Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak všechny domečky budou postupně pod střechou a co plánujete přez zimu?? mi chceme sekat a chystat všechno na přípojky... Já schánim truhláře na schodiště a na kuchyň.. Co budete dávat za krytinu na podlahy???
Odpovědět
Profilova fotka
take pres zimu planujeme sekat elektriku atd. no krytina na podlahy bude u nas orisek.puvodne jsem chtela vsude dlazbu kvuli podlahovemu topeni, ale ted cekame mimi a nejak se mi kvuli tomu meni nazory, dlazba se mi zda studena a tvrda tak ted premyslim nad linem ale jeste jsem potom moc nepatrala tak nevim.plovoucku nechci a dreva se do novostavby bojim :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Přes zimu také plánujeme udělat rozvody el., topení, plynu, vody a odpadů a také objednáme okna a pak si chcem sami zatepit střechu a udělat sádrokartony v podkroví.Pokud konečně vybereme nějaké obklady, tak si pak obložíme i koupelny. Jo a podlahy do přízemí budou částečně dlažba (technická místnost, zádveří, koupelna) a částečně vinyl (obývák s kuchyní). Nahoru pak určitě lino...je to levnější a líbí se nám, že je to teplejší než plovoucí podlaha.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky budeme přes zimu pracovat na rozvodech vody, el. a vzduchotechniky, na jaře pak omítky. Podlahu budeme mít všude vinyl, pouze koupelny a technická m. bude dlažba. @sonik05 Budete dělat zateplení a sádrokartony před omítkami a betony? Nemáte strach z vlhkosti?
Odpovědět
Profilova fotka
tak to máme všechny stejné.. mi chceme také vinyl a lino. dlažba bude jako to bude mít handule.. jen nevím co dáme před schodiště a nahoru do patra ke schodišti,, musím to vymyslet ,aby to ladilo ke dveřím a schodišti... dneska mi pán poslal vchodové dveře,ale nakreslil je špatně. tak mu je musím vrátit k přepracování. S omítkami počkáme až na sluneční počasí...
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme pres zimu, teda v prosinci malovat a v lednu dodelavat podlahy a koupelny, jestli se dodrzi termin, tak do konce ledna je dum hotovy. My budeme mit v obyvaku vinyl; kuchyne, koupelny, spajz, tehcn. mistnost, chodby bude dlazba a v pokojich + satna bude lamino. Takze to mame ruzne. Jo a dnes uz se dodelava topeni, takze uz budeme topit!:o)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak nam se konecne zaliva strecha a saluje schodiste to nas vychazi neco pres 20.000kc. Jinak budem ted delat vyberovku na remesla a okna taky stale nemame vybrane. Jinak kuchyn, obyvak mame vymyslene do detailu :-) takze budem uz objednavat material, aby stolar zacal vse chystat. Co se tyka podlahy bude tmave seda cementova sterka v OP, chodbe asi i koupelnach a v pokojich bude nejspis s OSB desek, trochu netradicni, ale vypada to super takhle to maji kamosi http://www.bega-studio.com/realizace-... je komplet cele s osb na me trochu moc, ale je to utulne.
Odpovědět
Profilova fotka
mas nekde obrazek te cementove sterky?? to jsem jeste nevidela?? ty desky vypadaji zajimave...
Odpovědět
Profilova fotka
topime:o)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děvčata, nějak jsem nevěděla poslední dobou kam dřív skočit... tak si představte, že nám slíbili střechu do tří týdnů...a za tři týdny tam nehli prstem...jsem se strašně vztekla a hned volala, jak si to představujou...ale prý celou tu dobu čekali na dřevo ]-( @sonik05 ty jsi mě trochu klidnila, když jsem četla, že jste čekali taky dlouho, tak snad si na nás nevymýšlí báchorky ;-) a jak jste teď na tom? už máte zastřešeno? @frapik oooo podle alba koukám spřízněná duše :-) myslím, že si budem rozumět!
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar tichá závist x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada nám pokrývači taky slibovali...a už dva měsíce čekáme a snad zítra příjdou :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@radulinka001 dva měsíce??? to musíte mít nervy ze železa!! no štěstí, že je počasí zatím celkem moudré, že? tak držím palec, ať se konečně dočkáte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Měli jsme zprávu, že by v pondělí měli přijet a začít něco dělat, ale teď se to změnilo na to, že by si to měli jen zaměřit...tak tomu taky nerozumím. Nejdřív říkají, jak si to budou připravovat v dílně a pak tohle. Taky se nám to nelíbí, ale budem na ně tlačit. Tak doufám, že do konce příštýho týdne se tam něco začne dít.
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, že ti pokrývači a hlavně tesaři jsou "začarovaní" všude! Nám to tedy natáhli jen na 3 týdny, ale kdyby přijeli hned a makali každý den jako parta stavební, tak to bylo za 4 dny hotové.... Tak vám všem držím palce, ať to stihnete před sněhem!
