Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
počasí nám nepřeje, jsem na zítřek zvědavá. My už máme děti dvě (4,3), mladší pude taky od ledna do školky.........no a já hledat práci na 4 nebo 6 hodin.....ještě se máme na co těšit....
Odpovědět
Profilova fotka
tak to nas tady je mensina bez deti. trochu vam zavidim, ale tesim, se ze me to teprve ceka.. dneska u nas pracovali vsichni muzi, mame vyzdeny jeden stit, uz to vypada jako domecek.. hnedka to vypada lepe od silnice. zitra to musim vyfotit. uz jsme dlouho nefotila... zitra by meli navozit drevo na strechu a zacit si to chystat.... tak jsem zvedava jak to vsechno bude vypadat odpoledne, az dojedu domu.. uz mame komin,,, cca za 60.000Kc to je mazec. ale bude nam koukat ze strechy pekne zakonceni s kahlickami,, tak se tesime, jak bude domecek krasny do zimy...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 ale zase se na ni spatne sedi v lete, lepise na telo... je i material, aby nevpijel do sebe vodu.. mi jsme take nic doma neznicili, nasi maji jeste tedka nabytek.. tak snad nase deti budou po nas. manzel je take setrny, tak snad budou po nas klidne deticky.. chceme se zacit nejak vice se tim zabyvat okolo vanoc ...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 , @granda Ono to "období ničení" bylo naštěstí velmi krátké ale zato intenzivní - během sprchování (10 min.) jsme měli zmalované skříně a zdi v kuchyni, obýváku a předsíni. Druhý den to samé v koupelně na dveřích a ložnici a od té doby nic. A jako úplně malý nám sundal komplet tapety v okolí postýlky a sešťoural štuky. Ale já prý dělala podobné věci... Nábytek nám zase ničily (okousaly) děti, co k nám chodily na návštěvy. Ale jak jsem psala, naštěstí to bylo velmi krátké období a každé dítko je jiné, tak snad budete mít štěstí:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram no tak to teda jsi mela dost adrenalinove. bracha pomaloval zed take v kuchyni, nasi si to vyfotili a je z toho super obraz.. ja kdyz byla mala, tak jsem take sedrela zed za postylkou, ale to uz jsme byla vetsi, necim jsem to rejpala... tak by nam meli dneska dovezt drevo na strechu a zacit pomalu delat... tak uvidime, co bude doma az dojedu.. uz se tesim...
Odpovědět
Profilova fotka
prší:o( dům u pozemku a čeká se co bude
Odpovědět
Profilova fotka
počasí nám opravdu nepřeje... to je jak zlost.. mi máme dneska tesaře na domečku a zaměřuje střechu.. v sobotu dojedou a udělají tesařské práce, to jsme ráda, budu je moci filmovat a fotit do alba.. to se tesim.. snad nam i dovezou komin a bude se pracovat na obouch stranách... to sem moc ráda... to se těším..
Odpovědět
Profilova fotka
nám dneska dovezli strop, v ulici, začali zrovna kopat, takže to bylo o chlup, aby tam kamion projel.A nešikovný pan jeřábník se s tím sundaval až do 14:30h ...od rána..hrůza. Jeden dělník dostal 2x do hlavy hákem a dva málem 3x schodil ze stropu dolu. Naštěstí přežili všichni, tak se snad bude zase brzo pokračovat.
