Základová deska

Dobrý den, nemáte prosím doporučení na stavební firmu ( na základovou desku )? Jihomoravský kraj, někoho spolehlivého kdo by nás zároveň nesedřel z kůže? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Částka na klíč bude velká, dělali jsme si sami 220 m2 jen materiál skoro 600 tisíc a to jsme už částečně koupili loni. Na klíč počítám kolem 1 mega.
Odpovědět
Nám to stavení firma nacenila na 365 tisíc za 115 m2. Deska na rovině, bungalov. Smartstavby z Olomouce.
Odpovědět
Profilova fotka
taky máme 115m2, bungalov na rovině, právě jsem poptal Smartstavby a jsem zvědavý. Vzhledem k situaci na trhu si myslím, že těch 365 je celkem OK
Odpovědět
My bychom rádi sami ale bohužel stavíme řadovku a sousedka má dům na spadnutí a sleduje každý náš krok 😄
Odpovědět
Cena desky se odvíjí podle toho co máte v projektu. Materiálově se bude velmi lišit deska pro dřevostavbu-bungalov, proti patrový zděný dům např z VPC s monolitickými stropy. Dále je důležitá svažitost, půda...To když vám někdo napíše, za za tolik m2 zaplatil tolik, u vás to nemusí platit. Lepší je zadat poptávku na konkrétní desku firmám podle projektu. Podle nacenění uvidíte jak na tom jste. Dnes je ale na stavbu rd. specifická doba. To co platí teď, nemusí bohužel platit za týden. V současnosti se již nevyplatí stavět dodavatelsky tak jako dříve. Paradoxně vám může vyjít celá hrubá stavba levněji na klíč než jednotlivé etapy dodavatelsky. Když budeme mít dobře napsanou smlouvu, solidní firma vám čas dobu, finance dodrží a ušetří spoustu starostí. Nedoporučuji se orientovat jenom podle ceny. Škoda že jste z jižní Moravy. Na severní bych doporučil opravdu kvalitní a ne drahou. Levná není, ale nesedře vás z kůže. Staví vesměs pasivní domy, ale je to pro ni daleko a zakázky má do podzimu. Snad budete mít štěstí a narazíte na solidní firmu.
Odpovědět
Ahoj, já teď dělal desku na chatku bungalov v podstatě sám a vyšlo to na cca 170t / 80m2 a to jsem se hodně snažil s materiálem, slevy a tak....
Odpovědět
Profilova fotka
@abubakr tak už to mám v mailu, nabídka přišla na 485 tis. pod dřevostavbu do roviny. na 115m2. Tak nevím, já čekal o kilo méně...
Odpovědět
Tak to bude odpovídat, půl materiál půl práce... dnes je ta práce fakt drahá...
Odpovědět
@tomas_kendzierski Jak zaznělo nad příspěvkem. Možná v tom bude hrát roli fakt, že nacenili stavbu celého baráku. Tím pádem jen na samotné desce nepotřebují vyvařit tolik peněz, když naceňovali celý RD na klíč...
Odpovědět
Tak já dostal dnes nabídku na desku pod dřevostavbu rovinatý pozemek 98 m 620 000 s DPH. Opavsko na klíč
Odpovědět
Profilova fotka
@ago007 je to šílené, ale odpovídá to zdražení materiálu i práce, za míň bych ji osobně taky nedělala, jedině teda přiložit ruku k dílu to se dostanete na polovinu
Odpovědět
@romik67 co mám představit pod pojmem ruku k dílu?
Odpovědět
Článek se načítá
@ago007 My minulý čtvrtek desku vylili, resp. dvě desky 165 m2 + 30m2 samostatně stojící garáž. Svépomocí, cena komplet včetně výkopových prací necelých 260 tis. kč. Tím chci říct, romlk67 má pravdu, na polovinu se dostanete ale dnes asi jen opravdu svépomocí.
Odpovědět
Profilova fotka
@dkalvodova Tak to bych určitě stavěl nový vedle domu na spadnutí a velice milé sousedky 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@vasick My svépomocí na rovině na asfaltu 150m2 bungalov zděný ytong yq 550 na písku, konec roku 2020. cena svépomocí cca 250 tisíc kč. Jenže tam se nešetřilo jak železem tak betonem viz album 😄 a to už v tu dobu přišlo zdražení betonu cca o 5%.
Odpovědět
Profilova fotka
@ago007 Prostě buď udělat desku komplet svépomocí s dozorem nebo se domluvit s firmou a být k ruce, při realizaci-pomoc při dočistění spáry, instalace uzemnění, pomoc s betonáží, pomoc při nošení zb, prostě pokud firma bude tolerantní a přistoupí na to a zohlední to proč ne.
Odpovědět
@jarin1 Rozeslal jsem dvacet poptavek to byla první konkrétní nabídka. Tak uvidím do půl miliónu by jsem akceptoval.
