Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda no vis my jsme oba s manzelem designeri tak chceme hezke veci, ale ne zas tolik prakticke. Dnesni plastaky jsou uz dost kvalitni a jak to budu umyvat, sterkou, nebo si obcas zavolam umyvaci pani. Jinak mame celkem 9 oken a kazde je atyp, umime si to zkoplikovat, ale za ty vyhledy a atmosferu to stoji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna aha, tak to je jina... ja bych v takových protorech neumela zit, jsem konzerva, ale vyhovuje mi to zcela... aspoň je vidět, co se dá postavit, když jsou nápady.. ale určo to budete mít krásné, takové vzdušné.. jí mít tak velká skla, tak se tam sama bojím,, máme domeček poslední ve vesnici a nebudeme mít okolo sousedi, jen manželovi rodiče a jinak nic.. je tam les, strha a silnice.. stavet mohou pred nami a tam je pole tak zatím máme volný výhled ...
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna my jsme k domu přistupovali tak nějak podobně,taky mám hodne oken a téměř samé velké francouzské a každý kdo příjde tak mi říká "jéžiš, ty okna...to se ti jako bude chtít mýt,a vůbec uklízet takový velký dům?" tak už všem odpovídam , že okna mýt nebudu a celkově budu žít v bordelu :-D co jiného... já raději velká okna a počítám s tím že nad mytím strrávím více času, než nějaké malinké které bych měla hned, ale zase bych byla ochuzená o ty výhledy...
Odpovědět
Profilova fotka
taky mame temer vsude fr. okna, doufam, ze se o ne postara uklizecka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem ráda, že nejsem jediná, kdo neustále "bojuje" s okolím a něco pořád vysvětluje:-) Nám zase všichni rozmlouvali terasu nad garáží, že když je zahrada, tak je to zbytečné, neekonomické, neestetické.... Ale když ten výhled z patra je úplně jiný než z přízemí....
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jak to čtu tak já se přidávám ke konzervě @granda onka máme menší, spíš malá... nějak jsem si to nedokázala představit v reálu a teď se nojím aby ten dům nebyl až moc tmavý...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 jsem věděla že se někdo ozve mi okna máme normál.. tak si nemyslím, že tam bude tma.. ale nebudeme mít žádné únikové zóny tepla..
Odpovědět
Profilova fotka
granda, xhnip101 : my mame take normalni okna ;-) tmu si myslim ze tam mit nebudeme, mame jich tam dost.
Odpovědět
Profilova fotka
kdyz jsou velka okna dobre situovana zahreje pokoj slunicko, mame to ted v podnajmu,zacali jsme topit celodenne az ted kdyz mrzne a to mame mimino :)
Odpovědět
Profilova fotka
jakou budete dávat podlahovou krytinu na podlahové topení??
Odpovědět
Profilova fotka
@granda jak kde, v obytných prostorach dřevěnou plovoučku, v kuchyni, předsíni a šatně litou epoxidovou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jakou budete mít využitelnost tepla z podlahovky?? jaké použije firma trubky??
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@granda tak to se mě ptáš moc :-D tohle já neřeším, protože tomu nerozumím, o to se stará manžel, já si jenom vybrala dekor podlahy, nebojím se toho, že by přes to dřevo šlo teplo špatně, oni už ty podlahy mají vymyšlené tak aby ten odpor byl co nejmenší, známi mají taky dřevo na podlahovce a funguje to dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nám právě nejlépe vychází dlažba velkoformátová na zem na podlahovky.. tak uz ji mam take vybranou a ještě ji najít na prodejně a pořádně ohmatat a prozkoumat... to se těším....
