Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 I se s třechou, Soni. Ale tak uvidíme, co na ty naše plány řekne počasí... ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@frapik budu držet palce. Ale máte to už vysoké a když je to jen přízemní...my teď čekáme už asi 10 dní na to, až se dostane na řadu na pile na náš krov...je toho prý teď moc.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím Frapíka,,,, určitě tö stihnete, mi jsme to stihli také cca měsíc a půl.. a dělali jsme sami, jen střechu firma a tu měla do šesti dnů.. tak klidek a určitě to půjde...
Odpovědět
Profilova fotka
@frapik Taky tě vítám mezi námi! A myslím, že to stihnete, když máte jen přízemí - nám stavba trvala 2 měsíce, ale vylívali jsme dva stropy. Střecha nám tedy trvala 3 týdny, ale to kvůli prostojům tesařům, kteří měli dodělávku jinde a tak odbíhali. Jinak, koukala jsem, že budete mít dost prostorný zámek s hezkým výhledem:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme hotové krovy.... chtěla jsem se zeptat co jste dali jako májku??? chtěla jsme klasicky břízu, ale ta je ted bez listí... tak jestli nemám dát třeba smrček :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 Jehličnany se taky dávají a teď to bude symbolické :-)
Odpovědět
Profilova fotka
xhnip101: my meli brizku bez listi, dali jsme tam hodne krepaku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Díky je tam krásně, ale také dost větrno a jak začne padat sníh tak budem jak broučci zapadaní. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 ne břizku bez listí a krepák.. také jsem dělala, ale už to je tak dávno, strašně to letí..
Odpovědět
Profilova fotka
dneska jsem konzultovala schody a byla mile prekvapena vstricnosti truhlare, ze bych nasla toho pravého pro náš domeček?? má super nápady a cena je rozumná.. také jsme nakousli kuchyn a to jsem byla mile překvapena, nic není problém, všechno jde vyrobit. už bych nikdy nešla do nějakých studií.. asi nám udělá vše do domečku co půjde.. vypadal opravdu mile a je místní.. má zkušenosti ze západu..
Odpovědět
Profilova fotka
dneska jsme navštívila trhy v Chrudimi,Pardubicích a získala spoustu nápadů, tak se těším, až budu dělat ozdoby na vánoce..
Odpovědět
Profilova fotka
@frapik JJ, to na tom budeme podobně:-) Nemáme stále zpevněnou cestu ani veřejné osvětlení, takže večer je tam opravdu černočerná tma jako v pytly (ale jsou krásně vidět hvězdy) a v zimě je to na čtyřkolku s pluhem...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
dnešní nákup v Ikea byl úspěšný . ale nějak jsem nenašla kuchyně a sedačky, ale zase jsem našla koupelny.. ty jsem minule neviděla... ještě tam musím zajet..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už máme hotové krovy... a když to půjde dobře, tak do příští nedělě bude hotová střecha... takže by to bylo přesně 3 měsíce od té doby co jsme hrábli do země
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 tak přikládám pár foteček šalování schodiště - nejprve si připravili spodní desky, pak z boku natloukli zarážky, zaarmovali a nakonec tam dali ty stupně na schody. Trvalo jim to asi týden, fakt hrozná práce, která jde pomalu. Fotky mi tu nejdou natočit, snad se v tom zorientuješ.
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 to je ale krásný domeček, jaké má rozměry??
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Super díky za fotky... taky to budeme tak dělat... a sehnala jsem na to i tesaře @granda Díky za pochvalu... rozměr 9x12... nejdřív se mi to zdálo malý, ale asi to bude tak akorát...
Odpovědět
Profilova fotka
JO a schválili nám hypotéku... jupíííí.... teď už to jem podepsat a čekat na prašule...
Odpovědět
@xhnip101 Jééé, nám ji taky dneska konečně schválili :-D U koho ji máte?
Odpovědět
Profilova fotka
@trada Fakt jsme se shodli takhle na den??? Máme u UniCredit... a kolik si berete? Kdažtak IP
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Mohla bych se zeptat, na kolik takto dělané schody vyjdou? Klidně do IP. Ráda bych si ověřila, jestli nás firma "netahala za nohu", když říkali, že vzhledem k náročnosti přípravy vyjdou stejně jako když je zadají do výroby...Díky:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Já doufám, že víc jak 10tis za to vyšalování a vylití schodů nedáme...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 to máte super cenu, bratranek je má teké od firmy a dal 50TIS
Odpovědět
Profilova fotka
DNESKA proběhla konzultace s truhlářema a už se těším na návrhy.. schody a kuchyn zacinaji vypadat nadherne, začínám se moc těšit do domečku... to bude krásy
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 Teda to je super cena! Naše vyšly na 32tis. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@granda @ykram HOlky, já to jen odhaduju.... cenu ještě nevím... pak vám napíšu jaká byla realita :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Ahojky, to bohužel netuším. Máme je jako součást hrubé stavby. Nicméně vaše cena se nám zdá naprosto v pohodě. Já myslím, že ty naše určitě levněji nevyjdou, spíš naopak. Jen týden je šalovali.
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 no, tak to bych se bála, že dáte. Jednou nám přišla nabídka, když jsme to zadali na aaa poptávku a nějaký pán nabízel šalování schodů asi za 20 tis. Když jsem viděla, kolik to dalo práce a kolik času na tom strávili, tak ti můžu říct, že já bych je za 10tis. teda nedělala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
xhnip101: krasny domecek ;-) ja si myslim ze ta cena kolem tich 30 ticic za schody je tak odpovidajici, da to opravdu dost prace + beton.nevim na kolik vysli nas, mame je uplne rovne takze min narocne a praci jsme neplatili a zelezo a beton jsme kupovali dohromady ze stropem. jinak mi jsme pres vikend natahli na strechu folii a dali late, jeste nam zbyva arkyr tak zas o vikendu.a pak musime cekat az si na nas udela cas kamarat na oplechovani... uz aby jsme davali tasky, uz mam ty prace na strese dost |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, díky za uklidnění:-) Cena vyráběných i růčo šalovaných zřejmě vychází opravdu dost podobně (hold, lidská práce je drahá). Neměli jsme tenkrát na výběr (naše firma klasické růčo šalované už prý několi let nedělá) a tak jsme jim museli věřit. Jen mi to vzhledem k jiným položkám přišlo moc...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?