Odpovědět
Profilova fotka
nakonec máme alespoň přízemí hotové, strop v dešti dělat nešel:o( na zítřek však hlásí hezké počasí, tak už se těšíme na patro a krov:o)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar z čeho stavíte?? nějak mi to uteklo... mí máme hotové štíty, nádhera,, už má domeček duši... vypadá úplně jinak,, už to neni taková krabice... už se tesim na sobotu.. co mam udelat dobreho?? dneska delala karamelové řezy pro manžela... snad to brzo sní, je to pekna bomba,,tak at na me moc nezbyde vecer... ja se tak moc tesim... take se tak tesite... az budeme ty domecky zarizovat a budou vice vypadat jako domecky??? ja uz moccc
Odpovědět
Profilova fotka
@granda stavíme montovanou dřevostavbu........ja se taky těším na domeček, určitě bude nádherný, ale se i děsím dopravy až se přestěhujeme, bydlíme v Praze a pujdeme za Prahu
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar tak to budete mit pekne. davej fotky, jak to roste to bude rychlost.. jo doprava to je velka otazka. mi mame stesti, ze bydlime v Opatovicich n.L. a mame tam vlak a autobus a vlastni auto. tak to je pohoda. mame fakt super mistecko pro zivot . a hlavne ja jsem rada, ze stavime u rodicu na zahrade a nebudeme mit nikde sousedi,, okolo nas zadny nebudou.. uz tam neni povoleno stavet.tak to bude i takove klidne misto.. jsou tam pozemky na prodej, ale cena je strasna, tak to nikdo nekupuje.. a hlavne to je pole, ktere je cele podmacene, v loni jsme meli vlastni led, prez cele pole, krasne se nam bruslilo....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ivanahar Na dojíždění si zvykneš:-) Já dojíždím do Prahy už 17 let a když jsme kupovali byt a pak pozemek, tak jsme ani neuvažovali o tom, že bychom šli blíž k Pze nebo do ní. Máme tedy super spojení vlakem (25 min. spěšňák nebo rychlík do centra), takže od zamčení dveří od bytu po odemčení dveří kanceláře mi to trvá 45-50 min:-) To některým mým kolegům bydlícím v Pze trvá cesta déle:o) A další výhoda je, že je tu všechno blízko (obchody, MUDři, školka, sportoviště..) a nemusím nikam jezdit, všude dojdu do 5-10 min:-)
Odpovědět
Profilova fotka
No my zas mame domek na peknem kopci :-) ale za vyhled a klid to stoji, stejne Luhacovice a cele Bile karpaty jsou hornate takze jsme zvykli jen ted to bude trosku vyssi kopec.
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím x-) my sice rekonstruujem dům, ale je to celkem rozsáhlé, skoro jako stavba, tak mě napadlo, jestli se můžu přidat? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
určitě, tak tě vítáme.. dávej fotečky a budeme sledovat jak vám jde přestavba.. máš můj obdiv, že jste do toho šli, mi jsme nechtěli starý domeček a dělat nový.. byli jsme se podívat na několik. ale vždy to manžel zamítnul... vzpomínám si na tvoji svatbu, viděla jsme fotečky a brala jsem si u VÁS hodně inspirace....
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Taky tě vítám! Jinak, my stavíme pár kilometrů po řece za vámi:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda vážně? z beremese.cz? tak to mě moc těší x-) a koukám, že jste měli svatbu hned po nás ;-) jen škoda, že tam není vidět žádné album z té svatby :-| u nás je to tak, že domek patřil už manželově pradědečkovi...a manžel je až posedlej historií, zvlášť tou rodinnou...takže za žádnou cenu z domu nechtěl...vrchní část se zachovat nepodařila (naštěstí), tak jsme dělali vše možné, aby zůstala alespoň ta spodní, které by bylo i dost škoda x-) ale kdyby bylo po mém, taky bych radši komplet nový dům ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram aaaa, sousedka :-D a jakápak obec, smím-li se ptát? x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Kralupy n/Vlt. Taky obdivuju, že jste se pustili do rekonstrukce - zatím všichni známí, co to podnikli, došli k závěru, že stavba nového domu by je stála méně peněz i nervů... Samozřejmě, když k domu máte citový vztah, asi není co řešit:-) Tak ať vám to pěkně roste a zažijete co nejméně nečekaných negativních překvapení!
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram ahaaa...tak to nejsme souseky...my jsme Měchenice, na jihu ;-) asi máš pravdu...jak peníze, tak nervy :-) ale určitě to bude stát za to! musí!!
