Zakladova deska - rovinnost, prebrani, prosim radu

Profilova fotka
Dobry den, prosim o radu - zitra mame prebirat zakladovou desku od vetsi pristavby RD (neni jeste odbednena), se kterou ale uz ted nejsme moc spokojeni. Jiz okem je videt spatna rovinnost plus minus 2 - 3 cm (podle bedneni), nekde hrboly vice nez 1cm, ostre hrany, deska nebyla vibrovana. Jeji zhotoveni provazelo radu problemu. Hrubou stavbu bude provadet jiz jina firma, tedy mame strach, abychom nemuseli platit za upravy desky. Mam tedy prosim nekolik dotazu: 1. Jak se presne a nejlepe urcuje rovinnost, kvalita desky? Nivelakem, lati, vodovahou? Nebo vsim dohromady? 2. Je nejaka norma na rovinnost desky? Kde se da prosim dohledat? 3. Ustne byla prislibena rovinnost do 1cm, mame na tomto trvat? Nebot uz ted je jasne, ze toto splneno nebude. Co je jeste prijatelne a co uz neprebirat / za co zadat slevu? 4. Mame nechat firmu desku opravit, ale moc firme uz neverime, nebo zadat slevu a desku at si opravi firma, ktera bude provadet hrubou stavbu? Mockrat predem dekuji!
Odpovědět
Ahoj, jestli máte ještě kolem zákl. desky udělané lavičy, tak natáhnout zednícké provázky a uvidíte, jestli je to v rovině, jinak laserový nivelák zatlouct u jednoho rohu dřevěný kolík označit rovinu s deskou, kde by měla bát nula a potom jít s nivelákem kolem ostatních rohů a signalizačním měřákem od niveláku, který zapípá uvidíte, kde je nula oproti desce. Jestli zůstaly lavičky, tak jen natáhnout provázky. Vodováhou to nezměříte, maximálně můžete pložit nějakou delší lať a podívat se v různých místech na křivost desky. Když tu nedáte fotky, je těžko radit a je to třeba změřit, jak jsem psal. Přeji hodně štěstí.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Taky bych se rád poradil, dnes nám zalívali základovou desku, zdají se vám v pořádku ty nerovnosti na fotce? Rovinu celé desky jsem ještě neměřil.
Odpovědět
@semi00 až změříte rovinu celé desky, můžeme se o tom bavit. Co se týče nerovností od hutnění a stahování, tak jsou v určité míře na každé desce.. nejedná se o finální vrstvu aby byla vyhlazená novodurem, nicméně pozor na větší a ostré výstupky kvůli hydroizolaci a založení stavby - ty by bylo dobré odklepnout, dokud beton není zcela vyzrálý - pak to de hůře.
Odpovědět
@doog Tak dnes měřeno nivelákem a rozdíl na desce max 1 cm.
Odpovědět
@semi00 tak není co řešit 🙂 Ale trošku mi přijde zvláštní to řešení, že máte šalování výše než povrch desky.. většinou se právě po tom šalování stahuje. Tím samozřejmě ale neříkám, že takto je to špatně, jen mi to přijde pracnější 🙂 A měřili jste nivelákem jen obvod nebo máte nachytané body i ve středu desky?
Odpovědět
Zdravím, když vidím tu desku, dává mi to pocit, že je to pěkně zvibrované a ne doslova lité vodním betonem s přebytkem záměsné vody a povrchovým škraloupem. Kolikrát bývá spíše problém v nestejných uhlopříčkách.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?