Kdy zateplit novostavbu

Ahoj, mám dotaz, za jak dlouho po dostaveni domu jste zateplili? My jsme zacali stavět v září 2019 a na jaře 2021 bysme to chtěli už dotáhnout i se zateplením. Minulou zimu nám zdivo ale hodně zmoklo a téměř po roce jsou na obvodových zdech vidět tmavší fleky, jako kdyby bylo zdivo pořád ještě mokre.. Co myslíte, bude už možné na jaře zateplit? Zateplovat budeme vatou a cihly máme porotherm. Diky
Odpovědět
Nikdo nic?? Prosím moc by mě to zajímalo...
Odpovědět
@karel15 U nás se stavělo od roku 2002 do 2010, 8 let a z toho 4 roky do toho pršelo a pak ještě rok tak z půlky a pak až po nastehování se našetřilo a zateplilo. Zdivo po roku určitě mokré není už, ty fleky jsou zaschle určitě, ostatně podle toho vyplívají naše teplotní součinitele atd.. Jako dvojsklo okno + 5cm polyš, ale to jen tak okrajově
Odpovědět
My jsme začli stavět v červnu 2019 a zateplovat budeme na jaře. Chtěli jsme ještě na začátku prosince, ale už se to nestihlo, protože už byly teploty pod nulou.
Odpovědět
Nám postavili barák na apríla a zateplení včetně finální fasády se dělalo během srpna. Zateolení se dělalo takhle brzy kvůli napojení na pultovou střechu a když se platilo lešení, udělala se i ta fasáda. Teď máme v baráku pěkně teplo na vnitřky. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@kofejn dobrý den, uvažujeme také o takhle obráceném postupu, nemáte doma teď problémy s plísněmi nebo vlhkostí? děkuji
Odpovědět
@rulexnone Jsme tu druhou zimu a žádné plísně nejsou vidět. Po vylítí podlah v lednu jsem poctivě větral, naštěstí tehdy přišly velké mrazy a venku byl pěkně suchý vzduch. Na a do toho chlapi ještě dělali štuky. Když se pak v březnu rozběhla rekuperace, nemusel jsem chodit otvírat okna a tak to bylo veselejší.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?