Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
Ny budeme mít určitě beton... podlahové vytápění nemáme, takže to bude i levnější
Odpovědět
Profilova fotka
No on je anhydrit vlastně odpad, dobře zrecyklovaný... My jsme si pravě nechali nacenit do patra i beton, protože podlahovku máme jen v přízemí, ale vyšlo nás to asi o 3 tisíce levněji. Tak dáme anhydrit všude. Doufám, že do 14 dnů vylijeme a pak už jenom schnout:)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj stavebníci :-) tak my děláme elektřinu - v polovině domečku už se můžou dělat omítky...... a na podlaze bude také anhydrid :-)
Odpovědět
Tak my budeme dávat všude beton - i dole kde máme podlahovku.. Budete dělat topení před omítkama? Někdo mi právě říkal až po a já si nedokážu představit, jak se pak sekají rozvody trubek atd...?
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga Topení budeme dělat po omítkách, ale trubky na vodu a odpad budou rozvádět před omítkama. My máme tento postup: okna-rozvody vodo a kana-rozvody elektro-omítky-podlahovka-zalití. Můžu se zeptat, proč dáváte beton, když budete mít taky podlahovku?
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga rozvody na topení jsme dělali před omítkama, jen tělesa se pak namontují po omítkách a asi i podlahách ;-)
Odpovědět
@ykram Vy budete mít všude podlahovku? Nebo trubky na radiatory nebudete mít ve stěně? Rozhodli jsme se pro beton protožee levnější a máme dobrá doporučení na místní firmy.. Jde je podlahovka, tak se přidává plastifikátor.
Odpovědět
@sonik05 Tak nějak si to taky představuju, rozvody mědi ve zdech, pak omítky, zorvody podlahovky a pak betony..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a jaké budete mít zábradlí? My chceme takové to kovové s kovovými lanky. Nemáte tip na někoho dobrého a cenově přijatelného? Koukali jsme na JAP, ale ta cena se nám zdá dost vysoká.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga Všude bude podlahovka. Ale jak píše sonik05, i ty rozvody Cu trubek na topení ve zdi se dělají před omítkami.
Odpovědět
Profilova fotka
Zábradlí na schodišti i na terase máme v plánu taky kovové, ale ty žbrlinky chceme raději svislé. Jen ta cena mi připadá docela vysoká u všech typů, které se mi líbili :-(
Odpovědět
Profilova fotka
my asi dame take beton. i kdyz mame vsude podlahovku.zaprve nas podle nabydek vyjde o polovic levneji, za druhe, vsichni nasi znami co maji podlahovku maji beton a bez problemu.a me se moc nelibi to ze anhydryt je odpad a hlavne me upozornovali ze je nachylny na vlhkost.... jinak o zabradli jeste jasnou predstavu nemam, jeste uvidim jakou vybereme barvu dreva na schody a bud dame celokovove nebo kovove doplnene drevem ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
JJ, ať už jde o syntetický nebo termický anhydrit, je to odpad. Ale hlavně saje jako houba, nedá se vyspádovat a v místech, kde se budou nacházet těžší věci (krb, akvárium), je třeba provést zpevnění podlahy :-( Takže pod krbem bude muset být beton, stejně tak ve sprcháči, který chceme mít bez vaničky atedy vyspádovaný, v technické, skladu a garáži. Navíc, co se stane, když mi v kuchyni vyteče myčka apod., když anhydrit by neměl přijít do styku s vodou? Takže přestože jsme od začátku chtěli anhydrit kvůli podlahovce a absolutní rovině, tak konkrétně pro nás asi moc vhodný není :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram : myslim ze rovina neni problem ani u betonu, nechame si ho vylit a oni to nejak vyhlazuji strojove.(pristi sobotu to jdeme omrknou na jinou stavbu). a nam treba 2 topenari rekli ze ta vodivost sice je vetsi ale ze to neni o tom ze by clovek zaplatil za topeni nekolik set rocne mene nez z betonem, ze je to v radu desitek korun. tak nevim...no my urcite jdeme do betonu, zas az tolik rozhazovat nemuzeme :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Milé ženy, musím se pochlubit,, náš domeček má už okýnka,,, a moc mu sluší,,, vypadá hnedka dospěle,,, zítra začínáme s eletrikou,,, snad se to už pohne,,, a pak topení, omítky, podlahovka, betony, vymalovat, položit dlažbu, umístit vchodové dveře, vymalovat, namontovat kuchyň, schodiště, inter dveře, dokoupit trochu nábytku, ložnice postel a postýlka a hurá vánoce!!!!
Odpovědět
@granda Takhle nějak si to představuju i já :) kéž to tak půjde..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda jeeee, takhle by se mi to taky líbilo :) jinak blahopřeju k okýnkům ;) to je hned změna co...
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada jo je , koukam a mam velkou radost,, musim vystrihat vystrihovanky s velikonocema a nalepit,, at jsou videt...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak už jsem taky zkoukla sice mrňavé ale přece fotečky x-) super! hned je zase blíž k teplu domova...to máte dřevěná okna,že? a jaká bude k nim fasáda??
Odpovědět
Profilova fotka
joo dřevo a voní...fasáda šedivá s červenou
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada jo dřevo, šedivá
Odpovědět
Profilova fotka
@granda hmmm, to se mi bude líbit x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada jo chceme, aby okna vynikla, tak dame šedivou a někde červeny pruh
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme dneska opět byli v SIKU a pořád si nemůžeme vybrat obklad do koupelny. Nic nás "nenadchlo". Ale alespoň jeden úlovek a to dlažbu do zádveří. Sehnali jsme ji nakonec v OBI a jsme z ní nadšeni. A cena byla 483 Kč/m2, takže taky super. Původně jsme měli vyhlídnutou v katalogu od RAKO, ale ve skutečnosti se nám nelíbila a ještě stála asi 800 Kč/m2.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak my už máme konečně taky okna, ještě nám chybí vchodové dveře a dveře do technické, pořád jsme se nemohli rozhodnout jaké, ale už máme jasno, tak jenom sehnat nějakého dodavatele a bude to ok. A vybrat obklady a sanitu do koupelen je pro mě nadlidský úkol, nic není přesně to co bych si představovala....ale ještě mám dost času :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak jak pokračujete? Nám teď pokládají kročejovou izolaci v patře, předpokládáme, že snad začátkem příštího týdne budeme zalévat anhydritem. Taky už zaběhnu objednat vnitřní parapety, máme je zaměřené, ale ještě jsem se tam nedostala, abych podepsala objednávku.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Nám tento týden měli dělat podlahové topení, ale měli jsme špatně položenou izolaci, tak nám podlahář řekl, že by bylo lepší to předělat, aby se nám podlaha nepotrhala. Takže jsme pěkně zklamaní, protože na vylití anhydridem čekáme jako na smilování:( Jinak už máme objednané žaluzie a garážová vrata a objednanou fasádu.
Odpovědět
Profilova fotka
nam dnes byli pripravovat na omitky, zakryvali okna, lepili rohove listy, privezli silo.v pondeli by to meli nastrikat. a na zacatek kvetna mamae domluvene podlahove topeni
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm Taky budete mít strojově stříkané a sádrové? My jsme z nich uplně nadšení, jak jsou krásně hladké! Fakt bomba!
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky vy jedete! Nám teprve v pondělí přijdou voduch a elektikář tahat rozvody :-( A první týden v květnu mají přijet dělat vrt na TČ. Jinak, kdy jste sundavali folii z rámů oken?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?