Odpovědět
@ago007 udělat si desku sám .. nic lehčího na stavbě není a ušetříte polovinu peněz ...
Odpovědět
@xkarlos No nevím, pokud nemám žádné zkušenosti a navíc zdravotní problém tak to tak jednoduché nebude.
Odpovědět
@ago007 já neměl taky žádný zkušenosti (a mám i ten zdravotní problém) a desku (i celej barák) jsem si postavil taky sám (samo s pomocí táty, tchána a občas synátorů) 🙂 ... a troufnu si tvrdit, že desku zvládne 99% chlapů 🙂 ... ale chápu, je to dřina a spoustě lidí se makat nechce ... a pokud člověk nemůže, tak si to hold zaplatí ...
Odpovědět
@xkarlos Také jsem zastáncem toho, udělat si co půjde na stavbě sám nebo být alespoň při ruce řemeslníkům. Jedním dechem ale dodávám, pokud na to má člověk čas a zdraví. Chci to v konečném důsledku udělat také tak. V základové desce vidím jen dvě úskalí, ze kterých mám respekt, a to položení kanalizace a hutnění v jejím okolí a nad ní - to když se udělá špatně, tak je to prakticky neopravitelný problém. A druhá věc správné založení ztraceného bednění. Potom už věřím, že dle návodů a betonu s pumpou je základová deska svépomocí proveditelná.
Odpovědět
@sobii Taky se mi zdá ta práce drahá, protože dávat přidavači 1500 Kč/h je docela dost. Jediná významná věc, která zdražila je ocel, ale třeba ten beton, který bývá největší položkou stojí skoro stejně, jak před 4 lety. Podle projektu bych tam za tu ocel dal v dnešních vysokých cenách 20tis Kč na 100m2.
Odpovědět
@ago007 Fakt to není raketová věda a i já jako převážně kancelářskej jsem to dal. Původně toměl dělat kámoš zedník, ale kvůli zpoždění projektu už neměl čas a tak měl jsem ho jako přítele na telefonu. Byli jsme spolu na vylejvání základů (naučil mě "lopatovat"), pak jsme vyzdili dvě řady ztracenka a nakonec byl na lití desky. Kanalizaci a vodu dělal vodák a na zasypání odvětrání radonu jsem měl jeden den tři ukrajince a stihli při tom ještě položit XPS pod desku Zvládl jsem zemění, šalování a zároveň izolaci desky, odvětrání radonu, všechno armování a nakonec i hydroizolaci. Když je mix s pumpou, ušetří to spoustu sil, bohužel betonárka ho tehdy ještě neměla.
Odpovědět
@martin_s Ono je deska a deska, jen za železo to bylo u nás v roce 2019 43kKč na 90m2. Ale je to opravdu základova deska 250mm s dvěma vrstvami kari sítí, ne založení na pasech s roznášecí deskou.
Odpovědět
Profilova fotka
@ago007 Jojo ale pokud člověk není omezený úplně tak se fakt dá přidat ruka k dílu. Já mám problémy s plotýnky a dal jsem celý barák a kupodivu jsem to dal bez nějakého zádrhelu že by my ruplo v zádech nebo tak nějak. Jen teď jsem se vyřadil z provozu se zlomeným loktem 😞 Ono navíc člověk to taky musí bavit a mít k tomu nějaký vztah, s tátou jsem po těch stavbách běhal také a taky se něco přiučil. Navíc to byl sen mít vlastní barák tak se nám to splnilo a užívám si to ačkoliv to stojí spousty volného času a taky občas chvíle s dětmi ale vesměs jsou s námi na stavbě takže to ta hrozný není. Vím že až se nastěhujeme tak si budeme užívat všichni.
Odpovědět
Profilova fotka
@ago007 naši mladí mají 14 dní zalitou takže vím jak se nadřeli, je to dost pracné, já jen drátkovala kari síta a stačilo mi😊 takže ruku k dílu jsem přiložila taky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@dusli Kterou by jste doporučil? Já se musím rozhodnout a pořád v tom plavu 😞
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Dobrý den, od projektanta jsem obdržel výkres základů a překvapilo mě, že je základová deska "utopená" pod úrovní země. Já jako laik znám pouze základové desky "vystouplé" nad úrovní země. Proto by mě zajímalo, zda se to takto dělá ? Zde vlastně vychází na úroveň země až finální podlaha, pokud to správně chápu. Dále pokud by někdo měl tip na zhotovitele základové desky se kterým měl dobrou zkušenost v rámci Libereckého kraje, tak budu rád za info. Děkuji všem za jejich příspěvky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od ago007:

Tak já dostal dnes nabídku na desku pod dřevostav…
@ago007 to je hrozný! taky se chystáme na desku příští rok, ale když to vidím...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?