Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 my taky rekuperaci mít nebudeme, taky jsme si nedovedla představit nevětrat klasickým způsobem, jak je jen trochu teplo otvírám okna, mám rádá čerstvý vzduch. @veverka.dada @ykram jinak dneska jsme podepsali smlouvu na tepelné čerpadlo+podlahové vytápění a obešli jsme 3 oknáře a jsem zvědavá na nabídky. sice mě u toho chytal amok...nechápali proč máme tak velká okna a když jsme jim řekla že je chci mít co nejméně členěná tak na mě hleděli jak na blázna...jedno okno máme velké 2,9m, má být fix a nedokážou mi ho udělat v jednom kuse... :-( prý se poptaji ve výrobě...ale my to tak prostě chceme... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme položené stropy...za hodinu to bylo hotové... v pondělí se může zdít podkroví... Jinak my budeme topit klasicky kotlem...to víte vesnice a lesy všude kolem... A podlahy budou vinyl nebo pvc v dekoru dřeva a v chodbě a na schodišti dlažba... připadám si tu jak marťan :-D ...ostatní budete mít asi dřevěné schodiště, co???
Odpovědět
Profilova fotka
cauky holky, ste toho napsali co jsme tu nebyla :) my pokracujem tak ze dnes nam tu slozili drevo na krovy, a bracha mel zacit dnes delat a jak uz to tak s rodinymi pracemi byva tak sel delat strechu jinam a mi pry musime pockat na pristi sobotu :( tak doufam ze to nebude furt odkladat.jinak jsem na nervy pac mame drevo i tasky ale nemuzem se dockat penez z hypoteky, cekame az nam zapisi na katastru rozestavenou stavbu a tam jim to hrozne trva :( take budeme mit tepelne cerpadlo vzduch/voda a vsude podlahovku, teda krome kotelny a pradelny.mate uz vybrane od jake firmi cerpadlo berete? take jsme uvazovali dat vsede dlazbu ale je fakt ze kdyz se netopy je hrozne studena a kdyz jsou deti tak je to problem. tak jeste nevime ale klasickou plovoucku nechci docela se mi libi vinyl.u dreva hrozne se mi libi ale do novostaveb ho nedoporucuji kvuli vlhkosti, rikaji ze je lepsi ho davat az kdyz je dum poradne vyzrany.kdyz nasi delali drevene podlahy tak jim merili vlhkost nejakym pristrojem.jinak mam znamou ktera si za tim drevem stala a po mesici to musela vsude nechat strhnout jak se ji to skroutilo, dala lino a az v novostavbe nebude takova vlhkost da znova drevo...
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada my budeme mít kondenzační plynový kotel. Původně jsme uvažovali o topení ještě krbem s teplovodní vložkou s výměníkem, ale počáteční náklady se nám zdály dost vysoké. Komín pro jistotu bude, ale zatím budem topit jen plynem. Třeba jednou ještě krb dostavíme, uvidíme. Bude to na to všechno připravené, ale zatím to nebude.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my máme zvenku hotovou i fasádu a vevnitř všechny rozvody i topení. V pondělí zalijeme podlahy anhydridem a pak budeme čekat až uschne.. My budeme mít kombinaci podlahovky a radiátorů, protože jsem četla, že podlahovka může způsobit i zdravotní problémy. V obýváku bude vynil, v pokojích jinak laminát a v kuchyni, chodbě a tak dále dlažba. Jo a plynový kotel, zatím jenom komín, za několik let bude krb a máme přípravu na fotovoltaiku.
