Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 to jsme na tom hodně podobně :-) ale my to chceme stihnout a do konce roku bydlet :-) Kuchyň mám od zn. Danküchen, je to Rakouská značka, dělají kuchyně na míru a fakt super! Cenu mám bez spotřebičů 130tis. Spotřebiče mě vyjdou na 50tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram jo to ja mam take,,,,dopnky mi dělaji 25 tis,,, docela sila, ale mam vyjezdovou spajsku, kos, rohové skřinky celovýjezdové.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda jsem se asi špatně vyjádřila...taky mám kuchyň podel stěn...neví někde uprostřed ;-) Jen jsem tím chtěla říct, že nejsem omezená oknem, nebo nějakým výklenkem...prostě je v rohu, kde jsou jen rovné zdi. A už když jsme stavěli, tak jsem si hlídala, aby se mi tam vešla typizovaná kuchyně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 to já jsme zase chtěla s oknem, jako měla Dr.QUINNOVÁ...se mi to moc líbilo
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Jo, s oknem je to fajn, to mám teď, ale museli jsme kvůli tomu bourat překlad a zmenšovat okno, abych neměla linku jak pro trpaslíky :-D Takže jsem se v novém rozhodla, že se oknem nenechám omezovat ;-) mám ho naproti a hned vedle francouské...snad to bude stačit
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, kde budete kupovat židle a stůl? já přemýšlím o ikea, ale nejsem rozhodnutá. Chtěla bych nějaké pěkné židle, ale ne moc drahé a chtěla bych je asi bílé. Stůl asi tmavý... takouvou kombinaci mám v kuchyni, tak by to nemuselo vypadat špatně..nebo židli pro muže do čela také tmavou, aby měl židli jako hlava rodiny.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Mě se líbí stoly od Rotta... Jsou pěkné ale taky za "pěknou" cenu. Hezké mají i v XXXlutzu. Chceme velký masivní stůl, aby se u něj mohla scházet celá rodina.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Židle a stůl mám vyhlídlé na www.artium.cz - potřebuju barvu třešeň/calvados a ta teď ve velkých obchodech nefrčí.
Odpovědět
Profilova fotka
mě se také líbí v XXXLutzu, mají u nás otevírat Sconto, tka třeba budou mít akční nabídku. uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak jak pokračujete? My jsme stihli obložit druhou koupelnu a záchod, máme už i dlažbu. Takže už jen vyspárovat, namontovat wc mísy a umyvadla a je hotovo. Do konce týdne nám přijdou namontovat topná tělesa a v půlce srpna zábradlí. V té době by už měly být hotové podlahy. Takže už jen domontovat zásuvky, vypínače a můžem se stěhovat :-) Možná to stihnem do roka a do dne (kopli jsme prvně 29.8.2011)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 teda to je fofr... my ted nahazujeme teprve omítky :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 No, malá byla na chalupě, tak jsme makali od rána do večera ;-) My si omítky nechali dělat, jinak bychom taky nebyli takhle daleko. Tak ať vám to jde od ruky ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonik05 Teda to je fofr! My se čas od času zasekáváme, takže stěhování vidím tak v listopadu :-) Nám teď vodouchové osazují geberity a zdí sedátko ve sprcháči, ale pak jedou na dovču a obkládat se bude až v půli srpna... Krbař i kameník mají také dovču, takže taky v srpnu :-( Takže opět visíme ve volnu, tak si sami penetrujeme a malujeme, ale je to někdy boj, hlavně když k tomu musím hlídat, aby prcek nezhučel z patra dolů.... Ale zjistila jsem, že penetrace je super tužidlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram My si právě nechali i vymalovat, abychom to stěhování stihli. Sice to nebylo nejlevnější, ale za 4 dny bylo hotovo. Když si spočítáme cenu svého volného času, tak to nakonec možná vyšlo i levněji, než kdybychom si to dělali sami :-)
Odpovědět
@sonik05 Teda vy fakt jedete.. :) tam my teprve teď děláme topení, pak betony,..
Odpovědět
@sonik05 Tak já se třeba na malování těším, budu si malovat sama :) ale je pravda, že my zase až tak nechvátáme, rádi bysme do Vánoc, ale myslím, že to už pomalu není reálné..
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 ti závidím, jak blázen,, ja už mám také všechno připravené k transportu,, už se těším.. jak jste řešili ohlášení stavby k bydlení na stavebním uřadě???
