Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
Konečně jsem přidala pár foteček ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsme v sobotu zalili stropy a schody betonem x-) tak se tam chodime porad prochazet, nahoru a dolu :-D tak pristi vikend stity a pak krovy.mezi tim odizolujeme sokl a musime posekat travu, nejak na ni posledni dobou nebyl cas :-) delali jsme take na baracku nebo jste slunicka vyuzili jinak?
Odpovědět
Profilova fotka
to se mas, ze uz mas stropy,,, mi je budeme mit zitra a pak take hura na stity, budeme si to zvedat o jednu radu, aby se tam vesel nabytek do pokojicku... mi meli pracovní víkend.. ale slunicko bylo super.. dneska bezim nechat vyvolat fotky do alba.. posledni fotky mame, jak se delali zaklady a to uz nejak neodpovida skutečnosti.. se tesim, vybrala jsem super fotky..
Odpovědět
Profilova fotka
My teď budem zase čekat na to, až si stavař spočítá kolik musí objednat materiálu a až ho dovezou, takže nám to bude tak týden stát :-( Máte také tak velké prostoje?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj my jsme o vikendu vyletovali, stejne nam stavi firma takze jsme odkazani jen na pracovni dny :-) a minuly tyden jsme dva dny staly meli pokazenou rezacku na cihly :-| Ale ted jsme se vratili od nasi architektky a parada poresili jsme fasadu, podlahy a castecne i barevnost uz se nemuzem dockat :-) Nechteli jsme na domek totiz davat polystyren nehodi se to k nemu, tak jsme vybrali od firmy Satsys tepelne izolacni omitku ma super vlastnosti a vypada krasne ani ji nebudem barvit :-) Podlahu jsme vybrali tmave sedou cementovou sterku od firmy Morfico sice se pouziva spis do hal, ale ma peknou kresbu a super cenu :-) a architektka uz ji ted davala do jednoho bytu a lekarny a rikala ze vypada moc prijemne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ženy koukejte neco napsat... dneska bude snad vybetonovany strop,, mame dva dny skluz, tak budeme makat o vikendu jak draci.. to bude legrace.. dneska budeme oslavovat beton,, tak musim na nakup a vecer pripravit dobrotu pro manzela,, aby brisko, take bylo v klidu.. to bude radosti v malem pokojicku... to se tesim...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, nám by dnes měli navážet na pozemek cihly a v týdnu začít stavět....... čekáme na peníze z hypotéky. Máme menší problém - banka potřebuje doklad, že jsme proinvestovali svých 500,- Kč, jenže do toho nepočítá sítě..... potřebujeme ještě sehnat fakturu na 120tis..... ještě, že se známe s naším stavbníkem :-) napíše nám faktruru, kt. budeme teď platit už z hypo - faktura bude jako zaplacená hotově a pak nám uvolní peníze a ....... nic nemůže být bez problémů....... Co se týče desky - 300tis je celkem dost, kdybychom to dělali sami, tak jsme na 200tis, ale... prostě chceme bydlet dřív a tohle je " daň". A deska za 80tis - pro normální lidi, kt. nemají žádné výhody ve stavebnictví = nereálná částka ;-) jen když si člověk spočítá cenu betonu - kubík i s dopravou cca 1900,- Kč....... atd. atd. ale je super, že tu možnost někdo má - využili bychom jí všichni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nám by měli ve středu přivézt materiál na strop, věnec a ten kousek horního patra, který se bude vyzdívat. Tak doufám, že to pak zase poroste, ale strop bude asi nějaký čas tvrdnout.. Tak ať nám všem počasí vydrží nad nulou co nejdéle ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak stropy mame vylite a je to super, dve hodiny prace a je klidek.. tak se tesime, jak si tam zitra postavime vrsek... to bude velka brigada.... dneska jdeme na stavebni vystavu do pardubic, tak snad koupime komin nebo nejake dvere,,, uz se tesim,,, @veravera a kdy chcete bydlet?? ještě letos, nebo příští rok??
Odpovědět
Profilova fotka
mi už máme první čerpání peněz na účtu, tak donesu všechny účtenky co máme a ještě mi nějaké zbydou. můžeme si tam dát opravdu všechny, tak to je super..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak píšu:o)))))) my máme hotovou desku, doděláváme přípojky a ve středu montujeme barák, tak snad nebude pršet! Zatím jsme se stavební firmou spokojeni, desku udělali nádherně, každý chválí:o))))))) tak jen tak dál..........děláte dešťovou jímku?
