Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada ne zadat ,ale das tam zadost a pak si zaplatis dan z pozemku... to jsou dalsi penize.. jsem zvedava kolik budeme platit... z rozestavene budovy se neplati, az po kolaudaci...
Odpovědět
Profilova fotka
no ja tedy z pozemku mam zaplaceno, a ted jsem zadala o dan z rozestavene stavby rekli mi ze je to povinnost.pak tam znovu nahlasim po kolaudaci.pozemek jsem tam musela hlasit a platit hned jak se prevedl na nas. a ted je to tak ze oni vlastne odectou tu plochu stavby (z toho platis dan z rozestavene stavby) a ze zbytku jako zahradu. predtim jsem to mela cele jako zahradu.list vlastniku (s nemovitosti ) po me nechteli. chteli geometricky plan od geodeta (co nechavas delat na rozestavenou stavbu) @granda
Odpovědět
Profilova fotka
@granda jo a jinak to vychazi na par korun, neni to zadna velka suma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo tak ja jsem se na to ptala a pani mi tady v Pardubicich rikala, ze tedka jen z pozemku a dum az po kolaudaci.. tak uvidim,, zitra tam rano jdu, tak si vezmu sebou ten plan a uvidim co mi rekne.. to jsem zvedava.. dneska jsem zaridila lisku, tka nam prijdou v breznu korunky..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda aha, tak mi to mame zaplacene i na rozestavenou stavbu a nasla jsem i tady tema kde se o tom bavi..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a jak to máte s pojištěním stavby? My si ho chcem nechat udělat, ale ještě jsem nekoukala, u které pojišťovny by to bylo nejlepší.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 my jsme stavbu pojišťovali hned jak jsme brali hypo...tu máme od raifky tak i pojištění máme od nich a jak dostavíme tak se to jen změní na pojíštění domu
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm tak v hk bych platila i z rozestavene stavby a v pardubicich me pani tvrdi ze ne.. tak jsem zvedava co mi rekne, az tam ponesu v pondeli zadost. sonik05: také už o tom delší dobu přemýšlíme... nejdříve nás ukecával v Lišce, ale nelíbili se mi podmínky výpovědi smlouvy. tak jsme obešla většinu pojištoven v pce a vybrala Českou pojištovnu.. máme tam auto, tak nám udělají balíček...tak tam musím dojít pro smlouvu a nastudovat podrobně a pak se podepíše... ale chci vše předem a doma v klidu přečíst,, hlavně možnosti ukončení pojistky a slučitelnost pojistek a také možnosti změn v rozsahu pojistek... mám na to rodinné poradce z oblasti práva, tak to mám trochu lehčí
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, mám problém... jak budete mít od sebe v kuchyni daleko desku, troubu, dřez, ledničku a myčku?? Nám kuchyň vychází do U tak bych to měla (mám návrh z oresi, tak neni elektro) v levo u zdi: samostatná lednička, vedle vestav trouba, volná plocha 60 a 40 cm plocha - roh v levo. za rohem je dřez s odkladem, plocha 60 cm, vestav myčka a začíná pravý roh, konec rohové skřínky a je deska v prostředku skřínky 90 cm a pak je ještě kus desky.. volná prac plocha.. musim dojít do jiného studia a ukážu vám to..jsem zvědavá na rady. je to moje první kuchyň tak nevím co a jak...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda No my to máme dost podobně. Vestavná lednice, trouba mikrovlnka, skřínka se zaluzií, pod ní je rohová skříňka, místo tak 40 cm, možná víc, dřez, mycka, rohová skřínka, vedle dvě skříňky se suplíkama a varnou deskou. Chtěla bych se zeptat na kolik to tak vyjde taková kuchyně od Oresi?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 My máme stavbu pojištěnou od prosince - převáděli jsme na domeček zástavu, takže jsme museli. A pojišťovnu máme stejnou jako hypo (ČSOB), bylo to jednusušší a neměli jsme čas na průzkum - ten uděláme, až dostavíme a budeme vědět víc.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Můžeš hodit návrh kuchyně do alba? Určitě se pak vyjádří víc lidí:-) Jinak, my budeme mít do "falešného" G (vysoké skříně s lednicí, trou a mw nebudou spojené se zbytkem linky). Okolo desky máme 105cm a 45cm, pak je ostrý roh a vedle něj dřez a po pravé staně od dřezu hnedka myčka.Od dřezu je 120cm volno, pak ostrý roh a dalších 120 volno.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@chimny tak jsme byla a nase kuchyn 60 000 bez spotřebičů a vychází nám tam 5cm a to by museli zakrýt lištou.. to by byla hrůza tam mít díru... tak jdeme k truhlářovi, ale scháním návrhy kde se dá...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram mam to na papíru tak to musim nějak oskenovat.. a to můžu v práci tak až ve středu.. ale už vyrážím do interiérových studií, tak uvidím co mi poradí... máme tři v pardubicích zdarma..
