Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda My plánujeme fasádu světle a tmavě hnědou (někde se jim taky říká cappuccino, světlý kafe...). Máme pohledově větší plochu, tak to musíme nějak "rozbít". Zatím jsme se tedy neshodli na konkrétní verzi - manžílek byl od začátku pro jednobarevnou, ale už přistoupil na šambrány, tak věřím, že časem se posuneme ještě dál:-) Návrhy mám v albíčku http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/y... Kreslila jsem to Google SketchUp.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my chtěli původně fasádu hodně výraznou červenou s bílými šambránami, ale asi tu barvu dáme nakonec tlumenější. Líbilo by se mi něco do vínova. Ale rozhodně nějakou veselou barvičku, budem mít bílá okna, dveře a okapy a k tomu se to hodí.
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se líbí šedá - hledám nějaký plánovač, abych si mohla kreslit... také chci k tomu ještě nějakou barvu, ale musím to ladit k vínové střeše a k hnědým oknům... zkusím večer, ten co má ykram
Odpovědět
Profilova fotka
fasada bude bilo tmave seda a barevne vchodove dvere (zelene nebo tyrkysove :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme bílou (smetanovou) barvu a časem plánujeme malinko obložení kamenem nebo dřevem
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Taky jsme měli v plánu sytou barvu (ideálně právě vínová-bordó), ale bylo nám to rozmluveno kvůli nízké spektrální odrazivosti, která by u zateplených konstrukcí měla být vyšší než 30. Při použití světlejších odstínů s vyšší odrazivostí se při sluneční aktivitě povrch fasády tolik nepřehřívá a nedochází pak k nebezpečným dilatacím, které mohou narušit fasádní konstrukci.
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram no vidíš, my to ještě s nikým nekonzultovali, tak uvidíme. Třeba se to ještě změní. Ono k břidlicově černé střeše a bílým okapům s bílými okny se může dát téměř vše...i třeba světle žlutá, šedá apod. Proto jsme chtěli bílá okna, kdybychom se rozhodli pro změnu barvy, aby to pak nevypadalo jak cirkus :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme dávat nějakou světlou, možná i čistě bílou a jedná část bude obložena kamenem
Odpovědět
Profilova fotka
fasáda bude u nás okrová a okolo oken asi bílá nebo světle žlutá... Jinak zedníci mě asi zabijí a ani nevím jestli to půjde technicky provést, ale asi budu chtít dodateně vybouraz v jídelně ještě jedno okno... myslíte že to půjde???
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 Všechno jde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 heslo našeho projektanta bylo "všechno jde...jen je otázka kolik to bude stát" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 Asi to bude trochu problém, protože tam budete muset nějak dát překlad, ale myslím, že uplně nemožné to není. U nás má heslo náš stavebník a to "papír snese všechno"...některé věci na papíru vypadají opravdu ve skutečnosti naprosto jinak ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No právě to bude asi trochu problém ale zkusím se zedníků zeptat... líná huba holé neštěstí... @veverka.dada Já bych si klidně připlatila... než pak celý žilot litovat, že máme v jídelně tmu...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 to je jasný...všude je potřeba dostatek oken a světla x-) já myslím, že by to problém být neměl
Odpovědět
@veverka.dada My řešili světlo v jídelním koutě tím, že bude "vystrčen" do zimní zahrady - a v obytné části bude naopak schválně šero díky zastínění jeho okna (pod střešním vikýřem) přestřešenou terasou, aby to tam v létě sluníčko z jihozápadu "nepřetápělo" a zároveň se tam dalo koukat na televizi i v podvečer. Aby se v létě nepřehřívala ani ta jídelna a aby se nám taky sousedi nemuseli po večerech koukat do jídelny a kuchyně za ní, jsou francouzská okna v zimní zahradě osazena (k velké radosti našich dětí) elektrickými podomítkovými roletami.
Odpovědět
Profilova fotka
co už máte střechy?? tady u nás hrozně prší,, myslím na všechny,, aby vám to málo promoklo.. byla jsem to zkontrolovat a střecha je zevnitř v suchu, tak to dobře postavili.. v pátek se pojedeme dívat po koupelnách, tak nás třeba něco zaujme..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda u nás je taky dnes déšť...ale střechu ještě nemáme |-| dnes jsme to byli okouknout a jak něco se tam děje, ale že by se teda předřeli to se říct nedá ;-) už začínáme být dost nervozní...
Odpovědět
Profilova fotka
Nás to počasí také štve...střecha není a to počasí...no, budem to mít hezky promoklé :-(
Odpovědět
Profilova fotka
hlavně aby nezačlo mrznout...to asi pro promoklé domky není to pravé ořechové :-S
Odpovědět
Profilova fotka
moc na vás myslím, nám to také promoklo,ale už někdy v říjnu a už to vypadá suše, pořád jsme chodila a kontrolovala to.. mi měli super firmičku, byli to zlatí kluci, ... střecha byla raz dva..