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 od koho budete mít čerpadlo? týýýýjo, tak to držím palce s tím oknem...to bude vyloženě nádhera! My většinu oken máme z původní stavby, tak nám přišlo zbytečný dávat navíc peníze za nová...ale jako velká okna musí být paráda x-) @xhnip101 my budem mít schody dřevěné...ale je to taky dané tím prostorem, který na ně je a i stylem jaký do domečku plánuju...ale proč ne, dlažbu na schody? co jsem viděla nějakou inspirační foto v tvém albu, bypadalo to clekem pěkně ;-) @kacisekm taky čekáme na dřevo na krovy :-) jinak teda tepelné čerpadlo máme koupené od firmy Nibe...měly jsme ještě dvě levnější nabídky, ale ty firmy byly víceméně neznámé...a zrovnana tomhle se nám nechtělo moc šetřit, tak jsme si radši připlatili...navíc jsem tu na koníkovi četla na tuhle firmu hodně dobrý reference :-) @sonik05 jooo, tak když jsem zkoumala naše možnosti vytápění, také se mi kondenzační plynový kotel moooc líbil...ale bohužel v naší vesnici není plyn :-| @ivanahar týýýýý jo...tak to jste ale rychlíci!!! ani nemrknete a už bydlíte x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada my máme čerpadlo IVT, co jsme se bavili se známyma co čerpadlo mají tak říkali buď IVT nebo Nibe...jsou to švédi a jsou prý nejlepší, tady v tom nemá cenu šetřit, my jsme o jiném způsobu ani neuvažovali, je to komfortní, nemusí se nic dělat a je teplo a plyn u nás taky není @xhnip101 my budemem mít taky dřevěné schody, chceme ty samonosné...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme se rozhodovali mezi TČ Nibe a IVT a nakonec zvítězilo od Nibe. Plynovou přípojku máme sice vyvedenou v kiosku na pozemku, ale do domečku plyn nehceme:-) Schody máme botonové a budou se obkládat dřevem. @ivanahar Vy teda jedete!:-) To budete bydle ještě do vánoc, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
přesně jak říkáte...buď IVT nebo Nibe...jinou možnost jsme prostě okamžitě zavrhli...a Nibe mi bylo sympatické už co jsem o nich prvně slyšela, tak snad bude spokojenost x-) na co já se nejvíc těím je, že už se mi nemůže stát, že v noci za tmy přijdu z práce a budu ještě muset nabírat uhlí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram do vánoc to nebude hotové, máme slíbený konec ledna..........tak uvidíme.....teď bude záležet na tom jak rychle vyschnou podlahy (3,4,5 týdnů?) a pak se rozběhne malování a pokládání podlah, koupelny, ještě je co dělat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar Tak to je fofr:-) My máme pauzu a začneme s vnitřky až na jaře...
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada je pravda, že nemít plyn, tak bychom asi také zvolili tepelné čerpadlo, takhle jsme ani o jiné možnosti vytápění než je plyn neuvažovali. Je to pohodlné a finančně se to dá utáhnout.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, nejak mi nefunguje net a muz ted nema cas to resit :-| u nas tento tyden dodelaji druhe patro a zacnou salovat schody, ty budou castecne s pohledoveho betonu jen naslapy budou s modrinu. jinak budeme mít kondenzační plynový kotel jak sonik, podlahovka v dolnim patre a taky kaminka, ale ty spis pro utulnost :-) nahore radiatory. @radulinka001 taky jsem zvedava jak dopadnem s oknama mame poradne formaty, tento tyden budem poptavat, ale zatim nevim jake poptame vsechny moznosti drevo, plast -hlinik i plast a uvidime jake budou rozdily
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna my jsm esi taky nechávali nakalkulovat všechny materiály... už to se některým dělat nechtělo- původně jsme chtěli dřevo, ale myslím že zkončíme u plastu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna jsme zvědavá co vybereta za okna. mi jsme si zvolili dřevvo a moc se na ne těšíme. všichni nám to chválí a přejí, že je to lepší, než plast pro domeček. a cenově nám to vycházelo skoro stejně.. také se musí počítat životnost oken a nejen koukat na cenu..
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme se rozhodli rovnou pro plastová okna, protože chceme tmavou fasádu a bílé šambrány (nám se to tak líbí) a tak k tomu jedině bílá okna. Co jsme poptávali, tak nás díky šikminám u štítů vyjdou na cca 200tis. Strašná darda, tolik jsme nečekali, ale je to zase na celý život (snad), tak se nevyplatí v tomto šetřit.
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 ja to taky tak vidim uz se delaji i moc hezke plastove s rovnym profilem a prijemnych sedych odstinu, jen architektka si ted oblibila drevene, ale jen s takovou lehkou lazurou bilou, nebo sedou je to hezke, ale uvidime co cena
Odpovědět
Profilova fotka
@granda @sonik05 holky no ja se desim ceny ty nase formaty ani jedno okno nemame standart, ale zas jich nemame tolik doufam ze se vejdem do 200tis. @radulinka001 kolik vas prosim vysly vase okna nebo aspon to velike
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna jo a další věc, kdy na nás hleděli jak na blázna bylo že chceme co nejhranatější profil...paní ve vekře říkala že jsme jedni z mála, že většina chce kulaté... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mi máme dřevo - smrk, máme rozměr okolo 1250x1250 a pak ormalni francie a male okenka... mame to celkem za 150tis. tak jsme radi... docela velke stesti, uz byli zamerovat, poslou posledni cennove upravy a podepiseme smlouvy o dilo... tak se tesime.. napiste, co mate vy na nabidky...
