Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
vcera jsme udelali venec dnes dodelame stity, jinak mame problem se drevem na strechu, nejak nemaji na pyle material :( takze snad i prestavam doufat ze to do prvniho snehu zvladnem dat pod strechu :-| zitra mi ma prijit cenova nabydka na tasky tak jsme zvedava
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Díky a neboj, taky se dočkáte! Každé má své, alepoň si materiály lépe "sednou" a máte se pořád na co těšit - my teď budeme jen jezdit hlídat, jestli se nám tam někdo neusadil.... Pokud jde o šikminy, tak my máme plnohodnotné patro, ale kamarádce začínají v 90cm a to je na fungování v pohodě (kromě klasických ústupků ohledně nábytku).
Odpovědět
Profilova fotka
@ sonik05 my mame 150 cm než začne šikmina, ve standardu je 120 ale chtěli sme to zvednout
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 mi máme 1metr, zvedli jsme to o jednu cihlu... jsme velci,, tak aby se mi tam vešla aspon nejaka skrinka...
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak to budeme mít teda dost nízko, snad se tam bude dát bydlet. Ale vy asi, holky, nemáte vikýř, že? Máte prostě jen sedlovou střechu. Pak bych určitě taky chtěla min. 120 cm i více.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 mame vikyr:o) jeden .............mrkni na fotky
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Ta kamarádka má nahoře v podkroví 3 pokoje a vikýř má jen v jednom z nich.
Odpovědět
Profilova fotka
60 cm se mi zda malo, ale kdyz se to neda menit, tak se s tim musi dat zit, jeste asi zalezi jak velke budou pokoje?
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar ložnice bude asi 14m2 a dětské pokoje 17m2 a18m2.
Odpovědět
Profilova fotka
no mi to máme bez vykýřů, víška je akorát. musíme dodržovat kvůli archi.v prostředí, kde stavíme... zvedli jsme si to už o 50 čísel a tak musíme tedka nechat. víš bych to nechtěla, těším se na podkrovní pokoje... to byl můj sen...
Odpovědět
Profilova fotka
sonik: ja ted bydlim v podkrovy kde je sikmina 70 cm vysoko (se sadrokartonem) a je to uplne v pohode. skrinky tam das s tim ze je tam mala mezera, ta by tam stejne byla kvuli liste na plovouci podlaze a napriklad v loznici mam pod sikminou postel a kdyz vstavame tak se o hlavu nemlatime (jsme ale spis mensi :-) )je fakt ze zalezi na velikosti tech pokoju ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 to jsou pěkné rozměry a když bude vikýř, tak to zvládnete:o))))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonik05 to jsou velke pokoje to bude fain :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 taky se mi zdá, že podle velikosti pokojů a když jsou ještě s vikýřem, bude to v pohodě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak začínám propadat panice...s naším stavbyvedoucím se manžel domluvil, jestli by sem tam něco nedalo udělat bez faktury, abychom ještě trochu ušetřili...no a nakonec jsme mu poslali 150000 na účet u žasi před deseti dny a ještě jsme nedostali od něj potvrzení, které nám slíbil...vždycky jen řekne, že nám ho pošle ale skutek utek :-S já bych mu ráda důvěřovala, zvlášť, když je to brácha kamaráda mého táty, ale znáte to, že? no a druhý, asi horší problém je ten, že k nám zítra má přijít odhadce, skrz schválení další části hypotéky. A máme trochu strach, jestli jsme pokročili ve stavbě natolik, aby nám to navýšilo cenu domu...navíc jsme koupili v akci tepelné čerpadlo, ale ještě se tam nedá zabudouvat, že ta stavba není dostatečně zajištěná...a nezabudouvané předměty nebo materiál se do cenu domu nedají započíst :-| tak nám držte na zítra palce, holky, páč jinak nevím, jak se z toho vyhrabem...
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada @ganna @ivanahar @ganna Tak jste mě trochu uklidnily ;-) Pod šikminou budou také postele a říkala jsem si, že když bude potřeba je odšoupnout více od zdi (cca 30 cm), tak si necháme udělat vedle postele jakoby peřiňák, protože stejně nevím, kam bychom dávali peřiny (máme totiž letní i zimní). Takže to vlastně přijde vhod. My jsme řekla bych tak průměrně vysocí, já mám 173cm a manžel o 5 cm víc. Tak snad si ty hlavy neurazíme a naučíme se chodit do postele v předklonu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 koukala jsem i do tvého alba s plány domu a zdají se ty pokoje opravdu být celkem prostorné ;-) až to pak uvidíš v reálu, tak se rozhodneš, jakou formou to tam vybavíš nábytkem....nejlepší by ale bylo pro představu to zkusit naplánovat přes nějaký prográmek, kdy si můžeš nastavit přesné rozměry toho šikmého stropu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Jo, nějaká vizualizace by určitě pomohla, ale bohužel ji nemáme. Nevím, jestli bychom v nějakém prográmku dokázaly nastavit šikminy tak, aby odpovídaly skutečnosti.
