Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, po dlouhe dobe mam chvilku volna, lecim virozu. Nam se priblizil termin odevzdani baracku. Vsechno je uz v podstate hotove, vcera konecne montovali schody, to mam velkou radost. Na patro se chodilo po rebriku a obchodni zastukyne stavebni firmy upadla a ma osklive zlomeniny:o(
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm tak o téhle firmě jsem ještě neslyšela...to máš na nějaké doporučení? já právě u čerpadla radši volila velkou, známou a hodně doporučovanou firmu o které jsem přesvědčená, že vážně rozumí tomu,c o dělá... @veravera pokud ti vyhovuje ten zmíněný dřez v rohu, tak té kuchyňce podle mě není co vytknout x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera koukam, ze jsem ti spatne napsala jmeno, omlouvam se
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada : ona ta firma sidli u nas ve meste,takze v nasem okoli to ma dost lidi, delaji podlahove topeni a cerpadla, mluvila jsme se dvema znamimi topenari a oba doporucili, dnes se jedem podivat na druhe cerpadlo.a hlavne cenove nas to vychazi jako kdyby jsme kupovali normalni kotel, kdyby se neco porouchalo tak nas to nebude tolik bolet ;-) ted mi treba rikala kamaradka (taky maji tč daikini)ze jejich znamim ted blbne po 3. zime cerpadlo od nibe a reseji reklamace...myslim ze to uplne neni vzdy jen o znacce ale je to kus od kusu...no uvidime kdyby neco tak je alespon mame hned tady...a kdyz vidim ceny vseho tak se nemuzem zas az tak rozmachovat,predstava byla trosku jina :-N a delate ted neco na barackach, nebo nechavate vymrznout.manzel mel vcera volno tak jsme vrtaly diry na zasuvky a vypinace a ted tam nakluse tatik a bude tahat nejake kabely... jinak cekame na naceneni oken abychom je mohli konecne objednat
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm ahaaaa...už si vzpomínám, žes vlastně psala, že je to firma od vás...tak to potom není o čem diskutovat, máte to super zařízený x-) taky nám teď dorazila cena oken, ale od firmy, kterou spíš asi zamítnem...a v pondělí přijde od firmy, kterou spíš preferujem, tak jsem zvědavá x-) elektriku nám začnou dělat teď na začátku února, tak už se to snad taky začne trocu hýbat x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, firma mě lákala na trojskla...ale těch pár původních oken máme dvojskla a tak přemýšlíme, že by nám mohli stačit...jak to máte vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada : my mame trojskla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mi máme také trojskla..
Odpovědět
Profilova fotka
Také máme trojskla (tedy budeme mít), dnes už je to standard. Navíc u našich atypů byl rozdíl v ceně mezi dvojsklem a trojsklem 5300 Kč ,takže rozhodnutí bylo jasné.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme dvojska i trojskla podle toho kam... ono třeba trojsklo sice nepustí teplo ven ale ani dovnitř a nedokážu si představit mít francouzské okno, kterým mi bude do obýváku svítit sluníčko ale kvůli trojsklu bych necítila jeho teplo...takže trojskla máme jen na severní stranu stavby...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky budeme mít v obytných místnostech trojskla, včetně francouzského okna. Ale v garáži, technické a skladu jen dvojskla, ale ty místnosti jsou i tepelně oddělené od obytné části domku.
Odpovědět
Profilova fotka
Navíc některé firmy teď v rámci "slev" nabízí trojsklo za cenu dvojskla.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
děkuji vám všem x-) taky jsem přemýšlela, dát ty trojskla jen do některých místností...no každopádně vše se rozhodne až přijde nabídka od této firmy, od nich už jsme brali ta původní okna a nebylo si u nich na co stěžovat...ta první firma sice dala nějakou slevičku, ale i po ní se mi zdála ta cena za dvojskla ne zrovna dobrá...a nelíbil se nám přístup prodejce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky mame trojsklo
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, budeme nejspíše instalovat systém topení od Ateliéru Zilvar, nemáte to také někdo v plánu??