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Prostup tepla je sice nejlepší u dlažby, ale když netopíš, tak je dost studená, narozdíl od vinylu nebo dřeva :-( A jelikož děti si nejraději hrají pořád na zemi a v létě určitě nebudeme kvůli tomu topit, tak si myslím, že do obytných místností v rodinách s dětmi není nejvhodnější. Částěčně se to dá určitě řešit kusovým kobercem, ale od kamarádky vím, že děti si hrály stejně mimo, pže na nich nejezdí auta apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram no to je pravda, ale v pokojickach budou mit lino a stejne jsme zvykli byt porad venku, neco delat.. nejsme sedi. ted jsem byla treba 3 hod venky.... ale dame tam koberecky a budou si hrat na nich a budou preci doma obleceni a v botkach...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda já budu mít v kuchyni a obýváku taky dlažbu...taky si nemyslim, že by to měla být pro děti taková katastrofa a přesně jak píšeš, budou v bačkorkách a oblečení ;-) a aspoň budou otužilejší :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@granda @ykram známi mají taky dlažbu v celém době a pokud je takové počasí kdy se topí tak je to fajn, ale třeba na jaře nebo na podzim kdy ještě není potřeba topit tak je to děsně studené, a mi osobně se ani dlažby nelíbí, já je snesu leda tak v kouplnách... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada mi jsme byli na konzultaci ve firme, ktera nam bude delat topeni a vodu a take budou delat podlahovku a pan rikal, ze davat lino atd. je pekna blbost, ze nejlepsi je dlazba na podlahovku,,,a tak jsem vyfasovala kalalogy a uz ji mame vybranou.. delaji navrhy zdarma, tak az mi to pani co je dela posle, tak ukazu.... ja jsem zvykla byt oblecena a v botkach,, treba i s dekou u telky,, tak mi to neprijde tak moc studene a u manzi v pokoji mame plovoucku a ta je pekne studena... tak v tom takový rozdil neni.. a koberecky budou, tak si budou hrat jednou decka na nich, nebo u sebe v pokojicku, tak budou mit lino a take hraci koberecky,, tak to maji dost teple...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda nám zas všichni říkají, tak když bude jaroúpodzim, kdy se ještě netopí, tak jen trošku zavlažíš, aby ta podlaha nebyla tak studená...skoro nic to nestojí a nohy tě nezebou...navíc lze nastavit myslim i kterou podlahu zahřeješ a kterou ne x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada jojoo, to nam take rikaji a budeme mit krb, tak si trochu zatopime a bude teplo.. stejne chodime spat brzo.. ne fakt se na ni tesim..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda no my taky vždy na jaře a na podzim topíme v krbu na večer x-) je to lepší než televize :-D já si hlavně do našeho obýváku ani jinou podlahu představit neumi...leda vinil s dekorem dlažby nebo tak něco...ale to mi přijde divný...prostě si to určo vymluvit nedám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada nedavej, ja si to take nenecham vymluvit a doporucil nam to podlahar a tak jdeme do toho.. uz mate vybranou nejakou???
Odpovědět
Profilova fotka
ja si puvodne planovala do koupelny, wc, zadveri a kuchyn dlazba a zbytek vinyl nebo lino.ted uz jsem ustoupila z dlazby i z kuchyne i tam bude vinyl. ted spis premyslime jestli klasicky viny nebo plovouci vinyl... ;-) o vikendu jsme si planovali dodelat elektriku,ale kabeli byli uplne zmrzle ze nesli ani ohybat, tak jsme neudelali skoro nic :-| a dnes mi prijede kluk ze smlouvou na okna, huraaa.ted uz jen aby to liska zaplatila...drzte palce, uz jen ze vim ze tam musim jit tak me z toho je spatne,jsem zvedava co zas vymysli :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@granda zatim mám vybranou pouze kuchyň, koupelny a zádveří...ty budou od raka, nevím, jak se jmenují, ale jsou to jen klasické čtvercové dlaždice jednobarevné...tak v kuchyni a možná i vhorní koupelně budou šedé a bílé, v dolní koupelně žluté a světle modré a v zádveří černé a bílé x-) a do obýváku bych chtěla takové jako že cihlové...ale zatim se neumím rozhodnout...mám jich vyhlídlích moc :-N vy už máte vybráno?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm manza je eletrikar a ceka s kabelama na jaro.. to je mate uz i zasadronavy?? mi cekame na lepsi pocasi... dela na stavbach a nechce to mit popraksane
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada ja mam vybranou do kuchyne a obyvaku, bude to od paradyzu, bude tam stejna, v obyvaku bude jen pruh jine barvy.. to necham na pani, at to vymysli.. to same dam do haly do prizemi a do patra.. do zadveri dam tu samou ale tmavou... byli jsme na jedne firme a vybrali na dolni zachod a technickouo mistnost modro bílé obklady... tak jsem zvedava, jak to pani namaluje do horní koupelny mame vybranou hnedé a žluté (okrové) a k tomu je motiv rostoucího bambusu to bude jako hlavní motiv... nikde zadne mozaiky a listely.. jednoduše budem zarizovat..
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada ja to chci jednoduše, chci se vyřádit na kucyhni,, atak aby šla k podlaze.. bude taková bílo hnědošedá a s nerezem.... tak uvidim jak to pak bude vypadat...a le jeste to pak musim vymyslet k oknum, aby to ladilo... obyvakchci nejakou zarivou sedacku--asi do seda a k tomu si nasiju hromadu polstarku,,, a ty to oživí... a to bude s podobným nábytkem jako kuchyně.. ale to všechno postupně..
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada kokni ke mne do alba,, uz tam mam koupelny..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda a co konkretně od paradyzu chceš do té kuchyně, obýváku atd? písni ten název, ať si to dovedu líp představit ;-) to je super, žes vybrala takovou která se ti hodí všude...budeš to mít hezky sjednocené x-) jj...mě se taky nelíbí takové ty přeplácané různýma listelama a a obrázkama...v tvém návrhu se mi líbí že tam sice motiv máš, ale kdybys to tak nechala jen do toho jednoho pruhu, tak to bude uplně super x-) a uspořádání horní koupelny se mi taky líbí...bude hezky prostorná!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?