Teče pod HS potálem

Zdravím stavebníky, potřeboval bych poradit a vyřešit trošku prekerku. Při prudkém nebo trvalém dešti se mi pod purenitem, co je pod HS portálem objeví voda. Nejdříve jsem myslel, že se voda dostane okolo kotev, které tam neodborně nainstalovala okenářská firma skrz hydroizolaci, ale ikdyž jsem kotvy odstranil a přeizoloval, tak se tam teď voda objevila zase. Už jsem měl naskládaný PS, položenou separační folii. Mám za 2 týdny vylívat podlahu, tak jsem si teď po delším dešti řekl, že to ještě jednou rozeberu, abych se přesvedčil že tam voda není. A ona tam je! 😞 Všude mám fatrafol 2mm. Opravdu nevím kudy se tam dostává. Jediné co mi zbývá je, že instalační firma porušila hydroizolaci pod purenitem a zatajila to. Napadá někoho, kudy jinudy by se tam mohla dostat?? Jak mám řešit? Jsem v koncích.... Přikládám i foto venku. Může voda zatéct okolo rámu, přes spáry cihel? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
Z venku je to zhydrozilované přes spodní montážní spáru (pod purenitem)?
Odpovědět
Profilova fotka
@ossci Typu ji že to zatéká zvenčí u spodního líce portálu, bude špatně udělaná hydroizolace, napojení svislé na rám hs portálu. Nebo ji poškodili chce to odkrýt a zkontrolovat.
Odpovědět
@pyramis Přes spodní montážní spáru? Zvenčí je viplanil plech, který je zastrčený do jedené drážky co tam byla tak, aby to bylo " po vodě". Na to je potom navařena folie. A celé je to okolo přetmelené
Odpovědět
Profilova fotka
Pod purenitem z venku.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja tam zvnútra nikde nevidím pásky. A keď nie sú zvnútra, nebudú asi ani zvonku.
Odpovědět
@pyramis @ossci No jo no, nedávno jsme tady řešili jako, že purenit je jediný ideální řešení že? 😉 Purenit-rovný přesný a podklad samozřejmě není, tak to tam pěnujou srovnávaj a kvalita dotažení HI náročnější...pak se ovšem stává to, co se stává. A ze zkušeností těch zvlněných podlah u HS portálů není málo.
Odpovědět
@pyramis Ano, v tom případě ano. Hydroizolace je samozřejmě pod celým portálem.
Odpovědět
Profilova fotka
A nemůže protékat např tou vodorovnou dírou po vrutu "L"profilu v purenitu? Kaluž je v místě kotvi, tak by to spolu mohlo souviset. Určitě v tom místě bude netěsnost. Ať někdo zvenku stříká hadicí do různých míst podél okraje HI a uvnitř sledujte, kdy se začné objevovat voda.
Odpovědět
@pyramis jojo, měl jsem stejný nápad. Zapoměl jsem v prvním příspěvku napsat že jsem ty kotvy odstranil a folii prelatoval. Stejně teče... Proto jsem v koncích
Odpovědět
Profilova fotka
Pak prostě zvenku strhnout zpětný spoj hydroizolace a znovu natavit a zároveň zvenku nalepit pásky vodotěsné paropropustné pásky přes zbylé spáry.
Odpovědět
Profilova fotka
@ossci A nechce to dát nějakou vrutotěsnou pásku či těsnící silikon do díry kam šroubujete ty kotvy? Mělo by se to takto dělat přeci ta nalepená hydroizolace to neudrží takže bych zkusil šrouby vyndat klidně dát vrutotěsnou pásku třeba tuto https://www.nejlevnejsiobaly.cz/refle... A do tvorů pro šroub bych ještě dal pomocí pistole těsnící tmel který je odolný vodě. Pak bych testoval dál tou vodou zvenčí.
Odpovědět
TAKŽE VYŘEŠENO Napíšu sem co a jak, snad to někomu pomůže. Reklamoval jsem u výrobce a poprosil je, aby poslali techniky se na to podívat. Den předtím jsem zkoušel do otvorů na odvod kondenzátu nastříkat vodu s červeným potravinářským barvivem ( pouze 350ml). Tato voda se nikde přímo neobjevila. Nicméně den na to, když tam byli technici a asi po 20 minutách opatrných výmluv, že portálem to není a hydroizolaci máme správně, jsem hydrošku jednoduše vyřízl A HLE, dva červené proužky nechaly stopu na purenitu. Takže borci zaskočení se hned zvedli, a že se musí poradit na firmě. Trochu to zkrátím. Ozvali se ještě ten den, hydroizolace byla ve špatné drážce, protože ve výrobě dojebali umístnění purenitu a drážka, kam hydroizolace patří nebyla přiznaná. Takže jsme celou izolaci předělali, odřezali kus purenitu a dali do drážky kam patří. 3x jsem celý portál opravdu zaplavil vodou a už je to v pohodě.
Odpovědět
Článek se načítá
Řeším aktuálně dost podobnou věc. Zateplovalo se minulý týden a nestihlo se to dodělat a z venčí sokl je aktuálně ve stavu jako na fotce. Tento víkend, jak mohutně pršelo, tak zateklo pod balkónová okna a pod fixní okno. Z venku je spoj mezi purenitem a hydroizolací základové desky přetažen bitumenovým pásem a dvěma vrstvami hydroizolace tekuté. Je jasné, že jak je to z venku nedodělané, tak tam těžce zatékalo. Myslíte, že to mám řešit, že to pak finální dotažení soklu a fasády nevyřeší?
Odpovědět
Profilova fotka
No já osobně bych to teda řešil. Evidentně je to špatně zaizolované proti vodě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
@blooddrunk mohu se zeptat, jak jste to vyřešil? Také chceme dát zvenčí na purenit bitumelovou pásku a tekutou hydroizolaci, je to teda blbě, že vám přesto, že to máte zařekli?
Odpovědět
Vyřešil jsem to nakonec tak, že se to už nikdy dále neopakovalo. Stavební dozor si byl jistý, že se tam voda dostala nejspíše nějakou spárou ve zdi, jak silně foukalo, jelikož dům ještě nebyl v lepidle. Pro svůj klid jsem na okno ještě nalil nárazově asi 10L vody, ale uvnitř ani kapka. Neřešil jsem to tedy a dále jsem už vodu nikdy neviděl. 😂 Ale pásku a tekutou hydroizolaci rozhodně dát.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?