Kabely Fénix první dny provozu

Ahoj mám dotaz, všem děkuji a relevantní odpovědi... Včera jsme poprvé pustili vytápění odporove dráty fenix abychom začali vysoušet anhydrit... Děsí mě spotřeba kdy za jeden den je vidět na fotkách rozdíl je 24 hodin. Spotřeba za den šílených 162 kWh... Což je peklo při stavebním tarifu který zatím mame je 5.30 Kč za kWh... No hrůza 800 za den😪😪😪 moc děkuji za Vaše postřehy a hlavně zkušenosti.... Dekuju moc
Odpovědět
Podlaha je studena a vlhka, pocatecni nabiti teplem hold neco bude stat, az se podlaha a dum nacucaji teplem, spotreba nebude takova silena 😉
Odpovědět
@aksile88 podlaha je samozřejmě studená, ale především je mokrá. Na odpaření veškeré vlhkosti z podlahy ale také stěn spotřebujete obrovské množství energie. Se stavebním tarifem se to klidně může přiblížit ceně tepelného čerpadla. Nemáte kamna/krb ? Podstatně by jste ušetřili a navíc při nasávání vzduchu z interiéru podlaha daleko rychleji vysychá.
Odpovědět
@zubr487 dekuju za informace kamna nemáme ale brzo pořídíme a budeme vytápět dřevem stejně vše pouštíme ven a vetrame... Máme opravdu vlhko a voda odchází pomalu.... Dekuju
Odpovědět
@kopca89 děkuji moc za informaci snad ano....
Odpovědět
Já bych půjčil vysoušeče a podlahu jen temperoval. Záleží zase, za kolik. Měl jsem u sebe za 250 Kč za den, ale pak jsem sehnal jeden od hasičů a druhý od strejdy za láhev vodky. Takže, zkusil bych místní hasičský sbor, jestli nepůjčí za nějaké drobné, případně půjčovnu. Ve vlhku to udělá opravdu hodně parády, až jsem koukal.
Odpovědět
aksile88 V prvním dotazu jste nenapsala že ta podlaha je mokrá. Jak dlouho to máte zalité, že už v tom topíte?
Odpovědět
@aksile88 věřte tomu, že pokud budete chtít podlahu vysušit elektrikou, tak se nedoplatíte. Buď použijte vysoušeč, nebo jak jsem psal, topte kamny a samozřejmě hodně větrejte.
Odpovědět
@zubr487 Ta voda se musí prostě odpařit a nato potřebujete hodně tepla. Ale pozor na tu teplotu, Nevím jestli je výrobcem doporučováno zapínat kabely v mokré podlaze.
Odpovědět
@wpavel přesněji řečeno, potřebujete rozdíl vlhkostí. Proto můžete sušit prádlo venku na mrazu. Podlaha se proto suší lépe v zimě.
Odpovědět
a to ste bez dovolenia spustili kurenie treba tarifu upraviť a kým naakumuluje podlaha... a pomaly kurit
Odpovědět
@wpavel Podlaha byla vylitá 21.10. nyní topíme podlahovkou a i kamínky na dřevo....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?