Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera Co znamená lepší a horší profil? Pokud mají různou šířku, tak na 3skla bych určitě zvolila širší profil (cca 85-90mm), někteří výrobci tlačí 3skla i do profilů 76mm a to pak může dělat problémy - jednak horší tepelněizolační vlastnosti a pak se pod tíhou skel může užší profil kroutit.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme rozhodnuto - včera jsme se byli podívat i ve výrobně. Pán - majitel/ byl moc ochotný a bylo vidět, že tomu rozumí, ani nám nenabízel to nejdražší, ale laicky nám řekl, co pro nás je nejlepší ;-) budeme mít na 90% okna od fa Castor plus a profil myslím eforte: http://www.castorplus.cz/page.php?txt... pak jsme měli nabídku levnější od fa. Svět oken a ty mají profil gealan ........ Měli bychom se vejít komplet okna, vchodové dveře, parapety, venku dekor, uvnitř bílá celkem cca 115tis max 120tis. Dneska pošlou konečnou nabídku, tak jsem zvědavá...... Budeme tam mít trojsklo, 3 těsnění a conexe/ bezpečnostní sklo. Tahle fa nechce ani žádnou zálohu - vše až po realizaci. Je ale možné udělat zálohovou fakturu - vzhledem ke zvýšení DPH...... už jsme od nich jednou okna měli / manža do bývalého bytu/ a spokojenost......
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera to budou plastová okna??
Odpovědět
Profilova fotka
jj, plastová
Odpovědět
Profilova fotka
my bereme hliniková okna od vekry a platíme 90% zálohu teď s nižším dph a zbylých 10% po montáži, máme to vše pod smlouvou, a okna se budou montovat někdy v březnu, říkali nám že dřív by to ani nestihli že toho teď před koncem roku mají hodně. :-) tak sna d pak vše proběhne v pořádku...
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera Ten profil je dobrá volba :-) Ohledně toho zvýšení DPH - firmě nemusíte platit zálohu, ale stačí, aby ještě v r. 2011 vystavili "ostrou" fakturu na celou částku s 10% DPH a splatnost může být až v termínu realizace.
Odpovědět
Profilova fotka
handule - nám bylo řečeno, že to záleží na datumu, kdy se to bude platit - faktura může být vystavená teď, ale pokud bude realizovaná platba příští rok, bude se muset platit vyšší DPH
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera To není úplně přesné. Ano, u zálohové faktury záleží na datu platby - v r. 2011 s 10 % a pokud se zaplatí až 2012, tak už je to bohužel 14 %. Ale pokud za službu, což dodání a montáž oken je, vystaví firma rovnou konečnou fakturu s datem do 31.12.2011, tak tam bude 10 % a je jedno, jestli fakturu zaplatíte ještě ten den nebo za 3 měsíce (to už je jen platební podmínka). Spíš jde o to, jestli je firma ochotná takto s předstihem vystavit konečnou fakturu :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera Plátce je povinen přiznat daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí úplaty, podle toho, který nastane dříve Zdanitelné plnění považuje za uskutečněné např.: - při prodeji podle kupní smlouvy dnem dodání zboží, - při poskytnutí služby dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení daňového dokladu nebo dokladu na přijatou úplatu, a to tím dnem, který nastane dříve, - dnem převzetí a předání díla nebo jeho dílčí části při zdanitelném plnění uskutečněném podle smlouvy o dílo. Takže když ti vystaví konečnou (ne zálohovou) fakturu letos, máš 10% DPH, ale ty můžeš zaplatit až příští rok.
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Díky za upřesnění :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky my dnes obkladame koupelny :-) vsude je krasne vymalovano, uz to vypada jako dum x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram asi taky přestanem dávat peníze předem...třeba je to trošku popožene ;-) @granda my budem mít schody v kombinaci smrk/buk...buk bude tam, kde je potřeba tvrdší dřevo ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ivanahar teda vy se s tím vážně nepářete x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@handule Myslím, že jsme to začaly psát stejně, jen já datluji pomaleji:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada já také asi zvolim tuto kombinaci, uz mi ji i truhlar nabizel a delal uz takove schodiste a pry to vypadalo zajimave a moderne a pritom jsou zachovany parametry kde maji byt. no uvidime.. jeden zase rikal, ze by to nedoporucoval,, dneska jdu na 18:00k jednomu truhlari, tak dam vecer vedet, co jsem zase dostala za rady, mela by byt vypracovana i kuchyn, tak se moc tesim..
