Krbová vložka - doporučení dodavatele

Dobrý den, rád bych se na všechny obrátil s dotazem na jejich dodavatele krbové vložky a s tím i spojenou spokojenost s tímto výběrem (poměr cena/výkon). Budeme aktuálně řešit poptávky krbové vložky a budu rád za každý tip na dodavatele. My budeme primárně hledat vložku o výkonu cca 5kW, s třístranným prosklením, takže pokud by někdo i takovou měl, budu rád za foto 🙂 Ještě jen doplním, že budeme mít krb pouze jako "designovku", takže žádné napojení na výměník, zadní přikládání atd. Děkuji a přeji hezký den všem.
Odpovědět
@samot07 dodavatele, nebo výrobce? Pokud chceš prosklené účko, tak bych brala jenom ty nej výrobce. Jako je např. Brunner. Ale cenově je to teda šílená pálka. My máme teda jenom elko, takže v tom zkušenost nemám, ale vím, že ostatním značkám hodně praskaly ty zakřivené skla.
Odpovědět
@kekita Myslel jsem samozřejmě výrobce (značku) omlouvám se za mírnou mistifikaci. No koukal jsem, že možnosti skla jsou dvě. Buď ohnuté, což asi bude za pálku a bude náchylné k praskání a nebo dělené sklo. Což předpokádám budou vždy skleněné desky spojené nějakou rohovou lištou do "účka". Například Romotop aktuálně nabízí skla pouze dělená, nevím z jakého důvodu, ale ohnutá skla jsou nedostupná. Z tohoto důvodu mě právě zajímají zkušenosti ostatních.
Odpovědět
@samot07 v první řadě by sis měl ujasnit, co od toho krbu chceš. Účkové vložky jsou strašně drahé-zacinaji třeba na 100+ tis. a v tom případě bych si už třeba připlatila za akumulaci. My máme jak prstence nad vložkou, tak komplet obestavbu z šamotu. Pak jaké chceš otvírání dveří. Jestli výsuv, nebo ti stačí boční. Jak se čistí skla-u některé firmy se to vyklopí, u některé to otevřeš z vrchu. Určitě bych nechtěla popelník-ten musíš vynášet každý den. My máme rovnou plochu a popel vynáším tak jednou za měsíc při každodenním topení. A pak je zásadní problém a to výkon, což u účkové varianty bude na houby, aby ti to nepřetápělo tu místnost. U těch skel bych se bála praskání-známý má spatrerhm a už mu 3x měnili sklo kvůli prasknutí. Proto už asi nedělají z jednoho kusu, ale normálně to spojili z víc kusů.
Odpovědět
@samot07 odpovídala jsem ti před, takže jsem to nedočetla... Ano, sklo je z důvodu praskání. Cca do roku 2015 dělal spatherm i romotop ohýbané skla. Teď už to nekoupíš. Jak jsem psala, známému to 3x ruplo. Ale osobně se mě ta varianta z více kusů nelíbí a my jsme šli do ohýbaného. Brunner je dělá pořád a nemá s tím problém. My jsme projeli hodně showroomů, než jsme se pro něco rozhodli. Na živo to totiž vypadá jinak, než na netu. A chce to třeba vyzkoušet i otevírání-některé jsou hůř, některé líp. Ještě jsem zapomněla na jednu věc, kvůli které jsme se rozhodovali a to je opravitelnost krbu bez bourání -např. výměna pojezdů, atd. ... U ostatních to myslím byl problém.
Odpovědět
Nechci Vám kazit radost, ale Romotop nyní dodává na pořadník, a dle modelu je čekací doba i 6 měsíců, takže jestli to chcete letos, tak budete vybírat především podle skladové dostupnosti.
Odpovědět
@wacko Děkuji za info, ale zas tak moc mi to radost nekazí, jelikož chceme začít stavět na jaře příštího roku. Proto se to snažím řešit už teď a případně se už potom "postavit do fronty" jelikož dodání budu potřebovat tak cca za 9 měsíců. Ale ještě nemám rozhodnuto jaký výrobce to bude.
Odpovědět
A koukali jste se třeba po kombinovaném komínu s krbem ? Výrobce třeba Schiedel - Kingfire Parat, nebo Pleva a pod... - dělají i Lková skla a tuším že i trojstranná. Technologie se skládá ze dvou dílů - spodní je krb a na něm horní díl - komín, nepotřebuje to přívod extrního vzduchu pod deskou ( kmín je dvouprůduchový - jedním průduchem nasává vzduch a druhým jdou spaliny ). Vložka u Schiedelu je 6kw. Ta varianta s trojstranným sklem je nejdražší, ale když jsem loni řešil komíny a krbová kamna, či krb a dotazoval jsem se zkušených krbařů - tak cena krbu začínala někde u cca 150 tisíc a výš, komín a krbová kamna ( designový krb ) jsem byl někde kolem 100k ( potřeba přívod ext. vzduchu, odvod kondenzátu a využit větší prostor - cca 3/4 m2 ).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Jak s Romotopem splníte BD test? Nikde jsem nedocetl, že by to splňoval... Máte nějaké zkušenosti s krbovou vložkou, která to splňuje a je do tvaru L? Diky
Odpovědět
Nám teď nově instalovali krbovou vložku Hoxter nejsou zrovna levná ale kvalita zato stojí.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky momentálně čekám na Hoxter (Ecka), za 14 dní by mělo být hotovo, tak napíšu info...každopádně od většiny krbařů je na Hoxter jen chvála, jen jsou to drahý vložky, což tady na modrý střeše moc nefrčí (jeden odborník se dokonce divil, proč si radši nekoupím kamna ... no comment :) )
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

Jak s Romotopem splníte BD test? Nikde jsem nedoc…
@rumcajk tiež riešime vložku do domu, kde bude test vzdychotesnosti. Co sme to riešili s pánom, ktorý to bude robiť a robia tak 20 krbov do mesiaca, tak on vravel, že hoxter je do tesneho domu lepší, má lepšie tesnenie, prejde aj romotop, ale treba mu trochu pomôcť. To sú jeho slová. My pôjdeme do hoxteru.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?