Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 my budeme určitě zadělávat všechny otvory, už kvůli nechtěným návštěvám, právě proto čekáme na elektriku a rozvody až budou okna a dveře aby byl dům už uzamykatelný...my už jse jednu takovou návštevu měli, kdy nám uklradli lešení a tačky, tak bych nerada, kdyby se to opakovalo, tak těm h.... nechci dávat příležitost... :-| hold budeme muset ty řemeslníky o to víc hlídat aby nic neponičili, už jak nám dělali tu střechu tak jsem šílela jaký dokázeli udělat kolem domu neskutečný bordel, se vším hňap, tříst, tašky roztahané všude okolo a nechane tak, tohle je něco na mě... ale naštěstí si na konec po sobě jakž takž uklídili, ale budu tam muset naběhnout a uklídít k obrazu svému... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, hlásím se po delší odmlce.... my máme objednané okna od fa Castor , budeme mít polodekor tmavý dub a uvnitř bílé. Máme vysekanou téměř celou elektřinu a teĎ manža dělá přípojku kanalizace a vody - od baráku k plotu. Kuchyň také řeším - zamilovala jsem se do kuchyně zn. Danküchen - fakt nádhera a výborná kvalita - luxus. Doporučuji!!! jsou to kuchyně na míru - rakousko. Srovnatelné se Shüllerem. Teď mají do 23.1. spoustu akcí a dá se kuchyň pořídit za celkem slušný peníze. Čekám na návrh z jednoho pražského studia - přímo danküchen. Mám 2 nabídky od jiných firem, které sprostředkovávají tyto kuchyně, ale nabídky jsou o trochu větší než můžeme dát. S fa přímo danküchenu jsem mluvila a do mého rozpočtu se prý vejdu a udělají mi super nabídku. Tak uvidíme :-) kdyby někdo chtěl: dankuchen.cz Teď řešíme koupelnu - máte už vyhlídnutou sanitu???? Hezký den
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky :-) tak mi ted cekame na penizky a pak objedname okna. jinak planuji kuchyn a nechavame si delat nabydky na lite podlahy a strojni omitky (ty tedy zvazujeme zda strojni nebo pekne rucne...jak je budete resit ?) my nebudem nasazovat nove dvere, dame tam zatim nejake stare provizorni aby se nove neznicili. ted o vikendu jsem chtela jed do maxx kuchyni nechat udelat navrh ale manzel je v praci tak to musime odlozit :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm je my asi budeme dávat litou podlahu do kuchyně a do předsíně, a omítky taky řešíme jestli zvolit klasickou ruční práci s tím že tu bude tvat déle a zedník bude po celou dobu potřebovat pomocníka, tedy budeme muset zase otravovat tchána nebo zvolit ty strojní, to počítam že bude trvat kratší dobu...uvidíme co vyjde levněji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 a jinak ty podlahy budete delat jak? no u nas bude asi rozhodujici u omitek cena.na podlaze setrit nechcem, budeme mit podlahove topeni. ale ty omitky myslim ze by rucne sli, myslim ze bysme udelali vikendovou brigadu ;-) no pujdu patrat kolik vyjde material na rucni omitky. strojni nam dali nabydky cca 100 tic. to se mi zda dost, na to ze je to jen jedno patro :-|
Odpovědět
@kacisekm holky vstoupím vám do diskuze...teď manža dělá sádrové omítky, sám, ručně, po práci a víkendech, začal 23.12. - první místnost byl dost na nervy a chtěl dál dělat perlinku, lepidlo, štuk, ale naštěstí mu vychladla hlava a dělá dál sádrový, první byl cemix a když na druhou místnost jsme koupili knauf, tak už ho to skoro i začlo bavit, šlo to líp....jinak nás vyjdou cca na 20 tis. vč penetrace a nářadí co k tomu bylo potřeba. Máme přízemní dům. Už mu zbývá poslední třetina domu, ale nebude tam toho tolik jako v těch předchozích :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm pokud by jsme dělali omítky ruční, tak určitě si to nebudeme dělat sami...to by dopadlo...dělal by to zedník a ten říkal, že to má práci tak na měsíc... tak když vezmu cenu za materiál a práci...nevím jestli ty strojní nevyjdou líp, ale ještě jsme to nepoptávali tak ten rozdíl nevím jinak v celém domě budeme mít podlahové vytápění, to nám bude dělat firma od které máme tepelné čerpadlo, pak to zalijeme anhydritem a pak nastoupí podlahaří, kteří udělaji podlahy v celém domě. Máme užitnou plochu domu 250 m2 tak kdyby jsme se stím plácali sami tak by to trvala bůhví jak dlouho a ještě by to nebylo ani tak kvalitní... jinak do obytných prostor (obyvák, hala, jídelná, pracovna a nohoře galerka)budeme dávat dřevěnou plovoučku, která bude celoplošně nalepená, kuchyň a předsín asi litá podlaha a ložnice a dětské pokoje asi vinyl