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 zavidim hlinikove okna, my jeste nemame porad naceneni, ale hlinik je mimo nase moznosti :-| tak ty jsme ani nepoptavali
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna no my jsme si taky mysleli , že hliník není nic pro nás a nakonec jsme to nějak usmlouvali a šli do toho, jsem za to hrozně rádá...
Odpovědět
Profilova fotka
my budem mít klasický plasťáky a nijak nám to nevadí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my taky budem mít plastový...dřevěný by se mi asi určitě líbili víc, ale protože se měnili krátce před rekonstrukcí, tak by bylo škoda ty plasťáky vyhodit a utrácet peníze za nová okna ;-) jen teda parapety nechcem plastový, ty vyloženě nesnášim x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsme včera opět byli na baráčku...po třech týdnech práce ještě nejsou krovy!!!! tak jsme hned vzteklý volali stavbyvedoucímu a ten se omlouval, že to je nějaká externí firma a že už jich má taky plný zuby a že oni se vymlouvají na krátké dny (mimochodem jsme kolem kroužili cca dvě hodiny a nikdo tam nebyl, zřejmě nutná obědová pauza) to se mi zdá jako vrchol drzosti!!!...ale dnes večer prý mají konečný termín a v pondělí se začne s taškami atd a do konce příštího týdne máme být kompletní...tak snad!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 hm my mame limit 200 000 snad dnes uz budem vedet ceny, aspon plasthlinik kdyby vysel :-) no uvidime mame jen devet oken, ale kazde jine a to jedno 3m v loznici a v op rohove ktere ma az 6,7m :-)
Odpovědět
Profilova fotka
máme dřevo a vešli jsme se do naseho limitu, dostali jsme super slevu, tak jsem nevahali.
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada krátké dny, to je jen výmluva. Naši střechaři dostali dřevo minulou středu z pily, toto úterý dovezli na stavbu a hned ten den byla velká část krovu hotova. Dnes by to měli dodělat tesaři, ale netuším jestli je to v tomto počasí možné. V pondělí by měli nastoupit pokrývači...krov jim teda netrval ani celý týden a to se podívej, že nemáme střechu vůbec jednoduchou (prý takhle blbou dělají poprvé). Takže si na ně dupněte!
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 já to bohužel vím, že je to jen výmluva...v pondělí se tam jedem zase podívat a už by mělo být hotovo, tak snad! jinak budou padat hlavy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada No, akorát nám to teď zase hezky promokne :-( fólii budou dávat až v pondělí. Tak budu držet palce, ať vám to klapne.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 nám taky přijdou na folii až v pondělí |-| jsou to věčné nervy, co...ale snad za to stojí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Tak snad už to v pondělí bude zakryté, musíme všichni doufat.
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna no my máme 8 francouzkých oken a 4 malé okínka a jedno kalsická a vyjde nás to na necelých 350 tis. U francouzských oken máme bezbarierový prah, který je dražší než normální. Nám chodili i nábidky na dřevo za 350 a plast se pohyboval kolem 250- 300, tak jsme šli už raději do toho hliníku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My se byli taky ohledně oken poradit...firmu na okna má manžel mojí spolužačka, tkaže nám nmyslím poradil tak, že mu můžeme věřit... hned nám zkritizoval nabídku od fy Vekra... ale cenovou nabídku nám dá až po novém roce... a bude nám dělat nabídku od firem Finstral, Ri okna a Gealan... všechno plast...
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 teda to nezni spatne ja jsem manzelovi rikala pokud by byl rozdil do 50tis. tak pujdem do hliniku i kdyby jsme si meli jeste pujcit zas to neni tolik a efekt bude uplne jiny :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?