Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme mit schody drevene vzdusne (jenom naslapy) od swn moravia nevada, protoze s nimi spolupracuje nase stavebni firma
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna Doufám, že o něčem takovém bude informavaný i truhlář, co bude dělat obložení:-) Zatímu většiny známých schody dost klouzaly - možná je to tím, že neměli děti a tak klouzavost neřešili.... To by měl být přímo "protiklouzací" vosk, nebo vosk obecně změní povrchovou strukturu tak, že potom to méně klouže?
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít ocelovou konstrukci obloženou dřevem. Jinak v současné chvíli máme schody z palet od cihel a šplháme po nich jako kamzíci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ať si vržou, nemáme je v místnosti ale na chodbě,,, aspoň budu mít přehled v kolik došli děti z diskotéky... těším se na kus dřeva v domečku,, chceme pak k tomu dveře ze stejného materiálu, tak nám to bude aspoň ladit.. kolik jste dali za betonové schody??
Odpovědět
Profilova fotka
my máme v plánu samonosné dřevěné... a když jsou dřevěné kvalitní a dobře udělané tak nevržou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna @ykram a už schody máte??? My pořád nevíme jak ty betonové udělat.... @granda My právě v domě na podlahách dřevo mít nebudeme tak by se nám dřevěný nehodili...
Odpovědět
Profilova fotka
my take budeme mit betonove schody s drevenym oblozenim.betonove uz jsou hotove zalili jsme je zaroven ze stropem.drevene mi take prijdou ze vrzou (mame je ted) ale je fakt je ze nasim se vzdy libilo ze vedeli kdyz jsme prisli z diskoteky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 meli nam je delat tento tyden, ale nestihli to, tak pristi. jinak schodiste mame zapocitane v hrube stavbe takze ani postup ani cenu nevim :-) My ho chcem pohledove, jen naslapy budou z tenkeho platu modrinu.
Odpovědět
Profilova fotka
samozrejme vrzani dreva ma sve kouzlo, me by to nevadilo jen to rikal nas projektant a stejne se nam drevene nehodi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna tak kdybys postup zjistila, tak na mě mysli... stavíme svépomocí a nevíme jak by to bylo nejlepší udělat...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 vyfotim bedneni, jen nakresy jsem nevidela ty delal projektant
Odpovědět
Profilova fotka
xhnip101: nam je teda delal bracha ale kdyz jsem ho pozorovala tak rozpocital tu vysku naslapu a dylku musi to nejak zpocitat aby to vyslo a pak udelal takove drevene bedneni, do toho se pak dalo zelezo a zalilo se to betonem. vlozim foto do alba jestli ti to pomuze ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@xhnip101 Betonové schodiště nám dělala firma jako součást HS a stálo 32.000,-Kč bez DPH. Ale dělali ho drobek jinak – nic se nešalovalo, nechali ho podle nákresu vyrobit na míru ve f. Prefa, takže pak si ho dovezli už hotové jen ho pomocí jeřábu usadili.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky děkuji moc za reakce na schody.... @ykram My bohužel to dodání schodů v rámci hrubé stavby propásly... @kacisekm ty vaše schody jsou super... takhle nějak je chceme udělat jen nevíme kdo nám na to právě udělá tu dřevěnou konstrukci.... odkud jsi, že bych si objednala tvého bráchu??? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
xhnip101:stredocesky kraj kousek od příbrami :) ale je tesar oni to taky delaji tak se zkus zeptat vasich tesaru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm Díky zeptám se... jinak máme konečně za sebou jednání kvůli hypotéce... tak snad do 14 dnů bude vyřízená a konečně poplatíme dluhy co máme všude okolo...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 ahojky, nám teď budou začínat šalovat schody. Zatím je mají rozkreslené na zdi, jak budou ty schodnice vycházet. Když bys chtěla, tak ti pak můžu poslat také nějaké fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 budu ráda za kažkou fotku... Tak dneska nám přivezli dřevo na střechu a v pondělí se začne dělat... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 Budu fotit a pak třeba pošlu na mail ;-) Vy teda jedete. U nás se teď zašalují schody, pak se to zalije současně z překladama (máme sešikmená okna) a pak už přijde na řadu také střecha, snad to bude hned začátkem prosince.
