Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm ahoj,,, ja uz mam postaveny parnik na zeleninku a take budu dale makat na zahrade,, pomalu ale preci,, uz se moc tesimmmm
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 no taky jsme jim moc neverili, ale byla jsem se na ne podivat u meho byv. sefa ma jich pet let a spokojenost. Zas posetris nekde jinde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna já mám pocit že už nemám kde šetřit, a hlavně nechceme šetřit na věcech kde se to nevyplátí, jako jsou okna, krytina, kuchyň, koupelna...takové věci jen tak lehce nevyměním....ale hold si budu muset počkat na mou vysněnou sedačku, na novou postel a tak... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram No přijde mi, že ty okna jsou nějaký začarovaný... Zase je ale dobře že jste na to přišli včas a ne třeba až při montáži.
Odpovědět
Ahoj stavitelky, přečetla jsem jedním dechem :-) Vaše příspěvky a díky za ně. Mám prosbu, bylo by možné napsat jakou máte zastavěnou plochu domečku a k tomu kolik Vás stála hrubá stavba - základ.deska,zdivo, stropy, střecha s krytinou atd.? Prostě hrubá stavba se střechou, bez oken a dveří. Moc by mi to pomohlo v odhodlání se pustit do stavění. Děkuji Ván všem a přeju krásné bydlení v novém! Jarka
Odpovědět
Profilova fotka
@avalok : zastavena plocha 145 m2, dvoupatrovy.cihla porotherm, stresni kritina Tondach.svavime si sami 680 000.neni do toho zapocitano projekt a poplatky kolem vyrizeni stavby.
Odpovědět
Profilova fotka
tak co holky jak poktacujete na barackach?nam vcera volali ze dnes bude montaz oken.tak sem celou noc nespala jak se na ne tesim :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm Tak co jak dopadla okna?My máme po dnešku všechna okna na baráčku. Už mám pocit že se to hýbe a tak nějak finišujeme. Vybíráme garážová vrata, žaluzie, poptáváme anhydrit... Ta doufám, že už brzo budeme bydlet.
Odpovědět
Tak my už máme hotovou vodu a odpady, na příští týden snad elektrika... okna máme už od února..
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny : okna dopadla perfektne.mame z nich fakt velkou radost.dnes jsem oloupala folii a nafotila, tak az bude chvilka tak sem hodim fotky.jinak uz mame odpady a vodu.elektrika nam zbyva uz jen udelat na zvonek a na vsetla nad schodistem. manzel ted zatepluje stropy.rozhodly jsme se je ze spoda v prizemi zateplit (podkrovy budem delat az po nastehovani) jinak mame na 16.4. objednane omitky :-) mam radost ze to zatim pekne jede, doufam ze nebude nejaky zadrhel.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak máme taky okna... moc se mi líbí... jen jsme se dohodli, že nakonec vybouráme ještě dodatečně to jedno okno do jídelního kouta, aby jsme tam měli víc světla :-) no celkově jsem z projektu trochu rozčarovaná...vůbec jsem si nedokázala představit jak to bude vypadat v reálu, ale snad to nakonec bude vypadat dobře... oproti vám ostatním jsme trochu pozadu... budeme teprve zdít příčky a komín, pak přijdou na řadu rozvody...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, nám od zítra dělají omítky. Včera si přijeli udělat první přípravy. My jsme si na okna pracně nalepili ty paropropustné pásky a oni řekli, že to tam být nemůže, že by tam nedržely nějaké APU lišty :-( takže peníze a práce vyhozené oknem. Prý ty pásky měly být nalapeny už při montáži, aby to tam drželo. Máte je tam někdo?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonik05 já to nějak nechápu jaké pásky.. onka jsou přece normálně oblepená aby se při montáži nepoškrábaly, ne???
Odpovědět
Profilova fotka
nám paropropustne pasky nedelali.nas oknar rikal ze je nedela, ze na ty okna nejsou potreba, ze tam pry pak akorat zloby...nevim.verime mu je to znami,tak snad by nam neudelal nic spatneho.a rikam si proc by nam vymluvil neco z ceho by mel penize.. ;-) ale je fakt ze se asi delaji uz pri montazi, v jinych nabydkach na okna byli zapocitany...jee se mate s tema omitkama, nas cekaji 16.4. uz se tesim to bude zase vypadat jinak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Pokud vím, tak firmy na okna ji dávají před/při montáži. Ale nám říkali, že je to zbytečný, když budeme mít okna izolovaný 3cm polystyrenem (uvnitř okenního otvoru na šířku rámu okna).
