juuuu vy máte ale hezkou střechu x-) to dá rozum, že je potřeba ji pořádně oslavit!!! gratuluju...a jak to vlastně bude postupovat dál? rozvody vody a elektriky? ať taky vím co nás snad už taky brzo čeká ;-) @ykram no co já tam byla naposled, tak děs...ta plíseň je hlavně na stropech...a v předsíni to prokapává až na zem...on je ten spodek kamenej, takže tam prostě asi moc sluníčko nezabírá :-| oni tam pokaždý větrají, i my, když tam jezdíme...a taky pouští v obýváku, kde je to nejhorší, takový ty malý kamínka (teplomet se tomu myslím říká)...no uvidíme, jak to bude pokračovat dál...plísně se prý zbavíme, ale hlavně aby to v mrazech nepopraskalo ;-) jdu skouknout taky tvoje fotečky!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
máme to na zahradě u rodičů a tady se nekrade.. máme psi a tak si běhají i po zahradě a hlídají.. firma to má v celé montáži, tak at to je pěkně hotové. aspon nám bude voda odtékat pryč od domečku.
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada děkuji, za střechu, je moc pěkná a hlavně už je na svém místě...oslavila jsem to dost silně, kolaudace se určitě zdržím, ještě teď mi je špatně... dál budeme pokračovat příčkami, zaděláme okna, a budeme plánovat rozvody, naplánuje montáž a výběr schodiště - budeme mít celodřevěné, tak musíme nechat udělat návrhy od truhlářů a pak se domluvit na postupu jak se tam schodiště usadí. zatím lezem nahoru po žebříku...
Odpovědět
Profilova fotka
a když se tady mluví o možné krádeži, tak jen tak ze života - kamarád má dům uprostřed velké vesnice, na 2 hodiny zhasli lampy a přišel o všechny okapy a parapety.. a tak to je na pěst, ale máme to pojištěné,, tak klídek..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda to měl kamarád okapy asi měděné, že? No, není nad to je mít z lacinějšího a méně žádaného materiálu ;-) My budem mít nějaký ten zinek potažený barvou, tak ty se snad nekradou.
Odpovědět
Profilova fotka
máme také zinek...no musim shanet jadro na posuvne dvere... ale je dobre, ze skoncil ten maraton.. uz jsem pekne unavena... aspon budu moci zase pekne planovat sonik05 - jo kamarad měl měd a má zase,,,nějak to neřeší.. přej co ti je přáno..
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se kromě okapů kradou i střešní okna, střešní tašky a dokonce i kabely od budníku k domu zakopané v zemi. O vnitřním vybavení ani nemluvě (radiátory, kotel...).
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram tak to je asi pojistka nutná a nebo si dát EZS. My o tom uvažujem, budete si někdo dávat el. zabezpečení?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 My budeme určitě pořizovat zabezpečovačku - Jablotron Oasis. Už jsme se byli podívat jak to funguje v praxi a mají to opravdu vymakané, umí to spoustu věcí. Myslím, že v dnešní době je zabezpečení nezbytné :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram kde to stavíte??? mi stavíme ve staré části vesnice, sousedi nám to hlídají a pořád je někdo doma, tak to je pod dozorem. musí být fakt člověk strašně šíkovný, když sundají střešní okna. zabezpečení nezbytné?? zatím o tom neuvažujeme...možná časem, zkušeností
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 JJ, zatím je možná jen pojistka, EZS jakmile bude rozvedená elktrika a namontovaná okna. Ze známých mají všichni Jablotron. @granda V okolí se taky bydlí, ale to v dnešní době nikoho neodradí. V létě "vyklidili" kamarádce garáž (jediné místo, kde neměli EZS) a spolu s ní i dalším 8 sousedům (museli mít dodávku) a to se stalo během noci a lidi byli v domech a v klidu spali.... Bohužel "vyklízeli" jen garáže a kůlny, kde nikdo neměl zabezpečovačku, a tak nic nehoukalo:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram kde stavíte??
Odpovědět
Profilova fotka
holky a krade se jen ze staveb nebo i zabydlenych domu? Stavebni firma zodpovida za dum nez nam ho odevzda.....a pak uz tam budeme bydlet........
Odpovědět
Profilova fotka
My to právě řešíme už teď, aby se mohli natahat dráty při rozvodech elektra - drátový alarm vyjde pak levněji než řešit to dodatečně bezdrátem. A co se týče té nezbytnosti - je to samozřejmě o názoru, ale lepší udělat to hned na začátku než čekat až přijde první "nezvaná návštěva". Dneska už jsou zloději vynalézaví, klidně vykradou v noci dům, když majitelé spí v patře atd. A navíc zabezpečovačka působí i preventivně, když budou vedle sebe dva baráky, na jednom bude svítit alarm, tak je jasné, že půjdou na návštěvu spíše vedle. A sousedům v ohlídání zas tak nevěřím, my jsme taky uprostřed vesnice, vedle samý důchodce a ti by neslyšeli ani kdyby jim zloděj chodil pod nosem.
Odpovědět
Profilova fotka
My tedka do domečku nic dávat nebudeme, bude to jen postavená hrubá stavba. Všechno se dodělá na jaře a v létě a pak tam budeme bydlet. ale asi nějaký alarm si také dáme... ale nevím.. nebyl v rozpočtu, tak ani nevím jak se cenově pohybují?? nemáte někdo přehled? klidně napište do IP. děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Stavíme v Kralupech n/Vlt. Pokud jde o cenu EZS, záleží, co všechno a jak chcete mít zapečené. Ale i při stejném zadání máme rozpyl nabídek od 25 do 48 tis. @ivanahar Bohužel, jak jsem psala výše, tak kamarádce a jejím sousedům vyčistili garáže a kůlny a v domech spali lidé. Šlo o smíšenou (starou i novou) zástavbu a zloději zřejmě spoléhali na to, že lidé mají EZS jen v domě a ne v garáži, protože museli vidět, že na domech je sirena a blikačka zabezpečovačky. No, anebo byli zloději dobře informovaní...
Odpovědět
Profilova fotka
A od koho si necháváte EZS dělat? Já přemýšlím o tom jestli rovnou od SV Agency, která nabízí i PCO.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme sehnali jednoho týpka z Pardubic, který dělá Jablotrony po celé ČR, pracuje i pro různé firmy montující zabezpečovačky, ale přímo od něho to bude levnější, počítáme kolem 20-25 tis. s tím, že to bude drátový. Konkrétní cenu si teď z hlavy napamatuji, ale záleží kolik jakých čidel v domě bude apod. V případě zájmu můžu poslat kontakt, na nás působil velmi dobře a věřím, že to bude levnější než od nějaké velké firmy. Už jsme ani nic jiného nepoptávali.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Taky jsme je oslovili. Ale nejspíš to na doporučení známého dáme jednomu technikovi (má samo papíry a školení od Jablotronu), který je z našeho okolí a není u něj problém kdykoli dojet a pomoc. Jinak, PCO už delší dobu nabízejí k instalaci na 6 měsíců zdarma.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?