Odpovědět
Profilova fotka
jak pokračujete??? tady se asi pracuje nebo spí zimním spánkem?? náš domeček už odpočívá a užívá klidu... toho já moc nemám.. scháním truhláře na vybavení do domečku, přemýšlím nad dlažbou a podlahami.. vybírám sanitu a to nejdůležitější - plánuji kuchyň!! tak pracovní pohoda se posouvá na neurčito... ale zvládla jsem vánoční výzdobu v pokoji a už se chystám na vánoční výzdobu okolo domečku..
Odpovědět
Profilova fotka
U nás probíhá šalování schodů a armování zašalovaných sešikmených oken v podkroví. V pátek by se to mělo zalít a pak budem čekat, až se na pile dostane na řadu náš krov a pak naběhnou všichni na střechu. @granda kde bereš inspiraci pro výběr dlažeb a obkladů do koupelen? My jsme prošli několik obchodů a pořád nemůžeme říct, že bychom u některého obkladu řekli "ten chceme". Kuchyň mám naplánovanou a u podlah si nejsem jistá. Určitě chci vinylovou, ale nevím jestli moduleo, exponu, thermofix...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 dlažbu a obklady máme jasno, zůstane v tónech hnědé a béžové, chce hodně do přírodních barev. Byli jsme v Siku a hnedka bychom mohli nakupovat. máme super, že se nám líbní stejné věci, tak to máme jednodušší. musím někde stáhnout obrázky a začnu dělat albíčko vnitřků domečku.
Odpovědět
Profilova fotka
taky my se snažíme pokud je jeké také počasí taky pořád něco dělat, v sobotu se bude napojovat septik a někdy by měl přijit elektrikář natáhnou přípojku elektriky a jinak stále čekáme na pokrývače. Ještě stále řeším ty okna...už se mi o tom i zdá...a přes zimu chceme vymyslet koupelny, kuchyň a podlahy at se s tím na jeře nezdržujeme x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Náš domeček se už uložil k zimnímu spánku:-) Takže my teď "jen" vybíráme a navrhujeme vnitřky... Máme vybranou dlažbu a obklad do jedné koupelny a WC (béžové a hnědé - Pilch- Madera Iroko) a do druhé pořád váháme, esli taky béžovo hnědá nebo spíš do zeleno-hnědo-bíla (původního favorita tyrkysovou (Paradyz Sensual Art Azul) jsme už vyřadili. Ale mám pocit, že čím víc na to je času, tím to je horší:-) Kuchyni už jsem si navrhla, ale trávila jsem tím několik měsíců a tak prošla úplnou změnou od původní návrhu. Momentálně musím vybrat podlahovou krytinu - od začátku víme, že to bude vinyl a původně měl být v lamelách/pásech. Ale po zkušenost jiných a hlavně mé kamarádky (ta ho má téměř tři roky), budeme mít ten v rolích. Takže teď vybíráme výrobce. Taky čekáme na nabídky oken. Uvidíme, esli kvůli tomu francouzskému nebudeme nakonec muset dát všude jen dvojsklo...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram podívala jsem se naváš domeček je to opravdu hrad!! jsem zvědavá na vnitřky!!
Odpovědět
Profilova fotka
My máme hotové příčky a příští týden přijdou instalatéři na vodu, odpady a vzduchotechniku. Včera jsme objednali sanitu do koupelen a budeme si plánovat rozvody elektriky v domečku. Máme zhruba vybraná světla, podlahy i kuchyň. Jo a ještě přítel objednal železo a o víkendu budeme svařovat konstrukci na schody - huráá, už nebudeme šplhat po paletách :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@granda To on se tak jenom tváří:-) To je tím, že je k němu připojená ta garáž a technická, ale obytná část má jen 9x11 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to mame skoro stejně velky domeček, ale nám plně stačí vybírám vchodové dveře, do konce týdne musim mám favority, ale nevím jak budou vypadat v našem domečku snad budou krásné za ty peníze - barva bude jako oke kaštan světlý
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děvčata a chlapci ;-) můžu se k vám přidat? Začali sme před 14 dny a do zimy chceme stihnout hrubou stavbu. Stavíme z cihel porotherm.
Odpovědět
Profilova fotka
@frapik Ahojky, to je jasný, vítáme každého. A tak to jste teda odvážný, to si budete muset máknout. Chcete to stihnout i se střechou?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?