Elektrokotel

Dobrý den umíte někdo poradit jak na tomhle elektrokotli nastavit spotřebu kW děkuji
Odpovědět
Máte Protherm Ray KE a pokud chcete omezit množství kW, tak musíte do servisního menu a nastavit hodnotu u volby D.153 viz: https://www.protherm.cz/files/downloa... Do servisního menu potřebujete znát vstupní heslo.
Odpovědět
Bydlíme měsíc a měli jsme spotřebu přes 100kw denně tet je to přes 70kw denně kotel je puštěny na 28 celsia.
Odpovědět
@fan13 Tím omezením výkonu si nepomůžete. Záleží na tom, jaké máte TZ domu. Spíše je problém, že teprve natápíte dům. Hodně energie spotřebuje vysušení a naakumulování konstrukcí. Sledujte spotřebu, zůstává konstantní nebo klesá ? .
Odpovědět
Tak jak píše zubr487 spotřebu el. udává dům a jeho celková izolace (TZ). Při větším výkonu kotle se kotel často vypíná když uberete výkon kotle bude kotel natápět podstatně déle a spotřeba bude asi stejná. Při výkonu kotle 17 kW a spotřeba za 24 hodin 70 kWh znamená že kotel běžel asi 4 hodiny. Když snížíte výkon na polovinu bude kotel sepnutý 8 hodiny. To topíte PT? Ten odečet bude asi i se spotřebou domu?
Odpovědět
Spotřeba zůstává plus minus 3-4kw stejná 70kw na 130m bungalov 50cm cihla heluz mi to přijde pořád hodně.
Odpovědět
@fan13 A dělá to kotel? Jde o to, že vám může jet permanentně jiný spotřebič. Mrazák třeba. Mně v létě jelo měsíc čerpadlo ve studni na prázdno, než jsem na to přišel a 200W udělá svoje.....
Odpovědět
Ano podlahové topení a spotřeba domu.
Odpovědět
Na jaký výkon kotel běží? Pod kódem D.080 se zobrazují hodiny provozu topeni, nevím, jestli to není jen na celé hodiny, ale nechala by se z toho spočítat spotřeba jen kotle+ připočítat spotřebu čerpadla. 60 kWh za 24 hodin není zas tak moc, když to vezmeme venku je kolem 0 a TZ by byla 2,5 kW. Jaká je izolace stropu? Co třeba to nechat zkouknou termo. kamerou? Z el. je teplo nejdražší.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?