Odpovědět
Profilova fotka
jo aha :D ja to spatne pochopila, ja litema podlahama myslela prave ten anhydrit :D no dostala jsem jeste nabydku na beton s pridavkem nejakeho plastifikatoru cico a pry je to vhodne na podlahove vytapeni a vijde o polovic levneji nez anhydrit, jenze kazdy rekne neco jineho, jeden ze je lepsi to jinej zas tohle tak nevim... no manzel dela ve stavebnictvi a nebyli by to prvni omitky ktere by delal, jen jsme si mysleli ze ty strikane jsou rychlejsi a je tak vetsi presnost, no ale kdyz vidim ty ceny tak to asi bude ruco ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna a neni nahodou rozdil v omitkach na ytong a na cihlu ? ja myslela ze na ytong se dava jen lepidlo a perlinka =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 : prosim jeste od koho berete tepelne cerpadlo? a mate vzduch voda? my se porad enmuzem rozhodnout od koho
Odpovědět
@kacisekm jj dávalo se to hlavně dřív, dneska už se dává spíš sádrová, ale klasický zedníci tvrdí, že perlinku a lepidlo, ale pak se nedostává ven vlhkost a dýl to vysychá, tak sádrová je lepší, to zdivo neuzavře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to ja nevim. mi mame cihlu tak tam je to klasika omitka a pak stuk, nebo tedy alespon nevim o nicem dalsim..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kacisekm ano na ytong se dáva lepidlo a perlinka, na cihlu pak omitka a štuk ja píšeš... a mi osobně se ty sadrové omítky nelíbí, mají to známi v celém bytě a na mě to působi jako by měli celý byt ze sadrokartonu, my máme teď podkroví ze sadroše a aby ty stěny nebyly tak moc hladké tak jsme to natírali ješte před malbou strukturou. Jinak tepelné čerpadlo máme od IVT a máme země/voda. Vzduch/voda už není tak efektivní, když teploty klesnou pod nulu a je dobré mít ještě další alternativu na přitopení. U vrtu tohle neřešíš, protože v těch 120m je teplota téměř stála. A navíc ten vzduch/voda je docela hlučný, potvrdil nám to kamarád co to mají na domku a teď už s tím mám i svou zkušenost. Tchán to před vánoci namontoval na domek a my to máme pod ložnici a jde to slyšet jak to hučí...a to ještě nebyly pořadné mrazy. Když my vybírali na TČ firmu tak nám všichni říkali že máme jít do švédu takže buď IVT nebo Nibe. Ikdyž jsou první náklady asi vyšší ale myslím že se to oplatí... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my mame zname kteri 3 zimu topi cerpadlem vzduch voda a nic jineho k tomu nemaji a jsou maximalne spokojeny...nam se ani nechce do vrtu a uz je to az moc nad nase finance.ale firmu nevime zda nibe nebo daikin...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 Já mám objednávku na všechna dřevěná okna a dveře a montáž bude na dvatkrát.. právě jak Vám radil tchán - moudrý muž. Jelikož máme vchodové dveře, tak budou montované na závěr stavby a to samé bude s oknem v patře.. máme tam postavený výtah,, aby nemuseli strýčkové beton a maltu nosit v rukách, ale krásně automaticky... Než budou montovat tak se domluvímě, co ještě nechceme.. nebyl žádný problém ze strany dodavatele oken..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda no taky to tak asi uděláme... ale taky jsem se bála že nám to ukradmou ale to můžou ukradnout stejně i tak... jo koukamla jsem že máte nějaké provizorní vchodové dveře... i velikost domečku máme celkem podobnou...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 nám to neukradnou, tedy doufam, mame domecek vedle rodicu a koukam z pokoji celou noc na domecek... tak si to hlidam.. a rano nez jdu do prace, tak davam obchuzku.. taky jsme si vsimla, ze máme podobný domečky...