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 fólií byly při montáži normálně olepené, proti ušpinění. Tohle jsou paropropustné (zevnitř) a parotěstné pásky (zvenku), aby pěna kolem oken časem nezvětrala a nepřestala izolovat. Teda tak to chápu já. Nám právě v prodejně oken říkali, že ji také nedoporučují, ale náš projektant říkal, že by to tam dal, tak jsme je tam chtěli dát a stejně to nevyšlo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
No my jsme tyhle folie taky původně měli mít, ale oknaři nám řekli, že je to dobré pro pasivní domy, což my mít nebudeme a taky jsme měli dost problémy s oknaři, tak jsme to už neřešili. @sonik05
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny Já se jen bojím, že oknaři to "nedoporučují" jen z toho důvodu, že je to asi dost pracné a nechce se jim to prostě dělat. No, holt pak fasádu přetáhneme trochu na okna, aby ta pěna nebyla "odkrytá" a snad to bude v pohodě. Pasivní dům taky mít nebudem, tak to snad nebude taková tragédie.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 No u nás to bylo tak, že jsme to nejdřív mít neměli, pak obchodní zástupce řekl, že by to bylo dobré, ale pak nám řemeslníci řekli, to co už jsem psala. Já si myslím, že to možná bude z pohodlnosti, protože by se to muselo udělat a pak by museli přijet ještě jednou, nebo aspoň u nás to tak bylo.I když říkali, že to klidně udělají. No my jsme rádi, že okna vůbec máme měli jsme hrozné problémy s tím:(
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak omítky skoro hotové, začínáme řešit vylití podlah. Víte co je zajímavé? Najednou je v místnostech ozvěna, předtím tam nebyla :-D Už musíme začít řešit obklady do koupelny, ale nemůžeme se rozhodnout. Máte nějaký tip, rádi bychom něco asi světle hnědého či krémového. Šedá nám přijde moc smutná a nic extra barevného také nechceme.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Super, jste rychlíci! Koupelnami se zabývám už několik měsíců a díky tomu jsem naprosto změnila jejich barvy- horní měla být azurově modrá (Paradyz Sensual Azul ale připadala mi studená) bude zeleno hnědá (Paradyz Bambus) a spodní měla být hnědo béžová (Pilch Madera Iroko) a bude šedivá (Fineza Lino). Ta hnědá se mi pořád líbí víc než šedivá, ale ve studiu jsem zjistila, že tam by byly vidět mnohem víc kapky vody, smítka a prach než na té šedivé. Už z toho začínám šedivět....
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram @sonik05 No jste opravdu rychlí. Vlastně máte t co my akorát my začli o rok dřív:) My máme koupelny už vybrané rok, spodní bude béžová a horní šedá. Říkám si, jakou bych si vybrala teď, ale asi stejnou, chtěla jsem to mít nadčasové.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my po obkladech pokukujeme už také delší dobu, ale pořád nás nic vyloženě neuchvátilo, že bychom řekli "ano,tohle chceme". Tak jsem na to zvědavá, budem se muset rozhodnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 : jste fakt sikulove.a budete na podlahy davat anhydryt (nevim jestli jsem to dobre napsala) nebo beton? my planujeme koupelnu take hnedo bezovou, ale primo jake oblkady jeste nevim. chtela bych spis svetlejsi. a dlazba se mi libi velkoformatova.asi az budeme mit omitky a budou nam delat podlahovku tak vyrazime objed koupelnova studia udelame nejaky uzsi vyber a pak hned koupime, abych nemohla vymyslet.ja to totiz pak 10 x zmenim a nakonec stejne zvolim to co mi padlo do oka napoprve :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 nemyslím, že byste byli tak pozadu...nebo jsme pozadu společně x-) nám taky tak před týdnem namontovali konečně okna...teď jsem měla furt noční, tak jsem je ani ještě neviděla... a příčky teda už máme-ale zatím jen dvě :D a rozvody? to vidím taky jako běh na dlouhou trať...na elektriku potřebuje příčky...a skrz vodu teď řešíme s pojišťovnou zamrzlé trubky, co nám nadělila naše super stavební firma...takže budem kopat a hledat staré vedení a měnit :/ takže se vsaď, že nakonec budete ještě rychlíci proti nám :)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak koukám, že vy už se tu pomalu všichni stěhujete :) jen tak dál, držím palce, ať se stále daří ;)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak my budem mit okna az za mesic a dneska zamerovali vchodove dvere, takze taky nejsme zadni rychlici :) Vodo topo zacnou jeste pred okny, vcera jsme to vsechno s typkem rozmerili.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm také nevím, jak přesně se to píše, ale budem dávat ten anhydrit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My taky stojíme :-( Okna by měli být někdy příští týden a pak se to snad zase začně - vodouch, pak elektrika, omítky a podlahovka už jsou nasmlouvaní na duben. Jinak, taky máme v úmyslu dávat anhydrit, ale nějak nás od něj firma, co dělala hrubou stavbu, i další, co už postavili odrazují...
Odpovědět
Profilova fotka
Nás teda od anhydritu zatím nikdo neodrazoval ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?