Odpovědět
Profilova fotka
My od minulé středy stojíme a čekáme na pokrývače. Máme krovy, folii, latě i okapové žlábky a jen doufáme, že přijedou co nejdřív, aby to všechno nepromoklo, popř. něco neuletělo (jsme dost na vršku a pěkně tam fičí). Tak ať počasí ještě chvíli vydrží!:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mi budeme dělat přípojky na jaře. zatím je nepotřebujeme, tak se to nechává na jaro.. tak uvidiíme. byla jsem VČE ohledně našeho sloupu na pozemku, tak jsem zvědavá, jak rychle přijedou od izolovat dráty..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda, tak držím palečky
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar vy chcete bydlet ještě letos? To vám bude domeček stát tak za týden, ne? To je vždycky hrozná rychlost, ty montované domy
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 no nejdriv slibovali, ale ted to vypada na leden/unor........dum bude postaveny do 5 dnu, pak se dela topeni a potery a pak to myslim mesic schne a az pak se pokracuje....ale bude to udelane kvalitne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, zitra dam fotky, mame pripraveny strop nad technickou mistnosti a polozeny nosnik v op a taky nad okny. Dneska prselo tak toho moc neudelali a jeste jak stavime s kamosem tak jeden den delaji u nas potom u nej takze to jde pomaleji, ale hruba bude hotova na konci listopadu takze fain :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda chceme bydlet příští rok..... my máme na pozemku materiál a v týdnu se tam vrhnou a začnou stavět :-) ::-) už se teším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, tak mi máme tři řádky v patře a dneska se pokračuje štíty. musíme to nechystat na středu pro pokrývače.. tak už pomalinku finišujeme.. o víkendu budeme stavět příčky v dolních místnostech.. dneska se koupí komín... tak už to bude vypadat jako domeček,,, to je super... byla malá depka,, ale už jsem to překonala. asi to počasí a tak všechno.. všimla jsem si tady, že už máte děti, je tu také některá bez dítěte, nebo jsem sama?? mi chceme až do domečku s miminkem...
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi jsme dali o vikendu cihli do patra a zacali jsme zakladat stity.doufam ze to stihnem do konce listopadu dat pod strechu a hlavne ze vydrzi pocasi.... granda: my taky zatim deti nemame
Odpovědět
Profilova fotka
@granda taky jsme chteli mimino az do domku, ale... hups svatebni noc byla asi zacarovana a splodili jsme Mikulaska :-) ted jsme radi, nebo az postavime budem uplne bez penez a to by jsme to porad odkladali, asi to tak melo byt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tedka jsme koukala na netu po komínu, už jste některá kupovala komín?? docela slušné rozdíly.. doufám, že to manža dobře vybere dneska... mi máme mít střechu do konce října.. tak doufám, že to půjde podle plánu.. já bych miminko chtěla, ale nechci s ním být u tchýně, tak čekáme na domeček.. ale asi se už začne ploditit,,aby se nějak v létě narodilo..to by se mi líbilo..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda my máme dům na klíč, komín jsme jenom vzorkovali a je to schiedel a zvlášť se do základové desky dávalo odvětrání komínu ale víc jsem se o to nezajímala
Odpovědět
Profilova fotka
mi si stavíme sami, tak se zajímám a hledám na netu a tak.. ale technické věci jsou na manželovi a poradcích z rodiny..tak to tak nějak jde pěkně. máme strýčky co jsou zedníci a tesaři, tak to pěkně roste do nebe...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda My máme tříletého neposedu - bydlet jsme měli kde a stavět jsme chtěli, až bude nějaký ten prcek a zároveň já už budu chodit do práce. Důvodů bylo moře: kvůli hypotéce a další spoustě výdajů je dobrý, že už pracuju, pak malý byt se s mimčem uklízí a obhospodařuje podstatně lépe než dům a taky zdi, tapety a některý nábytek dostal během posledních dvou let od malého docela zabrat, což mi ve starém bytě nevadí, ale v domečku nechci neustále přemalovávat zdi apod.
Odpovědět
Profilova fotka
a kolik Vám je let, mně je 26 let a docela se ještě tak úplně necítím být doma.. a hlavně chci jít do svého, mi jsme zase nechtěli bydlet někde v pronájmu a vyhazovat peníze na nájem.. to raději stavíme své a za své.. doufáme, že to pak utáhneme s hypo.. ale snad jo..
Odpovědět
Profilova fotka
mne je 28 a jsme ted v podnajmu (garzonka ), u nasich budem az tak od jara do dokonceni baracku, ale nevim jak to dame :-) Zitra mame opet schuzku s architektkou, budem resit opet interier parada zatim to vypada hodne zajimave :-) Chceme experimentovat s materialy i barevnosti, ma to sve vyhody cenove pristupne a jeste originalni.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme taky už tříletou slečnu, ale je to číslo. No a musím říct, že akorát jednou počmárala zeď v ložnici propiskou a jinak teda nábytek apod. neničí, takže se nebojím, že by mi malé dítě něco v novém domečku znehodnotilo ;-) Akorát sedačka byla párkrát polita mlékem, takže chci určitě pak koženou, aby se to do ní nic nevpíjelo a dalo se to lépe vyčistit. @ganna Na kolik taková architektka či designérka vyjde? Také bychom rádi měli doma vše hezky sladěné a rada by se hodila hlavně ohledně barev.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 my uz od ni mame studii domku ta nas vysla na 30 000kc a ted nam dela autorsky dozor na stavbe a to uz si uctuje hodinovku, ale vubec nevim kolik musim se zeptat muze. Jinak ja sama jsem textilni designerka zvladla bych to i sama, ale chci si ty me napady vzdy u ni potvrdit :-) ona umi lepe pracovat s prostorem a vyuzit slunicko a tak. Dobre se nam s ni pracuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, počasí nic moc :-( včera měli stavět, ale celý den pršelo :-( Jinak my máme 3,5 letou holčičku. Máme byt v OV, ale jen 2+1 52m2 a už teĎ to na mě všechno padá a nesnáším bydlení v paneláku..... když jsme řešili bydlení, tak byt, kt. by nám vyhovoval - min. 100m2, terasa, zděný NE panelák = 2,5 až 3mil normál cena. A bylo rozhodnuto - raději za tuhle cenu domeček....... Já se chystám do baráčku na druhou mateřskou :-) pokud to zvládneme finančně :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?