Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna manžel jim ve vekře rovnou řekl, že pokud se dostanou s cenou hliníku pod 350 tis že do toho pujdem a ono to vyšlo...člověk se nesmí bát si o něco říct :-) a fakt si raději teď připlatím a nebu si to pak vyčítat... doufám že budeme spokojení
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 dřevo hliník??
Odpovědět
Profilova fotka
@granda ne, celo hliníkové okna... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dej sem fotečku, jak budou okna vypadat...
Odpovědět
Profilova fotka
huraaaa liska nam konecne po 3 mesicich nervu uvolnila penize ;-) .akorat nam jich uvolnili min :-| , takze me to po vanocich ceka znova ]-( , radeji zacnem driv aby jsme pak zas nemeli honky
Odpovědět
Profilova fotka
Tak poslanci letos neschvalili sfrb to je blbe docela jsme stim pocitali :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna JJ, někdy minulý týden se ten návrh objevil na jejich stránkách http://www.sfrb.cz/o-sfrb/aktualne/cl... My jsme zase ještě v únoru počítali s programem zelená úsporám, a taky z toho nic nebude:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna @ykram Mě to nepřekvapuje... oba fondy už dávno někdo rozkradl... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak jak pokračujete? My už máme střechu zakrytou folii a zalaťovanou, ale pokrývači už dnes nedělali a prý budou pokračovat až 2.1. ]-( To jejich pracovní nasazení nás vážně štve. A jak to tu čtu, tak se střechařema má problém skoro každý.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Tak alepospoň vám tam už nenaprší. Ale s těmi střechaři (tesaři a pokrývači) je to asi opravdu všude stejné:-( Koukám, že my měli tedy extra rychlíky - zvládli to za 3 týdny. Tak držím palce, ať 2.1 opravdu nastoupí - k mému zděšení má u nás má tou dobou ještě volno i školka....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 pracovní nasazení naších pokrývaču je úplně stejné...máme pokrytou větší polovinu a zbytek taky po vánocích, pokud nebude sněžit. .. nejvíce času jim zabírá to užlabí...ale sme rádí že se to pohlo a něco se děje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě, že jsme měli super firmu na střechu.. každé ráno koukám na střechu a těšíme se.. až pod ní budeme spát. Snad Vám to dopadne a budete mít střechy v lednu co nejdříve...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
krasne svatky!
Odpovědět
Profilova fotka
přeju klidně prožití zbytku svátků vánočních a do nového roku hodně stavebních úspěchů x-) my byli včera mrknout na dům a místy chybí oplechování a kousíček střechy "otaškovat" ale k našemu velkému zděšení jsme zjistili, že také chybí díry na střešní okna! dnes jsem narychlo volala stavbyvedoucímu a on povídal, že je to proto, aby tam nezatýkalo, než se ty okna pořídí a střecha dodělá, že prý se v klidu vyříznou...více jsem nezjišťovala s tím, že to dořešíme po svátcích ale tedy mám z toho bobek...jestli nás to tak nebude stát nějakou částku na víc :-| co myslíte?
Odpovědět
Profilova fotka
Taky vám všem přeju krásné a klidné vánoční svátky! @veverka.dada Neboj, u nás se to tak taky dělá :-) Taky nám firma říkala, že kdybychom měli střešní okna, tak je tam dodělají, až bude stavba nějak zajištěná, pže ta okna se prý kradou jako první:-( My sice střešní okna nemáme, ale chybí nám výlez/okýnko u komína - prý by se nám tudy dostali snadno na střechu a mohli ji lehce rozebrat. Ale o tomhle postupu jsme byli informovaní ještě v době domlouvání rozpočtu. Finančně je to řešeno tak, že tu částku za otvor a práci máme v rozpočtu, ale zaplacena bude až po skutečné realizaci - máme to ve smlouvě a ve stavebním deníku.
