Cena fasády

Ahoj, dostali jsme nabídku na fasádu, včetně zateplení vatou 12cm,komplet 250m2 za 570 000kc. Myslite že cena je o.k? Přijde nám to přemrštěné...
Odpovědět
@karel15 Přemrštěné. A to dost.
Odpovědět
@davex díky. Jaká je tak přijatelná cena?
Odpovědět
cena dle RTS 622 31-1833.RT3 Zatepl.syst. Baumit, fasáda, miner.desky PV 120 mm s omítkou SilikonTop K2, lepidlo ProContact | 1 850,00 Kč / m2 941 94-0031.RAA Lešení lehké fasádní, š. 1 m, výška do 10 m montáž, demontáž, doprava, pronájem 1 měsíc | 159,50 Kč / m2 tzn 2009,5,-/m2 + DPH
Odpovědět
běžně nám SUB oceňují RTS -10-15%
Odpovědět
@iveta_89 díky.
Odpovědět
@karel15 Já bych se vykašlal na firmu, našel partu živnostníků. Nemůže to být dražší než 1500 Kč/m2. Zkus si poptat materiál. Pošli skladbu a m2 fasády do nějakých stavebnin a potom uvidíš, co je počítáno za pár dní práce. Konkrétně u mě tedy, měl jsem cca 270m2, z toho fasáda byla na 250m2, zbytek obklad. To byly 2 dny polystyren, 2 dny stěrka, 1 den detaily, jedno dopoledne fasády. Pracovali ve 2 lidech, fasádu pak tahali 4. Materiál jsem si platil sám, za práci jsem dal 93.430 Kč. Rok a půl zpět. Byl jsem s přehledem do 300.000 Kč.
Odpovědět
@davex rok a půl zpět... To je asi také tím.. Každý rok letí cena materiálu a i práce hodně nahoru..
Odpovědět
@karel15 My poptávali stejné - 12cm vata, 250m2 a omítka a máme nabídku za 470tis, je tam vše rozepsané, přibližně polovina vychází za práci a lešení...Vatu jsem nejlevněji našla 303Kč/m2
Odpovědět
Cena vypadá fakt vysoká, ale je třeba zohlednit i tvar a členitost domu. U nás když fasádníci viděli počet úzkých oken /22/, ze spodu dvě a půl patra a z druhé strany naopak se dělalo dost ze střechy, balkon podhled, kapsy na žaluzie tak se jim kroutily i prsty na nohou.
Odpovědět
@davex 250m2 olepeno za 2dny tojich bylo 20?
Odpovědět
Vloni jsme zateplovali 15 centimetry vaty, taky priblizne 250 m2. Dum v hrebeni vysoky 7,5 m (3 patra leseni), vystrcene zadveri, presahujici podkrovi pres cast 1NP, rimsa. Za material jsme dali asi 240 tisic. Delal na tom profi zednik (v tu dobu nam kvuli covidu bouchla firma a bylo tezke nekoho sehnat, vata byla koupena a prselo na ni). Vzdy mu jeden az dva od nas z rodiny pomahali (rezat vatu, perlinku, predvrtavat, zalepovat hmozdiny kolecky, ...). Finalni fasadu delalo 5 profi chlapu, vzdy dve strany v jeden den.
Odpovědět
@jirkajn Byli 3. A ano, sorry, dělali to 3 dny. Jeden den si to založili, pak už to šlo. Živnostníci jsou hold, alespoň tady u nás, zvyklí makat. Není to firma, která má na všechno čas.
Odpovědět
Článek se načítá
@davex Polystyren jde rychleji nez vata.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?