Zaklady na drevostavbu

Profilova fotka
dobry den hledam firmu na postaveni zakladni desky na drevostavbu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bozena_pavelcova Nebylo by úplně od věci upřesnit místo realizace. Navíc si myslím, že na tyhle ty věci jsou lepší reference z vašeho okolí kde se právě staví. Základy pro dřevostavbu nejsou ničím odlišné od zděného domu pokud se nebavíme o vrutech ( tedy pokud se nepletu )
Odpovědět
@kossakowski1980 Nejsem stavař, takže to nemusí být 100% pravda, ale myslím, že na dřevostavbu jsou u základů jiné nároky. Prvně jsou masivnější a potom bývá větší nárok na přesnost a to jak rozměrovou, tak na rovinnost. Takže je dobré na to mít někoho, kdo to fakt umí.
Odpovědět
@atilius Uhodl jsi, není to 100% pravda co píšeš. Zakládá se prakticky totožně jako běžné, pokud se nezvolí způsob crawling space.
Odpovědět
@panlorenc No, nejsem sice stavař, ale zase mám tu dřevostavbu. Takže na přesnost je to určitě náročnější. A vím, že i hmotově se dělají základy mohutnější, občas se tu lidí diví, proč jsou na dřevostavbu takové. Ale z hlediska poptávky firmy, jestli je tam více betonu nebo ne není podstatné. Ta přesnost podstatná je. Chci tím jen říct, že možná na 100% pravdu nemám, ale úplně mimo to není. ;)
Odpovědět
@atilius Ale jo, ale z pohledu navrhovaní založení není rozměrová ani výšková přesnost předepsána a není rozdíl mezi zděnou a dřevostavbou. Každý se přece snaží mít podkladový beton co nejrovnější, ale +-cm je naprosto normální a to i u dřevostaveb, kde se dorovná podkladový zakládací práh. Subtilnější základy mohou být u dřevostavby, ale velmi často tam reálně přijede bagr a má lžíci 40...
Odpovědět
@panlorenc Nevím, jak to kde mají, ale RD po nás chtělo max. tolerance: Diagonála +20 mm Obvodové rozměry -0/+15mm vodorovnost: max 15mm a 8 mm na 2m Což mi příjde, že je dost přesné.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Takže základem je asi projektová dokumentace? A jestli si oslovená firma troufne na základovou desku dle projektové dokumentace a smluvně se zaváže tak se nemáme o čem bavit. Každý z nás měl něco měl v PD a každý z nás ten dům dostavěl.
Odpovědět
@kossakowski1980 Jo, jasně. Základem je dokumentace a dobrá smlouva. Nevím s kým paní chce stavět, u RD to bylo tak, že si desku přijeli přebrat a musela plnit ty parametry. Jinak se opravovala. A pak je samozřejmě lepší mít dobrou firmu, co to udělá na poprvé, než se s někým dohadovat atp.
Odpovědět
@panlorenc dobrý den. Mám dozaz ohledně základů pokud poradíte. Stavíme dřevostavbu 4+kk velikosti 8420x13070mm. Máme hotovou základovou desku, ale je menší než tyto rozměry asi o 15cm. Nevíme zda je to v pořádku a je tam nějaký přesah. Dnes jsme to zjistili. Děkuji
Odpovědět
@elinka222 Ze by zateplenie?
Odpovědět
@panlorenc není úplně pravda, že se používá stejná základová deska. Pro dřevostavby je vhodnější dvoustupňová ZD. Nebo ji berete jako standardní a navrhujete ji pro všechny domy?
Odpovědět
@elinka222 Tak to snad máte v PD. Předpokládám, že ji máte i na základy, takže rozměr v PD musí odpovídat rozměrům skutečně základové desky. Tečka.
Odpovědět
Článek se načítá
@edcbubu Ale muze se použít, pokud....A pokud chceš byt teda přesný, tak se v 99% ani o základovou desku nejedna ze? 😉 No a krom toho diskuse vzešla o způsobu založení drevostavby/vs zdene a to je zas lepší rikat na základových pasech než základ. desce
Odpovědět
@deto_oesya ano je to kvůli zateplení. Už jsme to ověřili
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@bozena_pavelcova ,,zdravim, zadejte si poptavku na epoptavka.cz Mne to pomohlo, ozvali se mi tri firmy behem jedneho dne. Hodne stesti
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?