Odpovědět
Profilova fotka
Omítky budeme mít taky strojní - vzhledem k velké ploše by se ruční dělali dost dlouho a cena práce je drahá, takže strojní nás vyjdou levněji. Ale ty čistě sádrové se mi taky nelíbí, navíc prý nejsou tak odolné na vrypy, takže budeme mít sádroštukové.
Odpovědět
Profilova fotka
tak uz jsme na katastru jako vlastnici nemovitosti.. to mame radost. uz je nas domecek na mapach... tak hura a dalsi kolo zarizovani je pred nami... snad to zvladneme.. jak to máte s daní?? už jste podaly žádosti??
Odpovědět
Profilova fotka
@granda : my byli na financnim urade kdyz nam zapsali na katastru rozestavenou stavbu a pani nam tam formular vyplnila, slozenka teprve prijde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 už jsem si vzpomněla, že jestli si na něco opravdu stěžovali v diskuzích o spotřebičích ikea, tak to byla myčka...takže asi taky popřemýšlím o jiné variantě :-) díky za upozornění ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm my budemem mít čerpadlo vzduch/voda od Nibe...měli jsme nabídky i od IVT a ještě od jedné firmy, které si nemůžu vzpomenout jméno...ale Nibe vyhrálo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda můžu se zeptat na bližší info k tvému komentáři o dani? o co se mělo žádat? díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada : a mohu se zeptat kolik KW berete? jde o dan z nemovitosti (rozestavena stavba) tedy alespon mi to tak mame a myslim ze na to se granda ptala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm myslíš kolika KW čerpadlo bereme? jinak k té dani, nevíte holky, jak je to při rekonstrukci? my nepřidáváme patro, ale zvětšujeme plochu a zvyšujeme hodnotu domu...no asi možná nejlépe se dopat na patřičném úřadě, abychom něco neopomněli x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ano, myslim kolika KW cerpadlo berete? myslim ze nejlepsi je si zavolat a nebo se dojit zeptan na financni urad. ale myslim ze pokud jste delali nejakou zmenu v katastru ve velikosti domu a uz je to tam zapsana tak se to na to vztahuje ale to jej jen moje uvaha, radeji bych se zeptala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm tak jestli jsem to vyčetla správně, mělo by to být 10KW ;-) oka, díky moc za radu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada tak to mame asi stejne, nevim kde to poradne vycist tak jeste nechame udelat od nekoho nabydku... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm určitě je lepší mít nabídek víc, ať můžeš porovnat...
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm take se tam musim zastavit a zeptat pani. zitra skocim pro list vlastnictvi na katastr a pak dal uvidim jak dal. vsechno zarizuji ja, tak to musim pohonit, abych na to nezapomela.. snad mi na katastru poradi a pak hura ve stredu na financak... dan mi mame z pozemku, nemovitost asi az za rok.. neco takoveho pani rikala. ale pozeptam se znova...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?