Odpovědět
Profilova fotka
dam vedet jen nevim kdy se zas dostanu k netu s miminem nejsem moc mobilni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna my teprve na nacenění čekáme...mělo by to být do středy tak pak dám vědět...
Odpovědět
Profilova fotka
A jaké profily jste vybírali? Já jsem se v tom snažila jednu dobu zorientovat, ale stejně tomu příliš nerozumím. Nakonec jsme vybrali profil Schüco SI 82 z Plastokna (na netu je nemají).
Odpovědět
Profilova fotka
cauky, tak nakonec se bracha vcera vrhl na krovy tak castecne uz stoji, zbytek pry az o vikendu. no po pravde me ceny oken take dost prekvapili, nemame nic velkeho ani atipickeho a u drevenych jsme byli dost nad 200 ticic a to po sleve takze jsme sli do plastovych, nechali jsme si delat nabydku ok vekry- tam se mi moc nelibyl pristup a pak dve firmy co delaji profili rehau (ty se nam libili na vystave) ale cekani na cenovou nabydku 4 tydny me odradilo, nehlede na to ze jsou od nas daleko...tak nakonec jsme take poprosili tatky znameho aby nam udelal cenovou nabydku ale na to jeste cekame, tak uvidime,ale zase jako jedinej si to sam premeril a dost nam poradil. budete davat okna jeste letos nebo az na jare ?
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme dávat okna až na jaře...ikdyž se to nezdá i zděný domek sedá...už máme na dvou místech prasklinu v základovce...a jak budou ty okna veliká nechceme riskovat, že by nám to okno pak prasklo....my naštestí nemusíme nikam spěchat ale doufám, že do příštích v ánoc se nastěhume :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm tak zkuste také poptap Plastokno, ty mají také profil Rehau, přístup je super. Slečna, co nám dělala nabídku je moc ochotná, dělala mi nabídky asi na 3 profily a vždy byly max. do týdne, někdy i druhý den. A máme reference od známých, že s oknama problémy nejsou. My okna budem dávat ještě letos, abychom ušetřili na DPH.
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi máme tento profil a ještě čekáme na nabídku v meranti a borovici, jsem si vymyslela, že bych chtěla velkou francii zajížděcí, ne klasiku otevírací, tak pán přepočítá rozdíl.. ale jinak to vypada a měli bycho se do 170tis vejít a mít tu lepší verzi. okna dáme až na jaře, sepíše smlouvu o dílo a začnou nám okna vyrábět. tím budeme mít cenu nižší a to jsme chtěli. dojedeme se podívat do jejich truhlárny, jak se okna dělají, tak se těším, to jsem jěště nikdy neviděla. jo zděný domek sedá, to je jasnačka, ale mi žádné praskliny nevidíme a zatím všechno v pořádku, uvidíme co mrazy, pokud nějaký budou..
Odpovědět
Profilova fotka
a proč jsme se rozhodli pro dřevěná okna?? protože máme v rodině zedníky a ty ze zkušeností by dávali jen dřevěná.. bylo na stavbě několik firem na okna a všichni říkali, když chceme dřevo, že je to to nejlepší pro dům a pro nás.. tak to nás také jen utvrzovalo. a cena nám vyšla úplně špičkově, tak není co řešit. začala jsem shánět dřevěné schodiště a také to vypadá, že ještě letos sepíšeme smlouvu o dílo...to je zase pár penízků doma..
Odpovědět
@granda vstoupím vám do diskuze :-) my máme obejdnaný taky eurookna, ale nám se naopoak všichni divili že chceme dřevěný, že plastový se nemusí udržovat, ale my chtěli dřevo....i s vchod. dveřma 163 tis - 12 oken a 3m francouzský
Odpovědět
Profilova fotka
my ty okna taky chceme zaplatit letos, ale namontujou nám je na jaře.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?