Izolace chytrá pěna, máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo s touto izolací zkušenosti uvažuji o tom že bych ji použil pro izolaci stropu ze SDK na bungalov bez podkroví
Odpovědět
1
7
8
Profilova fotka
Dobrý den, máme v projektu zateplení stropu foukanou PUR pěnou 30 cm. Od firmy, co to dělá, máme info, že by se tam vešlo 50 cm. Chci se zeptat, vyplatí se připlatit a dát tam té pěny více? Těch 20 cm navíc by stálo cca 38 000. Má to cenu? Nebo by bylo lepší tam přidat třeba jenom 10 cm? Co myslíte?
Odpovědět
@molanmolab Jsou to Vaše peníze, ale podstatně levněji Vás vyjde minerál, bude vyšší hlukový útlum a při té síle butete mít i prakticky stejné tepelné ztráty.
Odpovědět
@molanmolab nepletete si náhodou foukanou izolaci se stříkanou PUR? Je to docela rozdíl, hlavně tedy v ceně :D
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně že pletu. 🙂 Máme stavbu na klíč a nad tím stropem tam bude nafoukáno těch 30 cm. To je v ceně toho domu a teď prostě řešíme, jestli se tam vyplatí nafoukat více. Jestli má cenu tam přidat 20 cm za těch 40 tis., nebo třeba jenom přidat 10 cm. Nebo jestli se to nevyplatí.
Odpovědět
@molanmolab Z hlediska tepelných ztrát pro plochu stropu 100m2 a různé tloušťky 30cm = 385W/100m2 = 2750Kč/rok 40cm = 280W/100m2 = 2000Kč/rok 50cm = 210W/100m2 = 1500Kč/rok Cenu jsem počítal pro 2.7Kč/kWh. Jak vidíte, tak z hlediska návratnosti nemá valný význam ani těch 10cm. I tak bych tam těch min 10 cm přidal
Odpovědět
Chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s instalací "chytré izolace" ICYNENE firmou Musil spol. s.r.o. Jihlava, Mlýnská 39, 586 01 Jihlava. Byl bych vám velmi zavázán za odpověď. Zajímá mě kvalita provedení a celková solidnost firmy. Cenu už znám - technik si to tu byl proměřit. Cena vysoká, ale potřebuji vědět jakou práci odvádějí - proto tento dotaz. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@perna_81 Dobrý den, mohu se zeptat co to bylo za firmu? Jsme z Moravy a taky nad touto izolací přemýšlíme. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@kubakubikula2 Tak u nás jsem to tak udělal. Neuměl jsem si představit, jak bych to izoloval vatou v tak členitém stropu.. Bohužel rekuperaci budu zprovozňovat až letos, zatím tam jsou jen rozvody, takže není zkušenost z praktického provozu.. Teoreticky snad dobrý nápad, potrubí získá další izolační vrstvu jak hlukovou, tak tepelnou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@molanmolaba Máme nafoukane 50cm a nelituji. (čím víc tím líp) Po cca. 5letech nám to sedlo asi o 1cm. Celulóza má akumulační schopnost a je taky dobrý akustický izolant. Máme na bungalove plechovou střechu a déšť nás nikdy neobtěžoval....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
7
8
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?