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nechávali jste si už někde dělat návrh koupelny nebo kuchyně a kolik vás to případně stálo??? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 nechávala jsem si dělat návrhy na kuchyň v Oresi a nteriérovém studiu..nic jsem neplatila.. na koupelny mi to bude dělat vybraná instalaterská firma a bude to v ceně.prý jich udělají, kolik budu chtít.. tak uvidíme..
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys Zdarec hhanys. Děkuji za optání :-) . Úřednická byrokracie opravdu funguje a st. povolení jsem dostala až těsně před Vánoci. Teď se jen čeká na počasí, snad bude brzy hezky a dáme se do práce. Těším se jako malá holka 8-) . Jakou dřevostavbu stavíte, jestli můžu vědět?
Odpovědět
Profilova fotka
tak co noveho na stavbach? my jsme dnes natahli kabeli v loznici a na chodbe. v pondeli by jsme meli dostat zalohovou fakturu na okna, takz jestli liska zafunguje tak jak slibuje tak bychom meli mit cca za 4 tydny okna ;-) jinak jsme se vcera byli podivat a optat na vinilove podlahy a ted rozmyslime jestli vinil tenkovrstvy, nebo vinil plovouci (s korkem) a nebo jestli to ruzne zkombinovat =-) ale alespon mame jasno ze to budeme brat z tohoto studia, byli hrozne ochotny, prijemny, maji velky vyber a hlavne dobre reference ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nás na stavbě se teď neděje nic... čekáme na lepší počasí....okna přivezou až koncem března.... přemýšlím a hledám podlahy, dlažbu, interierové dveře...
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se taky nic neděje - čekáme na okna, která budou taky na konci března a pak se rozjedou rozvody a odstatní. Teď vybíráme podlahy a přes měsíc se chystám s mými návrhy do koupelnového studia....
Odpovědět
Profilova fotka
tak my taky teď stojíme a taky by jsme měli mít okna na konci března, a taky teď řešíme kde jakou podlahu a kde jaká světla...už se těším na březen, zase se to pohne ku předu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my v utery dum prevezmeme, ale stehovat se mi nejak nechce, svetla jsou na ceste i spotrebice, cekame jeste na vylevku a jeji sablonu, aby jsme mohli zadat udaje k vyrezum na pracovni desce a kuchyne se dokonci, nakonec jsme si objednali i sedacku do obyvaku:-)
Odpovědět
Profilova fotka
My mame konecne cenove nabidky na okna a bude to plast, no co uz :-| Hliniku by jsme se nedoplatili a stejne nas projektant strasne od nej odrazuje, potom nechapu vsechny ty domky od renomovanych architektu s hlinikovyma oknama ze :) Jo a cenu mame necelych 300tis. snad usmlouvame nejakou slevu a ke vsemu se mi ani moc nelibi jeste doufam v jednu firmu tam jeste cekame na odpoved. Takze tak...
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna a proč vás projektant od nich odrazoval,mě by nějaké negativa moc zajímala...
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna co všechno máte v ceně oken, kolik máte oken? v ceně jsou i vchodové dveře?
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 beru to s rezervou, nezda se mi ze by to architekti davali skoro na kazdy dum kdyby nebyli dobry. Jinak nas projektant rika ze to vodic, ktery je studeny a tolik netesni a srazi se tam voda coz nam ukazoval u nej doma a oknari nam rikali, ze komu je dali uz by je nikdy nechteli tak nevim... @granda nakonec se dostaneme na 250tis. byly v loznici zbytecne luxusni posuvky za 77tis. :) jo a bez dveri ty chcem plechove a tyrkysove. Jinak v obyvaku mame okno 7m a vyska 2,6m coz standart je 2,4 m a v loznici je okno taky pres celou stenu, nejsme troskari :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna no tak to ja budu mit nenapojovane dřevo, trojsklo, a i s dveřmi vlastní návrh a mame je o levnější než ty.. ale ja dostala super slevu a tak se nám to vyplatilo..
Odpovědět
Profilova fotka
dneska jsem poslala manžela do ikei, tak jsme zvědavá, co mi doveze domů pro radost.. narychlo sestavila nakupní seznam..
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna taková okna bych nechtěla.. jak to budeš čistit??? to bude makačka.. ani by mě neprošly přez manžela.. je z oboru,, tak staví ze zkušeností..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?