Lepeni fasadniho polystyrenu na Osb desky

Pondělí se někdo o zkušenosti jak lepit polystyren na štíty z Osb desek .Lepidlo nebo pěna?
Odpovědět
@sakule ne že bych lepil na osb desky, ale barák jsem si zateploval a zkusil jsem jak lepidlo, tak i pěnu a osobně, někdo to může mít jinak, bych lepil už jen lepidlem.
Odpovědět
Profilova fotka
Pro lepení polystyrénu na dřevěné povrchy je kvůli roztažnosti dřeva ideální použít lepidlo s flexibilní vlastností. A protože lepidla na polystyrén se né úplně dobře chytají na dřevo, pomohl bych si adhézním můstkem.
Odpovědět
@radim83 no vidíte, já bych již lepil jen pěnou. Lepil jsem i na OSB pomocí pěny a drží to perfektně.
Odpovědět
Za mne, jedině pěna, nízkoexpanzní. Lepil jsem tím izolaci na psí boudu. na stěnu neprší, je pod přesahem střechy, ale vzdušná vlhkost je přítomna permanentně a drží to jako helvétská víra.
Odpovědět
@zubr487 proto jsem to napsal, jak jsem napsal. Každému může vyhovovat něco jiného. Lepidlem to bude určitě pracnější, ale když jsem vzal desku s lepidlem a pleskl jí na zeď, anichž by byla o něco zapřená nebo měla nějakou podporu, tak se prostě ani nehla a po nějaké chvíli jsem měl problém s ní hnout. U pěny se mi to takto nedařilo, třeba jsem to dělal blbě, nevím. Ale pravda je, že jakmile pěna vytvrdne, tak to drží taky jak čert. Hladítkem se zuby navíc zajistím rovnoměrný nános. Ale já jsem amatér, kterýmu vyhovuje víc lepidlo, klidně budu výjímka a jeden z deseti, kdo to tak má.
Odpovědět
@radim83 Já Vám to neberu. Každý si musí vybrat co mu sedne. Prvotní otázka byla na lepení na OSB. Na to je podle mého názoru vhodnější PUR pěna. Při lepení pěnou je fakt, že to pěna mírně odtlačí a v prvních minutách je menší pevnost. Navíc pěna vychází mírně dráž. Jde ale o to, jak budete postupovat. Já jsem lepil od zakládací lišty. EPS se tedy opírá o lištu a další řady se opírají o předchozí řadu. Počáteční pevnost tedy není podstatná. Nanesení pěny na kostky je nesrovnatelně rychlejší než nanesení lepidla. Já jsem si vždy připravil několik kostek, nastříkal lepidlo a po mírném zavadnutí jsem je nalepil. Pro jistotu jsem ještě nastříkal housenku na horní hranu mezi kostkou a zdí. V průběhu přípravy dalších jsem dlouhým pravítkem dorovnal nalepené kostky. Jde o odhad, kdy je nutno se vrátit a dorovnat to. Podstatnou výhodou je, že jakmile Vás to přestane bavit, odhodíte někam nářadí a jdete domů.
Odpovědět
Jen info od zedníka, co mi dělal fasádu: z OSB se lepidlo časem odfoukne. Takže buď pěnu či řešení s adhezním můstkem.
Odpovědět
Počítal jsem že na osb desku bych nanesl adhezni můstek a pak lepil na flexi lepidlo.Co jsem se dočetl že třeba na šedý polystyren nedoporučuji lepit na pěnu?
Odpovědět
@sakule Skoro celej barák máme eps GreyWall Plus (280mm) lepený Tytanem Styro 753. Lepidlo použili na založení a polyš nad hlavou. Drží to jak čert, ale dlohodobou zkušenost nemám. Spíš jsem koukal po lepidlech na šedý polyš a vybral Ceresit CT85. Fasádu máme taky od Ceresitu, tak ať se to případně nepere.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?