Základová deska krpeni

25. říj 202160

Prosím o radu v pátek jsem zhotovil základovou desku 25cm silná beton c25/30.Ted jsou teploty prez den 12 stupňů ale večer 2.Mam desku kropit a nebo ji mám raci nechat ať se rychleji vyparuje voda. Děkuji mnohokrát

 • Ahoj v tomhle počasí kropit asi zbytečně.
  Kdyby náhodou byla teplota vyšší tak pro dobrý pocit možná bych to skropil ale jinak není důvod.
  My zalíli desku taky koncem 10mesice minulý rok a nechali do jara tak a vše v pohodě nigde se nic neloupe,nedrolí.

 • Děkuji

 • Na to kropení má vice lidí různé názory...
  Kropí se většinou při horkém počasí, aby se zabránilo rychlému vysýchání - tvrdnutí betonu. Pokud beton tvrdne rychle, mohou se objevit praskliny, v tom betonu probíhají určité chemické reakce, kdy se beton při tvrdnutí zahřívá sám od sebe - nemusí se jednat jen o sluneční aktivitu a okolní teplo. Tudíž se kropením zchlazuje povrch betonové desky.

  Slyšel jsem i názor praktiků i odborníků v tom smyslu, že čím vyšší třída betonu - bavíme se o základové desce, tím větší riziko vzniku prasklin.

  Takže i v tomto počasí - pokud je slunečno bych jednou za den tu desku klidně pokropil, voda betonu neuškodí. Nekropil bych pouze, pokud by hrozil mráz.

 • Sponzor fóra
 • Děkuji za názor 🤔👋

 • Ideálně kropit aspoň týden, obecně lze říci, že čím déle probíhá hydratace, tím vyšších pevností dosahuje beton. Počasí vám přeje, nedochází k velkému odparu. Hezké pojednání viz odkaz
   https://stavba.tzb-info.cz/beton-malty-omitky/11049-vliv-delky-hydratace-cementu-na-mechanicke-vlastnosti-betonu

 • @sonyhonza  Určitě KROPIT. První tři dny jsou naprosto nejvíc zásadní, teď už je pozdě. Pokud nejsou praskliny, tak v pohodě. Ale za mě, na začátku určitě kropit, ideálně i zakrýt plachtou, za každého počasí.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat