Základy a izolace pod dřevostavbu

Profilova fotka
Prosím o radu. Zastavit další práce a vše nechat předělat. Firma tvrdí že je to v pořádku. Nejsem si jist.
Odpovědět
@josef_machnik Tak toto opravdu v pořádku není. Dělat hydroizolaci za tohoto počasí prostě nelze. Samotného mě to čeká a taky stále zkouším vše možné, ale toto bych si nikdy nedovolil. Toto ať si firmička kompletně předělá za své penízky. 🙂 A pokud chcete stavební dozor proti těmto firmám, zavolejte Pavlu Šimkovi.
Odpovědět
Profilova fotka
Je toho bohužel víc... takže rada je vše strhat a počkat na lepší počasí? Ten beton to má asi taky za sebou.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrincak Myslel jsem si to....Vzal jsem si známého co dělá dozor ale pro zděné budovy a na první pohled by to okamžitě zastavil. Takže proto jsem to dal na web. Potřebuji zdravý selský rozum. Přikláním se k vašemu názoru...do budoucna by to nadělalo asi fatální škody.
Odpovědět
@josef_machnik co je v tom KGčku? V rohu je takový rybník? Deska je v rovině? Určitě to v pořádku není.
Odpovědět
Take stavime drevostavbu, je opravdu potreba mit kvalitni dozor. Doporucuji pana Kovarika (zdravastavba), je velmi precizni.
Odpovědět
Jinak tohle je opravdu mimo, to bych je nechala predelat, nejspis budete muset pockat na lepsi pocasi kvuli hydroizolaci
Odpovědět
Profilova fotka
@zaplik1 geotextilie prý to nevadí...
Odpovědět
Bazén slušný. Co se týče pásů hydroizolace, dávají se nejdříve po obvodu, kde budou stát obvodové zdi a následně se jede vnitřek. Což mi zde nepřijde. Každopádně toto bych nepřevzal a nezaplatil.
Odpovědět
@josef_machnik Hlavně,aby vyplavala 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@zaplik1 nevyplave je tam skřípnutá...drží fest
Odpovědět
Děs a hrůza
Odpovědět
@josef_machnik zase to tak nepřehánějte. Izolace nemusí být celoplošně přilepená k betonu. Voda pod lepenkou časem vyschne. Problém je jak jsem již psal. Téměř jistě by tam měly být dvě vrstvy a z toho první protiradonová. Navíc by spoje měly být kvalitně slepené. To zřejmě nebudou, pokud tam byla voda. Podívejte se do projektu a případně se zeptejte projektanta. Normálně, pokud je to zděná stavba se skutečně lepí jen izolace v místech kde budou zdi. V případě dřevostaveb nevím, ale viděl jsem u sousedů, že dělali komplet izolaci. Jenže tam dávali nějakou PVC izolaci.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zubr487 Byl jsem se ještě podívat na stavbě. Lepenka po celém obvodu u krajů jde rukou nadzvednout. Kdyby foukal vítr věřím, že by jí to odfouklo. místy je i stále igelit tak se s tím nahříváním moc nepáraly. Pod izolací jsou na penetraci puchýře a pod nimi voda. Protiradonová hliníková folie je již pod touto betonovou vrstvou.
Odpovědět
@josef_machnik to dělali nejprve jednu desku, na to protiradonovou folii a na to další vrstvu betonu a další hydroizolaci kterou vidíme ? To se mi nezdá. Jinak na třech okrajích je polystyrén. Tam se to moc lepit nedá.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 to jo ale i zatím polystyrénem to není přilepené. A přesto je polystyrén opálený....mě už to přijde že snad rozehřívali tu penetraci a pak jí roztírali....fakt nevím.. Navíc jsou zespodu pořád ty papírové nebo plastové pásky s názvem materiálu, které by při nahrávání izolace měli shořet..
Odpovědět
Profilova fotka
Paráda.... že to prý vyschne a položí se na to druhá izolace....měsíční krajina hadr!!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?