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram aha, tak aspoň víme, že se to takhle běžně praktikuje, díky :-) ale opět mě fascinuje to jejich chování...proč nám takovou věc nikdo neřekne dopředu? vážně s nimi po novém roce dáme řeč a hodně si rozmyslíme další spolupráci ]-( mimochodem, o okýnku u komína taky povídal, že se musí dodělat, ale to navíc náš projektant zapomněl zakreslit :-D když se daří tak se daří :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada nám pokrývači říkali, že je lepší když se ty okna delají před pokrytím...že jak se prořezavájí otvory, je z toho bordel...pilini a tak a ty pak můžou ucpat ochrané síťky co jsou pod spodníma taškama, ty slouží jako ochrana před ptákama a tak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 bohužel :-| my čekáme na střechu, aby nám banka schválila další část hypotéky...do té doby nemáme na okna peníze...ale myslela jsem (a myslím, že se o tom stavbyvedoucí i letmo zmínil), že se otvory na okna udělají a než se okna nasadí, bude to jen zafoliované....tahle varianta nás dost zaskočila :-| a jestli to bude stát peníze navíc a ještě je tu riziko toho, co píšeš, tak teda asi poteče krev :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada tak to chápu, že vám nic jiného nezbylo, než to udělat takhle...snad to pak nebude dělat problémy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to teda máte starosti se střechama... to je hrůza, to mi měli velké štěstí.. okna tam máme a koukáme se na ně.. domečky stojí vedle sebe - domeček rodičů manžela a náš, tak si to tak kontrolujeme všechno.. okna domečku by měli být na začátku března, tak se těším, až tam budou, už to bude jako domeček.. úplně celé
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada : nam tedy pokryvaci take rekli ze se ty okna delaji az potom, pry se fakt hodne kradou, a co vidim v okoli dela to tak vetsina lidi.bohuzel u nas ve vesnici to asi pred mesicem udelali na jedne stavbe a do tydne tam meli jen diry :-| ja bych se jen optala zda v teto cene je zapocteno i oplechovani kolem tech stresnich oken nebo s tim bylo pocitano ze se to doplati zvlast... my se chystame od zitrka delat pricky, tak se tesim jak se to zase zmeni, a pak budem planovat o sto sest, kuchyn, koupelnu, vsude osvetleni atd, ja uz se tak tesim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm děkuji za další úhle pohledu ;-) teď už mě prostě jen fascinuje, že vás všechny o tom informovali...zatím co u nás si dělají, co chtějí a my se jen divíme x-) @granda tys měla vážně tu největší kliku skrz střechu, jakou jsi mohla mít, to říkám pořád :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my problém se střešními okny nemáme ;-) ale zase přemýšlíme, kdy udělat prostupy na anténu a komín od plynového kotle...chtěli jsme hned při pokrývce a projektant nám naopak říká, že je lepší, když se to udělá až se bude přesně vědět, kudy to povede, tak nevím. Kde pak budem schánět střechaře, aby tam ty tašky nějak předělali? Jinak doufám, že okýnko na výlez ke komínu tam udělají hned.
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada to teda jsem měla. by mě z toho jeblo... to bych měla nervy. treba si nas vychutanaji na necem jinem, ale snad ne.. pricky hodne zmeni domecek, mi uz je mame a ja chodim a koukam se. Truhlari uz take chodi a planuji navrhy kuchyni, schodiště.. tedka se tesime na okna, měli by byt do začátku Března, tak snad budou.... mi jsme meli okna dane hnedka, a pak nam dal pruduch z koupelny, antenu... to bylo vsechno domluvene.. při domlouvání jsme zapoměli na okýnko ke komínu a schůdky. zavolala jsem a do druhého dne bylo vše přivezené a namontované... doplatili jsme rozdíl.. tasky nam zůstali... pak tady zapršelo, zateklo u komina, prijel pan, zasilikonoval a pohoda....
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak to máš vážně kliku na střechaře...závidím :-) naši dělají sice hezky, poctivě, ale trochu pomalu...ale říká se, práce kvapná,málo platná...tak se to snad vyplatí
Odpovědět
Profilova fotka
@granda jo a k těm hliníkovým oknům...už to tu pár holek z MS má...třeba petrasafr...tak můžeš kuknut do albíčka jak to vypadá...někomu to může připadat studené ale nám se to líbí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 Jenom pozor na ladící kličky :-) Nevím proč jsem si toho nevšimla a napsali nám do smlouvy ocelové a jsou hrozně tmavé, takže nám je vyměňují :-)))) Málem mě trefil šlak, když jsem tam přišla a uviděla to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
co jsou ladící klíčky??? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 Myslím, aby ladily odstínem k těm hliníkovým oknům :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrasafr jo jako normální okenní kliky? ty máme v dané v odstínu hliníku, tak snad to bude nějak podobné ( zmátl mě ten název ladící kličky)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?