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada to asi ne, ale i mrazem se ta voda ztrácí, ale mohlo by to praskat, kdyby začalo moc mrznout. ale zatím nic nehlásí...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda už jsem párkrát chválila vaší firmu skrz střechu...hele my 3 týdny čekali na dřevo...a teď už ho mají asi 10 dnů a stihli udělat jen kus stropu a na jedné straně ty prkna na šikmo (jak se na ně pak budou pokládat tašky), jestli mojí hatmatilce rozumíš :-D což si myslim, že buď tam nechoděj, nebo ho*no dělají ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada hele, ja jsem firmu vybirala, manza je prez tyden v Praze, tak všechno zařizuji sama a docela jsme měla nerva, zda jsem vybrala dobře. ale firma dělala střechu ve vesnici a pán byl spokojený. tak jsem domluvila schůzku, pan to nacenil, poslal, dojeli k němu na firmu, všechno prohlédli a podepsali smlouvu. tak jsem si na to otevřela deník - 14.10. nastoupila firma BM DACH - hotové pozednice. 15.10. firma dojela v 7,30. práce s jeřábem, nahoře všechny trámy, navrtáno, pracovali tři montážníci konec 12.30 (CHTĚLA JSEM JIM DÁT OBĚD, ale skončili dřív, než se dopeklo maso). V neděli měli volno. v pondělí dotření trámů. Dozdili jsme štíty podle trámů. 18.10. podbití palubkami, zaplachtována střecha. Příprava na tašky. 19.10. přívoz tašek, 3 PALETY. 20.10. Finální přípravy. 21.10. než jsme došla z práce byla střecha celá hotová. Pantáta a strýčkové-stavebníci je pozorovali. prý fofr... střecha byla na svém místě, oplechovaný komín, střešní okna, okapy, svody. V sobotu byla plánovaná akce "Pod střechou" - chtěla jsem oslavit své narozeniny pod svojí střechou, sen se mi splnil... nikdo tomu nevěřil, když ještě 20.10. tak nebyla ani jedna taška..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tos mi ani neměla psát |-| naše stavební firma nestihla ani to, co vaše za tři...když jim teda odpustim to čekání na dřevo máme s manželem chuť se s nima po dodělání střechy rozloučit a vyřešit to nějak jinak.... ale zase nevim, aby nám to nezpůsobilo nějaké komplikace..např, když na stavebním úřadě je tahle firma vedená,že nám tu práci dělá, bude problém když nám část dodělá firma jiná, popřípadě známí z oboru jako melouch? nevíš náhodou?
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi tasky budeme delat tento vikend ,ale je to pod folii tak uz tam neprsi. ale mráz by mohle jeste pockat :-) veverka.dada: to jste psali na stavebni urad kdo vam co bude delat?my ne tak nevim jak to je
Odpovědět
Profilova fotka
myslím si, že to je vaše věc, kdo vám staví.. tak bych změnu nahlásila na stavební úřad a bylo bylo. Stavebniímu úřadu to je také asi jedno. Máme napsáno svépomocí a je to nejjednodušší... staví nám to strýčkové, měli to za měsíc postavené. pak se čekalo na komín a tím jsme zdrželi i střechaře. Každý den tam byli tak 4 chlapi a když dělali tašky, tak jich bylo 8... to bylo na střeše mužů... to byl fofr.. mi máme ale jednoduchou, bez oken a nějakých výklenků, nechtěli jsme složitou střechu, právě kvůli práci a i ceně.. Manžel a celá jeho rodina jsou v oboru, vědí co a jak,, tak jsme poslouchali rady starších.. já jsem zatím nespokojená s pánem co máme v Lišce jako poradce. ze začátku milý,ale začíná být dos agorantní. asi změním poradce.. má poslední šanci..
Odpovědět
Profilova fotka
Máte pojištěné stavby?? a jestli ano, kde jste si je nechali pojistit... já mám nabítku od Lišky a České pojišťovny.. chci to oběhat a zjistit si více možností..
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme dávat taky tašky tento víkend...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda : o lišce mi povidej, na zacatku nejvetsi spokojenost a u druheho uvolneni jsem s nima mela takove problemi ze to bych malem vrazdila, nezvedali telefony , nemohli najit papiry co jsem jim posilala behem 14 dnu si nas vymenili 4 pracovnice ktere to meli zpracovavat no proste bordel, 2 uvolneni resime od zari a snad v pondeli nebo utery bysme meli mit penize ]-( fakt uz se tesim na 3 etapu :-S
Odpovědět
Profilova fotka
aha tak to nejsem jedinna?? to uz mi zacina byt nejak podezrele.. ale co se da delat,, uz jsme tam, tak to musime dostavet a bude klidek.. no ja mam problemy take s papiry,, ale urcite to nejsou problemy, za ktere bych mohla ja. snad uz budou papiry v poradku a vsechno dobre probehne.. a dostaneme dalsi penize, chceme cerpat vsechny naraz, tak doufam, ze nam to poslou a nebude problem..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?