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Aha, my jsme totiž 25 km od Phy a to okolí řeky mi přišlo stejný jako cestou k nám:-) Ale máme stejný výhled na Vltavu:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram tak to jsme vzdálenostně od Prahy skoro stejně, jen každá z jiného konce :-D ale vy už budete město, že? jestli jsem dobře četla, tak tam máte vše hezky dosupné, že?
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada JJ, my už máme 19 tis. obyvatel a tedy plnou občanskou vybavenost. Je to sice město, ale my stavíme na skále nad středem města, takže jsme v zeleni. A díky tomu, že město je natáhlé do nudle, tak se mi vzdálenosti ke sportování, Mudrům, obchodům a školce po přestěhování prodlouží při cestě pěšky jen o necelých 10 min. Ale vy tam zase máte podstatně hezčí přírodu a lesy hnedka za domem!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram takže ideální řešení...vše po ruce a přesto v přírodě, super x-) My naštěstí máme 10 minut busem z jedné strany Štěchovice a z druhé Zbraslav, kde je taky vše, co je potřeba až budou děti a nebude čas jezdit do Prahy ;-) Jj, občas nám za plotem chrochtají divočáci :-D Dnes se jedem podívat na domek, jak nám roste...stavbyvedoucí posílil stav pracantů, tak snad se to projevilo x-) Ale trochu se děsím, co uvidím, páč manžel tam byl před pár dny a prý máme v obýváku úplně mokro a plíseň :-|
Odpovědět
Profilova fotka
mame slozenou vazbu na parcele,, zitra dojdou pani a zacnou delat... moc se nam to libi dneska si lezime v pelechu a najednou za zavesem vidime, jak tam nekdo chodi... to byl sok..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak včera jsme přebrali hotovou hrubou stavbu!:-) Až bude čas, uploadnu fotky. My teď budeme mít na nějakou dobu volno v realizaci, a tak budu pozorovat, jak všichni pokračujete:-) @veverka.dada Plíseň?:o) Teď má pár dní svítit sluníčko, tak snad zmizí i plíseň! Nám zase pořád nechce vyschnout spíž a komora pod schody a taky spoléhám na bezdeštivou a slunečnou předpověď počasí...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram tak to gratulace! U nás se to nějak pozastavilo. Neustále čekáme na nějaký materiál. Ve středu byl materiál na stropy a teď zase čekáme na železa do věnce. Myslela jsem, že stavebník bude vše objednávat s předstihem a on to objednává spíše se zpoždění. Nějak mě to začíná štvát! Doufám, že se zase příští týden trochu hnem z místa.
Odpovědět
Profilova fotka
máme vazbu!!!!! už nám to roste do finále.. měli bychom mít koncem týdne domeček pod střechou.. už se moc těšíme.. finišují podzimní práce.. a máme radost, že jsme pracovali sami s fajnovou rodinkou okolo sebe,, už jsem začala upravovat okolí domu... uklizen stavebni odpad,, rozbité cihly,,, dneska uřezány nálety před domem... už nám nic nebrání výhledu.. zítra pokračuji,, uklídíme další roh v zahradě a začneme řezat nálety u potoku a čistit břeh z naší strany.. bude to hodně práce, ale bude každý den vidět postup... aspoň budu moci upravovat zahradu. stavět mě nenechali moji zedníci... tak řezat stromy můžu....
Odpovědět
Profilova fotka
Chci se zeptat, jak vysokou stěnu máte ve 2.NP než začíná šikmina střechy? My máme v projektu asi 60 cm a zvýšit to nelze,protože bychom museli zmenšit okna. Ale zase budeme mít téměř přes celé pokoje vikýř, takže šikmina bude na prostoru asi jen 2x2m a tam jsou plánované postele, tak to snad tolik vadit nebude. Bohužel na papíře to vypadá vždy jinak, tak jsem si toho předtím moc nevšímala, ale teď jsem se lekla, jestli to není příliš nízké.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?