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Na úřadě jsme zatím nic nezařizovali :-) My to máme trochu složitější, ne jen samotné ohlášení. Takže to budem řešit později. Teď co bydlíme jsme také byli 5 let bez kolaudace a nikomu nic nevadilo ;-) Takže podáme asi žádost o předčasné užívání stavby až po nastěhování
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 no mi máme ohlášku a jdu to řešit zítra, jelikož kdyby někdo napráskal, že se v domě bydlí, tak je za to pokuta. a potřebuje se manža nahlásit do domu, abychom dostali popelnici a všechno šlo už na adresu na novostavbu. Tak si jdu zjistit podmínky. Já se asi dohlásit nestihnu a nechat si udělat nové dokladu do porodu, tak bych to nechala na jaro.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my máme hotové topení a 30.7. vyléváme podlahy. Do vánoc bychom chtěli 100% bydlet, myslím, že to reálné je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme hotový kus koupelny, kus záchoda, kus plotu a kus fasády:)Jen jsem dost zpruzená protože sprcháče nakonec nebudou bez vaničky:(Ale aspoň se to hýbe. V září nebo v říjnu by jsme se měli snad stěhovat i my.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Mohla bych poprosit o bližší info k těm malířům - kolik lidí to dělalo ty 4 dny, cena se odvíjela od času nebo plochy a kolik to bylo si brali? Klidně do IP. Zkusila bych doma víc zatlačit, pže takhle bychom nebydleli ani příští vánoce - z práce se na domek dostanu nejdřív v šest a za hoďku a půl musím domů obstarat prcka, takže pořádně můžeme pracovat jen o víkendu... @chimny Ještě že nestavíte jen kus domku :-) A proč jste nakonec dali vaničku?
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Protože to vodák udělal špatně, prostě s tím nepočítal i když jsme mu to říkali. Aby se to opravilo tak by se muselo sekat do základovky a rozkopat technickou místnost a to už se nám moc nechce:( Ještě snad v patře by to šlo nějak udělat tak uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny Aha, my stavíme zděný domek a dopředu pro vodouchy ani projektanta nebylo důležité, jestli bude sprcháš s vaničkou nebo zděný, jen se do daného prostoru nevylil anhydrit. Odpadní trubku máme vyvedenou jen asi 15cm ze zdi v místě budoucího sprcháče. Tak ať to vyjde alespoň v patře!
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Hm tak to je zvláštní... Nám zase říkal obkladač že se to řeší při hrubé stavbě. No tak uvidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny My tohle řešili až před vylitím podlah. Chtěli jsme bezbariérový sprcháč, tak se tam vynechalo místo, které se anhydritem nevylilo.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak jsem dneska byla na stavebním a není podle zákona dovoleno bydlet v domečku bez kolaudace, tak to musíme nějak řešit, budeme se stěhovat v září, tak to musím nějak příští týden vykomunikovat. asi by se udělala kolaudace na domeček a pak druhá zbytková. no uvidím, jak mi paní pro naši oblast poradí při osobním setkáním. dneska jsem byla úspěšná na vaku, tak začneme kopat a budeme mít odpady a vodu. v tom problém není, tak zítra přijede pan na kanalizaci podívat, jak bychom to chěli mít, tak když to dovolí, tak se o víkendu poprvé kopne... snad se to vykope rychle. no příští týden na čez a stavební. to se těším, zase sepodívám do města. a jak ráda se vracím domů, tady je klid, krásná to vesnička...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda a oni mi ho pohlídají aby ho nevykradli ? =-) Zkolaudováno nemám, ale hned jak mi dům předali tak sem se stěhoval, je to přeci moje! ;-) to už něvědí coby měli nařizovat.... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 také se mi to zdá postavené na hlavu, musím se na to přesně vyptat paní na stavebním příští týden. také chceme v domě bydlet, protože tam bude kuchyň, koupelny, schody, tak aby to tam zůstalo jak má. Ale bydlíme na vesnici a je tu pár žárlivců, tak mám obavu, aby nás někdo neudal, že bydlíme v domě bez kolaudace.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak my tam zatím nemáme nic a také tam přespávám, jo udání by bylo asi blbý, max bycg´h se zkusil zeptat na souhlas s užíváním stavby, jinak bych v tom moc nešťoural. ale zase za optání nic nedáš. Na druhou stranu jak ti dokážou, že v domě bydlíš.... =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?