Hydroizolace, kotvení fasádní izolace

Dobrý den, moc prosím o radu. U našeho RD došlo k následujícímu a potřeboval bych poradit co s tím, popř. jak to řešit. Při stavbě RD rozhodl stavbyvedoucí (je to jeho styl), že XPS se nebude aplikovat při realizaci základů, ale po dokončené hrubce, resp. až při fásádě (zateplení). Firma před realizací fasády (zateplení) udělala hydroizolaci - nátěr a na to asfaltové pásy. Pak nastoupila odborná a dlouhodobě zavedená, tedy zkušená firma (podotýkám jejíž hlavní činností jsou právě fasády, zateplení). Bohužel až když je fasáda hotová (krom soklové části, kam má ještě přijít marmolit), jsem zjistil, že XPS/perimetr na svislou hydroizolaci lepili lepidlem, pěnou, ale nakonec i kotvili hmoždinami - ano, tedy přes hydroizolaci. Jak jsem se dozvěděl, udělali to proto, že aby XPS/perimetr na asfaltových pásech opravdu držel, a proto, aby nedošlo k případnému odchlípnutí asfaltových pásů od zdi a s tím i uvolnění XPS/perimetru. Na jednu stranu jejich počínání chápu, na druhou mám hrůzu ze znehodnocení funkce hydroizolace. Velice prosím, může to být opravdu velký problém? Případně co s tím? Lze to nějak rozumně řešit? ... např. dodat nopovku? Děkuji mnonokrát.
Odpovědět
@progoncz no tak on se sojklovej polyš kotvý, ale nad úrovní "nuly" ... tak aspoň 20cm ...
Odpovědět
Děkuji. Dle mých odhadů z fotek jsou kotvy cca 10cm nad "0", kde je vrch XPS a cca 20cm pod "0", tedy ve středu desky XPS. Výška podlahy je cca 17cm, tedy ty spodnější kotvy by měly být pod úrovní betonu desky, potažmo pod hydroizolací desky. = prostor od hydroizolace desky až cca 10cm nad "0" by neměl být kotvami dotčen. Mohlo by to obstát? Pro doplnění, zdivo je klasika cihla Heluz 30. Děkuji mnohokrát.
Odpovědět
@progoncz kotvy pod "0" jsou samozřejmě špatně ...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?