Odpovědět
Zdravím, myslíte, že je reálné, když jsme teď začli kopat základy dát do zimy barák pod střechu? Samozřejmě pokud bude ucházející počasí.. Za jak jste to zvládli vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga Ahoj, když nebude mrznout a stihnou se všechny mokré procesy před mrazíky, tak si myslím, že by se to dalo. Ovšem za podmínek, že bude firma dělat jen vaši stavbu. My to máme tak, že jsou u nás ani ne polovinu týdne, takže se to táhne. Jinak bychom měli už asi i štíty a zbývalo by schodiště, komín a střecha. Ale schánět firmu ke konci října mi přijde dost naivní. Zrovna včera se u nás na stavbě byli ptát dva lidi a stavař říkal, že se dá zdít přes zimu, ale jak to pak bude vypadat a proto je na zimu odmítl, že až na jaře, protože teď už by to nestíhal. Od prvního kopnutí do zalití desky nám to trvalo 15 dní (s tím, že některý den firma nepřijela, jiný tam byla třeba jen na půl dne). Když jsem počítala čistý čas, kolik tam chlapi strávili, tak mi to vyšlo cca na 5 dní. Pak jsme nechávali desku vytvrdnout asi 10 dní a za další 4 dny stálo první patro. Pak jsme opět čekali na materiál atd....zalévat stropy budem snad v pátek. Střechu bychom snad měli mít hotovou do půlky prosince.
Odpovědět
@sonik05 No my jsem původně měli začínat na konci srpna, jenže pánové, kteří nám zařizovali povolení, tak se nám na to vykašlali a nakonec jsme si to museli dozařídit sami. Firmu už máme zamluvenou dlouho a čekalo se jen na to povolení. Včera začali se skrejvkou a dnes by měli vylívat pasy... Uvidíme jak to půjde no.. Máme skluz měsíc a půl jinak bysme už měli dávno stropy.. Snad to taky zvládnete. Doufám že nám počasí vyjde :o)
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga Ahoj, záleží na firmě a počasí, ale podle naší zkušenosti myslím, že se to dá stihnout. Nám 3.8. vykopali základovou spáru, 21.9. se začal dělat krov a 11.10. byla celá hrubá stavba pod střechou. Ale šlo by to i rychleji – parta na střechu (tesaři a pokrývači) měli skoro 3 týdenní prostoj, pže měli dodělávky na jiné stavbě. Záleží opravdu na firmě – ta naše to má tak, že dělá stavby postupně, nemá jich rozdělaných víc najednou, takže jejich parta, co nám dělala zemní práce, svislé a vodorovné konstrukce a všechno zdící, u nás byla každý den včetně sobot, pže měli jen nás, ale ti „střechaři“ měli skluz na předchozí stavbě, tak přišli pozdě i k nám. Držím palce, ať vám vyjde počasí!
Odpovědět
@ykram Díky :o) snad se zadaří.. na druhou stranu nemá cenu to zas honit, aby pak všechno bylo dobře..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, moc jsem nepsala ale zase zdíme...zítra bude přízemí... stropy přivezou 4.11. tak snad tu hrubou taky ještě do zimy stihneme @lumiga No já nevím... nevidím to u vás moc reálně... vyždyť se musí min. 14 dní nechat tvrdnou deska a stropy máte řešené jak??? Pokud třeba Heluz tak ty tvrdnou 14dní, panelové se zas 3 týdny vyrábí
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak my máme postavené obvodové zdi :-) už to vypadá moc pěkně :-) a už mi to ani nepřijde tak malé :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera Tak to jsme asi nastejno... ale já se na to ještě nebyla podívat... musím to napravit...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, no mi jsme začali 25.8. a v pondělí máme hotovo... ale máme super partu zedníků, jsou tam každý den a makají... a hlavně manžel byl celou dobu s nima a hlídal to.. Už máme zaplachtovanou střechu a dneska začnou pobíjet... něco takového říkal manža... komín už je do půlky, tak jej dneska vytáhnou nahoru a bude už také koukat ze střechy.. snad začnou dávat tašky do konce týdne.. v pondělí přebíráme střechu od firmy..
Odpovědět
Profilova fotka
Právě nám laťují střechu. to ja jak někde u datlů.. ale už to vypadá jako domeček... máme velkou radost..
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem se dozvedela super zpravu..... mame asi zitra hotovo::''''!!!!!!! to je super..... pry nam to zitra dokonci:::: to ze by zvladli strechu za 6 dni by bylo super!!!! ale uvidime nez dojedu z kurzu, tak mam okna. to abych chystala nejake veci na vanoce do oken
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to trochu závidím, my začínali 29.8. a zítra teprve zaléváme stropy v prvním patře. No, ale do zimy střecha bude a to byl náš cíl.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?