Odpovědět
Profilova fotka
my byli vcera v maxx kuchynich, navrh docela dobry ale me se to zda prilis male a hlavne cena po veeelke sleve 178000,- to je dost nad nas rozpocet...hodim sem navrhy jak z maxx kuchyne tak moje z ikea planovace jinak me dnes opet vytocili na lisce ]-( na to uz fakt nemam nervy :-S ted jsme prisli z baracku, byli jsme tam rozkreslovat zasuvky a tak, takze zas se neco rysuje.a v sobotu objedname okna ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm ja take chci najit Maxx kuchyne. jestli jsou nekde tady u nas a vydam se tam... mi mame cenu kuchyne i se spotrebici 150 000 a museji se tam vejit... víc nemůžeme dát.... také mě vždy v lišce naserou.. ale už jsem si tam udělala pořádek a chovají se opravdu jinak.. mě nasrali před vanocemi, že mi vnucoval jejich nevýhodnou smlouvu na pojištění.. to je opravdu smlouva plná vychytávek... tak jsem je upozornila. ze poradcu je v pardubicich hodne a zmena se provadi jednodsse. a mam klidek.. jaká okna budete objednávat plas nebo dřevo??
Odpovědět
Profilova fotka
pustila jsem se do dalších stavebních akcí.... máme vyhlášené výběrové řízení na topení a vodu, kanalizaci... máme vybraných osum firem a budou nás navštěvovat a posílat nabídky... tak pak dám vědět,, jakou jsme vybrali.. mě takové akce baví... to je super!!!
Odpovědět
Profilova fotka
no me se maxx kuchyne fakt moc libi, ale cena pred slevou byla 230000, po sleve tech 178000.to tam maji akci do konce ledna.ale i tak se mi to zda dost, kdyz kouknes do alba tak to neni nic velkeho... budeme objednavat plastova okna no ja z ty lisky uz fakt nevim.tesim se az to budeme mit vybrane a budem ,,jen,, platit ja a vcera jsme jeste jeli na tepelna cerpadla a podlahove topeni, dnes nam poslali nabydku a super cena, tak se jeste poradim z nekym kdo tomu rozumi a uvidime @granda
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm já teda maxx kuchyně vůbec neznám, takže nevim, jak jsou kvalitní atd...ale jen pro srovnání, já se s kuchyní z ikei rozhodně vejdu do 150000 i se spotřebičema a velkým stolem, lavicí a židlema...a rozměrově mám tu linku zhruba jako ty =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada take jsem si delala navrh v ikea a tam me to vyjde take cenove dobre. ty maxx kuchyne jsou nemecke kuchyne a jsou fat dost kvalitni. my byli tam a pak sli rovnou do ikei na objed a kdyz jsem tam kokla na kuchyne tak sem si rikala hergot o neni onco (ale jinak se mi ikea moooc libi)proste jen tesne potom to byl velky rozdil
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm ahaa, v tomhle světle se mi tedy jeví ta cena dost slušně x-) ale jasně, když prostě ta částka na kontě není tak není :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada za prve tam ta castka neni a za druhe se mi ten jejich navrh zda dost malí :-| nevim jestli bych umela na tk male plose varit.. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, ááá řešíte kuchyně - já také. A chtěla bych kuchyň od rakouské zn. Danküchen. Fakt úžasné kuchyně srovnatelné s něměckým Schüllerem ;-) a teĎ v lednu mají hafo akcí :-) komunikuji s jednou slečnou ze studia a vše zatím řešíme po mailu - návrhy, připomínky, cenu.... Jinak jsme objednali okna - nakonec plný dekor tmavý dub, cena komplet i dveře 103 tis :-) x-)