Odpovědět
Profilova fotka
Nj, všichni chtějí do zimy být pod střechou a stihnout nižší dph.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 koukám, že vás taky pěkně očurávají...ale zatlačit na ně by mělo zabrat...mě minulý čtvrtek říkali, že začnou v pondělí, ale docela mě potěšili, že po té mojí scéně tam jeli už nejspíš hned v pátek a aspoň nalakovali nějaký dřevo a pár trámů už měli připravených nahoře k připevnění ;-) takže rozhodně si dupněte x-) @ykram kéž by..sníh mě fakt děsí! holky, jak je to vlastně s těmi změnami dph?? jen jsem něco kdesi zaslechla, ale nevím nic určitého...nebo víte, kde zjistit něco bližšího??
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Snížená sazba DPH, která je doposud 10%, bude od 1.1.2012 činit 14%. A ta základní ve výši 20% zůstává. Od ledna 2013 se pak sazby sjednotí na 17,5% a bude tedy jednotná sazba DPH bez výjimek.
Odpovědět
Profilova fotka
jsem Vám tady psala a nějak se to neukázalo.... tak musím znova... mi jsme měli štěstí na výběr firmy na střechu.. tak super.. měli ji hotovou za 6 dnů,,, i s okny, oplechováním, okapy,,, super práce,, makali chlapi jak čerti, tak jsem byla moc spokojená,, tak to bylo super, dělala jsme jim i kávu a osladila solí.. řekli si to mezi sebou a když jsme jim nabízela kávu tak říkali, že nechtějí se solí... šest dní naprosté pohody.. když jsme objevila nedotřenou palubku, jen jsem naznačila a hnedka pan šel a dotřel k mé spokojenosti.. lezla jsme na střechu pletla jsem se jim a neřekli ani slovo... všichni se divili, když jsem říkala, že mi udělají střechu k narozkám a ona opravdu byla,, začli cca 13. října a dodělali ráno 19.října ještě museli čekat kvůli komínu, protože nám přišel do stavebnin později, tak jsme je zdržovali mi, jinak by to měli dřívejc.. domeček jsme dali pod střechu za necelé dva měsíce...
Odpovědět
Profilova fotka
holky prosím o radu, jelikož se začíná špachtlovat a malovat, tak jsem začala přemýšlet nad výmalbou v dětském pokojíku. Zatím tam budou děti (holka4 a kluk3) společně. Nábytek je bílé barvy. Holka trvá na růžové barvě. Klukovi se líbí zelená a podle znamení je pro něj vhodná blankytně nebo světle modrá. Nevím si s tím rady. Co se hodí k růžové?
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram ahaa, díky za vysvětlení x-) no ak uvidíme, jestli se nám ještě něco podaří stihnout s těmi 10%... @granda no u vás pořád koukám, jak vám jde vše jako po másle x-) to je dobře ;-) @ivanahar ono záleží asi na celkové představě...já nevím v jakém duchu celý váš baráček bude...ale v takových jemných, světlých pastelových barvičkách si dovedu představit jak kombinaci růžové se zelenou, tak i s modrou jukni na přiloženou fotku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak máme střechu komplet olaťovanou... dělájí nám to příbuzní, tak si na ně nemůžu stěžovat... zítra mají volno a taška na střechu naházejí příští víkend... snad ještě vydrží počasí...
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je super. mame polystyren v oknech... chystame na montaz na jaro
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 supeeeer ;-) taky se musíme jet zase podívat, v jaké fázi je ta naše stříška... @granda jako že okna budete montovat až na jaře?
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, az nekdy v březnu,, mame tak podepsanou smlouvu, ale nakoupili jsme polystyren, tak je na svem miste.. zase o kus vice v prace v domecku.. po vanocich vyrazime na vodu a eletriku,, kdyz nam bude takhle pocasi prat...
Odpovědět
Profilova fotka
přemýšlím nad fasádou?? jakou barvou budete mít domečky natřeny?? máte někde návrhy?? chci to začít ladit a nevím jakou správnou barvu zvolit..
Odpovědět
@granda Mrkni do našeho fotoblogu, jak tu naši "stodolu" manželka obarvila, aby tak alespoň trochu opticky rozčlenila tu obrovskou plochu její severní stěny...
Odpovědět
Profilova fotka
diky, mi to nemame moc velke, ale jsme na konci vesnice, za nami maly lesik a pak silnice. chceme sem pekne zapadnout,tak musime vymyslet neco nad casoveho s nejakym presahem. dlazba bude do barvy strechy - visnova a tak to chcem sladit na oknech budou parapety z dlazby..k drevenym oknum,,
Odpovědět
Profilova fotka
@lubosk kde to delala?? v jakem programu?
Odpovědět
Ono nám to "tak nějak přibližně" (tj. v kombinaci šedá-zářivě oranžová a bez barevného rozčlenění te severní štítové stěny) obarvil ve vizualizacích už projektant, no a pak si manželka vzala vzorník stomixu, domluvili jsme se na dvoubarevnosti té severní štítové stěny... a pak už manželka jen trnula, jak to dopadne :-D Jaký program ale použil ten projektant, to fak nevím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?