Odpovědět
@veravera ahoj, zajimalo by me jak resis navrh te kuchyne - platis neco slecne za provedeni navrhu nebo je to zdarma? diky za info.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Ivik3, přímo u této firmy neplatim - sídlí v Praze. Ale když jsem byla u menší firmy, kt. zprostředkovávala tuhle značku, tak mi návrh do ruky nedali - pokuze zaplatit. S touto paní komunikuji přes net, páč já jsem z Teplice a studio je v Praze - zajedu tam až na sepsání smlouvy ;-) doufám :-D :-D http://www.dankuchen.cz/ a to samé v jiných kuchyň. studií - všude chtěli za návrhy zaplatit a když si od nich vezmeš kuchyň, tak ti to odečtou.... za návrhy neplatíš snad jen u truhlářů..... docela mě to se..., že nedávají návrhy - nemám porovnání....
Odpovědět
Profilova fotka
Holky kdysi jsem pul roku pracovala v Koryne a tam jsme uctovali 1500kc kdyz to nekdo chtel vytisknout nebo poslat mailem, ale kdyz se pristoupilo ke smlouve tak se to odecetlo. Ale jen jsem chtela rict ze spousta navrharu v kuch. studiich je placeno jen z prodane kuchyne a to dela tak 4% coz bylo strasne malo, takze se nesmite zlobit kdyz chteji zaplatit, protoze spousta lidi vezme navrh a jde k truhlarovi :-| Takze slecna ve studiu pracovala par hodin zadarmo a co mate dneska gratis :) Musela jsem pryc nejen kvuli penezum, ale ta komunikace s lidmi kteri se divili ze chcem penize za navrh a tolik nevkusnych kuchyni co jsem musela navrhnout no fuj. Je to pet let a tehda chtel kazdy vanilku s tresni no fuj, a to tehda bylo ve svete bila kuchyn z vyraznou drevinou coz teprve ted dorazilo sem na strechu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda No to je tedy dost nízká cena... 60 tis. za kuchyň... My máme za sebou Maxx kuchyně, tam je to docela drahé a chtějí vše zaplatit dopředu. A dneska jsme byli u známého truhláře, má obrovský výběr, kování úchytky, pojezdy... Tak to vypadá, že si to necháme udělat tam, jen musíme počkat na nabídku...
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny nic dopředu bych neplatila u takové zakázky, max to co zrovna namontují. ale jinak nic..
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se nedivím, že ty návrhy nedělají zadarmo, ale odečítají je pak z případné koupě. Když si vezmu, kolik času mi zabrali moje návrhy, než jsem se dopracovala k pro mě přijatelné variantě.... Asi nikdo z nás tady není takový nadšený dobrovolník, aby pracoval zadara:-) Ale ještě před 11 lety, když jsem dělala naši nynější kuchyň, tak Koryna měla návrhy zadara i bez nutnosti odběru jejich kuchyně. @ganna. My budeme mít tu fuj třešeň nebo calvados :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram mne to vadilo s tou vanilkou a relief dvirek :) Mozna driv Koryna platila nejaky zaklad prodejcum ted jsou tam na zivnost a zrusili jim i slevy na vlastni kuchyne no mazec, je to na kazdem prodejci jestli si necha zaplatit nebo ne, uz bych tam nesla budem mit kuchyn od truhlare kamose a i tak mu vsechen cas zaplatime :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?